Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Материята


Венцислав_

Recommended Posts

:thumbsup: Кристиян

Жалко е, но е така-600 000 души, а другите от тях произлизат. И понеже станаха много душите, за това и има редуциране-едни ще се изкачат, събрали са достатъчно опити/животи и са променили съзнанието си. Другите ще останат за по-късно, но в никакъв случай няма изтребване. Има някакъв кръговрат, някакви цикли и така си върви живота. Ще дойде ден, когато цялото човечество ще мине по най-тесният път, всички ще видят светлината. Учителя казва, че някои ще паднат близо до центъра, други по-далече..., в зависимост от нивото ни на развитие.

При по-задълбочено разглеждане на хороскопите и нумерологичните карти на дете-родители може да се види от къде идват някои предпоставки за заболявания, например, някои генетични особености... А и нашите чувства /злоба, завист, забраните, страховете и т.н./ се натрупват в гените ни. Думите ни, действията ни, преживяванията ни се записват в нашия ген и ние го предаваме на децата си, на внуците си. Което показва, че ние си моделираме ДНК-то. Колкото и да не ни се иска сме толкова свързани.... ;) За всяка болест си има определена предпоставка-причина-следствие. Може да не се прояви при мен, но при детето ми-да, което показва, че всяка душа, която слеза да се учи на физическо ниво си носи нейните записи от минали животи и си избира точно определени родители /среда/, за да натрупа други опити и научи други уроци, докато узрее, прогледне или просто се откаже от "аз"-а си, за да получи връзка с Божествената си душа... :feel happy:

Изобщо животът е нещо перфектно организирано и ако започнем да го разбираме няма да ни е толкова страшен, ужасен и да мрънкаме постоянно. Просто ще се понесем по вълните му, с благодарност.

Природата казва: Спи. Та спете, когато природата ви казва да спите. Ставайте, когато тя ви казва да ставате. Когато ви каже: Стани, стани, понеже то е в твой интерес. Ако ти станеш, в твой интерес е. И в единия, и в другия случай все е в твой интерес. Понякой път хората се оплакват от нещастията на земята. Такова нещо като нещастие в света, то не съществува. Нещастието съществува само по единствената причина, че човек мисли, че може да носи един товар, който не е по силите му. Следователно, този, който носи такъв товар, той е всякога нещастен.

Направете едновременно всичките хора болни, те да страдат, за да ги убедите, че не е хубаво страданието. Тъй, когато един е здрав, а друг е болен, каквото кажеш, казва: Празна работа е. Ако ние искаме да направим хората да разберат една истина, ние трябва да им дадем един опит. Ще се даде един опит, към който природата ни кара. Всички ще минем дисциплината на страданията, за да познаем, че има страдания. Казва някой, че страданието е реално. В дадения случай е реално страданието. И радостите са реални. Това са две фази на живота. Когато опитваш живота, страданието ще бъде временно и радостта ще бъде временна. Страданието може да бъде дълголетно и радостта може да бъде дълголетна. Казват: Вечното блаженство. Онези, които разбират този закон, казват: Има и вечно мъчение. Как ще ги примирите двете? Няма какво да се примиряват. Ти в огъня няма какво да примиряваш дърветата, които горят. Щом като горят, те са примирени. След като горят, те се освобождават и всички отиват във въздуха. Огънят казва: Вие сте свободни. След като излезе този газ навън, туй газовидно вещество, природата го взема пак. Растителното царство ги поема, туря ги в нова форма, създава нови дървета от тях. Искат другите да примирят смъртта. Защо хората умират? Защо умират хората не знаят, но и защо живеят, и него не знаят. Защото ти не може да разбереш, защо умираш, докато не разбереш защо живееш. Като разбереш защо живееш, ще разбереш и защо умираш. Дотогава ще умираш несъзнателно, без да искаш.

Всички си е на мястото, всичко има смисъл и е добре да не съдим и да не ограничаваме, а да разбираме хората, живота...

Станете вие, които спите

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A на коя фирма мотото е "Копието, по-добро от оригинала"?

"И пак с плътта си ще видя Бога".

"С кожа и плът си ме облякъл, с кости и жили си ме оплел, живот и милост си ми дарил".

Последните две копи-пейсчета си ги намерете от къде са.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

"И пак с плътта си ще видя Бога".

"С кожа и плът си ме облякъл, с кости и жили си ме оплел, живот и милост си ми дарил".

Псалми 139:14

Ще Те славя, защото страшно и чудно съм направен; Чудни са Твоите дела, И душата ми добре знае това.

Римляни 1:20

Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците остават без извинение

Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Една Душа от тези 600 000 души не означава 1 физически човек, а 12 физически тела- обяснението на това явление го има в библилята- и в двата Завета.

А от другата страна, повечето физически хора на земята днес са резултат на "множене" а не на "плодене". Разножаването като процес може да се задоволи с една "матрична" душа, и се свежда до това, да се правят ксерокопия, като всяко следващо е с по-лошо качество- такова е и човечеството в над 70% от основната му членска маса...което напълно обяснява цялостното физическо, емоционално и т.н. състояние на тази членска маса, от което зависи и развитието на консуматорски устроено съзнание- и това е най-ярко представено в най-контрастните общества: това на най-развитите и задоволени страни, и това в най-мизерните и развиващи се страни. Среща се навсякъде и във всички общества, но в полярните общества случаите са най-много.

Кой ги прави тези ксерокопия? И това цялото нещо защо ми прилича на един вид расизъм по отношение на човешките души?

В идеята за деленето има нещо вярно, но всяка част сама по себе си съдържа целия потенциал на оригинала, т.е. нищо не се губи в качествено отношение, така както семенцето при посаждането му не е самото растение, но едновременно с това е, защото го съдържа като потенциал, който да се развие с времето.

Самите ние ги правим тези копия, дори и в чисто генетичен смисъл- човекът е единствения биологичен вид с отчайващо минимално генетично разнообразие например. В клетката има една структура, наречена митохондрии- в тях има ДНК, която няма нищо общо с ядрената ДНК, която при половите клетки е редуцирана наполовина- митохондриалната ДНК си остава същата, а от нея всъщност зависят много повече неща от чисто физическия аспект в който генетиката чопли...Така че, митохондриалната ДНК по никакъв начин не се разнообразява- всяко следващо поколение получава буквално "ксерокопие"...

А от своя страна митохондриалната ДНК може да постави в шах и мат всичката ДНК в ядрото- т.е. в хромозомите...

Всичко е свързано....

Не е егоугодно за повечето съзнания да приемат, че вместо душа имат едно копие, направено от копие, което пък е копие на копие от копие...и всяко следващо копие е по-некачествено от предишното- но това е положението...Ще ни се да се считаме за нещо повече, но не сме...Копирането на информация създава възможност за грешки, и във всяко следващо копие грешките се увеличават- това е описано и в Тора, като освен физически гени, в Тора се описват и духовтите гени- така или иначе едните и другите са свързани, въпреки че т.нар. "съвременна наука" и хабер си няма от духовните гени. Това е и основния механизъм, чрез която егоизмът се довежда закономерно до нарастване, докато достигне предела- Тора обяснява предела относно цялото човечестгво, Христос обясни този предел на нивото на индивида, и протегна спасителна ръка към индивида, но рече, че Закона (отнасящ се за цялото) така или иначе ще се изпълни. Преподаденото учение от Христос пряко засяга индивида (практически единицата човек сама по себе си е мярка за най-голяма отдалеченост от Твореца)- препоръчва на индивида да загуби живота си, да премине през смъртта (прекратяване на егоистичната посока, независимо от индивидуалната или общочовешката степен на проява на егоистичната природа)- смърт на старата душа, на старото тяло, на това, което наричаме "аз", в замяна на което Той обещава да получим даром нова душа, ново духовно тяло и живот вечен...

Както и да е. Мен напълно ме устройва това, че попадам изцяло и напълно в 70%-те процента затънали в егоизма (т.нар. външна тъмнина) човек...защото, по същество, това състояние си е благословия- колкото по-близо си до края на "този свят", толкова по-близко е потенциалния "нов свят"...Какъв е смисълът от напъните за удължаване на агонията и илюзията, която наричаме живот?

Дори и да приемем абсурдното твърдение за копията за вярно, то това трябва да се осъществи от по-висок план от това на самата душа. Ако имаш предвид това, че душата не се проявява във въплътената личност изцяло и че последната в процеса на проявлението на душата изкривява нейната същност, което всъщност представлява нисшето аз и в никакъв случай не е копие на душата, то това намирам за разбираемо. Нисшето аз може с доста условности да се приеме за копие на душата. Но самата душа, която е самият човек по никакъв начин не е засегната от това. С течение на времето душата успява все по-пълно и по-пълно да се прояви в нисшите планове и да овладее нисшия аз. Тогава илюзорното самоотъждествяване на съзнанието с нисшия аз се прекратява и човек се осъзнава като самата душа.

Факт е също, че ако една монада се раздели на определен брой монади, тя ще запази своята индивидуалност и в същото време всяка нейна част ще представлява нещо като нейно копие но със собствена индивидуалност. Това е свързано със сродните души и нямам намерение да коментирам поради сложността на материята, която не разбирам докрай. Истината в това отношение, смея да твърдя, никога не е била публично разкривана на хората, в нито едно учение. В най-добрия случай са давани смътни, символични и отвлечени намеци. Това което засяга монадите е твърде далече от човешкото съзнание. Та въпросът е че при разделяне на да я наречем свръхмонадата на части, всяка част ще притежава способността да разкрие всичко, което въпросната свръхмонада съдържа в себе си и от своя страна самата тя да се раздели на части, притежаващи същото свойство. Говорим за деление, но истината е че безкрайността не може да се дели. Дори и чисто математически погледнато, на колкото и части да разделим безкрайността, всяка част ще бъде също безкрайна.

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо животът е нещо перфектно организирано и ако започнем да го разбираме няма да ни е толкова страшен, ужасен и да мрънкаме постоянно. Просто ще се понесем по вълните му, с благодарност.

Това е точно така! Въпросът е да почнем да го разбираме!

Мрънкането е убийствено, наистина! Блаженото затваряне на очите пред фактите - също...

Тази сутрин майка ми ми показа една книжица, направена самиздатовски- печатано с пишуща машинка, старателно подвързана, през 1983 г.. За съжаление не разбрах на какъв принцип. Озаглавена е "Слово за всеки ден" и съдържа откъси от слова, само че не е добре указано откъде точно.

По темата: "

Бог не заема никакво пространство и е във всяка частица, която заема някакво пространство. Говоря за първичната материя, която изпълва туй пространство."

(може да е от нещо от 6.ХІ.1932, но не е сигерно)

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Може би се чудите: “Ако ние наистина сме Живота или Бог, тогава защо не го знаем?” Защото сме програмирани да не го знаем. Ние сме научени: “Ти си човек. Това са твоите граници.” После ограничаваме своите възможности със собствените си страхове. Вие сте това, което вярвате, че сте. Хората са могъщи магьосници. Когато вие вярвате, че сте нещо, вие наистина сте това нещо. И вие можете да направите това, защото вие сте Живота, Бог, Намерението. Имате силата да направите себе си това, което сте веднага. Но не вашият мислещ ум контролира силата ви, а това, в което вярвате. (Дон Мигел Руис)

:feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

....

Самите ние ги правим тези копия, дори и в чисто генетичен смисъл...

...

Не е егоугодно за повечето съзнания да приемат, че вместо душа имат едно копие, направено от копие, което пък е копие на копие от копие...и всяко следващо копие е по-некачествено от предишното- но това е положението...Ще ни се да се считаме за нещо повече, но не сме...Копирането на информация създава възможност за грешки, и във всяко следващо копие грешките се увеличават- това е описано и в Тора...

Значи Адам се разпада на 600 хиляди по 12, което значи,че имаме около 7 милиона "оригинала" Души на Земята (около 10%), които са продукт на плодене, но съответно правят множене (?!?) и в резултат се получават някакви неистински подобия (копия!), които също правят копия и т.н.. Надявам се че правилно съм разбрала... :)

Въпросът ми е: Къде и каква е ролята на Ева тогава ? Тя от оригиналите ли е или е от копията ?

А може би Адам си е създал "ксерокс машина" (Ева) просто така,...да си се забавлява с размножаване на себеподобни копия ? Ева (жената) има ли Душа ? :)

И малко по-сериозно...Моля те уточни ролята на жената в кабала...Как се вписва ТЯ (жената) в твоите разсъждения за създаване на Душите и тяхното множене и плодене? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

....

Самите ние ги правим тези копия, дори и в чисто генетичен смисъл...

...

Не е егоугодно за повечето съзнания да приемат, че вместо душа имат едно копие, направено от копие, което пък е копие на копие от копие...и всяко следващо копие е по-некачествено от предишното- но това е положението...Ще ни се да се считаме за нещо повече, но не сме...Копирането на информация създава възможност за грешки, и във всяко следващо копие грешките се увеличават- това е описано и в Тора...

Значи Адам се разпада на 600 хиляди по 12, което значи,че имаме около 7 милиона "оригинала" Души на Земята (около 10%), които са продукт на плодене, но съответно правят множене (?!?) и в резултат се получават някакви неистински подобия (копия!), които също правят копия и т.н.. Надявам се че правилно съм разбрала... :)

Въпросът ми е: Къде и каква е ролята на Ева тогава ? Тя от оригиналите ли е или е от копията ?

А може би Адам си е създал "ксерокс машина" (Ева) просто така,...да си се забавлява с размножаване на себеподобни копия ? Ева (жената) има ли Душа ? :)

И малко по-сериозно...Моля те уточни ролята на жената в кабала...Как се вписва ТЯ (жената) в твоите разсъждения за създаване на Душите и тяхното множене и плодене? :)

Евма не е някаква отделна част от Душата, а получаващата част от Душата. Изведена от Адам, т.е. разделена от даващата част, свойството Ева се нарича ЕГОИЗЪМ.

Адам е ЕДИНСТВЕНАТА СЪТВОРЕНА ДУША, а Ева е свойство на Душата да получава, което свойство бива изведено, и както Адач сам пророкува:

Бит.2:24 Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се прилепи към жена си; и ще бъдат (двамата) една плът.

Тоест, човек ще загуби връзката с Душата си, и ще се прилепи към жена си- тоест, към егоистичното съзнание. В библейския разказ не става въпрос за физически хора- от началото до края на библията, нито една дума не е свързана с физически хора, и с явления от физическия свят.

Кабала+ сериозно отношение- има си места за това. Все пак, това не е сайт за кабала...

Модераторска бележка: По-голямата част от мнението е изтрито. Моля избягвайте да поставяте дълги цитати в мненията си, когато вместо това може просто да се остави линк (изтритият текст може да се намери тук и тук). Това не е кабалистичен форум и не е подходящо място за подробното излагане на основите на кабалата, както междувпрочем и на което и да е друго учение. Форумът е отворен за всякакви възгледи, които са в съгласие с междучовешката толерантност, хармонични отношения, взаимно уважение и ненавреждане. Форумът не е място за проповядване, агитиране или коментари върху различните духовни учения или учители.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

....

Самите ние ги правим тези копия, дори и в чисто генетичен смисъл...

...

Не е егоугодно за повечето съзнания да приемат, че вместо душа имат едно копие, направено от копие, което пък е копие на копие от копие...и всяко следващо копие е по-некачествено от предишното- но това е положението...Ще ни се да се считаме за нещо повече, но не сме...Копирането на информация създава възможност за грешки, и във всяко следващо копие грешките се увеличават- това е описано и в Тора...

Значи Адам се разпада на 600 хиляди по 12, което значи,че имаме около 7 милиона "оригинала" Души на Земята (около 10%), които са продукт на плодене, но съответно правят множене (?!?) и в резултат се получават някакви неистински подобия (копия!), които също правят копия и т.н.. Надявам се че правилно съм разбрала... :)

Въпросът ми е: Къде и каква е ролята на Ева тогава ? Тя от оригиналите ли е или е от копията ?

А може би Адам си е създал "ксерокс машина" (Ева) просто така,...да си се забавлява с размножаване на себеподобни копия ? Ева (жената) има ли Душа ? :)

И малко по-сериозно...Моля те уточни ролята на жената в кабала...Как се вписва ТЯ (жената) в твоите разсъждения за създаване на Душите и тяхното множене и плодене? :)

Евма не е някаква отделна част от Душата, а получаващата част от Душата. Изведена от Адам, т.е. разделена от даващата част, свойството Ева се нарича ЕГОИЗЪМ.

Адам е ЕДИНСТВЕНАТА СЪТВОРЕНА ДУША, а Ева е свойство на Душата да получава, което свойство бива изведено, и както Адач сам пророкува:

Бит.2:24 Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се прилепи към жена си; и ще бъдат (двамата) една плът.

Тоест, човек ще загуби връзката с Душата си, и ще се прилепи към жена си- тоест, към егоистичното съзнание. В библейския разказ не става въпрос за физически хора- от началото до края на библията, нито една дума не е свързана с физически хора, и с явления от физическия свят.

Кабала+ сериозно отношение- има си места за това. Все пак, това не е сайт за кабала...

Кристиян, благодаря за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам защо но когато прочетох последния пост,този на Станимир ми хрумна следната фантазия.

Всички идваме и отиваме в различни светове.Обединява ни идеята че искаме да сме тук и сега.Но някои толкова искат да почувстват света че искат да притежават всичко.

Все повече ми избива на романтизъм.Ужас.То не беше Fut,с неините мечета,то не бяха позитивните мисли тук в този и в други форуми в които пиша.

Много често играя в http://www.fortegames.com/games/fHangman/hangman.php на бесеница.А тази седмица смениха изгледа на стаята с мечета.И когато не познаеш думата мечето плаче,все едно съм  аз това мече. :3d_168:

О не,даже и телепатията съществувала. :3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче, нека да правим разлика между примаматерия и материя.

Между Великата майка и кристализацията.

Между това, с което Духът твори и това, с което човекът твори заблуди.

Използвам поста, с който беше открита, защото после темата доста се поразми(поразмъти). Темата за материята е една от най-интересните, може би защото по нея са разсъждавали човешките умове много дълги години, за нея(материята) са изписани томове книги и все пак:Колко сме наясно с тази съставна част и от нас самите? Нямам самомнението за себе си, че съм напълно наясно с този въпрос. Затова пак ще прибегна до цитат от източник, на когото имам пълно доверие. Предлагам го и на вас:

Защото няма живот, няма проявление на духа без Майката на Вселената, Великата Майка на всичко съществуващо. Противопоставянето на духа на материята е породило в невежото съзнание фанатичното разбиране за материята като за нещо низше, докато в действителност материята и духът са единни. Духът без материя е нищо и материята е само кристализирал дух. Проявената Вселена в своята зримост и незримост ни явява само безбройни аспекти на сияещата материя, от най-високия до най-ниския. Където няма материя, няма и живот.

....

Материята Люцида, обгръщаща висшите Духове, е напълно зрима за човека с отворени центрове и представлява свръхтънко, но все пак непрозрачно светещо вещество- материя, преливаща във всички оттенъци на цветовете, известни и неизвестни на нашето физическо ниво.

"Писма на Елена Рьорих";том1;изд.Славена;гр.Варна;2002г.

Линк към коментар
Share on other sites

" Където няма материя, няма и живот."

Това е най-тъпото твърдение.Бог съществува,божествени създания съществуват извън нашият свят.

Аз знам едно единствено едно нещо за този свят.Материята е нищо.

Материята,физиката,науката са преходни.Те са нищо.

Живот съществува единствено там където няма материя.

Линк към коментар
Share on other sites

Не материята е произвела душата; по-скоро душата съдържа в една своя нищожна част концепцията за материята. Като екзема, като болест. Този свят е като екзема върху здраво тяло. Такова е ведантическото разбиране. Разбира се, би било дивно чудо ако камъкът можеше да сътвори душа, но по-лесно и по-разумно е да разсъдим, че душата е създала концепцията за камъка. В душата има много концепции и една от тях е концепцията за камъка. Всичко се намира в равнината на съзнанието. Но камъкът да създаде душа или съзнание е трудно, абсурдно, невъобразимо и неразумно. По скоро е обратното – както според теорията на Бъркли не умът е в света, а светът е в ума. Единствено това, че сме се отклонили от истината ни е довело в този земен свят. Как и къде се е случило това отклонение трябва да помислим. Но то е, което ни е довело в тази лъжовна сфера.

?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Не материята е произвела душата; по-скоро душата съдържа в една своя нищожна част концепцията за материята. Като екзема, като болест. Този свят е като екзема върху здраво тяло. Такова е ведантическото разбиране. Разбира се, би било дивно чудо ако камъкът можеше да сътвори душа, но по-лесно и по-разумно е да разсъдим, че душата е създала концепцията за камъка. В душата има много концепции и една от тях е концепцията за камъка. Всичко се намира в равнината на съзнанието. Но камъкът да създаде душа или съзнание е трудно, абсурдно, невъобразимо и неразумно. По скоро е обратното – както според теорията на Бъркли не умът е в света, а светът е в ума. Единствено това, че сме се отклонили от истината ни е довело в този земен свят. Как и къде се е случило това отклонение трябва да помислим. Но то е, което ни е довело в тази лъжовна сфера.

?

Типично за много секти (не твърдя че текста е свързан със секта). Като изключим това, което съм маркирал с червено, всичко е съвършено вярно. И точно чрез маркирания текст се извършва прокарването на тези вредни елементи в съзнанието на четящия, с които сектата го оплита в зависимост и го отдалечава от истината. Тук „душа“мисля че се използва в смисъл на джива-атма и не се покрива с понятието „душа“ според Учението на Б. Дуно и западната езотерична традиция, а по скоро се отнася за Духа.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...