Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За съвпаденията


Guest Христо

Recommended Posts

1. Ейбрахам Линкълн ( 1809 - 1865г.) е избран за президент през 1860г., а Джон Кенеди ( 1917 - 1963г.) е избран за президент през 1960г.

2.И двамата са ангажирани със защитата правата на човека.

3.И двамата са убити в петък в присъствие на съпругите си.

4.И двамата са застреляни в главата, със стрелба откъм гърба.

5.Приемниците и на двамата носят името Джонсън и са демократи от Юга и членове на Сената.

6.Андрю Джонсън е роден през 1808, а Линдън Б. Джонсън през 1908.

7.Техните убийци - Джон Уилкис Буут и Лий Харви Осуалд са родени съответно през 1839 и 1939.

8.И Буут, и Осуалд са южняци, привърженици на непопулярни идеи.

9.Линкълн е убит в театър "Форд", а Кенеди - в автомобил "Форд".

10.По време на престоя си в Белия дом и двамата загубват синове.

11.Секретарят на Линкълн, чието малко име е Джон(малкото име на Кенеди е Джон), го предупреждава да не ходи на театър. Секретарят на Кенеди, чието име е Линкълн, му препоръчва да не пътува за Далас.

12.Буут застрелва Линкълн в театъра и избягва в един склад. Осуалд застрелва Кенеди от един склад и се скрива в театър.

13.Имената и на двамата президенти са със 7 букви(на английски).

14.Имената и на двамата убийци са с 15 букви.

15.И двамата убийци са застреляни преди съдебния процес.

16.Имената на Андрю Джонсън и Линдън Джонсън се състоят от 13 букви.

17.Първото публично предложение за издигане кандидатурата на Линкълн на президент, визира като негов вицепрезидент кандидат с името Джон Кенеди.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Най-красивия празник в годината - Вайзак, Индия 20 Май ~ Вайзак Индия ~ Беинса Дуно

Самотата като етап от духовното развитие pages_icon.gif

Ето ти още едно прясно съвпадение в нашия форум:

Две теми застават една до друга - първата ( по-долната) е въпрос, втората е отговор.

Няма случайности, има закономерности.

Който желае , да изучвава законите :D .

Извинете шеговитото ми настроение днес. Но и хуморът е сила и извор на живот и истина..

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми кажеш ли накратко в какво точно е съвпадението, защото иначе докато разбера ще трябва да изчета двете цели теми, пък надали съвпадението е толкова голямо и шокиращо като тези между Линкълн и Кенеди. :D

7 букви на английски - LlNCOLN и KENNEDY

Имената и на двамата убийци са с 15 букви - John Wilkes Booth и Lee Harvey Oswald

Имената на приемниците на президентите на английски - ANDREW JOHNSON и LYNDON JOHNSON ( 13 букви и при двамата приемници)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми кажеш ли накратко ... ще трябва да изчета двете цели теми

Moже би не е зле да изчетеш тези теми, макар че съвпадението не е шокиращо, дори не е съвпадение в този смисъл. Сред куп различни теми тези 2 се подредиха , както се подреждат двата етапа от духовното развитие - първо самота сред настоящото обкръжение, после сливане с ново обкръжение и на ново ниво, с нова цел.

А за съвпадението - занимателно, да. Но може ли да се ползва? Ще вземем ли сега да изчисляваме всички политици с този брой букви в името, с тези данни, тези обстоятелства... и ако те все пак не се покажат като добри политици, а се свиват като мижитурки, никой няма да има причина да ги гърми....

По принцип нумерологията , астрологията, хиромантията,ползването на фини енергии и др. са много полезни - от личен опит.

Такива интересни факти могат да са от полза само за да привлекат вниманието да ги изучаваме.

Аз бих предложила в училище един свободноизбираем предмет - окултна наука по избор. :) Днес във въздуха витае нещо весело.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, трябва да има такъв предмет в училище. Представяш ли си ако въведат него вместо вероучение, отчетата ще изпаднат в дива истерия. :D Може би чрез подобни съвпадения се цели хората да се замислят върху това, че е възможно да има и нещо невидимо за очите.

Линк към коментар
Share on other sites

1. Ейбрахам Линкълн ( 1809 - 1865г.) е избран за президент през 1860г., а Джон Кенеди ( 1917 - 1963г.) е избран за президент през 1960г.

2.И двамата са ангажирани със защитата правата на човека.

3.И двамата са убити в петък в присъствие на съпругите си.

4.И двамата са застреляни в главата, със стрелба откъм гърба.

5.Приемниците и на двамата носят името Джонсън и са демократи от Юга и членове на Сената.

6.Андрю Джонсън е роден през 1808, а Линдън Б. Джонсън през 1908.

7.Техните убийци - Джон Уилкис Буут и Лий Харви Осуалд са родени съответно през 1839 и 1939.

8.И Буут, и Осуалд са южняци, привърженици на непопулярни идеи.

9.Линкълн е убит в театър "Форд", а Кенеди - в автомобил "Форд".

10.По време на престоя си в Белия дом и двамата загубват синове.

11.Секретарят на Линкълн, чието малко име е Джон(малкото име на Кенеди е Джон), го предупреждава да не ходи на театър. Секретарят на Кенеди, чието име е Линкълн, му препоръчва да не пътува за Далас.

12.Буут застрелва Линкълн в театъра и избягва в един склад. Осуалд застрелва Кенеди от един склад и се скрива в театър.

13.Имената и на двамата президенти са със 7 букви(на английски).

14.Имената и на двамата убийци са с 15 букви.

15.И двамата убийци са застреляни преди съдебния процес.

16.Имената на Андрю Джонсън и Линдън Джонсън се състоят от 13 букви.

17.Първото публично предложение за издигане кандидатурата на Линкълн на президент, визира като негов вицепрезидент кандидат с името Джон Кенеди.

Ти какви хипотези имаш - че Кенеди е преродения Линкълн?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

В рамките на година и половина, двама различни души, които не се познават помежду си, не живеят в едно и също населено място, по един и същи начин ми объркаха името. Отивам аз миналата година при зъболекарка, която ми знаеше името, но не ме беше виждала от години, не бях ходил при нея. Като ме видя ме нарече с мъжки вариант на името на сестра ми. Наскоро пък се запознах с едно момче, казах му как се казвам, а той след малко ме пита : "Извинявай, ти ??? ли се казваше ?" На мястото на въпросителните знаци, беше отново мъжкия вариант на името на сестра ми, с който ме нарече зъболекарката миналата година.

Линк към коментар
Share on other sites

Събуждам се, влизам в стая с пуснат телевизор, казвам "добро утро" на баща ми и само миг след това двама души от сутрешния блок на БТВ ми казват "добро утро." :king::lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...