Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Здравейте и от мен!!!На същият като по горе въпрос-дали конкретен човек е бил изкрен излязоха следните карти:10Пентакли,5Пентакли и Луната.Луната почти категорично ми казва ,че не е изкрен,но как бихте тълкували първите две карти,които са напълно противоположни!

Здравей! Начина, по който аз си тълкувам нещата: Човекът, за когото питаш е имал много стабилна почва под краката си, все едно за какво точно се отнася, бил е сигурен в себе си и в случващото се около него. Но в момента се намира в изключително тежка ситуация, лута се в своя свят, страда. Според мен картите не ти казват дали въпросният човек е искрен с теб, но Луната много ясно говори, че човекът не е наясно с реалната ситуация, страда от заблуди, много е объркан. Той преди всичко не е искрен със себе си.

Да,много си права.Оказа се,че човека е бил изкрен,думите му се потвърдиха.А луната,може би показва и моята заблуда,твърде скептичното ми мислене.Благодаря ти за отговора!!! А какво би казала за комбинацията от ;Рицар чаши,Крал чаши и Императора,подкрепени от асо пентакли?Първите две карти ако показват разтежа в чувствата-от влюбеният към човека който осъзнава ясно своите чувства,то Императора какво изка да ни покаже? Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Да,много си права.Оказа се,че човека е бил изкрен,думите му се потвърдиха.А луната,може би показва и моята заблуда,твърде скептичното ми мислене.Благодаря ти за отговора!!! А какво би казала за комбинацията от ;Рицар чаши,Крал чаши и Императора,подкрепени от асо пентакли?Първите две карти ако показват разтежа в чувствата-от влюбеният към човека който осъзнава ясно своите чувства,то Императора какво изка да ни покаже?

Първата ми асоциация - човек, който е влюбен, но крие чувствата си. Опитва се да е като Императора - горд, прагматичен, да не се поддава на емоциите си.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички ! :) Аз също от скоро се занимавам с таро и страшно много ми е интресно,бих казала,че ми помагат доста...особено в този период,в който се намирам..дават ми надежда.До сега сама си правех тълкуванията,но ми се иска и да чуя странични тълкувания,за да мога така да кажа..да погледна и от друг ъгъл.Ще ми е полезно !Благодаря ви предварително !!! :)

Въпросът ми към картите бе: Кога ще е добре да кажа за желанието си,това което искам на.... ?

И ми се паднаха тези карти:

1-7 мечове (тази карта доста често ми се пада)

2-Кралица пентакли

3- VIII Силата

4-7 чаши

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте. Искам да ви попитам възможно ли е 4 пентакли да предупреждава за някаква опасност, че може нещо да бъде отмъкнато-на мен преди известно време много често тази карта излизаше и наскоро се опитаха да ми вземат моя вещ насилствено? Не помня за съжаление в какви комбинаций е била.

А какво ще кажете за следната комбинация на въпрос "Ще осъществи ли въпросния човек някаква връзка с мен-нямам нищо конкретно впредвид, защото с него сме се виждали 3-4 пъти, но ми е интересно: 10 чаши+Рицар чаши+Кралица чаши. Картите определено ми се струва, че са емоционални ;) , но само дотук . Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур 4 пентакли предупреждава,че прекалено много се страхуваш за това,което притежаваш.Виж малкия човек как е стиснал пентакъл в ръка.Той е обсебен от него.Ако не се отървеш от влиянието ,което 4 пентакли има ... то със сигурност ще загубиш и Кулата ще доиде !

За втория ти въпрос ако не си питала много често един и същи въпрос то този мъж със сигурност ще се свърже с теб.Рицар Чаши винаги показва съобщение от любим човек ,също така показва и влюбен човек ,а Кралица Чаши си ти и начина по които ще се почувстваш накрая .

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Жур 4 пентакли предупреждава,че прекалено много се страхуваш за това,което притежаваш.Виж малкия човек как е стиснал пентакъл в ръка.Той е обсебен от него.Ако не се отървеш от влиянието ,което 4 пентакли има ... то със сигурност ще загубиш и Кулата ще доиде !

За втория ти въпрос ако не си питала много често един и същи въпрос то този мъж със сигурност ще се свърже с теб.Рицар Чаши винаги показва съобщение от любим човек ,също така показва и влюбен човек ,а Кралица Чаши си ти и начина по които ще се почувстваш накрая .

Благодоря ти много за отговора Деяна. Като се замисля за 4 пентакли май наистина се оказва така. За втория въпрос не съм го задавала от месеци.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Императрица,8 чаши,Император - силно ме впечатли тази комбинация.Въпросът е "Лъжат ли?Шарлатани ли са?" Питам за двама души,мъж и жена,защото работят заедно !Аз лично не виждам лъжа тук,но не ми харесва Императора на последна позиция.Спира ми пътя на 8 чаши с контрол сякаш,зависимост или манипулация!Ако беше на последна позиция 8 чаши ,пътя напред щеше да е свободен,а сега не е!

Крал Пентакли,Кралица Жезли ,Императрица - Как ми влияят те ?

Виждам преход ,моя преход от Кралица Жезли към Императрица.Израстването.Нищо смущаващо сякаш!

Вие как мислите ?

Линк към коментар
Share on other sites

Императрица,8 чаши,Император - силно ме впечатли тази комбинация.Въпросът е "Лъжат ли?Шарлатани ли са?" Питам за двама души,мъж и жена,защото работят заедно !Аз лично не виждам лъжа тук,но не ми харесва Императора на последна позиция.Спира ми пътя на 8 чаши с контрол сякаш,зависимост или манипулация!Ако беше на последна позиция 8 чаши ,пътя напред щеше да е свободен,а сега не е!

Крал Пентакли,Кралица Жезли ,Императрица - Как ми влияят те ?

Виждам преход ,моя преход от Кралица Жезли към Императрица.Израстването.Нищо смущаващо сякаш!

Вие как мислите ?

Ми май си права- двамата са те заклещили в твойте Ти мисли и не те оставят да продължиш, а втората подредба не ми казва нищо различно-пак не ги гониш от главата си,като ,че да си се фиксирала ,върху тях.Просто не ги допускай да замърсяват мислите ти,не ги кани в главата си,пусни ги да си вървят по нанадолнището.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Имам нужда от поща Ви за тълкуването на следните 3 карти:

1. Рицар на пентаклите

2. Паж на пентаклите

3. Крал на пентаклите

(картите ми изпаднаха сами)

Въпросът е: Да му се обадя ли?

Благодаря!

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Имам нужда от поща Ви за тълкуването на следните 3 карти:

1. Рицар на пентаклите

2. Паж на пентаклите

3. Крал на пентаклите

(картите ми изпаднаха сами)

Въпросът е: Да му се обадя ли?

Благодаря!

Моят съвет е: не му се обаждай ти, дори и това да погали егото му. Ако обаче ти желаеш да играеш тази роля - я играй.

Отиграй погледа на гейшата ...

Въпрос на избор :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че съм нова в този форум бих искала да Ви попитам какво според Вас означава следната комбинация от 3 карти Влюбените+Папата+Императора. Въпроса е какво ще се случи между мен и въпросния човек. Използвала съм цялата колода карти. Според мен е някакво обвързване, което съдя по Папата, Влюбените ми говорят за някакъв избор, но не съм сигурна. Ако можете да ми помогнете в разтълкуването ще се радвам.

Мисля,че трябваше да пишеш в темата за Главни Аркани,но както и да е . Не смятам ,че става въпрос за избор ... Влюбените е на първа позиция ,което значи ,че ако е имало възмоност за избор ... вече е направен.Императора е кофти карта ...(т.е. бележи кофти ситуация или човек).Възможно е този човек за които питаш да е Императора ,да иска да те контролира и да не ти дава свобода на избор.Хубавичко прецени човека за когото питаш и наистина ли смяташ ,че е подходящ за теб !

Чак сега видях отговора ти, въпреки че преглеждам форума редовно. Ситуацията е кофти, а не човека. И всъщност някой друг не ме оставя да направя избора си, но както и да е . Ще продължа да питам картите, но се убеждавам в тяхната правота, въпреки че ми е още много трудно да ги разгадавам. Благодаря Ви много за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

10 жезли 9 желзи и накрая Звезда.

Усещам едно ужасно напрежение, сякаш тая Звезда няма да се осъществи.. някак не мога да си го обясня. Тресат ме съмнения.

17. Звездата

Надежда. Сега посяваме зрънцето, което ще поникне. Ново начало след труден период. Обещава благоприятен изход от всяко начинание. Днес не разбираме смисълът, а утре ще се радваме за нашето решение. Преливане.

Възможно ли е изобщо това да стане, аз ужасно се съмнявам. Все едно не съм постъпила правилно.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен ти не позволяваш на желанието ти да се изпълни ,защото действията ти са 9 жезли .Почти съм убедена ,че не полагаш много усилия да изпълниш това,което искаш.Звездата е особена карта за мен.Много хора ,като я видят и й се радват защото си мислят,че тя им предсказва изпълняване на желания и много успехи в бъдеще,което не е точно така !

Тресът те съмнения ,ето това е 9 жезли и твоята пречка ! Звездата има и послание за теб .. да вярваш повече ! Имам обаче съмнение ,че това твое желание ,за да се изпълни иска доста време ,просто няма да стане бързо !

Звездата показва ,че има възможности в нашето бъдеще ,които могат да ни помогнат да изпълним желанията на сърцето си ,ноооо Звездата не ги кара да се случват ей така ... да ти падне от небето примерно попълнен фиш за Тото ! Разбираш ли ме ? Звездата обещава светло бъдеще ,но ако ние се постараем то да е такова.

Просто не чакай ,а действай.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Аа, не съм луд оптимист аз. :P Няма да чакам наготово. Но си много права, че засега нищо не правя, никакви усилия! :rolleyes:

А от картите разбира ли се че даже не знам какво искам? Сякаш го искам съвсем слабо, а волята е на 0 и си оставам с искането (нужно е стягане..)

Ще послушам все пак тези съвети, доброто го ковем само ние, хората :) Мерси!

Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли какво ... ти и нищо няма да направиш и още знаеш ли какво ... никога няма да се случи !

А ти цял живот ще си стоиш на столчето в ъгълчето на стаята и ще се чудиш "Кога ще се случи" !

Аххх .... :3d_158: отврат !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Ако можете да ми помогнете в разтълкуването на следните карти на въпрос "Как ще се разреши ситуацията?" Паднаха се Влюбените+9 чаши+8 мечове и изтеглих още една - Дяволът. Имало е избор и е направен, 9 чаши го тълкувам като задоволство и 8 мечове за мен е много гадна карта в смисъл точно като жената на картата някой ще изпита такива чувства, окованост. Но Дяволът не го разбирам. Опитвам се доколкото мога да си тълкувам картите, но имам нужда и от помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Ако можете да ми помогнете в разтълкуването на следните карти на въпрос "Как ще се разреши ситуацията?" Паднаха се Влюбените+9 чаши+8 мечове и изтеглих още една - Дяволът. Имало е избор и е направен, 9 чаши го тълкувам като задоволство и 8 мечове за мен е много гадна карта в смисъл точно като жената на картата някой ще изпита такива чувства, окованост. Но Дяволът не го разбирам. Опитвам се доколкото мога да си тълкувам картите, но имам нужда и от помощ.

Здравей :) Ще кажа моето мнение за ситуацията, не знам дали съм на прав път. На мен ми се струва пък, че изборът не е направен. Сякаш човекът, за когото се отнасят картите чака някой друг да реши вместо него. С тези 9 чаши демонстрира спокойствие (но дали не е само привидно?), човекът изобщо не си прави труда да променя каквото и да е по ситуацията. Именно затова няма никакво развитие. 8 мечове за мен е тотален блокаж, а придружен от Дявола - страх от промяната. Не знам дали си ти този човек или е друг участник в нещата...

Линк към коментар
Share on other sites

До някъде съм съгласна с baby777 (много си готина ,харесвам те ) . Обаче ми хрумнаха няколко неща,до като гледах картите.Първо ,че е направен грешен избор ,които ще доведе до 8 меча и Дявол в крайна сметка и изхода от ситуацията никак няма да е хубав.Има безсилие пред обстоятелствата, страх и съмнения !Дявола е този които е оковал и обградил жената от 8 меча ! Може би Кулата е реален изход от подобна ситуация !

Напиши ако искаш повече инфо за какво точно става на въпрос ?Любов или нещо друго ?

Линк към коментар
Share on other sites

До някъде съм съгласна с baby777 (много си готина ,харесвам те ) . Обаче ми хрумнаха няколко неща,до като гледах картите.Първо ,че е направен грешен избор ,които ще доведе до 8 меча и Дявол в крайна сметка и изхода от ситуацията никак няма да е хубав.Има безсилие пред обстоятелствата, страх и съмнения !Дявола е този които е оковал и обградил жената от 8 меча ! Може би Кулата е реален изход от подобна ситуация !

Напиши ако искаш повече инфо за какво точно става на въпрос ?Любов или нещо друго ?

Мерси за хубавите думи, Деяна :P И ти си много готина! И впрочем може би си права за това, че изборът е направен и грешен, за 8те мечове + Дявола сме единодушни. Жур ще каже каква е истината.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

И аз мерси ;)

Между другото в "Ръководство по Таро" от Джоан Бънинг, именно това пише за тази комбинация 8 меча и Дявол - объркване,ограничение.Сега погледнах !

Препоръчвам книжката! Страхотна е :) Аз като видях ,че е 500 страници и издивях от кеф :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Двоумя се как да постъпя и кое е най-доброто решение.Картите ми са малко странни ,поне според мен.

"Добре ли ще е за мен самата да прекратя отношения?" - Паж Жезли,3 Жезли,3 чаши - тук ми е трудно заради 3 жезли (изчакване) и 3 чаши ,което е отговор "Да" .Може и да значи да не правя нищо и освобождението само ще си дойде ,което не значи ,че между мен и този човек обаче ще стане нещо.

"Как ще се развият отношенията ако не ги прекратя?" - 4 пентакли,Отшелник,Колело - не виждам никакво развитие.Първо ,че Отшелника е доста пасивна карта,тя е обръщане към себе си и отегляне от света ,а да не говорим ,че Колелото е последна карта ,което мисля значеше ,че колелото не се върти и няма и да се завърти в тази ситуаця!

"Защо нещата не се получават?" - Асо Жезли,Маг ,8 Пентакли - отговора според мен е че то може да стане ,но няма да е нещо сериозно,а аз не търся това.

Напоследък за тази ситуация ми хвърчат доста тежки карти ,комбинации като Дявол,8 меча,8 чаши ; 8 чаши ,Отшелник ; 8 меча и Страшен съд.

Май е време да хвана Отшелника под ръка :) и пътя на 8 чаши :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Деяна :) На въпроса ти:

"Добре ли ще е за мен самата да прекратя отношения?" - Паж Жезли,3 Жезли,3 чаши -

Картите те съветват според мен да обявиш намерението си пред другата страна. 3 жезли за мен са нови идеи, понякога нова надежда. В описанието на малките аркани на Мона за 3 жезли - идеите са обявени и пред други хора, а не са само в главата на питащия; яснота, както и увереност за постижимостта на намеренията; и за мен често важи това значение.

А иначе, ако не ги прекратиш, наистина, и аз не виждам развитие, с това Колело...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...