Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мантра за Учителя


Recommended Posts

По повод на съпоставката на различни духовни практики и класацииите''по- '' и ''най-''относно тяхнато положително въздействие ,бих искал да отговоря с думите на borislavil :,,Не е важно дали една ябълка е червена ,зелена или жълта ,а дали е...вкусна'' :):):)

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

,,Не е важно дали една ябълка е червена ,зелена или жълта ,а дали е...вкусна'' :):):)

А вкусовите усещания са гениалният способ на Твореца да ни подскаже къде да си набавим липсващите ни вещества за здравословен живот.

Да благодарим за многообразието от физически и духовни плодове в земната градина! :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Maнтрата е скок в неизвесността.

Така е - мантрата е скок в неизвестността, при който неизвестното започва постепенно да се разкрива и да става известно. Учителя казва: "Ние поставяме нещата на опит." Да се пее тази мантра не е задължително - в опита трябва да вземат участие само тези, които, по една или друга причина, нямат вътрешна съпротива - тези, които ще направят опита с любов. Само те могат да се ползват от него и само техните усилия могат да бъдат благословени!

По отношение на Името на Учителя - не знам някой да знае точно преведено какво означава... Но мен не ме интересува преводът на това Име, а каква Същност стои скрита зад Него. За това мога да говоря - цифровото изражение на тази Същност е безкрайна поредица от единици, последвана от безкрайна поредица от двойки... което ще рече, че Учителя обединява в себе си Мъжкия и Женския Космически Принцип, т.е. бихме могли да твърдим, че е Баща и Майка на човешкия род! И пеейки мантрата, ние се свързваме с тази Същност, оставяме Я да прониква в нас и да се проявява в живота ни...

Линк към коментар
Share on other sites

Ние с borislavil следваме Завета на Духа ,който той ни даде на Молитвения хълм на Рила преди много години.Духът обеща духовно развитие на този ,който ПРИЛАГА.

Затова е Мадарският събор с неговите практически теми,затова са различните кампании /за упражненията ,Арбанаси,Мантрата.../

Ние не ви предлагаме неща ,които НЕ СМЕ ИЗПИТАЛИ И ПРЕЖИВЕЛИ.Но понякога и най-прекрасната храна може да предизвика алергични реакции.Но тогава условията за проявата на алергията са в самият човек.Единичният неприятен случай не прави храната по-малко прекрасна и желана.

Мантрата е наистина прекрасна духовна храна,но трябва да се опита,а не само да се съзерцава.Но може би някои, познавайки състоянието на своя организъм,се страхуват от алергични реакции.

Предлагам да предстанем да философсваме по темата за Мантрата на Учителя.

Нека просто споделим ,ако се включваме в кампанията или ако ни се случило нещо приятно и необичайно ,след като сме пяли или слушали Мантрата.

Който не я харесва ,нека си намери друга тема във форума.Има достатъчно ''полета за изява''.

НИЕ ПРИКЛЮЧИХМЕ С ПРЕДСТАВЯНЕТО НА ТЕОРИЯТА.ОЧАКВАМЕ РЕЗУЛТАТИТЕ.

Линк към коментар
Share on other sites

Отначало летях към бяла светлина и се съпротивлявах. След това се отпуснах и изведнъж светлината ме "изхвърли". Наблюдавах , как Силата спря земята и я пусна отново.

"Облак от светкавици" безапелационно ме застави да напиша "Мантрата е скок в неизвесността".

Линк към коментар
Share on other sites

Има два документа ,на които Учителят е написал духовното си име БЕИНСА ДУНО.Някои от нашите съвременници са виждали документите в една възрастна сестра от Братството,която е била от близките ученици на Учителя.

За мястото на ударенията последните ми информации са различни.Ако разбера за някои писмени документи или за книги ,където са отбелязани-ще ви информирам

Линк към коментар
Share on other sites

Отначало летях към бяла светлина и се съпротивлявах. След това се отпуснах и изведнъж светлината ме "изхвърли". Наблюдавах , как Силата спря земята и я пусна отново.

"Облак от светкавици" безапелационно ме застави да напиша "Мантрата е скок в неизвесността".

Хм :rolleyes: ,това видение е много интересно, показателно, потвърждаващо и припомнящо ми с един от елементите си съновидение, което имах на 15 февруари 1994 година - дава ми се как Учителя започва да свири на цигулката си песента "Бершид Ба" и... земното кълбо започва да се върти! След това погледнах обяснителните бележки към песента и видях, че заглавието й означава "Начало на нещата". Няма нищо случайно и всичко е свързано с всичко!

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Бих добавила-С Учителя Беинса Дуно, започва обединението на Земята и откриване на нови измерения, нови нива на съзнание. Неизвестното ни привлича... :)

"Мантрата е скок в неизвесността".
:angel: Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Ето една Паневритмия ,където се виждат ударенията,поставени върху духовното име на Учителя:

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b12/...r1938_dvizh.pdf

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Ето една Паневритмия ,където се виждат ударенията,поставени върху духовното име на Учителя:

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b12/...r1938_dvizh.pdf

Духовното име на Учителя - Беинса Дуно е ключ, с който трябва да знаем как да си служим. Промяната на ударенията при неговото изпяване не е случайно. Основно има две причини за това: първо, при пеенето му ние навлизаме в по - горна октава, в по - горен свят (от човешкия, земния в духовния). И второ - в сравнение с преди 70 - 100 години ситуацията се е променила, променило се е и съзнанието на хората и в частност на Учениците от Школата. Правило е - при Божествено произношение, в Божествения език ударението се поставя винаги върху корена на думата (който носи нейното значение), а не върху представката, наставката, окончанието или определителния член - те са посторонни, второстепенни, а ние трябва да се стремим към Същността, да изхождаме от Нея, Тя да ни бъде ориентир, наш водач. С други думи казано, при произнасяне на Беинса Дуно, когато ударението пада върху последните срички (както е при французите), ключът е поставен само в ключалката на врата, която е заключена. Когато поставим обаче ударенията върху първите срички, ние превъртаме ключа и отключваме вратата. Звуковият състав, Същността е една, но с промяна на ударенията ние променяме и акцента - от човешкото към Божественото, от външното, формалното към вътрешното, субстанциалното. Възниква въпроса: "Защо тогава на 4 от 24-те позиции, където има ударения при пеене на мантрата, ударението се променя и се поставя в края?" - Не можем, нямаме право и не е целесъобразно да насилваме нещата - съзнанието на Ученика днес все още не е съвършено и тази промяна в ударенията изразява неговото отклонение от високия идеал. Ако това не беше допуснато (промяната на ударението в тези четири позиции), мантрата щеше да си остане заключена и недостъпна. Така че това, което изглежда като несъвършенство, като неточност и отстъпление от Божествения Принцип само привидно е така - истината е, че то е мост, който свързва несъвършеното човешко битие със Съвършеното битие на Бога. Оттук и въздействието на мантрата, и нейната полезност!

Линк към коментар
Share on other sites

Текстът ,музиката и спомени за създаването и ползването на Мантрата можете да намерите във форума на http://www.bratstvoto.net .

Предлагам ,който иска ,от днес до 21 август 2009 г. ,да си я пее ,свири ,слуша /по колкото пъти иска/....После нека споделим емоциите и преживяванията си през този перод.

Ние ,които някога я пяхме ,усещаме ,че Мантрата и Духът ,който ни свързва с нея,ни ''бутат'' да я използваме отново.Усеща се и някакъв малък духовен импулс ,който ни кара да работим за реализация на някои наши проекти/поне в няколко братски сайта/.

Ако тази Мантра наистина ''влезе ''във вас ,тя ще е една от последните духовни практики,които някога ще забравите.

Ще ви помага в трудни моменти /не само в будно състояние , но и когато спите/.Дори нещо повече- тя може да е и едно от първите неща ,за които ще се сещате ,когато се събудите.

А нали имаше едно такова духовно упражнение от Учителя? Задачата беше да проследяваме първата ни мисъл

след събуждане и да си я записваме. :):):)

Мантрата наистина влезе в мене и то без да съм взела на съзнателно ниво решение за това. Откакто я чух от дадения от тебе линк, не я пея аз, а сякаш тя живее свой самостоятелен живот и сама се пее чрез мене. Докато работя на компютъра, я пускам и я пея почти през целия ден. А когато се кача в колата (напоследък почти всеки ден ми се налага да пътувам извън града), като че ли я включвам "да се пее" едновременно със запалването на двигателя ( в колата нямам CD- устройство). От време на време решавам да пусна радиото, но след минутки го загасям и отново я запявам. Сякаш съм обсебена.

Как се чувствам? Чувствам се леко и прекрасно, но ми е трудно да преценя дали е от мантрата или е от това, че от месец и половина играя всяка сутрин Паневритмия, без да съм пропуснала нито ден.А Паневритмията също ми "залепна" "случайно". От повече от година се интересувах за курсове за изучаването й, но се оказа че няма такива в нашия 300-хиляден град, поради което не бях правила опит да се включа в групата необучена - зная, че не се препоръчва. Но в началото на март "случайно" срещах няколко пъти сутрин край морето една далечна позната, която не бях срещала от години. Тя ми каза :"Тъй-тъй всяка сутрин посрещаш изгрева на плажа, защо не се присъединиш към нас?" И ме покани да отида на 22 март. Отидох, много ми допадна, но точно тогава бях пипнала някакъв вирус, който ме "държа" около месец - кашлица до задушаване, често втрисане. Не можех да излизам сутрин в мъглата. Една сутрин през май се събудих в 5.30 и, без въобще да мисля, запалих колата и долетях до поляната. Абсолютно импулсивно. Имах намерение известно време само да гледам, но веднага ме въвлякоха в кръга. Грешах тук-таме, но общо взето имах чувството, че това е нещо, което зная, винаги съм знаела, но малко съм позабравила. Разбира се веднага започнах да гредам клиповете с упражненията, да чета всяка вечер преди заспиване дебелата книга с описанията от 1938година, музиката и обясненията за смисъла на всяко упражнение, на всяко движение. Старая се много и старанието ми се отблагодарява с едно вътрешно усещане за цялостност и за единение с всички и всичко, което ме заобикаля.

Линк към коментар
Share on other sites

Който е чел нещо в http://www.bratstvoto.net ,може би си спомня ,че на входа има музика.Това е мелодията на Мантрата на Учителя.Успях да открия и оригиналното изпълнение /песен/.То е на много популярен потребител на този форум.За жалост ,още нямаме съчетани песен и музика.

Обяснението на изпълнителя ,текста и музиката ,можете да откриете като направите следните стъпки: http://www.bratstvoto.net ; ''добре дошли''; горе вдясно ''форум '';''други''/над видео/.

Линкът ми стигна до тук: http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

Ако нещо не ви е ясно ,можете да ми пишете.

--------

">

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за Мантрата приятели!!!!

Да се пеят имената на Бога е божествен живот.

Това е най-висока садхана.

Благодаря ви.

Редактирано от Raphail
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за Мантрата приятели!!!!

Да се пеят имената на Бога е божествен живот.

Това е най-висока садхана.

Благодаря ви.

Точно това и мен ме накара да я пробвам! Усещането ми за мантрата е много добро. Пеенето и наум също дава добър резултат. Но това, което приятно ме изненада, че в някои ситуации реагирам доста по-зряло и стабилно. Все едно съм получил някакъв ъпдейт. Знаех за важноста на името, чел съм затова как някои имена не трябвада се произнасят, а други напротив. Защото името е директна връзка с този, за когото се отнася.

Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gifИска ми се да кажа, че е прекрасно и успокояващо, когато слушам, пея или си тананикам на ум Мантрата. Дори детето ми, когато слуша музиката предварително ме предупреждава да не я спирам, да я слуша отново и отново. Щом съм неразположена духом, ми се отразява невероятно балансиращо. Работата ми е силно стресова - щом си я "пусна" на МР3-та, наоколо хаосът остава - но в мен става спокойно, умиротворено - връща ме към Реалността, към Единния и Вечен Изгрев.

Искам да споделя, че познавам Борислав от почти 18 години и е един от малкото сериозни, отговорни, сърцати и светли хора, с дълбочина на своя мироглед, за които се сещам с най-добро чувство. Бог с теб и да ти дава сили да посрещаш всички изпити с онази светлина, с която някога написа в една от книгите си: "Не знам защо обичам, знам само че обичам", ..."в Любовта няма причина"..."Обичам, просто защото не мога да не обичам"...

Не знаех, че тази песен, която съм си пяла от толкова много, много години - почти 16-17 години и продължавам, сега ще се нарече Мантра - но знам едно - святото Име на Учителя и Неговото възпяване винаги може да даде само и единствено единствен резултат - Добро, Добро и пак Добро.icon12.gificon12.gificon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодаря ви много приятели за Мантрата :feel happy: :feel happy: Прекрасна е. Това е една от най-прекрасните мелодии, които съм чувал. Позволих си да я направя със снимки на Учителя.

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...