Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

Ее, защо някой ми е местил мнения? Писах, че подкрепям становището на автора, за по-малко четене и повече мислене, защото от прочетеното само оглупях.

Ааааа, нищо чудно да са ти помогнали чисто твои си "способности".... :)

Не знам защо ми излезе образа на малко сладко кученце, което лае яростно и настървено, но пък се крие в една малка колибка. И минава един сандбернар наблизо и кученцето лае та се скъсва и си помисляш, че виж какво е смело, ама не смее да излезе от колибката ....но пък продължава да лае

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Не се обиждам. Действително случва се да пускам понякога едни и същи теми или подобни мнения в различни форуми, в които пиша. През 2006 г. копирах съдържанието на повечето си по-интересни теми, пускани из други форуми, в научния форум. Тогава той все още беше празен и трябваше да се напълни с информация.

Случва се да пиша и част(и) от свое мнение, пуснато в някаква тема в даден форум, в друга тема в същия форум, ако сметна за необходимо.

Когато трябва, цитирам източниците си - сайтове, блогове, форуми, книги, списания, вестници. Когато пиша или превеждам чуждестранни научни новини за научния сайт - също.

Нямам представа за какви други сайтове става дума?

Ама, Христо, кажи нещо и по темата, де...

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

А, завършеността на мненията ми се получава добре... Това просто е въпрос на натрупан опит при създаване на писмени текстове. От друга страна, аз не само пиша, но и говоря, и мисля на книжовен български език (за разлика от мнозина други, които пишат, четат, говорят и мислят с правописни и пунктуационни грешки).

Филологическото (паралелно на историческото) ми образование също си казва(т) думата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ворфакс, не е било комплимент. Не е било и критика де.

От друга страна, аз не само пиша, но и говоря, и мисля на книжовен български език (за разлика от мнозина други, които пишат, четат, говорят и мислят с правописни и пунктуационни грешки).
То остава да си завършил филологическо образование и да допускаш грешки.:)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Замислих се върху думите ти. В тях имаше нещо странно, подтекст, който не схванах отначало. Идеята ти с евнусите и робите всъщност изразяваше твоята убеденост, че ти си роден да господстваш, а има друга класа, която е предназначена да ти слугува. Нали това е идеята с прераждането. Някой били предразположени към едно, други към друго. И аз още като четох за нея я оприличих с благородническата титла, без дори да подозирам, колко съм прав. Тя не отразява нито качествата на индивида, който я носи, нито какво е направил за да я получи, защото е наследствена. В същото време тя дава права да отнема човешките права над другите. Фройд доста би ти поговорил за примерите, които даваш - надупени стил слуги и мъже с отрязани пениси. Но психологичните ти отклонения няма да коментирам. Искам по-общо да проумея идеята, която и ти защитаваш. Защото за мен е интересно да знам. Знам, че предпочиташ да нямам право да говоря, за да ме ползваш за табуретка, но аз не съм такъв какъвто ти се иска, от там произхожда и целият проблем. А проблема е дискриминация в най-чист вид. Когато една общност предяви претенции, че знае повече от целия свят, а затова не може да изтъкне дори това, че е по-светла на кожа, по умна на акъл или нещо друго, то проблема няма как да не е паталогичен. Затова и исках да разгранича двете положения много ясно отначало - да вярваш и да ползваш вярата за да съчиняваш йерархия са двете крайности, както любовта и омразата. Та в теб, Йордан Анов, видях омраза. Ето това е наистина не-хубаво.

Мнението е преместено от тук

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Чакай да видим дали правилно съм разбрал. Когато някой напише в темата за астрология, че аз не я разбирам, защото той знае, че в предишният си живот според него съм бил евнух, роб и съм се молил на някакви крокодили да ме язадат, това е по темата.

Когато напиша, че в астрологията аз откривам принцип на дискриминация, който този същият изявява, това не е по темата.

Това за мен е цензура.

Линк към коментар
Share on other sites

..... А проблема е дискриминация в най-чист вид. Когато една общност предяви претенции, че знае повече от целия свят, а затова не може да изтъкне дори това, че е по-светла на кожа, по умна на акъл или нещо друго, то проблема няма как да не е паталогичен. Затова и исках да разгранича двете положения много ясно отначало - да вярваш и да ползваш вярата за да съчиняваш йерархия са двете крайности, както любовта и омразата. Та в теб, Йордан Анов, видях омраза. Ето това е наистина не-хубаво.

Като прочетох това се сетих за темата, която пуснах, че няма освобождение, докато търсим виновни

Да слагаш хора в дъното на йерархия, защото не знаели нещо, е да ги обявиш за виновни и дори да им приложиш наказание - да са в дъното на йерархията, А това си е омраза.

Искам да забележиш чувството, което те е довело до осъзнаването на тази ситуация. Този начин на чувстване ти дава един начин да усещаш истините в света. Това е много характерно чувство на хващане на смисъла. Спомни си как е дошло при теб.

Доверявай се на чувството. И го приложи при изследването на астрологията :) Ще разбереш, че астрологията е инструмент в ръцете на Астрологга с главно А. Като лечителят лекува чрез личността си, така и Астрологът астролоджи (глагол :) ) чрез личността си. Ако не си усетил астрологията досега, то не си срещнал личност на Астролог. А това не става по форуми, а лично :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...