Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За ценните неща в живота


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:lol::rolleyes: А, аз ви благодаря, че ми помогнахте да разбера, че това може и да не е проблем, за какьвто го смятах. Как хубаво си го написала!!! "Сериозно блеене"! :) От сега нататьк така ще го наричам! :1eye:
Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

Това , което споделяте ми е много ценно, защото и при мен са се случвали подобни моменти на "блеене". Дори си спомням, че преди около петнадесетина години имах един период от около две седмици, през който дори не можех да си наложа да се движа. Тогава това си състояние го обяснявах с преумората, но сега , след като прочетох постингите ви, разбрах, че това ми е било необходимо, тъй като работата, която съм вършела в момента ме е приземявала твърде силно и моя висш Аз се е погрижил за тази ми почивка, за да осъзная, че посоката, в която се движа, не е най- вярната. След като премина този период действително настъпи друг, много по- активен период, през който, независимо от многото работа, се чувствах удовлетворена и доволна. След това настъпи друг период на "заблейване" и така много пъти, докато дойдох до онзи момент на осъзнаване, в който проумях, че Библията е онази книга, която ще ми даде отговорите на всички въпроси, на които не можех да си отговоря, а след това и до Учението на Учителя Беинса Дуно и други духовни учители.

Сега пък ми се случва понякога да задремя, така, както си чета. Отначало си мислех, че задрямвам, защото текстът не ми е необходим, но сега, след като прочетох написаното от вас, съм склонна да си мисля, че в момента на задрямването ми духовното ми тяло се свързва с по- висшите светове и по този начин те ми помагат да ми стане по- ясен истинския смисъл на написаното, което пък допринася за разширяването на съзнанието ми. Спомням си, че Учителя беше писал, че по време на сън по- висшите ни тела напускат физическото ни тяло и пътуват до другите планети, където усвояват необходимите ни знания. Какво мислите по въпроса? Дали правилно разсъждавам или да търся други причини за случващото ми се?

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye: Чувала сьм, че най- добре се учело стихотворение наизуст, вечер, тькмо когато се унасяш и заспиваш. На мен това не ми се е случвало и не мисля, че това е моя метод. :1eye: Мисля, че за всеки човек е специфично и индивидуално. Това мето сьстояние продьлжава доста дьлго, повече от половин година май и аз сериозно се бях запритеснявала. Днес се опитах да не му се противопоставям. Не се опитвам още да го насочвам кьм целеустременост, исках като за начало просто да не му се противопоставям и О, чудо!!! Цял ден се изявявам като Джеймс Бонд! Просто бях неотразима. От 2 до 4 успях да крьстосам всички аптеки в цели 3 града и накрая успях. Оставаха ми по- малко от 5 минути да кача лекарството на един рейс да пьтува да друг град и досущ като агент 007 казах:" Това лекарство е изключително важно и трябва непременно да пристигне!" Обаче се престарах! Оказа се ,че сьм качила вьпростното лекарство в недотам подходящия рейс! :harhar: Направо ми идеше да се грьмна и ми стана страшно смешно. От Джеймс Бонд стана на Макс Глик! Дано е пристигнало. Важно е обаче друго според мен. Каквото и да ни е сьстоянието да гледаме на него положително, да се отнасяме кьм него любящо, а не да го отричаме както правех аз! :thumbsup: И то тогава надявам се или ще си отиде само или ще се трансформира в нещо добро. Така, че Таня мисля, че разсьжденията ти са в правилната посока, кой каквото ще да казва! :1eye:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

За ценните неща в живота?Ами те са различни в различните периоди на живота.

За мен например в момента най-ценното е появата на вдъхновение ,липсваше ми доста време и сега неговата поява се оказа доста ценна придобивка.

За 2 годишния ми племенник най-ценното нещо е най-жълтата му мидичка която си на мери в пясъка вчера , но вероятно утре вече няма да му е толкова ценна.

Изобщо самия живот е от ценен по ценен ,но дали ние не го обезценяваме на моменти <_<

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

чела сьм много от Петьр Дьнов сьщата информация я има в диягностика на кармата но аз там разбрах как да виждам и усещам вьв всичко бог поне аз я разбрах тази книга опитаи и ти

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Ценни неща аз наричам, които не умират. Ценни неща са тия, които никога не губят своето съдържание и своята форма. Разумните неща в света никога не губят своето съдържание, никога не могат да изгубят своята форма, не може да изгубят своята цена.

...в съвременния живот една хубава, една светла мисъл е, която може да покаже пътя на човека. Тя е ценна. Хубавите мисли, хубавите чувства и силата на човека са ценното.

Чувствата са ценни при услугата, която може да ти направят. Силата е ценна, която може да ти помогне.

Казвате: „Защо ще работя?“ – Ще работиш, за да добиеш ценността на нещата, ценност, която не се губи. В тази ценност ще бъдеш всякога свободен. Ценността на нещата носи в себе си човешката свобода.

Ценност, съдържание и форма

Отдавна не съм се замисляла кои са ценните неща в моя живот - може би защото бях в период, в който преодолявах зависимостите си. Да нарека нещо ценно в този период означаваше веднага да усетя болка от мисълта за загубата му.

Сега може би е друго време - моментът да намеря ценните неща такива, че да не стана зависима от тях.

Кое не губи никога своето съдържание и форма?

Безусловността на моето отношение към света ми и всичко в него. Тази безусловност зависи от самата мен. Няма как да я загубя освен ако сама не поставя някакво условие - облак, пясък, който ще закрие виделината.

Следователно за мен работата по придобиването ценността на нещата може би се изразява във вниманието да почиствам ума си от условията?

Кое е това, което не умира и не губи съдържание и форма във вашия живот?

Кои са били мислите, които са ви показвали пътя?

Как могат да ни направят услуга чувствата?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=YW8IjcOWtlI...feature=related

Всички знаете колко ценна е молитвата: всъщност тя е безценна. Никога, никога не пренебрегвайте нейната сила.

(Сър Томас Бъкстан)

http://www.beinsadouno.com/daily_prayer.php

Силве :) Божествената светлина в мен поздравява Божествената светлина в теб! С твоя помощ сглобих пъзела, третото ми убягваше, Благодаря на Всевишния който живее в теб. АУМЪ!

http://www.youtube.com/watch?v=PUyY1x3EfeI...opid=67236&

:3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...