Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво е мнението ви за клонирането?


Recommended Posts

Как мислите? На какви закони противоречи?

Еднакви ли са по същество получените чрез клониране организми?

Има ли опасност клонингите да се "отглеждат", за да произвеждат "резервни части" за своя "родител", като се избягва тъканната несъвместимост при трансплаантация?

И най-важното ще има ли клонингът душа? Учителят споменава ли някъде –за този революционен феномен?

:) Благодаря предварително на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Инстинкт! Добре дошъл!

Засега нямам ясно и категорично мнение по въпроса, който задаваш , но вярвам, че всяко нещо е за добро...в един по - продължителен времеви интервал...а за душата на клонинга...може да има - може и да няма..но не пречи да имаме на земята още и още ...Души...въпросът е за пробуждането им...ще има работа и израстване...

Любов +Светлина+Мир+Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че щом човекът е овладял това знание и умение, то вече му е дадено от Твореца, както са му дадени и всички останали. Сега ние трябва да изберем как да го приложим хармонично с природата, да не нарушим законите, процесите, еволюцията на Цялото.

Ако човешката гордост надвие Разума и Мъдростта, ние ще се опитаме да конкурираме Божественото - клонингите ще бъдат по-"съвършени" от хората - като в оня филм. Всъщност, ще бъдат въплъщение на Сатанинския стремеж да направим света си по-добър, отколкото е, да поправим себе си!! :(

Ако Мъдростта и Разума надвият гордостта ни, ние ще се отворим за Истината и с Любов ще приложим даденото ни вече умение, за да допълним! (не да променим) света си точно с толкова, колкото е нужно за да съществуваме. Нещо като дрехите - те са сменили козината ни и са наше собствено производство :).

А може би трябва да помислим и за адекватен духовен прогрес.... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че темата въобще не заслужава нашето внимание, имайки предвид участието ни във форум на портала към съзнателен живот! " Резервиран ", вероятно е твърде меко казано...

Линк към коментар
Share on other sites

темата въобще не заслужава нашето внимание
:hmmmmm: Означава ли това, че Ние сме тези, които ще кажат какво в света ни "заслужава" Нашето!!! внимание ???

участието ни във форум на портала към съзнателен живот
не означава ли, че ние се опитваме да осъзнаем случващото се в света ни без да се опитваме да го манипулираме или да си затваряме очите си за неговото съществуване??? :hmmmmm:

" Резервиран ", вероятно е твърде меко казано...
- почти не смея да попитам как звучи "твърдо" казаното :thumb down: Дали няма да напомня за "резервите" на Църквата към Хелиоцентричната система :hmmmmm:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз съм за науката - и въобще не трябва да има разделение не само между различните клонове на науката, но и между наука и вътрешна наука - всички постижения на съвременната наука са прекрасни - въпросът е в съзнанията които се ползват и злоупотребяват с тях!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Клонирането е процес на получаване на организъм (клонинг) или клетка чрез безполово размножаване.

През 1997 г. изследователите от института Розлин в САЩ клонират успешно овцата Доли. Тя е първият клониран бозайник. Тя боледува от рак на белия дроб и има артериални кризи. Посмъртното изследване на Доли показва, че с изключение на двете заболявания, организмът й е функционирал нормално. Доли е майка на шест агнета, родени по обикновения начин. Световната организация за интелектуалната собственост (СОИС) при ООН дава на института изключителното право да клонира всички живи организми (без да изключва и хората). Правата на института важат до 2017 г.

След 1997 г. успешно клониране при различни животни е осъществено в редица развити страни - Франция, Великобритания, Япония, Корея и др.

Клонирането на човек се отрича от световната общност по етични причини и поради невъзможността тази дейност да бъде контролирана.

Въпреки това, през август 2004 г. изследователи от университета в Нюкасъл, Великобритания получават разрешение да извършат терапевтично клониране, като използват човешки ембриони за извличане на стволови клетки, които могат да бъдат използвани за лечения на болестта на Алцхаймер, на Паркинсон и на диабет. Това разрешение се основава на Закон за клониране на човешки гени, влязал в сила на 31 януари 2001 г.

хроника: http://oshte.info/znanie/vesti1/1301/vest001.htm

още: http://www.informator.org/html/modules.php...=article&sid=45

и още:http://ecosw.dir.bg/kniga/chapter23.htm

Какво е вашето мнение приятели...?За или против? :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Не съм съвсем убедена още, но като, че ли съм склонна да приема клонирането. Особено стволовите клетки, да :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ами както при генно манипулираните храни, отначало се броят само плюсовете и чак като ни използват достатъчно дълго като опитни зайчета, тогава се изясняват и минусите... Игра с огъня си е според мен, особено ако не се касае само за стволови клетки, а и за по-цялостно клониране на същества с други характеристики - отчасти желани, но по закона на природата - неизбежно в други аспекти - нежелани... за да се прецени дали плюсът ще е по-голям в конкретния случай от минуса, са необходми далеч по-задълбочени познания и съответната нравствена мотивация, а и двете едва ли присъстват в изобилие в научната и финансиращата сфера...

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Избягвам да пиша по темата, защото съм пристрастна. Но от гледна точка на нещо по-висше може би не би се дало като знание ако не трябва да се ползва. :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Е, колко пъти са ни давали какво ли не, за да го ползваме по предназначение, но тъй като ония, горните, са прекалено милостиви и не ни държат достатъчно изкъсо, ние сме се изхитряли да прилагаме не по предназначение, т.е. както ни скимне. И продължаваме да го правим, даже в нарастващи темпове. Резулатите са видни повсеместно...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Аз мисля, че това е по-добрият начин за размножаване в чисто биологичен смисъл. Клонирането може да има много измерения и разновидности.

Когато жените престанат да раждат като животните, тогава светът ще бъде различен. И съм убедена, че еволюцията натам ни води.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Мона, но това означава да вървим срещу природата.А това досега не е довело до нищо добро.Всеки от нас е една неповторима, уникална вселена и ако се стигне до клониране, тогава светът не би бил така пъстър.Така че аз също съм твърдо против клонирането.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че това е по-добрият начин за размножаване в чисто биологичен смисъл. Клонирането може да има много измерения и разновидности.

Когато жените престанат да раждат като животните, тогава светът ще бъде различен. И съм убедена, че еволюцията натам ни води.

Не съм голям специалист в биологията, но доколкото си спомням, размножаването с клониране ставаше при нисшите организми. Така, че това не е стъпка напред в еволюцията, а връщане назад май. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

И като клонират хора ще имат ли душа и дух тези клонинги? :hmmmmm: Нали духа решавал да се прероди в някое тяло, още преди да е заченато. Дали духовете ще вземат впредвид и клонингите, за да се вселяват в тях

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност при клонирането, хората нищо не създават, освен по-специфични условия за да се проявят природните закони. Самото създаване пак става чрез природнити сили и елементалите.

Животните и растенията нямат индивидуализирана душа. Не знам ако са правени експерименти с хора, какви са резултатите, т.е. дали "родените" по този начин хора могат да проявяват разум и индивидуалност.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом клонираните овце имат разум, то и хората ще имат. Аз няма да се учудя, ако започнат да се съчетават специфични гени за производство на гении, безсмъртни, както и ако скоро видя наоколо грифони и сфинксове, сатири и русалки, създадени от генетичното инжинерство! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че това е по-добрият начин за размножаване в чисто биологичен смисъл. Клонирането може да има много измерения и разновидности.

Когато жените престанат да раждат като животните, тогава светът ще бъде различен. И съм убедена, че еволюцията натам ни води.

Съгласен!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че еволюцията отдавна си е казала думата за размножаването ни ... и продължава да си я казва.

Жените раждаме като жени - това е един от най-важните и щастливи моменти в живота ни. Не бих искала детето ми да е мое копие, нито на човека, когото обичам. Сега моите са възрастни и са си съвсем себе си - различни от мен и него. Не искат да се клонират - искат да имат деца заедно със своите любими хора - не искат свои копия.

Някакъв висш замисъл има в нуждата от мъжкото и женското начало, за да се роди нещо качествено ново и на по-високо ниво - не само физическо...

А за клонирането - щом ние, хората сме успели да стигнем до него, сигурно това знание ни е необходимо за нещо добро - само нужно е да притихнем претенциите и гордостта си и да чуем и да видим какво ни показва Бог. Може би вместо да търсим органи и да въртим търговия с тях....

Линк към коментар
Share on other sites

Когато жените престанат да раждат като животните, тогава светът ще бъде различен. И съм убедена, че еволюцията натам ни води.

Ако някога се случи, дали това "там" ще е по-добро или просто безЛюбовно.

Мисля, че има какво да се поучим от животните. Те се владеят по-добре от нас и раждат в тишина въпреки болката, за да не застрашат живота на малките си. Това се нарича пълно себеотдаване и Любов, а не като при нас слугуване на егото. Това се нарича да бъдеш в съзвучие със Себе си на всички нива!

Поклон пред майчинството, независимо от интелекта (а може западната наука само да си въобразява, че знае много за животните). Още повече ембрионите, клонинги или не , все още не могат да бъдат износени никъде другаде, освен в майчин организъм, доколкото ми е известно.

:) Е, и Арнолд Шварценегер даде своя принос в един филм, за което също го уважавам! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...