Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

Честит 24 май ! :sorcerer: Честит празник на българската писменост и славянската култура ! :3d_125::angel::):sorcerer:

Никой не е Божи избраник за вечни времена. Господ превръща един народ в маша в ръцете си, за да се извърши едно благородно дело за много хора по света, но ако този после се възгордее и започне да се държи надменно заради "постижението си" (което не е негово, просто него са избрали за изпълнител), то Господ ще отвърне лицето си от него.

Не само е надменно и некрасиво да се твърди, че славяните едва ли не нямат култура без българите, но е и фактологически погрешно. Кирил вероятно е бил от славянобългарски произход, т.е. не прабългарин, а български славянин. Същото важи и за Климент и Наум. Само с това се обясняват задълбочените познания, които Кирил е имал за славянския език, за да може да преведе Библията. Освен това съпротивата срещу въвеждането на християнството в България, както и на славянското богослужение, не са идвали от славяните, а от прабългарите - това е документиран факт. Докато не съществуват никакви данни за съпротива на българските славяни срещу тези действия на Борис, голяма част от боилите възстават срещу него и го принуждават да нареди да се избият до крак 52 прабългарски аристократични рода. А после се наложило да ослепи и собствения си син Владимир. Прабългарите са имали сурова и непреклонна природа, поради което и трудно изобщо е можело да склонят глава пред християнството. Ако не е имало кръвопролитие срещу боилските родове, вероятно точно заради "българите" България никога нямаше да се превърне в люлка на славянската писменост. Единствено сместа, която се е получила между действеността и бойния дух на прабългарите и културата на славяните (към която принадлежи и религията!) е позволила да се извърши това дело. Единствено разбирането на Борис за това и за нуждата от консолидация на българския етнос с един език и една религия са довели до това изобщо да има България днес.

Затова е не само грозно и надменно, а е невярно и глупаво да се твърди, че на славяните всичко прабългарите им дали. Това е една теза, налагана напоследък от разни псевдоисторици, от която може да има много сериозни последствия в България. Национализмът винаги се е градял върху невежеството. И сред немците най-нетолерантни и до днес са хората, които нищо не знаят за света и не виждат по-далеч от носа си. Затова има празник на просветата. Не за да си прокламираме ограничените представи за света, основаващи се на невежество, а за да се сетим, че е добре да отворим една книга и да почетем малко. Знанието е път към просветлението и мира между народите.

П.П. Та като прочета едно такова изказване като това на хриско и си казвам: Бедна България! Много ти е дадено, но не знаеш да го цениш. И нямаш смирение и щедрост да го дадеш на другите без да се тупаш по гърдите, че е твое. Защото то не е твое - поверено ти е, за да го раздаваш.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

"Никой не е Божи избраник за вечни времена. " Епа аз къде съм казал такова нещо. :lol: Знам че няма нищо вечно на този свят. "то Господ ще отвърне лицето си от него." Както при евреите. :)

"Не само е надменно и некрасиво да се твърди, че славяните едва ли не нямат култура без българите, но е и фактологически погрешно." Ами аз не твърдя подобно нещо. Просто казах, че азбуката е българска и се ползва и в други славянски страни. :) В много държави ползват латиницата, но латиницата си е латиница : не е англичаница, германица, испаница. :D Появила се е преди тия да имат държави.

"Кирил вероятно е бил от славянобългарски произход, т.е. не прабългарин, а български славянин." Вероятно, невероятно, не е сигурно. :31: Пък и той явно е говорел славянското наречие, характерно за българските славяни, тоест славяните населяващи България. :) Важното е че не е грък. :D Няма как да е, не е имало къде да учи славянска филология. :D

"не са идвали от славяните, а от прабългарите - това е документиран факт." И какво от това ? :) Важен е крайният резултат. От друга страна е било хубаво, че са били хора със силен, твърд характер.

"Ако не е имало кръвопролитие срещу боилските родове, вероятно точно заради "българите" България никога нямаше да се превърне в люлка на славянската писменост." Няма прабългари, има българи. Прабългари ги наричат днес, тогава са се наричали и са ги наричали "българи". Според някои славяните не са били 10 пъти повече, а 2 пъти повече от българите и същото така има теза, че езиците на двата народа са били много близки. Освен това, българите имат главната заслуга за основаването на държавата, а не славяните. Българите са управлявали и направлявали тази страна, а не славяните. Наложило се е името "българи", а не "славяни" и не името на някое от славянските племена по тези земи. :) Българи са взели решението за покръстването, макар и под външен натиск, а не славяни, българи са мислили за премахване на различията между (пра)българи и славяни, а не са мислили славяни. Българи са присъединявали славянски племена към държавата България, а не славяни да са присъединявали български племена към държавата Славяния. :D Така че прави си сметка кой кой е претопил. :) Предци славяни : ама самосъзнание на човека българско, българско самосъзнание + доста предци със същото ( българско)самосъзнание = българин. Без значение, че може да имаш далечни предци определящи се за славяни. Както сама казваш, България се е превърнала в люлка на славянската култура, какви са били братята не е толкова същностно, те са спомогнали за осъществяването на това превръщане. Не виждам лошо да се каже, че писмеността е българска, тук делото на братята е пуснало корени. Славянска писменост звучи много размито. Защо направо не празнуваме деня на човешката писменост, или на галактическата ? :D

"Единствено сместа, която се е получила между действеността и бойния дух на прабългарите и културата на славяните (към която принадлежи и религията!) е позволила да се извърши това дело. " Каква култура на славяните? :D (пра)Българите са имали по - висока култура от тях. :) Култура славянска : сламени колибки.

"Единствено разбирането на Борис за това и за нуждата от консолидация на българския етнос с един език и една религия са довели до това изобщо да има България днес." Браво. Но още преди него почвата за подобна консолидация е била подготвяна. :)

"Затова е не само грозно и надменно, а е невярно и глупаво да се твърди, че на славяните всичко прабългарите им дали." Е, славяните също са имали заслуга за създаването и оцеляването на страната. Не бива да се подценява големият им човешки ресурс. Пък и нали братята Кирил и Методий са били славяни. :)

"И сред немците най-нетолерантни и до днес са хората, които нищо не знаят за света и не виждат по-далеч от носа си." Не претендирам за големи познания, но не мисля че аз нищо не знам за света, казвам го в случай че ми правиш такива намеци. По мои годишни наблюдения, смятам че знам повече ( понякога доста повече)от доста хора. :)

"Знанието е път към просветлението и мира между народите. " Разбрах че намекваш, че съм тъп, ама не мисля да се съглася с теб. :D Може да не съм толкоз учИн кат теб и да не а знам историътъ толкуз мноо кат теб, ама със сигурност историческите ми познания са над средните за страната. :D Знам го от наблюдения.Може да са ми по - високи и от средните за много други страни ... :) Честит празник, азбуки! :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Нямам време да чета това в подробности. Чела съм доста твои изказвания на форума, които показват, че имаш тенденция към трупане на повърхностни знания за нещата. Това само по себе си не е лошо, ако не прокламираш това за "истина". Наистина пожелавам ти да развиеш малко задълбоченост и да започнеш да се вглеждаш и в детайлите и в подробностите, а не само да се залъгваш с лесносмилаема популистка литература.

Изказването ти за българите и славяните е в стил такъв, че, подозирам, Кирил би се обърнал в гроба. Идеята на неговото дело е било творенето на мир, а не сеенето на разделение, просветата, а не невежеството.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Или като ми коментираш постовете, ще ги четеш целите, или по - добре не ми ги коментирай. Не държа да ги коментираш. Като не ти харесват не ги чети.

"Идеята на неговото дело е било творенето на мир, а не сеенето на разделение, просветата, а не невежеството." Никъде не съм твърдял, че идеята е разделение, невежество и т.н. Като ще коментираш, подхождай по - сериозно към това което ще коментираш, а не обобщавай и не действай с предубеждение. Имай си го предубеждението, имай си мнението, но Поне като коментираш чети всичко. Аз никога не си позволявам да коментирам постовете, без да съм ги изчел Целите ( поне веднъж). В случая ти си тази, която проявява надменност. :) "Изказването ти за българите и славяните е в стил такъв, че, подозирам, Кирил би се обърнал в гроба." Бих желал да посочиш кое точно изказване, а не да подмяташ неща, за които не мога да се аргументирам, защото не знам какво точно имаш предвид. :)

Нямам време да чета това в подробности. Чела съм доста твои изказвания на форума, които показват, че имаш тенденция към трупане на повърхностни знания за нещата. Това само по себе си не е лошо, ако не прокламираш това за "истина". Наистина пожелавам ти да развиеш малко задълбоченост и да започнеш да се вглеждаш и в детайлите и в подробностите, а не само да се залъгваш с лесносмилаема популистка литература.

Изказването ти за българите и славяните е в стил такъв, че, подозирам, Кирил би се обърнал в гроба. Идеята на неговото дело е било творенето на мир, а не сеенето на разделение, просветата, а не невежеството.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

"Наистина пожелавам ти да развиеш малко задълбоченост и да започнеш да се вглеждаш и в детайлите и в подробностите, а не само да се залъгваш с лесносмилаема популистка литература." Не претендирам за дълбоки познания, но все пак съм запознат с различните тези в българската историческа наука. :) Дори през годините в училище не помня да сме учили за някаква високоразвита култура при славяните... :) Аз не отричам, че повече славяни са участвали при формирането на днешната българска народност, отколкото (пра)българи. Но съм учил и в училище, и когато се готвех за кандидатстудентски изпити, че прабългарите са имали по - високо развита култура. :) Какво лошо да твърдя такова нещо, това знам това твърдя. :) Всеки има право да преценява информацията и да избира в какви тези да вярва. Ти ако искаш да вярваш, че българите са били някакви смотани тъпи нискокултурни чергари, които без славяните са били нищо, ами вярвай си. :D

Линк към коментар
Share on other sites

АЗБУКИ,или като ми коментираш постовете, ще ги четеш целите, или по - добре не ми ги коментирай. Не държа да ги коментираш. Като не ти харесват не ги чети. Не твърдя, че всичко което казвам е абсолютно вярно, казвам каквото знам. Всеки си преценява дали да вярва. Претендирам когато има някакви критики към мен, да бъде четено добре това ми мнение, което се критикува и да бъде посочвано конкретно кое точно в него се критикува, за да знам кое защо го казваш.Не че аз съм длъжен да се съглася с критиките. :)

"Идеята на неговото дело е било творенето на мир, а не сеенето на разделение, просветата, а не невежеството." Никъде не съм твърдял, че идеята е разделение, невежество и т.н. Като ще коментираш, подхождай по - сериозно към това което ще коментираш, а не обобщавай и не действай с предубеждение. Имай си го предубеждението, имай си мнението, но Поне като коментираш чети всичко. Аз никога не си позволявам да коментирам постовете, без да съм ги изчел Целите ( поне веднъж). В случая ти си тази, която проявява надменност. :) "Изказването ти за българите и славяните е в стил такъв, че, подозирам, Кирил би се обърнал в гроба." Бих желал да посочиш кое точно изказване, а не да подмяташ неща, за които не мога да се аргументирам, защото не знам какво точно имаш предвид. :)

"Наистина пожелавам ти да развиеш малко задълбоченост и да започнеш да се вглеждаш и в детайлите и в подробностите, а не само да се залъгваш с лесносмилаема популистка литература." Не претендирам за дълбоки познания, но все пак съм запознат с различните тези в българската историческа наука. :) Дори през годините в училище не помня да сме учили за някаква високоразвита култура при славяните... :) Аз не отричам, че повече славяни са участвали при формирането на днешната българска народност, отколкото (пра)българи. Но съм учил и в училище, и когато се готвех за кандидатстудентски изпити, че прабългарите са имали по - високо развита култура. :) Какво лошо да твърдя такова нещо, това знам това твърдя. :) Всеки има право да преценява информацията и да избира в какви тези да вярва. Ти ако искаш да вярваш, че българите са били някакви смотани тъпи нискокултурни чергари, които без славяните са били нищо, ами вярвай си. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Епитетите и намеците ги започнах не аз. :) Започна ги знаеш кой... :) Разбирам тази информация да беше популярна, айде както и да е ...Ама при положение, че се набляга на друга информация в страната ни и аз съм я попивал толкова време...Абе колелото се върти. Току виж дошъл ден, в който и аз ще имам повод за епитети и намеци от позицията на правия знаещ. ;)

А а а а а не е наша азбуката дето ползваме, по дяволите, аааа ааа, буквите буквите не са наши, споко споко, дишай дишай дишай хууууу хуууу :3d_143::3d_104::3d_067::3d_077::3d_011::3d_065::3d_013::3d_156::3d_070::3d_094:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Знам бе Хриско, и те поддържам. :thumbsup:

За всички е важно да запазим добрият тон и уважение към различното мнение.

Но и да не забравяме, че надменността е майката на всички пороци.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Преди много мноого години ( поне 10) един братовчед ми разказа един виц, вицът също се оказва непочиващ на факти ! :angry::lol::(:31::huh::ph34r::3d_159::3d_142::3d_136::3d_070:

Вицът беше : На времето Тодор Живков отишъл в СССР да вземе заема, който сме били дали на руснаците. :3d_139: Ама руснаците нямали в момента пари да ни върнат заема. И бай Тошо казал : " Те азбуката още не са ни платили, а ние за заема чакаме." :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, пич !!! :lol: Браво ! ;):lol::D:lol:

България е пионер сред Славяните и това трябва да стане достояние на света . Дотогава , като воля ние ще сме наистина железни , ще разтопим всичките исторически граници , ще станем и братя . Но първо трябва да стане ясно , че България , Българите са корена , а не славяните корена на нас варварските орди - Българите .

И руснаците водени от собствената си мания на величие , този път ще ни сътрудничат , но това , което ще се разкрие , никак няма да им хареса .

Там в техните земи е половината отговор на въпроса : Де е България ?Кои са Българите ?

"Българският език е най-точният език, на който могат да се предават окултните закони и Словото на Бога, защото българският народ е най-древният народ на земята" П.Дънов

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Ама така е, не съм бил аз ученик и не съм раснал и възпитаван в онова време "демократичното", "свободното", в което се е толерирала "свободата" в мисленето, не съм откърмен със свобода и не съм ходил на училище в което "свободата" е висша ценност и в което много се цени умението за разсъждаване върху неща, които не си чул и няма и как така от нищото да ти дойдат на ум. :lol: Е, други са ходили в такова училище, блазе им...Тогава сигурно се е учила истинска история, еххх. :D А днес какво е, на какво ни учат днес, учат ни на : " Да живее Герб ! Вечна дружба с ЕС !" Пълен тоталитаризъм, промиване на мозъци, никаква сводоба за разсъждение, напълно изкривена история, цък цък язък. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

, Според някои славяните не са били 10 пъти повече, а 2 пъти повече от българите и същото така има теза, че езиците на двата народа са били много близки. Освен това, българите имат главната заслуга за основаването на държавата, а не славяните. Българите са управлявали и направлявали тази страна, а не славяните. Защо "Единствено сместа, която се е получила между действеността и бойния дух на прабългарите и културата на славяните (към която принадлежи и религията!) е позволила да се извърши това дело. " Каква култура на славяните? biggrin.gif (пра)Българите са имали по - висока култура от тях. smile.gif Култура славянска : сламени колибки.

Не съм "на ти" с историята. Като ученичка (1960-1972г.) направо мразех учебния предмет "История", може би защото често нещата, които ни преподаваха, не се връзваха с елементарната логика. Често се усещаха кухини и направо дупки в някои исторически периоди. А различни източници на информация просто нямаше. Сега с удоволствие чета понякога история, защото източници - дал Господ и може човек да си състави по-истинно мнение по даден проблем.

И на мене, драги Хриско, ми беше тогава много чудно, въпреки крехката ми тогава биологична възраст, как така аспаруховите хора, наброяващи около 5-6хил.души, са успели сред "морето от славяни" (това е точен цитат от нашите учебници!) да провъзгласят държава с името България. По всяка вероятност нещо не е било наред с цифрите.

Но съм значително по-добре запозната с историята на архитектурата, която изучавахме осем семестъра основно по руски учебници (с изключение на История на българската архитектура - единствения ни учебник от български автор - проф.Пейо Бербенлиев, съветник на Людмила Живкова, който ни четеше и лекциите по българска архитектура). Много харесвах историята на архитектурата и, освен учебниците, успявах да намеря и монографии по някои въпроси. Случваше се по даден въпрос от конспекта да чета от учебника + 4-5 книги. Важно е да спомена и факта, че първите четири семестъра, когато изучавахме и дискутирания от вас период, ни преподаваше проф.Мила Иванова, дъщеря на убития антифашист Антон Иванов, която е отраснала в Съветския съюз и е получила там както средното, така и висшето си образование. Говореше български с много силен руски акцент. Беше прекрасен преподавател. Нито в нейните лекции, нито в "тухлите" от многотомната История на архитектурата на руски език, не се споменаваше нещо за славянско културно, в частност архитектурно, наследство. А архитектурното наследство е много важна част от културното наследство, защото от най-далечни времена човеците са имали навика да драскат по стените на пещери, по глинени плочки, по каменни колони и стели, и пр., когато са имали какво да кажат. И да научим ние сега това-онова. Ако имаше и най-малък намек за славянска култура, вероятно щях да знам. Това понятие може би се е появило в доста по-късни исторически времена.

В заключение искам да кажа, че не съм шовинист (ако написаното по-горе ви е прозвучало шовинистично), чувствам се гражданин на света и винаги се старая да търся истината, дори и когато не ни е удобна на нас, българите. biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Човек не бива да се привързва към способностите, които са му дадени по време на Пътя.

А има ли нещо извън този ПЪТ? И някой познава ли го или умее само да препраща към чужди познания?

И ако обичаш без безкрайни примери - за нещо, което е твоя препратка или за за дълги обяснения на азбучни истини, тя истината, няма нужда от от апологети :)

Линк към коментар
Share on other sites

Човек не бива да се привързва към способностите, които са му дадени по време на Пътя.

А има ли нещо извън този ПЪТ? И някой познава ли го или умее само да препраща към чужди познания?

И ако обичаш без безкрайни примери - за нещо, което е твоя препратка или за за дълги обяснения на азбучни истини, тя истината, няма нужда от от апологети :)

Няма нищо извън Пътя, но финала на цикъла от този Път, който обхваща земното съществуване, се осъществява чрез Любовта.

:rolleyes:

Всеки е свободен да има каквато и да е преценка за всекиго.

Не е нужно човек да чете, ако дадено мнение не му харесва. Миля, че имам правото да посочвам примери и да представям "дълги обяснения на азбучни истини":3d_101:.

Колкото до Истината... Права си може би, но все пак за Нея пишат и са писали, както и ще пишат! Явно за някои е нужно.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Не е нужно човек да чете, ако дадено мнение не му харесва. Миля, че имам правото да посочвам примери и да представям "дълги обяснения на азбучни истини":3d_101:.

Колкото до Истината... Права си може би, но все пак за Нея пишат и са писали, както и ще пишат! Явно за някои е нужно.:)

Ники, хайде нека не се изживяваме като пророци на истината :)

Преди хиляди години или преди 200 години хората са казали, каквото са имали да казват и който иска - може да прочете, не да ползва наготово, няма как да стане; който е потърсил - е намерил. Аз се доверявам на древните учени :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не е нужно човек да чете, ако дадено мнение не му харесва. Миля, че имам правото да посочвам примери и да представям "дълги обяснения на азбучни истини":3d_101:.

Колкото до Истината... Права си може би, но все пак за Нея пишат и са писали, както и ще пишат! Явно за някои е нужно.:)

Ники, хайде нека не се изживяваме като пророци на истината :)

Преди хиляди години или преди 200 години хората са казали, каквото са имали да казват и който иска - може да прочете, не да ползва наготово, няма как да стане; който е потърсил - е намерил. Аз се доверявам на древните учени :)

:rolleyes:Всеки има право да изживява каквото намери за добре. Ако ти не искаш това за себе си, то не си длъжна да го правиш. Другите имат право да избират в това отношение. Друг е въпроса, дали ако казват нещо ще им вярват.

Доверявай се на това, на което се доверяваш. Не мисля, че съм ти попречил. Не всички са като теб обаче. Един има нужда от едно, а друг от друго.

Който счете това, което пиша за нещо значимо, нека си го ползва.:):king:Инак здраве да е!

Линк към коментар
Share on other sites

Който счете това, което пиша за нещо значимо, нека си го ползва.:):king:Инак здраве да е!

Нито ти казваш нещо важно, нито аз :)

Скудоумие ... няма диалог, може би е нормално. А дали е здраве или болест, не ние отреждаме :)

Линк към коментар
Share on other sites

Който счете това, което пиша за нещо значимо, нека си го ползва.:):king:Инак здраве да е!

Нито ти казваш нещо важно, нито аз :)

Скудоумие ... няма диалог, може би е нормално. А дали е здраве или болест, не ние отреждаме :)

За едни е важно едно, за други друго... Някои хора дори в на пръв поглед маловажните неща откриват ценности.:sorcerer:

Диалог има. Ето - няколко наши мнения са факт.

Е, разбира се, не им е тук мястото на тези мнения.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех, че само по разкопки така лъха на средновековие, а то можело и другаде.

П.П. Забелязала съм също така, че колкото повече някой обсъжда пикантни детайли от личния живот на другите, толкова повече май му се ще да ги сподели, ама сам не си позволява. Така пише в Библията - не може. А пикантните детайли често нямат и нищо общо с действителността, ами то си е казано отдавна, че "гладна кокошка просо сънува". Та ни се въртят в главата едни такива моми с нереализирани желания, момци, жребци, секси танци и т.н. и разбира се това всичкото във връзка с живота на другите, щото в нашия живот такива "дяволски работи" не може. А какво става в мислите ни, това е друг въпрос.

Тези разсъждения са си сбъркали малко времето, но нека се изявяват хората. Явно другаде не могат.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мислех, че само по разкопки така лъха на средновековие, а то можело и другаде.

П.П. Забелязала съм също така, че колкото повече някой обсъжда пикантни детайли от личния живот на другите, толкова повече май му се ще да ги сподели, ама сам не си позволява. Така пише в Библията - не може. А пикантните детайли често нямат и нищо общо с действителността, ами то си е казано отдавна, че "гладна кокошка просо сънува". Та ни се въртят в главата едни такива моми с нереализирани желания, момци, жребци, секси танци и т.н. и разбира се това всичкото във връзка с живота на другите, щото в нашия живот такива "дяволски работи" не може. А какво става в мислите ни, това е друг въпрос.

Тези разсъждения са си сбъркали малко времето, но нека се изявяват хората. Явно другаде не могат.

Уважаема азбуки,

Защо спамиш темата?

Да, имаш свободната воля да проектираш себе си върху другите и да им приписваш разни твои си неща.

Но това е тема за семейните ценности.

Но не е ли по-конструктивно да отвориш тема срещу семейните ценности и да пишеш там?

Удивлява ме как несемйни хора искат да се чува само тяхното мнение по семейни въпроси

и нападат тези, които цитират Библията

или спокойно коментират факти и събития, на които другите не са били свидетели?.

N.B.: В този форум има хора, които познават групите хора, за които пиша.

Думите ми може да не са много ясни, но има достатъчно хора, които са били свидетели и разбират правилно.

3d_041.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност изобщо не ми пречи семейството, нека всеки живее, както намери за добре. Но ме отблъскват и отвращават злобните коментари на някои семейни хора за живота на другите, които търсят алтернативни пътища. Ето за тези семейни хора казвам, че са незадоволени и ненаясно със себе си - и проектират следователно върху другите незадоволените си желания. Защото когато човек е в хармония със себе си, той не изпитва нужда от такова поведение. Да не говорим, че на всеки на този форум би трябвало да му е ясно, че проектираме винаги неща, които не можем да приемем в себе си. Злобата и особено този специален вкус към разни гнусотийки, които приписваме на другите - ето това е гадта по дрехите на пророка, която капе от него и той сам не вижда. Затова и тази тема се превърна в мегдан за изявата на фанатици, а не на хората, които действително имат някакви положителни опитности или пример, който да дадат.

Впрочем хората с положителни опитности вероятно си траят, за да не се оцапат от мненията на Вики, пардон, Дъгата. Когато човек има нещо свещено в живота си, не иска да го хвърля на лешоядите да го ръфат. Мисля да последвам примера на мълчащите и да престана и аз да се цапам с тази тема.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Да не говорим, че на всеки на този форум би трябвало да му е ясно, че проектираме винаги неща, които не можем да приемем в себе си. Злобата и особено този специален вкус към разни гнусотийки, които приписваме на другите - ето това е гадта по дрехите на пророка, която капе от него и той сам не вижда. Затова и тази тема се превърна в мегдан за изявата на фанатици, а не на хората, които действително имат някакви положителни опитности или пример, който да дадат.

Впрочем хората с положителни опитности вероятно си траят, за да не се оцапат от мненията на Вики, пардон, Дъгата. Когато човек има нещо свещено в живота си, не иска да го хвърля на лешоядите да го ръфат. Мисля да последвам примера на мълчащите и да престана и аз да се цапам с тази тема.

Уважаема Азбуки,

не смятам, че трябва да се извинявам на форума, че съм цитирала Божиите заповеди, вкл. "Не прелюбодействай",

нито смятам, че е морално в духа на новата култура да се хвалят разпуснатите нрави,

нито пък имам нужда да се хваля с доста детайлните ми познания за тантра.

Та за това не знам коя е "гладната кокошка", защото аз съм преситена.

Преписваш ми мисли и проекции, които не са мой.

Замисли се...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...