Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Възкресение


Благост

Recommended Posts

За текста няма как да ти се струва, че си го срещал и преди, понеже го срещаш тук и сега.

А за инфо по въпроса книги, книги, книги, много. Усещането е добре да се живее, а не да се разбира.

За Христос нека да не ти се струва, за да не страда още.

И все пак ето един жокер:

6 - 9

Линк към коментар
Share on other sites

:smarty: всъщност Възкресението е май най - важното събитие в досегашната вселенска история.

Много са ми интересни всички етапи /моменти от Кръстния път на Христос през Страстната седмица

тук

Степени има разни и разнообразни + сещам се за символизма и смисъла му във всеки един от :

1.Измиването на нозете

2.Бичуването

3.Трънния венец

4.Разпятието и изпитанието на кръвта

5.Мистичната смърт + раздирането на завесата

6.Полагането в гроба

7.Възкресението

Има и при мен един стремеж съзнателен + да следвам Светлия Път на Христос + щото другия Кръстния... щем не щем сме на него + и сме заедно с помагачи + а Той беше Сам ...ми те всичките апостоли се разбягаха + тримата в Гетсиманската градина заспиваха + с Будността още оттогаз си имаме проблеми + страшничко ми е и за "кървавата пот" на Спасителя + умиротворяват ме думите Му "Твоята Воля да бъде, Отче " + "Свърши се ".

Още малко подредена инфо за днешния ден :

Разпети петък

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Много литература, наистина... А всичко се осмисля в Живота! Ето един източник: Пътища и методи за влизане във връзка с Невидимия свят, Влад Пашов. Малък е света :sorcerer:

Силвия, нека се уважаваме взаимно, все пак е разумно и е за предпочитане. :3d_097:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Васил :thumbsup: за линка.

Сякаш като се загавари за страданието и всички се стряскат. Не ни се иска да страдаме сякаш. Но пък точно то, страданието ни води към Истината и ни обръща към дълбокото себе..... Докато дойде Любовта... :wub:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Уважението, Васил, винаги е взаимно...връзки се получават разни. И аз благодаря за линка, не бях чела тази статия от тук, от книги и др. източници стъпките са ми известни преди да се регистрирам в Портала. И да, в различните духовни школи могат да се срещнат под най - разнообразни имена, но смисълът е един. Изнесох тези за по - голяма яснота, а и се срещат по - често в езотеричните текстове.

От страданието няма какво да се стряскаме, тъй като щем не щем, ние сме си май, май още в него. Но в Любовта принципно като няма страдание, дали е страдала, страда и ще страда. Това имах предви, Васил - Христовият Висш Принцип е далеч от всякакво страдание. Въпросът е ние къде сме? И дали в Христа сме?

И тъй като днес е Разпети Петък, благодарско на Благост - тя единствена даде подходящите линкове.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е необходимо за да възкръснем?

Любов

Свобода

Мир

Радост

за да възкръсва Животът в душите ни след всяко изпитание, приятели!

:feel happy: :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо по-голямо от любовта! Спомнете си: "Създадох ви по свой образ и подобие, да сте свободни и де се ОБИЧАТЕ"! До колко сме го постигнали? Зависи само от нас!

Редактирано от krasi 33
Линк към коментар
Share on other sites

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

:hypocrite: И Истината в нас донесе ! Во Истину Воскресе !

Какво е необходимо, за да възкръснем !

:smarty: Необходимо е да приковем + разпънем в себе си само три неща : БОГАТСТВОТО ( краката) + ЗНАНИЕТО ( ляво) + СИЛАТА (дясно) :thumbsup2: да започнем да живеем в ДОБРОДЕТЕЛТА ( главата ) + да пробудим + заработим с Божествените добродетели, които са в нас (в Сърцето) още преди създание мира + останалото е от Духа на Истината + тогаз може да следват и Свободата :feel happy: и

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Христос Воскресе Приятели!

Нека Любовта възкръсне в нашите сърца! :3d_053: Нека има светлина в душите ни!

Линк към коментар
Share on other sites

всички влезте в радостта на своя Господ! ...никой да не излезе гладен!

Никой да не оплаква своята бедност, понеже царството небесно е отворено за всички!

Никой да не плаче за греховете си, понеже изгря прощение от гроба на Спасителя!

Никой да не се бои от смъртта, понежe Спасовата смърт ни освободи от нея!

Слезлият в ада плени ада, който се огорчи, когато вкуси плътта Му. Като предсказа това преди столетия, пророк Исаия пише: "Адът се огорчи, когато Те срещна в преизподнята си!" Огорчи се, защото биде обезсилен! Огорчи се, защото биде посрамен! Огорчи се, защото бе умъртвен! Огорчи се, защото бе провален! Огорчи се, защото е окован!

Той прие плът, а в нея се натъкна на Бога; прие земя, а в нея намери небе; прие, което виждаше, а се натъкна на онова, което не виждаше!

"Де ти е, смърте, жилото? Де ти е, аде, победата?" [Ос. 13:14, Koр. 15:55]Възкръсна Христос и ти биде повален! Възкръсна Христос и паднаха демоните! Възкръсна Христос и се радват ангелите! Възкръсна Христос и живот се въдвори!

...

пръв възкръсна като Глава, а подир Него в свое време ще възкръснем всички ние, Неговите членове! Нему слава и държава (владичество) во веки веков! Амин!

Свети Йоан Златоуст

песен

Линк към коментар
Share on other sites

Възкръсването на Исус Христос е доказателство за възможната безсмъртност на човека. Но неговото възкресение, осигурява ли ни автоматично нашето? Необходимо ли е да правиме нещо за да възкръснеме след смъртта или Господ Исус Христос ще се погрижи за това? Според мен трябва да разбереш, кое умира от теб и да го изоставиш за получиш това за което всички мечтаем - безсмъртие.

Постинга на Силвето много ми допада и ще си позвола да го цитирам по-долу:

Всъщност Възраждането и Новораждането предшестват Възкресението. Освободен от Карма старият човек на Закона се превръща в Новият, свободен от причинно - следствеността. И се започва Службата. Посвещението е служене, но не робско служене, а по желание на свободен от Карма човек. Посветените са във връзка с възвишените същества и им се разкриват всички тайни на битието. Едва тогава е възможно преминаването през Прага. И това е Възкресението.

Добре е да се обърне внимание на реда на стъпките: една от Бога, една от човека, следва друга от Бога, отново от човека и т.н.

При обръщането - първата стъпка се свързват правилно физическото и астралното тяло на човека и това е свързване отвътре с Бог. Някъде го наричан разпалване на изгасналата искра. Следва покаянието - втора стъпка, нея човек си прави сам. При третата стъпка - Спасението от Бог, се хармонизират астралното и умственото тяло - сърце и ум. Тогава чак се завързват и растат добрите плодове - четвърта стъпка - Възраждане. Само Възроденият стига Новораждане, по същество правилно свързани умствено и кармично тяло. Тази връзка е от Бога. Чак след нея можем да говорим за правилно Служене - Посвещението. Само Посветен ( някои ги наричат Магове ) може да преминава границите. Има пазители на Прага. Черупката на яйцето се чупи от оформен и готов за това клюн на пиленцето.

Възкресението е вече връзката на физическото, етерното, астралното, умственото и кармичното тела с Божественото. Това е излюпването на яйцето в духовните светове, за което говори Дънов. Това е достигането на Нирвана в източните религии.

И това е краят на човешката еволюция. Възкресението е достигане на безсмъртието.

Пунктирах тези стъпки за повече яснота и нагледност, но процесът на практика е плавен. Васил, стига с тези страдания и победи. Когато се пуснеш по течението на реката, тя неминуемо те извежда до морето. Това става изключително лесно. Страданието е докато се пуснеш, пущането е трудното, първата стъпка. И голямото затруднение идва от Страха. Нека да говорим за Бога, но най - напред да си обърнем и лицата към Него. Крайно време е!

Линк към коментар
Share on other sites

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ , скъпи приятели!

ЛЮБОВ

МЪДРОСТ

ИСТИНА

:3d_039::3d_053::3d_015:

Воистина Воскресе ! :3d_064::3d_046::3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

В О И С Т И Н А В О З К Р Е С Е !

И нека всеки бъде съпроводен от Вярата, Силата и Надеждата на този ден!

С В Е Т Л И Н А !

Редактирано от dina_qneva
Линк към коментар
Share on other sites

ГЕТСИМАНСКАТА ГРАДИНА

От звезден рой бе озарен завоя

на пътя по заобления склон.

Край планината Елеонска своя

извечен път прорязал бе Кедрон.

Моравата бе тук наполовина -

и почваше самият Млечен път.

Напираха сребристите маслини

по въздуха да тръгнат да растат.

Достигнаха градина. Зад стената

оставил учениците, смирен

той каза им: "До смърт скърби душата,

постойте тук и бодърствайте с мен."

Той се отказа - без противоборство! -

като от чужд, ненужен му запас,

от всемогъщество и чудотворство

и вече беше смъртен като нас.

И край на гибел и на смърт студена

бе нощният безкраен небосвод.

Безлюдна беше цялата вселена

и само тук бе място за живот.

И вгледан в тая пропаст черна, страшна,

без край и без начало - и без брод,

с молба да го отмине тая чаша

вопиеше към бога в кървав пот.

Смекчил с молитва смъртната умора,

излезе той. Налегнати от сън,

в коилото край пътя, до стобора,

лежаха учениците отвън.

Разбуди ги: "Вас господ сдоби ви

да сте край мен, а спите до един!

Ще се предам в ръцете нечестиви

Отива человеческият син!"

Не беше свършил и като по чудо

с димящи факли, с мечове гмежта

изкочи и пред скитниците - Юда

с предателска целувка на уста.

И Петър меч извади и отсече

ухото на един разбойник той,

но чу: "Недей да вадиш нож, човече,

не се гневи, на мястото си стой!

Нима не може войнство крилато

да ми изпрати моят мил баща?

Без косъм да ми падне от главата,

те биха се разпръснали в нощта.

Но книгата на дните си оскъдни

дочетох аз като послушен син.

Сега написаното ще се сбъдне

и нека да се сбъдне то. Амин!

Ти виждаш, времето е като притча,

лети и би могло да изгори.

Аз в името на нейното величие

ще вляза в гроба сам. И сам в зори

на третия уречен ден ще стана.

И - като трупи по река - на съд

към мене като корабни кервани

от мрака вековете ще текат."

Борис Пастернак

ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ!

НАДЕЖДА, ВЯРА И ЛЮБОВ В СЪРЦАТА НИ ДОНЕСЕ!

Линк към коментар
Share on other sites

Силве, Благодаря, за "градината".

Великден е най-прекрасния празник-ВЕЛИК, но напоследък имам чувството, че някои хора незнаят какво точно празнуват, и за тях важното е само, че празниник :3d_168:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: :feel happy:

Наблюдавах лицата на хората, които празнуваха - всички толкова различни, но всички празнуваха!

Мисля си сега, че всеки е свободен да си намери сам смисъла на този празник. Има ли значение как точно ще възкръсне Христос в сърцата ни? Има ли значение дали единият ще го нарича Мистерия, а другият ще вижда яйцата, курабийките, които ще сложи в ръчичките на децата? Христос винаги говори на езика на всеки, в чието сърце е възкръснал, мисля си... :feel happy:

Моля се за всеки, който все още не е чул Неговия глас, да го открие някой ден в душата си. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Моля се за всеки, който все още не е чул Неговия глас, да го открие някой ден в душата си. :feel happy:

Ето това чувство е свише. :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

7) Възкресение. При него човек става едно с Бога. При възкресението долните тела – физическо, астрално, умствено и причинно – се свързват с Божественото тяло. Това е навлизане в Нирвана. Всичките тела трябва да вибрират в унисон. Понеже сега физическото тяло отива на една страна, астралното на друга, умственото на трета, на това се дължи дисхармонията на човешкия живот.

Влад Пашов - Пътища и методи за влизане във връзка с Невидимия свят

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава думата „възкресение“? – Да възкръснеш, значи да оживееш.

Кой може да възкръсне? – Всеки, който придобие свобода на душата си, той е възкръснал. Който придобие сила на духа си, той е възкръснал. Който придобие светлина на ума си, той е възкръснал. Който придобие доброто в сърцето си, той е възкръснал, той е оживял.

Достатъчно е човек да придобие свобода, сила, светлина и доброта, за да възкръсне, да оживее. – Кога може да стане това? – Още днес.

Човек умира четири пъти, но и четири пъти възкръсва.

Когато изгуби свободата си само, той умира един път; когато изгуби и силата си, той умира втори път; когато изгуби и светлината си, той умира трети път; когато изгуби и доброто в себе си, той умира четвърти път. Умре ли четири пъти, той вече не е за никъде, и говедар не може да стане. Като изгуби свободата си, човек става роб. Като изгуби силата си, той става за подигравка на хората. Като изгуби светлината си, говедар става. Какво става с човека, като изгуби доброто на сърцето си? На това вие сами ще си отгговорите.

Четири правила

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...