Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Библията и алкохола


Търсач

Recommended Posts

Темата започна много интересно с изнесената информация за превода на Библията на български. И конкретно за използването на думата вино.

Това бяха обаче по-скоро констатции, а целта на темата някак си остана неясна.

По-късно прочетох и това:

Павел никога не е бил с Христос, а неговите думи обикновенно противоречат на посланията Христови, т.е Павел е антихрист.

@Търсач, тезата всъщност Ви е, че Павел е антихрист! Така ли е или греша някъде?

Доводите за това че той не е бяха подплътени с цитати от Библията. Редно е като твърдите нещо и да го аргументирате! :)

Редактирано от LG_
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Павел не е бил антихрист. Той е бил призован от самия Христос да му служи и е претърпял много, бил е самоотвержен в служението си.

Деяния 26

9. И аз си мислех, че трябва да върша много неща против името на Исус Назарянина;

10. което и върших в Йерусалим, понеже затварях в тъмници мнозина от светиите, като се снабдих с власт от главните свещеници; и за убиването им давах глас против тях.

11. И като ги мъчех много пъти по всички синагоги, стараех се да ги накарам да хулят; и в безмерната си ярост против тях ги гоних даже и по чуждите градове.

12. По която работа, когато пътувах за Дамаск с власт и поръчение от главните свещеници,

13. по пладне, царю, видях на пътя светлина от небето, която превишаваше слънчевия блясък и осия мен и тези, които пътуваха с мен.

14. И като паднахме всички на земята, чух глас, който ми казваше на еврейски: Савле, Савле, защо Ме гониш? Трудно ти е да риташ срещу остен.

15. И аз казах: Кой си Ти, Господи? А Господ каза: Аз съм Исус, Когото ти гониш.

16. Но стани и се изправи на краката си, понеже затова ти се явих - да те назнача служител и свидетел на това, че си Ме видял, и на онова, което ще ти открия,

17. като те избавям от юдейския народ и от езичниците, между които те пращам,

18. да им отвориш очите, за да се обърнат от тъмнината към светлината и от властта на Сатана към Бога и да приемат прощение на греховете си и наследство между осветените чрез вяра в Мене.

По една случайност снощи четох писано от апостол Павел за женитбата. Той изрично подчертава, че по човешки говори, от своята си гледна точка.

1 Коринтяни 11:3-16

3. Но желая да знаете, че глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът, глава пък на Христос е Бог.

4. Всеки мъж, който се моли или пророкува с покрита глава, засрамва главата си.

5. А всяка жена, която се моли или пророкува гологлава, засрамва главата си, защото това е едно и също, като да е с бръсната глава.

6. Защото която жена не се покрива, нека остриже и косата си. Но ако е срамно за жена да си стриже косата или да си бръсне главата, то нека се покрива.

7. Защото мъжът не трябва да си покрива главата, понеже е образ и слава на Бога; а жената е слава на мъжа.

8. (Защото мъжът не е от жената, а жената е от мъжа;

9. понеже мъжът не беше създаден за жената, а жената за мъжа.)

10. Коментари за този стих във форумаЗатова жената е длъжна да има на главата си белег на власт заради ангелите.

11. (Обаче нито жената е без мъжа, нито мъжът без жената в Господа;

12. защото както жената е от мъжа, така и мъжът е чрез жената; а всичко е от Бога.)

13. Сами в себе си съдете: Прилично ли е жената да се моли на Бога гологлава?

14. Не ви ли учи и самото естество, че ако мъж оставя косата си да расте, това е позор за него,

15. но ако жена оставя косата си да расте, това е слава за нея, защото косата й е дадена за покривало?

16. Но ако някой мисли да влиза в пререкания за това - ние нямаме такъв обичай, нито Божиите църкви.

1 Коринтяни 7:40 Но по моето мнение по-щастлива е, ако си остане така; а мисля, че и аз имам Божия Дух.

Ефесяни 5:31-33

31. "Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си, и двамата ще станат една плът."

32. Тази тайна е голяма; но аз говоря това за Христос и за църквата.

33. Но и всеки един от вас да обича своята жена, както себе си; а жената да се бои от мъжа си.

Преди време също като жена не можех да приема тези думи. Стигнах до извода, че и апостолите са били хора и са грешили в някои неща. Оттам спадна доверието ми в написаното от тях и всичко подлагах на съмнение.

По тези причини чистосърдечно признавам, че разбирам какво има предвид Търсач.

След време разсъдих и видях, че много от нещата, препоръчвани като начин на живот в Библията са се отнасяли за съответното време, някои от тях са имали и политически причини, понеже властта и църквата са били много тясно свързани. Например по време на войни, когато са умирали много мъже, прието е било един мъж да се грижи за повече от една жена и да има потомство, за да оцелява родът. Логично, нали. Има логика и в това, жената да се подчинява на мъжа. В днешно време е трудно жената да се подчинява на мъж, който се оказва назадничав и особено ако действа под влияние на отрицателни сили.

Когато човек хули Божий служител, той все едно оскърбява Бога.

Никой човек не е съвършен, всеки греши. Самите апостоли са признавали това и не са претендирали за святост, освен дадената им по Божия милост.

1 Коринтяни 15:9

9. Защото аз съм най-нищожният от апостолите, който не съм достоен и апостол да се нарека, понеже гоних Божията църква.

2 Коринтяни 5:21 Който за нас направи грешен Онзи, Който не знаеше грях, за да станем ние чрез Него праведни пред Бога.

В днешно време свещениците не са идеални като хора, но върху тях е благодатта, дадена им от Святия Дух. Аз като християнка се обръщам спрямо тях като Божии представители. Друго от личния им живот и качества не ме интересува.

Наскоро в магазина, където работя, влезе един свещеник със семейството си, който по стечение на обстоятелствата преди време стана мой изповедник. Този човек излъчва много силна светлина и радост - не зная как да го опиша.

Не оскърбявайте Бога, хулейки тези, които Му служат! Виждайте само доброто, търсете ценното. Вие да не би по някакъв начин да ги превъзхождате с дела или качества, че да ги съдите?! Дори да е така, човек не бива да съди никого, а сам да се смирява. Тогава само може да очаква милост и прошка, благословия и благодат.

Аз например тренирам напоследък да се отнасям към всеки, с когото животът ме среща, като към Божий пратеник.

И друго, което прозрях днес, разхождайки се през почивката: когато се моля на Бога, аз се моля на Цялата вселена, на всички сили и същества в нея. Така всичко и всички могат да ми съдействат в молитвата, ако тя е права и не накърнява Цялото.

Понеже темата е за Библията и алкохола...

По мое мнение човек може да пийне понякога, но без да се пристрастява, без да се опива до такава степен, че да подтисне човешкото у себе си и да даде свобода на животинското. Правила съм го, срамна работа. Действала съм първосигнално, понеже втората ми сигнална система е била подтисната. В това отношение се съгласявам с Търсач.

:)

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

latina :feel happy: това което казваш е съвсем друго :) и аз се съгласявам с нещата казани от теб (въпреки че много може да се разсъждава по тези въпроси). Не намирам никакво противоречие и с моите мнения (казвам го не от суета и от гордост а защото само за себе си мога да отговарям пред Бога). Друго е когато хората имат желание да се разберат. По една случайност и аз днес слушах нещо от ап. Павел което ме вдъхнови, но... ще го запазя за себе си :) . Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Аметист

Тази тема май някъде изгуби табелката си "Библията и алкохола".:)

За какво става въпрос тук? Знае се, че Библията има различни нива на разглеждане като сред тях е и чисто материалистичното в лицето на историческата наука. Да, но това е просто едното ниво, а то е твърде неудовлетворително откъм фактологията, на която толкова много държи историята. Оттам идва и често срещаното отхвърляне на това Писание като неблагонадеждно. Много хора не си дават сметка обаче, че Библията не е историческо четиво в материалния смисъл, а е книга, отразяваща духовното развитие на човечеството. Още повече, че е написана с помощта на инициацията. Така стои въпросът и с личността на Павел - Савел от Тарс - в Библията е наблегнато на духовното му проглеждане, неговото второ раждане и това е разкрито без каквото и да е оправдаване на старите му вини. Това е най-същественото за естеството на тази книга. Важното е, че Павел е видял Христос на едно по-високо ниво и е повярвал в Него, поел е Пътя на служенето. Езотеричното разглеждане на събитието от Дамаск може, разбира се, да даде най-ясно разбиране по въпроса. Библията не е пълна с безгрешни хора, а с такива намерили светлината и повярвали. Историческата фактология би помогнала твърде малко за разбирането на вярата.

Аз разбирам основанията за думите на Търсача, но виждам и до къде го е отвело неговото търсене на истината. Има още известни неща, до които не се е добрал и аз му пожелавам най-искрено успех и постоянство.

Може би всеки за себе си трябва да се замисли какво точно е Христос...

Колкото до алкохола, той няма същото въздействие и полза каквото е имал при старозаветните хора. От събитието на Голгота насам алкохолът не би трябвало да се консумира. Може би само за нуждите на народната медицина.:)

Линк към коментар
Share on other sites

По една случайност и аз днес слушах нещо от ап. Павел което ме вдъхнови, но... ще го запазя за себе си :) . Поздрави!

Все едно на гладен да покажеш храна и да не го нахраниш, на жаден - вода и да не го напоиш...

На алкохолик алкохол...

Смили се и сподели!

:(

Линк към коментар
Share on other sites

По една случайност и аз днес слушах нещо от ап. Павел което ме вдъхнови, но... ще го запазя за себе си :) . Поздрави!

Все едно на гладен да покажеш храна и да не го нахраниш, на жаден - вода и да не го напоиш...

На алкохолик алкохол...

Смили се и сподели!

:(

Латина, няма начин, не ми се иска да взривявам ситуацията защото не му е мястото тук, въпреки, че не е нещо тайно :). Но ще споделя Словото което съпътстваше тези Свидетелства -

1 Коринтяни 2 глава

Аметист :thumbsup: мнението ти също много ми хареса. Намирам зрънца от истината във всички мнения и това ме изпълва с огромна радост.

П.П. :hmmmmm: Латина не знам дали мога да си го позволя . Може би на ЛС, незнам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ефесяни 5:18 И не се опивайте с вино, следствието от което е разврат, но се изпълвайте с Духа;

Казано е да не се опиваме, не да не пием изобщо никога. С такова разбиране отпадат противоречията.

Няма защо да кръстосваме шпаги със стихове от Библията, тълкувани едностранчиво.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Словото е за да израстваме и да богатеем в Бога,за да добием вътрешна виделина и да се повдигаме един друг като изясняваме въпросите според вътрешното Божие ръководство, а не за да си режем главите с него :) . В крайна сметка, всеки ще дава отчет пред Него за намеренията си. Важно е вътрешното ръководство за да не се тълкуват нещата едностранчиво както казваш. Поздрави! Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

По една случайност и аз днес слушах нещо от ап. Павел което ме вдъхнови, но... ще го запазя за себе си :) . Поздрави!

Все едно на гладен да покажеш храна и да не го нахраниш, на жаден - вода и да не го напоиш...

На алкохолик алкохол...

Смили се и сподели!

:(

Латина, няма начин, не ми се иска да взривявам ситуацията защото не му е мястото тук, въпреки, че не е нещо тайно :) . Но ще споделя Словото което съпътстваше тези Свидетелства -

1 Коринтяни 2 глава

Аметист :thumbsup: мнението ти също много ми хареса. Намирам зрънца от истината във всички мнения и това ме изпълва с огромна радост.

П.П. :hmmmmm: Латина не знам дали мога да си го позволя . Може би на ЛС, незнам.

:3d_015: Братя, да не се спъваме в буквата... Нашата вяра не е в "буквата на Закона, която убива, а в Духа, който оживотворява"... Това, което е казано - т.е. - казано е, според Закона - е записаното Слово и то звучи така: "1 Коринтяни 6:12

Всичко ми е позволено, ала не всичко е полезно; всичко ми е позволено, но не ща да съм обладан от нищо.1 Коринтяни 10:23

Всичко е позволено, но не всичко е полезно; всичко е позволено, но не всичко е назидателно."

Обаче само - дотук - Законът не продължава повече; той действа дотук!... Оттук нататък - посланието е скрито (окултно) и щафетата се поема от Духа; знанието нататък се дава от Него - и то - на посветените само; не на всички... Духът разкрива тайните:

Лука 8:10

Той каза: На вас е дадено да знаете тайните на Божието царство; а на другите се проповядва с притчи, тъй щото, като гледат да не виждат, и като слушат, да не разбират.1 Коринтяни 4:1

Така всеки човек да ни счита за Христови служители и настойници на Божиите тайни."

Свободата седи в Духа; Истината не може да се каже, нито пък - да се запише; Тя се живее...

Линк към коментар
Share on other sites

@Търсач, тезата всъщност Ви е, че Павел е антихрист! Така ли е или греша някъде?

Доводите за това че той не е бяха подплътени с цитати от Библията. Редно е като твърдите нещо и да го аргументирате! :)

Бяха изложени цитати за това как Павел препоръчва употребата на алкохол. Христос на свадбата създаде гроздов сок, а не вино.

Павел е женомразец, а Христос ги защитава.

Абсурд е да се твърди, че един свят човек би препоръчал употребата на напитки замъгляващи съзнанието. Това не е Христос.

Линк към коментар
Share on other sites

Важното е, че Павел е видял Христос на едно по-високо ниво и е повярвал в Него, поел е Пътя на служенето. Езотеричното разглеждане на събитието от Дамаск може, разбира се, да даде най-ясно разбиране по въпроса. Библията не е пълна с безгрешни хора, а с такива намерили светлината и повярвали. Историческата фактология би помогнала твърде малко за разбирането на вярата.

Аз разбирам основанията за думите на Търсача, но виждам и до къде го е отвело неговото търсене на истината. Има още известни неща, до които не се е добрал и аз му пожелавам най-искрено успех и постоянство.

Може би всеки за себе си трябва да се замисли какво точно е Христос...

Колкото до алкохола, той няма същото въздействие и полза каквото е имал при старозаветните хора. От събитието на Голгота насам алкохолът не би трябвало да се консумира. Може би само за нуждите на народната медицина. :)

Моето търсене ме е довело до Второто раждане и усещането на Хладния полъх на Светия Дух. :3d_123:

Така както бе обещано от Сина Божий.

Христос никога не е одобрявал Павел. Христос никога не би одобрил един убиец да стане негов глашатай. Всичко е плод на неговия припадък/епилептичен/ по пътя за Дамаск.

Милионите убити в името на Христа са имено резултата от следването на Павел. А посланието на Христос бе любов, прошка и състрадание. Къде остана то?

Именно затова казвам, че Павел и всички негови следовници са Антихристи.

Линк към коментар
Share on other sites

Търсач, братко, и къде видя омраза в Павел към жените? Иначе за алкохола съм съгласен, че кара Кундалини да сбърка пътя. :)

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

Търсач, само за справка, Святият Дух няма нищо общо със хладният полъх - Йоан 7:38

Ако някой вярва в Мене, реки от жива вода ще потекат от утробата му, както рече писанието.

Отделно прочети

4 И като се събираше с тях, заръча им да не напускат Ерусалим, но да чакат обещаното от Отца, за което, каза Той, чухте от Мене. 5 Защото Иоан е кръщавал с вода; а вие ще бъдете кръстени със Светия Дух не след много дни. Деяния 1 глава

1 И когато настана денят на Петдесетницата, те всички бяха на едно място. 2 И внезапно стана шум от небето като хвученето на силен вятър, и изпълни цялата къща, гдето седяха. 3 И явиха им се езици като огнени, които се разделяха, и седна по един на всеки от тях. 4 И те всички се изпълниха със Светия Дух, и почнаха да говорят чужди езици, според както Духът им даваше способност да говорят. Деяния 2 глава

За жените:

1 А относно това, що ми писахте: Добре е човек да се не докосва до жена. 2 Но, за да се избягват блудодеянията, нека всеки мъж има своя си жена, и всяка жена да има свой мъж. 3 Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; подобно и жената с мъжа. 4 Жената не владее своето тяло, а мъжът; така и мъжът не владее своето тяло, а жената. 5 Не лишавайте един друг от съпружеско сношение, освен ако бъде по съгласие за малко време, за да се предавате на молитва, и пак бъдете заедно, да не би сатана да ви изкушава чрез вашата невъзможност да се въздържате. 6 Но, това казвам, като позволение, а не като заповед. 7 Обаче, бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз. Но всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак. 8 А на неженените и вдовиците казвам: Добро е за тях, ако си останат такива, какъвто съм и аз. 9 Но, ако не могат да се въздържат, нека се женят, защото по-добре е да се женят, отколкото да се разжегват. 10 А на жените заръчвам, и то не аз, но Господ: Жена да не оставя мъжа си; 11 (но, ако го остави, нека остане неомъжена, или нека се помири с мъжа си ;) и мъж да не напуща жена си. 12 А на другите казвам аз, не Господ: Ако някой брат има невярваща жена, и тя е съгласна да живее с него, да не я напуща. 13 И жена, която има невярващ мъж, и той е съгласен да живее с нея, да не напуща мъжа си. 14 Защото невярващият мъж се освещава чрез жената, и невярващата жена се освещава чрез брата, своя мъж; инак чадата ви щяха да бъдат нечисти, а сега са свети. 15 Но, ако невярващият напусне, нека напусне; в такива случаи братът или сестрата не са поробени на брачния закон. Бог, обаче, ни е призвал към мир. 16 Защото отгде знаеш жено, дали не ще спасиш мъжа си? или отгде знаеш мъжо, дали не ще спасиш жена си? 17 Само нека всеки постъпва така, както Господ му е отделил сили, и всеки както Бог го е призовал; и така заръчвам по всичките църкви. 1 Коринтяни 7 глава

Търсач, ако случайно те интересуват Библейски уроци, в момента попаднах на истинска духовна находка в интернет, там има и много богата библиотека, част от книгите ги имам, чела съм ги преди години и са ме докосвали много дълбоко. Мир и светлина!

П.П. Главата на Любовта написана от нашия Господ Иисус Христос чрез ръката на ап. Павел в чийто живот Той се е прославил.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Аметист

Христос никога не е одобрявал Павел. Христос никога не би одобрил един убиец да стане негов глашатай. Всичко е плод на неговия припадък/епилептичен/ по пътя за Дамаск.

Милионите убити в името на Христа са имено резултата от следването на Павел. А посланието на Христос бе любов, прошка и състрадание. Къде остана то?

Именно затова казвам, че Павел и всички негови следовници са Антихристи.

От подобни постове е видно, че няма разбиране какво е Христос, както и няма необходимост от разбиране на духовните процеси, които се материализират в света като определени исторически факти.

Какво Второ раждане, Търсач, какво Второ раждане...?! B) Повече търпение и постоянство ти желая.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Като оставим всичко останало малко настрани и си помислим за народната медицина. На мен например преди години много ми помогна една рецепта с пчелен клей и чист спирт от аптеката, защото не успях да си намеря чиста дом. ракия без захар, за киселините които получавах от всичко което сложех в устата си. Да не говорим за бабите колко илячи си правят от ракия, за мазане - външно а и за прогонване на настинки и т.н...Да не би всички те да са алкохолички?! Пък повечето са и набожни на всичкото отгоре. Преди малко мама ми разказваше, че слушала по телевизията за някакъв доктор който препоръчвал всяка вечер да се пие по 1 чаша червено вино за сърцето. Погледнах я малко странно и си помислих да и кажа, абе остави ги тез доктори, те всички са грешни и неверни алкохолици :rolleyes: ама реших да си премълча благоразумно, щото трябваше да давам много обяснения за създалата се ситуация във форума, пък не ми се говореше за това :D .
Линк към коментар
Share on other sites

Добре! Павел позволява да се пие вино по малко с лечебна цел, но Учителя никаде не препоръчва употребата на алкохол. (Поне аз не съм срещал).

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

И Беинса Дуно, и други учители позволяват употребата на алкохол единствено с лечебна цел. Мнозина обаче злоупотребяват с тези наставления и смятат, че едва ли не въпросните учители разрешават употребата на алкохол. Да изпиваш по една чашка вино на ден или по 50 грама ракия, или нещо подобно не може да бъде наречено „с лечебна цел“.

Колкото до Библията, нека да не забравяме, че там нещата най-често са казани чрез символи и буквалното тълкуване може да разкрие едва една минимална част от вложения смисъл.

За Павел съм чел мнения, че е допуснал известни грешки и донякъде изопачаване на християнското учение в отделни моменти, но това е неволно. Подобни грешки са допускани от повечето от последователите на което и да е световно учение.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не съм срещала, но и много малко съм чела :). Поне така ми се струва, но Учителя едва ли подкрепя крайностите и фанатизма- безлюбието. Той помага и подкрепя всяка една душа според етапа на нейното развитие, а и да не забравяме, че има и много зависими хора в нашия тъжен свят. Смятате ли, че Бог,-Учителя -Господ Иисус Христос ще ги отхвърлят!? Нали Господ дойде на Земята да намери и да Спаси погиналото? Ние които знаем и обичаме Господа не сме ли призвани да работим за пропускайки Неговата Любов през себе си (да не забравяме, че и ние има какво да чистим и много неща от които с Божия помощ да се освобождаваме, камо ли да съдим и по този начин да препречваме пътя на Бога, не че ще спрем Божественото де, но то си остава за наша сметка, а душата ни е тази която ще страда от това наше безлюбие). Господният Дух не ни ли наставлява като Утешител напътствайки ни като най- добър приятел на нашата душа водейки ни постепенно по пътя на пречистването и на свободата?

Ако някога съм си позволила да се разгневя (за себе си отговарям) то е било защото ми е болно когато виждам, че се слагат по един или друг начин спирачки Благодатта да стигне до човешките души, но пък и виждам, че Бог винаги знае как да стигне. Ако почука на една врата и тя не се отваря, а понякога има съпротива, Той отива, почуква на вратата на друго сърце което се отваря широко и Благословението тръгва през него :). Така че нека хората които знаят не остават встрани от Божията Благодат. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир

И Беинса Дуно, и други учители позволяват употребата на алкохол единствено с лечебна цел. Мнозина обаче злоупотребяват с тези наставления и смятат, че едва ли не въпросните учители разрешават употребата на алкохол. Да изпиваш по една чашка вино на ден или по 50 грама ракия, или нещо подобно не може да бъде наречено „с лечебна цел“.
На ден, но за известно време, както аз правех това с капките от спирт и пчелен клей и като ми мина спрях. Естествено, че който е обсебен ще търси и ще си намира оправдание в това, но ние с Любов без осъждане бихме могли да го наставляваме, да се молим за него и да насърчаваме и той да се моли, защото това е обсебване от което само Бог може да освобождава.

Колкото до Библията, нека да не забравяме, че там нещата най-често са казани чрез символи и буквалното тълкуване може да разкрие едва една минимална част от вложения смисъл.

:thumbsup: Съгласна съм.

За Павел съм чел мнения, че е допуснал известни грешки и донякъде изопачаване на християнското учение в отделни моменти, но това е неволно. Подобни грешки са допускани от повечето от последователите на което и да е световно учение.

Може, човек е бил, сам признава-

1 Коринтяни 15:9

9. Защото аз съм най-нищожният от апостолите, който не съм достоен и апостол да се нарека, понеже гоних Божията църква.

2 Коринтяни 5:21 Който за нас направи грешен Онзи, Който не знаеше грях, за да станем ние чрез Него праведни пред Бога.

Мнение #27 Но и се е смирявал пред Бога, имал е връзка с Неговия Дух и Бог Го е ръководил. Поздрави! Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Какво Второ раждане, Търсач, какво Второ раждане...?! B) Повече търпение и постоянство ти желая.

Ето това е второто раждане и това е халдния полъх/огън/ на Светия Дух над главите.

ElGreco.jpg

:3d_114:

Линк към коментар
Share on other sites

Търсач, тази картина изобразява Петдесятница. Нека Бог да те Благослови с Обръщение, Покаяние, Спасение, Духовно и Водно кръщение и нека Словото Му да се вселява богато в твоята душа. АУМЪ

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Аметист

Какво Второ раждане, Търсач, какво Второ раждане...?! B) Повече търпение и постоянство ти желая.

Ето това е второто раждане и това е халдния полъх/огън/ на Светия Дух над главите.

С риторичния си въпрос имах впредвид, не че не зная за какво се касае при едно Второ/Духовно раждане, а че не намирам каквато и да е характеризираща подобно явление симптоматика в думите на Търсача, т.е. претенциите са прибързани. Виждам обаче надежда. Търпение...:)

Картината изобразява наистина Петдесятница.

Линк към коментар
Share on other sites

Търсач, тази картина изобразява Петдесятница. Нека Бог да те Благослови с Обръщение, Покаяние, Спасение, Духовно и Водно кръщение и нека Словото Му да се вселява богато в твоята душа. АУМЪ

Усещам това, което е показано на картината. :3d_086:

Утешителя го дава на всички заслужили. :3d_095:

Пожелавам го и на всички вас.

Линк към коментар
Share on other sites

С риторичния си въпрос имах впредвид, не че не зная за какво се касае при едно Второ/Духовно раждане, а че не намирам каквато и да е характеризираща подобно явление симптоматика в думите на Търсача, т.е. претенциите са прибързани.

:3d_139:

Блаженни се вярвашите. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...