Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

[

Уважаема азбуки,

Защо спамиш темата?

N.B.: В този форум има хора, които познават групите хора, за които пиша.

Думите ми може да не са много ясни, но има достатъчно хора, които са били свидетели и разбират правилно.

Извинявай Дъга- Вики, че се намесвам, но аз не виждам ти да изказваш някакво лично мнение - освен предимно цитати. Цитати, които всички знаем и зад които явно е много удобно човек да се крие и които да се мултиплицират във всички възможни теми до задръстване. И това, ако не е спам - здраве му кажи :whistling:

Думите ти са ясни - най-вече защото не са твои, а са чужди. И най-вече защото тук има достатъчно хора, които пък имат очи и уши да видят и чуят истината, както и да мислят самостоятелно и сами да правят преценката си кой какъв е, без някой "услужливо" да се мъчи да им отваря очите..

Но нещо май някои хора пропускат, че ние сме открили топлата вода на теориите отдавна и многото зубрене не е гаранция, че животът ни е по ноти. Както и че сладкословните оратори, разпространители на цитати, си остават само такива - оратори и нищо друго, което да ни служи за съвет и пример.

Риторичен остава и въпросът защо всеки, който има различно от общоприетото книжно мнение - веднага бива набеден за спамещ, неудобен, бива блокиран и охулен. А разпространителите на цитати - възвеличавани за компетентни хора, с опит :3d_146:

Мисля, че Азбуки се опита да ви извади от дуалното криво огледало и да ви накара да се вгледате в себе си - и за мен лично точно такива мнения имат стойност, които са базирани на личен опит и впечатления. Но, това с излизането от кривото дуално огледало - не е лесна работа за всеки. Иска се кураж да се изправиш пред себе си, да излееш душата си, чувствата си, слабостите си и да се видиш какъвто си. Иска се кураж и да устоиш после, когато ти се нахвърлят околните и ти изопачат думите, за да оправдаят собствените си намерения.

Който иска - да си ляга с Библията, да се крие зад Ошо-визми и комунарни цитати и да се прави на духовен разбирач. Тя истината кой какъв е и как в действителност живее - не може да се скрие.

Аз пък приветствам и поздравявам всички, които смело и открито застанаха тук и в други социални теми и открито разказаха за себе си и после бяха наругани за това. :thumbsup2:

Нищо ново под Слънцето, приятели! Истината не е залък за всяка уста.

Линк към коментар
Share on other sites

Мдаа, като се изключат цитатите и картинките (Каква е тая мода , бе хора, да се пускат катринки, които всеки може да си намери в интернет! Явно модата е не да се пише съществено ЛИЧНО мнение, а да се трупат точки!) - не остава много за откровени мнения.

Най-много някой да даде пример с някой свой познат, но не и със себе си.

И аз се радвам на откритите и смели хора, все едно дали са "удобни" или не. Те и срещу мене скочиха в началото (само защото не съм се кръстил "Светъл лъч" или нещо подобно и веднага се подадоха на предразсъдъци. После пък се счупиха да ми се извиняват като ги настъпах за псевдодуховността им. .)

Дъгата каза:

Удивлява ме как несемйни хора искат да се чува само тяхното мнение по семейни въпроси

и нападат тези, които цитират Библията

или спокойно коментират факти и събития, на които другите не са били свидетели?.

Ти ме изумяваш! Що за тесногръдо изказване! Че какво общо има "бракуването" или цитирането на Библията с опита и компетенцията? Това, че някой е успял да замъкне друг пред олтара - не го прави опитен в нищо друго, освен в ... замъкването. ;) Нима, според теб, само притежаващите брачни свидетелства - са хора с опит? Айде, холан!! По-вероятно е, ако се оженя два пъти - това само да ме направи два пъти балък, и нищо друго. :P Има толкова много хора (и стават все повече), преживели опита на дългогодишни връзки без брак, на чийто пръст даже не можем да стъпим.

Така че, нека не издребняваме в персонални нападки, а да търсим бисери в думите на всеки, който желае да сподели с нас.

Дъгата каза:

нито смятам, че е морално в духа на новата култура да се хвалят разпуснатите нрави,

нито пък имам нужда да се хваля с доста детайлните ми познания за тантра.

Като не искаш да се хвалиш "с доста детайлните си познания" - защо въобще ги споменаваш!?

И въобще, къде ти се привидя, че някой поощрява "разпуснатите нрави"!?

Явно наистина сама си правиш някакви проекции и четеш повърхностно.

Редактирано от LUCIUS
Линк към коментар
Share on other sites

А кога ще има тема "Аз цитирах, ти цитира..."?

Мисля, че в нея би могъл да се набута половината форум... Ще се спести и много по подбора на нещата, които човек чете. Като видя тази тема и ще прескачам просто. whistling.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна искам да кажа нещо,но все не знаех как да го направя,за да не сгафя пак...Мисля че тук му е мястото!

Според мен най-ценното нещо в един форум са свободно изказаните мнения.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Я, този цитат не бил от тази тема, а от оназ за опасностите по духовния път.

Махам го, че не е от тука

P.S. Азбуки, тези разкази успокоение не носят. Ти успокои ли се като прочете този разказ? Не, нали.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ама това тук е истински бисер, как да го пропусне човек. Вече имаше изказвания за него, но да пусна и аз моите два пенса:

не смятам, че трябва да се извинявам на форума, че съм цитирала Божиите заповеди, вкл. "Не прелюбодействай",

нито смятам, че е морално в духа на новата култура да се хвалят разпуснатите нрави,

За да е съвсем ясно дори за спящите, ето какво специално цитирах от Елин Пелин, специално за теб и твоите заповеди:

- Не си ме познал, окаяний - каза Христос, - и не си ме познавал. Не ме познава оня, който с гняв и злоба изпълнява заповедите ми. Твойто сърце беше камък, стани камък!

Просто и ясно.

нито пък имам нужда да се хваля с доста детайлните ми познания за тантра.

Та за това не знам коя е "гладната кокошка", защото аз съм преситена.

Наистина, няма нужда да се хвалиш, но това с пресищането ме притесни. Да не би заради това да е тази изнервеност по въпросната тематика? Ами че дай си малко почивка, бе човек!

Преписваш ми мисли и проекции, които не са мой.

Замисли се...

Замислих се и стигнах до извода, че си искала да напишеш моИ.

Нали така, не греша?

П.П. И според мен си искала да кажеш "приписваш", а не преписваш. Аз по принцип не преписвам, а твоите мисли пък съвсем не, да не говорим, че повечето (цитатите и снимките) не са твои.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

P.S. Азбуки, тези разкази успокоение не носят. Ти успокои ли се като прочете този разказ? Не, нали.

Разказите онагледяват много добре някои от засегнатите проблеми. Успокоение има за спящите. Аз съм спокойна, не спя.

Линк към коментар
Share on other sites

whistling.gifПък аз ще ви разкажа една историйка от преди малко:

Реших да сготвя, ей тъй, щото все трябва нещо и за стомаха да има... Та сложих в йената продуктите за гювече и включих фурната. Но понеже знам, че съм заплес пред компа, си навих часовника да звъни след 30 мин......

Звънна той и се оказа, че не съм сложила тенджерката във фурната.... Та не знам това как да класифицирам-май голяма разсеяност....3d_131.gif

3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Правила на форумите

До тогава,докато във всяко едно мнение са застъпени :

-Положителност на мисълта и общуването.

-Добри идеи

-Почит и уважение към участниците

аз харесвам всяко мнение и тема

Всеки търси различни неща.От моята гледна точка, мненията с цитати от Учението на Беинса Дуно,са ценни и съм благодарна на хората,които ги публикуват коректно с линк към първоизточника.Картинките не ме дразнят,даже ме развеселяват,за което също казвам благодаря.Казвам благодаря и на онези съфорумци,които направиха интересни и активни теми с дълбоки и искрени послания на база личен опит и възприятия.Злъчните коментарии просто игнорирам ,но не разбирам хората зад тях.Човек може да има собствена позиция и да я защити ,без непременно да е жлъчен,критикуващ и т.н..

Желая на всички светла седмица и повече позитивен диалог в нашите форуми.

П.С.Млади приятели.Пояснявам ,че нямам нужда от трупане на точки и активи пред когото и да било тук..............

Линк към коментар
Share on other sites

Млади приятели.

А старите? Те какво да правят?

Страхотно е изказването ти, но изказванията трябва и да са на място, да са в правилния контекст, за да имат смисъл. Изобщо не мисля, че един човек има повод да се оплаква от това, че някой го е взел на подбив, ако

1. Се е изказал недобронамерено към някой, който изобщо не познава (в случая моя приятелка, чийто опит споделих) и е направил някакви отвратителни намеци (със сексуална насоченост) за този човек, който вероятно с моралните си устои и чисто човешки качества би могъл да постави на малкия си пръст всеки втори на този форум - без да е фанатик и да цитира библията на всеки ред. Това е човек, който реално действа и помага на хората, а не си чеше езика за това. Все още не съм чула извинение за отвратителните коментари по неин адрес - нито на форума, нито на лични. Та ако си излях гнева на въпросните библейски прорицатели, да ми е простено. От време на време на нас четящите ни писва от тях, а в този случай на мен - крайно.

2. Цитира едно и също нещо два или повече пъти в рамките на една и съща тема на една и съща страница. Не сме олигофрени - прочитаме правилно и от един път.

Тоест едно е да се стремят хората към добър тон, друго е откатната (и напълно заслужена) реакция към някой, когато той се е проявил като недобронамерен и неуважаващ ценностите и личния живот на другите.За псоледния случай важи правилото "сам си си виновен".

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

azbuki ,ето че пак критикуваш и оценяваш.Какъв е проблема.Разбрах какво е мнението ти,но не разбирам добре ли се чувствуаш ,когато правиш това -да нападаш и да критикуваш.

Харесвам azbuki,която сподели разказа си за касиерката в супермаркета.Подобно на тебе ,в себе си съм дала оценка на всичко добро ,което си публикувала тук и за което ти благодаря.

Че ти не харесваш това,което аз пиша ,ми е все едно.

Ще продължа да участвувам както намеря за добре в работата на сайта и форума,така,че спести си следващи подмятания,а ако искаш пиши..Все ми е едно.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

whistling.gifПък аз ще ви разкажа една историйка от преди малко:

Реших да сготвя, ей тъй, щото все трябва нещо и за стомаха да има... Та сложих в йената продуктите за гювече и включих фурната. Но понеже знам, че съм заплес пред компа, си навих часовника да звъни след 30 мин......

Звънна той и се оказа, че не съм сложила тенджерката във фурната.... Та не знам това как да класифицирам-май голяма разсеяност....3d_131.gif

3d_146.gif

Не, Винаги е по-добре фурната първо да се загрее, а това става бавно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че имаш нужда да прочетеш написаното още веднъж. Това първо.

Второ, изобщо не ме интересува коя азбуки хареваш - това е манипулация, която ти връщам, ресто. Аз съм такава, каквато съм, и когато някой прави гнусни коментари за мои приятели, реагирам така, както реагирам. Това не е твоя работа. Ако те дразня, оплачи се от мен - нека ме баннат за трети път.

Трето, този лигав измислен свят, в който никой никого за нищо не критикува, не съществува никъде. Конфликти има. И човек има пълно право да каже, че нещо е грозно, отвратително, гнусно. Тези думи затова съществуват, защото трябва да бъдат употребявани. Хората, които се правят, че всичко им харесва, много често са просто лицемери, които дори със себе си не могат да бъдат откровени. Избягването на определени думи с нищо не ги прави по-добри, а често е точно обратното.

П.П. За това как се чувствам. От коментарите на Вики-Дъгата се чувствам омърсена. Споделих нещо много лично, а някой си изля личните семейно-оргазмени фантазии върху тях. Точно това е думата! Защото там, където говорех за любов, някой тръгна да говори за тъмни страсти, разпуснати нрави, в аржентинското танго вижда някакъв бардак и т.н.

И така, мръсотията, която хвърлихте по мен и по един човек, който не заслужава това - тази мръсотия си ви връщам обратно. Ако ви ядосвам, огледайте се в постовете ми - те отразяват вас!

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си днес, всеки сам носи отговорност, за думите, действията и намеренията си. Независимо дали си охулван или някой те превъзнася, важно е ти как стоиш пред съвестта си и пред Бога. Не е важно какво пишеш, как го пишеш или по какъв друг начин се изразяваш, важното е да си искрен във всичко което правиш, а това е най- ценно . Това е което си мисля, всеки трябва да е свободен да се изразява по начина по който иска и да носи съзнателно своята отговорност независимо от мнението на околните.

П.П. Мнението ми е обективно. Не заемам ничия позиция. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Трето, този лигав измислен свят, в който никой никого за нищо не критикува, не съществува никъде. Конфликти има. И човек има пълно право да каже, че нещо е грозно, отвратително, гнусно. Тези думи затова съществуват, защото трябва да бъдат употребявани. Хората, които се правят, че всичко им харесва, много често са просто лицемери, които дори със себе си не могат да бъдат откровени. Избягването на определени думи с нищо не ги прави по-добри, а често е точно обратното.

azbuki, Поздравявам те за всичките ти мнения досега в тази тема - пренесена и пренасочена - и съответно извън превода, изгубена и в смисъла си ... Но не и изгубена в Сърцето си :)

За да критикуваш, че и да търпиш критика, се изисква рефлексия и самочувствие и НЕ ДРЕБНА обидчивост, характерна за незрелите индивиди с ограничен периметър на интелектуално познание за света. Когато се разбере, че светът не свършва с нечия представа за света и с нечия изгубена душа, и ровене в интимността на другите като в бунище с остарели чаршафи, ще се премине и границата на РАЗБИРАНЕТО и евентуално, ала не задължително, ще се усети и полъхът на любовта изобщо - да допуснеш, че всеки е значим. И най-окаяният, и най щастливият имат еднакви грехове - ЧОВЕЦИ СА.

Когато някой дава оценки на другите и обвинява умни хора, като азбуки, да си припомни първо какво е прочел и какво е извървял САМ, без патериците на компенсаторните си механизми и без патериците на приобщаването към въображаем център... Да си припомни Достоевски, да си припомни ... много неща да си припомним, ако изобщо имаме усет за подобни послания.

Да си захвърлен в света не е просто сънна или полусънна представа на модерността, това е съдбата на всеки човек, който изминава пътя на самоосъзнаването - нито готовите формули ще помогнат, нито готовите и любими клишета за всеблагостта, нито семейството или която и да е общност.

Човекът е сам и точно в това е осъзнаването и отговорността.

Изобщо, преди някой да БЪДЕ, той е ВЕЧЕ отговорен за себе си, което не значи виновен.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Азбуки, за жалост си видяла това, което дивака, не трябва да вижда. За жалост си разбрала, че табутата могат и трябва да бъдат нарушавани, жалко е, че си видяла индивидуалността, жалко е. Защо избяга от Райската градина на Кухнята, защо не изяде плода или по скоро, не сложи боба да се вари, докато тече поредната сапунка или спам?

Защо, питам аз, а отговор не чакам, защото нашите ценности са еднакви, а те определено не са свърани с обща трапеза!

Линк към коментар
Share on other sites

azbuki, на 10 юни 2010 - 18:14, каза: Трето, този лигав измислен свят, в който никой никого за нищо не критикува, не съществува никъде. Конфликти има. И човек има пълно право да каже, че нещо е грозно, отвратително, гнусно. Тези думи затова съществуват, защото трябва да бъдат употребявани. Хората, които се правят, че всичко им харесва, много често са просто лицемери, които дори със себе си не могат да бъдат откровени. Избягването на определени думи с нищо не ги прави по-добри, а често е точно обратното.

g.gif Мда, не да се прикриваш и завоалираш, но да трансформираш. Ще споделя един свой малък опит още от някога от ЕПЦ :). И ние там младежите бяхме една бойна китка агитка biggrin.gif. Млади срещу стари, нови разбирания срещу поостарели. Нещата случващи се в портала ми напомнят за онези славни времена :). Та аз какви ги вършех. С нещо като не бях съгласна и не можех да оставя работите така поглеждах съотвитния човек в очите със сърдечна добронамереност, не ви лъжа и казвах - ще ме извиняваш, но тук не съм съгласна с теб защото аз мисля така по този въпрос, дай да го обсъдим. Е много обичайки ме не ме долюбваха в действителност, но какво да се прави :).

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Тези подчертавания и различни шрифтове са ми малко неприятни. Защо не оставиш всеки сам да реши кое е същественото за него самия в беседите?

Ами, разбира се - когато емоцията не е поставена под контрол - това се случва, излагаме се публично...:)

Можеше това твое персонално неудобство - да ми го споделиш на ЛС, а не да спамиш в темата, но - щом така си решил, ще ти обясня тук:

Светът нито започва; нито се свършва с тебе... :) Шегичка... В твоя свят - е точно обратното... И това е добре... :)

Пиша така, защото така ми се дава;

защото изказвам лична позиция, точно по този начин...

Иначе - щях да мисля и да пиша - както тебе...

А това не е желателно...

Защото - твоето мислене и твоето писане - съм ги надживяла вече и търся нещо ново...

И го намирам, в беседите... Но то не е в "старата бразда" - където ти бродиш...:)

То е схващане - в нова светлина, извън досегашното ти светско разбиране, то е нещо ново, непознато за ръждясалия светски ум...Затова - формата му е друга... Обективно се налага; това не е каприз, нито е самоцел. :)

А ти имаш проблем с обиждането... Това си е твой проблем... :) Аз нямам нищо общо с това, защото целта ми е на светлинни години от това - да те обиждам, или пък - аз самата да се обидя на нещо, написано във форума... Ако аз се обидя - тогава ще е мой проблемът...:) Но тук сме - за да си обменяме нови неща... А ти си мислиш, че си тук - за да преподаваш... Сбъркал си; Преподавателят е Друг... Ние сме слугите Му... И не говорим, и не пишем, и не подчертаваме даже - от себе си, а както ни се даде, вътрешно...

Линкът към беседата, е достатъчно облекчение за всеки,

който пожелае сам "да реши кое е същественото за него самия в беседите"...

Аз никому нищо не натрапвам, нито пък говоря - от последна инстанция, както правиш ти, напр....:)

Аз не критикувам никого, за нищо...Напротив - разбирам и уважавам всекиго...

За това, че ти е неприятно - има лек...

Просто - избягвай да ме четеш... Не чети моите постове...

Аз не пиша за тебе, а за себе си...

Чете ме само този, на когото му е приятно и се удоволства - от моето писане...

Със сигурност има и такива... Цяла България и дори в чужбина - чете форума на Портала...

Защото ако нямаше хора, на които им е приятно да ме четат (независимо, че пиша за себе си) - тогава и аз нямаше да влизам във форума; щях да си пиша само вкъщи...Това е сигурно...

Ще ти доверя нещо - и аз не те чета... :)

Няма хармония между нас,

независимо,

че не забравям никога,

че ти си ми брат...

А това е основополагащо в отношенията ни...

А не - кой как се изразява...

Това, другото, е второстепенно и е лесно да се неглижира,

ако има разбиране и взаимно зачитане на другия и неговия начин на изказ...

Нищо лично...:) Вили

Линк към коментар
Share on other sites

В хората има един личен елемент, който разваля целия живот. Той е едно болезнено състояние.

Елементарни, съзвучащи и съграждащи мисли

Линк към коментар
Share on other sites

Тези подчертавания и различни шрифтове са ми малко неприятни. Защо не оставиш всеки сам да реши кое е същественото за него самия в беседите?

Ами, разбира се - когато емоцията не е поставена под контрол - това се случва, излагаме се публично...:)

Емоцията ми я вменяваш ти. Споделих мнение, което можех да обоснова, но темата беше друга.

Можеше това твое персонално неудобство - да ми го споделиш на ЛС, а не да спамиш в темата, но - щом така си решил, ще ти обясня тук:

Светът нито започва; нито се свършва с тебе... smile.gif Шегичка... В твоя свят - е точно обратното... И това е добре... smile.gif

Щях да приема това твърдение ако ме познаваше извън форума. Ти обаче не ме познаваш, така че думите ти са просто едно предположение без значение вярно или невярно.

Пиша така, защото така ми се дава;

защото изказвам лична позиция, точно по този начин...

Е, аз никъде не съм оспорил това, че изказваш лична позиция.

Иначе - щях да мисля и да пиша - както тебе...

А това не е желателно...

Защото - твоето мислене и твоето писане - съм ги надживяла вече и търся нещо ново...

И го намирам, в беседите... Но то не е в "старата бразда" - където ти бродиш...:)

То е схващане - в нова светлина, извън досегашното ти светско разбиране, то е нещо ново, непознато за ръждясалия светски ум...Затова - формата му е друга... Обективно се налага; това не е каприз, нито е самоцел. :)

На мен „новото“ ми убягва. Но проблема явно е в неспособността ми да го забележа.

А ти имаш проблем с обиждането... Това си е твой проблем... smile.gif Аз нямам нищо общо с това, защото целта ми е на светлинни години от това - да те обиждам, или пък - аз самата да се обидя на нещо, написано във форума... Ако аз се обидя - тогава ще е мой проблемът...smile.gif Но тук сме - за да си обменяме нови неща... А ти си мислиш, че си тук - за да преподаваш... Сбъркал си; Преподавателят е Друг... Ние сме слугите Му... И не говорим, и не пишем, и не подчертаваме даже - от себе си, а както ни се даде, вътрешно...

Нямам проблем с обиждането. Обиждането отново ми го вменяваш ти. Просто обърнах внимание на това, че прекаляваш с подчертаването и различните шрифтове в цитатите си (и така те престават да бъдат цитати). Е аз предпочитам да изразявам индивидуалното си становище по въпросите във форума (което не изключва чуждо влияние – духовно или не, при формирането му.

Линкът към беседата, е достатъчно облекчение за всеки,

който пожелае сам "да реши кое е същественото за него самия в беседите"...

Аз никому нищо не натрапвам, нито пък говоря - от последна инстанция, както правиш ти, напр....smile.gif

В мненията си просто изказвам индивидуална позиция и това го споменавам доста често наред с твърденията си. Също винаги изрично споменавам, когато не съм сигурен в нещо, което пиша. Това не е изказване от последна инстанция.

Аз не критикувам никого, за нищо...Напротив - разбирам и уважавам всекиго...

За това, че ти е неприятно - има лек...

Просто - избягвай да ме четеш... Не чети моите постове...

Това, че ми е неприятно от това, че прекалено често манипулираш цитатите с подчертавания и смяна на шрифта, въобще не е проблем за мене. Просто е факт, който споделих.

Аз не пиша за тебе, а за себе си...

Чете ме само този, на когото му е приятно и се удоволства - от моето писане...

Със сигурност има и такива... Цяла България и дори в чужбина - чете форума на Портала...

Защото ако нямаше хора, на които им е приятно да ме четат (независимо, че пиша за себе си) - тогава и аз нямаше да влизам във форума; щях да си пиша само вкъщи...Това е сигурно...

Ще ти доверя нещо - и аз не те чета... smile.gif

Няма хармония между нас,

независимо,

че не забравям никога,

че ти си ми брат...

А това е основополагащо в отношенията ни...

А не - кой как се изразява...

Това, другото, е второстепенно и е лесно да се неглижира,

ако има разбиране и взаимно зачитане на другия и неговия начин на изказ...

Нищо лично...:) Вили

Думичката „и“ в „Ще ти доверя нещо - и аз не те чета...“ е неуместна. Отново ми вменяваш разни неща. Чета всяко мнение във форума. На мене ми е все едно дали на хората им е приятно да ме четат. Пиша това, което смятам за вярно, до което съм достигнал в търсенията си; споделям светогледа си, според възможностите си, такъв какъвто е и дотолкова доколкото смятам за удачно. Нито раздавам сладки бонбончета, нито горчиви хапове (защото не си правя илюзията, че лекувам някого).

п.п. Направи ли ти впечатление как няколко мои думи предизвикаха такъв дълъг отговор от твоя страна? Помисли над това.

Тези подчертавания и различни шрифтове са ми малко неприятни. Защо не оставиш всеки сам да реши кое е същественото за него самия в беседите?

Сега ще дообясня твърдението си. На няколко места в скоби „[]“ ти включваш в цитатите свои добавки, без никъде да споменаваш това. Наистина, тези скоби са общоприет символ за бележки на редактора или някой друг, но винаги това се отбелязва по някакъв начин. Ти никъде не отбелязваш, че текста в скобите е твой. Също така в тези скоби не се поставя лична позиция, а се дава някакво разясняване неизразяващо такава. Но това не е основния проблем. Проблемът е, че ти предлагаш позицията си директно в думите, които цитираш, като така пречиш на непредубеденото им възприемане. Всички лични позиции се изразяват под цитатите, така е прието и то не случайно. Наблягайки на определени думи и замаскирвайки други (чрез прекалено ситния, трудно-четим шрифт) изменяш цитата. По принцип не съм против подчертаването на едно или две изречения, но повече от това става прекалено.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което си позволяваш - е неуместна критика, породена от неразбиране...

Изобщо не е твоя работа - какво аз правя, или какво - не правя, щом това мое деяние - изрично не е криминализирано...Можеше да ми го споделиш на ЛС - за да ти обясня, щом това е толкова необходимо за спокойствието и удобството ти...

(Има пред Кого да се отчитам - казвам го така, за да "вденеш", най-после - за какво става въпрос)...

Разбери го, най-сетне - неуместно е - публично - да "слагаш на всяка манджа" - от твоята "мерудия",

както системно правиш, без да се усещаш...

И бъди добър, да не продължаваш да "умуваш" повече, моля; недей повече; не трябва... :)

Пиша така, както мога...

Ако можех да пиша така, както ти пишеш -

така щях да правя, със сигурност и

тогава - щях да се казвам Стан,

а не Вили...

Няма друга разлика между нас... :)

Обиден си, защото на лични ти казах нещо вярно, което не можеш да преглътнеш още и търсиш все още външна подкрепа... Разбрахме го... Но на ЛС - изрично те предупредих, че аз не те критикувам, а само ти посочвам тема за размисъл - защото има нещо обезпокоително, което е явно, а остава скрито за тебе, по причина, че ти си самозаслепен от изобилната си светлина, която имаш - по всички въпроси...

Не ми отговаряй, моля...Освен, ако не можеш да търпиш - тогава ще те разбера... :)

Редактирано от velinavasileva
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хубаво че азбуката беше елиминирана . Само всяваше раздор в сайта и цепеше яко колектива. :lol: Да си оправи морала, пък тогава да дойде да ни учи на история и писмени системи. :3d_145:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Вълкът козината си мени, нрава - не!

Всеки път ви посрещаме добре, според бялата ви козина, но вие не се променихте - не минава много време и пак впивате острите си зъби и нокти.

От думите на просветления човек никой не се чувства по-зле - това е един от признаците, че наистина е просветлен. В противен случай въпросният "просветлен " само се мисли за такъв и натрапва на другите нещо друго. По-добре просто да изказваме скромните си лични човешки мнения с подобаващо уважение и добро отношение. Има правила на поведение в тези форуми, които забраняват категорично изказвания, които по някакъв начин дават отрицателна оценка на други участници, поставяйки под съмнение личните им качества и способности, които предизвикват някакви негативни преживявания.

На самохвалците, които се мислят по-мъдри от всеки друг, ще кажа:

Браво бе, отсега нататък ще ви слушаме и ще се съгласяваме с вас без да мислим, щом сте толкова напред с материала!

Това ли чакате?! Ама има да чакате! :3d_015:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Аз ти казах, ти ми каза, после взех че се подмазах.

Щото като на админа се оплаках, после яко с пръсти щраках.

Да,темата е явно, както ми изглежда за уточнения,

обаче нека пишещите, не хвърлят си лесно обвинения.

Ето куки дойде да коментира,

явно нещо тук я заНервира.

Хайде лельо куки успокой се,

от напъни самохвалски ти не бой се.

:3d_146:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...