Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мога ли с утвърждения да влияя на околните


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

имам един странен проблем в службата. Всички като идват са намръщени, не искат да говорят с мен, други се правят на ахо бахо. Странна работа. Не искат да говорят с мен защото съм бил по напред с тях.

В случая възможно ли е да ползвам следните утвърждения

Всички от службата ме харесват

С всеки изминал ден колегите ми повече ме харесват

Дайте съвет

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не можеш да накараш насила другите да те харесват. Но първо си отговори на въпросът: сигурен ли си, че действително не те харесват или просто си го внушаваш? И сигурен ли си, че причината за да не те харесват е тази, че си по-напред от тях или може би прекалено много държиш да им го демонстрираш?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Явно хич не си прочел какво искам да кажа. Никого не съм закачал или обиждал.

Най-добре си изтегли The Secret и гледай. Във филма става дума за един гей, който успял да накара колегите си да не му се смеят задето е обратен само чрез мисъл.

Моят случай е подобен, само че аз не съм обратен и искам другите малко повече да ми обръщат внимание.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам един странен проблем в службата. Всички като идват са намръщени, не искат да говорят с мен, други се правят на ахо бахо. Странна работа. Не искат да говорят с мен защото съм бил по напред с тях.

В случая възможно ли е да ползвам следните утвърждения

Всички от службата ме харесват

С всеки изминал ден колегите ми повече ме харесват

Дайте съвет

Мен за съвети ме търси!

Ще спечелиш симпатия, ако някоя сутрин пристигнеш на работа едвам-едвам, понеже и ти си страдал вечерта, пил си повечко, имал си тежка нощ. Ще си кажат - тоя бил човек като нас!

По-сигурно е обаче направо да си хапнеш и пийнеш с колегите. Не чакай те да те поканят, действай!

Тъй се скрепява колектив.

:3d_115:

ПП: Привърженичка съм на поведенческата психотерапия, на психологията в действие. Само с утвърждения е трудно.

Тъй един го лекували за страхова невроза, понеже все си мислел, че под леглото има чудовища. Сменял различни лекари, пробвали какво ли не, но без резултат. Накрая всички се отказали, вдигнали ръце и се предали.

С последна капчица надежда човекът отишъл при един начинаещ следовник на поведенческата терапия. Този човек се оказал гениален - излекувал напълно и завинаги фобията само за един сеанс.

Как?!

Ми, много просто - отрязал краката на леглото.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...