Jump to content
Порталът към съзнателен живот

„Духът на времето“ – документални филми


Recommended Posts

Напоследък се наблюдава особено оживление сред създателите на документални филми. То е насочено към пробуждане на съзнанието и устремяването на повече хора към светлината и хармонията, носещи спасение на всеки един поотделно и на всички нас заедно, като неделима част от общия организъм на планетата. Това е "духът на времето" и нека се опитаме да го уловим и му "служим" така, че да изпълним истинската задача, с която сме изпратени тук точно по това време.

В тази тема ще намерите документални филми, които ни дават доказателства за "неслучайните случайности", както и идеи, "указания" как ние сами можем да влияем на световните промени, на климатичните изменения, на природните стихии...

Време е да разберем, че в нас е "спасението" и да пристъпим към "действие" в името на живота!

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Седемте предсказания на маите

Можете да изтеглите от тук - раздел Цивилизации.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Великата тайна на водата

Можете да го изтеглите или да го гледате онлайн тук. Тук можете да прочетете най-важните изводи от филма синтезирано.

А тук можете да изтеглите и 2-та част на филма.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Atlantis, Alien Visitation & Genetic Manipulation - за съжаление този е все още без субтитри, но да се надяваме,че скоро ще се намерят ентусиасти да ги направят.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Един филм посветен на въпроса за търсене щастието

Living Luminaries: On the Serious Business of Happiness / Съвременни светила (2007)

www.kolibka.com

раздел-човек

Екхарт Толе, Мариане Уилямсън,

Дон Мигел Руиз, Майкъл Бърнард Бекуит

Джеронимо Джи Джага (Прат),

преп. Робърт Шулер, Гари РенардМатю Кели, Дон Хосе Руиз,

Начум Шифрен ("Сърфиращия равин")

Почитаемият тибетски лама

Чодак Гиатсу Нупка

Обадиа Харис, проф. Робърт Фреджър,

равин Итчок Адлерщайн и др.

Рано сутрин си казвам:

"Днес е слънчев ден."

Не искам да свеждам глава,

а да съм щастлив с това, което имам,

Искам да благодаря на Бог:

"Боже, ти ми прати слънце."

В момента светът е

много стресово място.Понякога ни тревожат

лични проблеми,а понякога - по-големите

проблеми на планетата.Според един принцип

Бог има отговор на всеки проблем в момента на възникването му.Независимо дали проблемът ни

е личен или колективен,

умът ни веднага се пита: "Какво да

правя?" или "Какво трябва да правя?"

Светът, който преживяваме,

било то личният ни живот

или планетарното ни съществуване,е отражение на хората, които сме били.

Следиш ли мисълта ми?Затова, ако искаме светът да се

промени, трябва да станем нови хора, по-човечни.Обстоятелствата в които е потопена

човешката раса я самоунищожават,тероризма, геологочески промени, има

много стресиращи фактори на планетата.

За това, Божият план е да се превърнем в личности притежаващи

необходимата мъдрост и интелигентност.Да знаем и да сме в съзнание

какво трябва да правим, да имаме необходимото благоразумие

и зрялост за да го направим.Докато не постигнем един

голям напредък в нас самите, не бихме могли да постигнем

големият скок във външният свят.Изглежда, че сме стресирани, защото

промените около нас са много бързи.

Внуците на внуците

на нашите внуци, имат нужда да си способен

да спасиш тази планета.

Вярваш или не,

слънцето е винаги там,

истината няма нужа да и

вярваш за да съществува.

Но за да съществуват лъжите,

те имат нужда да им вярваш.

Как да намеря щастието?

-Най-проспериращият начин е

да навестяваш градината си всекидневно.

Защото ако там имаш едно недобро

семе и то ще порасне.

Ако храниш това семе, което

е лъжата всекидневно, то ще порасне,

Но ако го изкорениш,

казвайки си, че това не е щастието,

забравяш и продължаваш в настоящето,

това ще ти даде перспективи.

Щастието е едно решение,

което съм взела.

Думата "Аз" е

най-употребяваната е езиците.Аз съм американец,

аз съм това, аз съм онова,Аз съм американец, ако " Аз"е една голяма илюзия?

Ако анализираме

традицията на будистите,ще видим, че са събрали причините

за нещастието в една дума.Тази дума е - егоцентризъм. Източникът на нещастието.

Буда е казал,

че всичките ни притеснения,за нас самите могат да бъдат

сведени до осем неща.

-Похвала и вина,

постижение и загуба.

-Удоволствие и болка,

репутация и срам.

Почти всичко, което те кара

да се чувстваш добре или зле, се намира в тази класификация.Това е нещо, което може да те засегне,

ако действаш по егоцентричен начин.Намираш се в една вселена,

която се върти около тези осем неща.Реакциите ти зависят от тях.Получих удоволствие,

почувствах болка, изгубих, спечелих,

всичко се свежда до това.Твоето усещане за щастие

се повишава и понижава.

Буда е видял този кръговрат и казал,

че в него сме изгубени.Защото едното води

след себе си другото,трябва да се намираш винаги в

настоящето, ако искаш да си щастлив.

Целта е да се

реализираш в този свят.

Как да го постигна?

- Учейки.Опознавайки себе си,

ще откриеш Бог.

Всичко, което

изисква Бог е в наша полза.Защото иска да ни

направи щастливи, това е живота, за това ни е създал,

заради щастието.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Да не забравяме миналото, когато сме се устермили към бъдещето, има вечни истини. Както е вечен човешкият дух.

Човешките мисли, желания, страсти, копнежи, търсения.

За да израстнем духовно, първо трябва да опознаем човешката природа.

Махабхарата

Най-старата епопея на света. Със своите 90 000 куплета

е най-дългата поема на света. Датираща от преди 3 хилядолетия пр. Хр. E най-старата поема на света.

В западната култура изучаваме големите творби на античната литература

по-вече от задължение отколкото за удоволствие. Шекспир и останалите

ни изглеждат странни, Миналото не живо за голяма част от нас

изгубили сме връзките си с него чувстваме се чужди включително и

в света на нашите баби и дядовци. Това е цената, която

трябва да платим за прогреса, това е вярата, че златните

епохи са винаги в бъдещето, в авангарда, компютри, наука,

миналото е срам, срамуваме се от нашето невежество,

нашите глупави суеверия.

Ако съществува една необятна книга, почти чудовищна в своята красота, възвишена и хаотична във величието си това е Махабхарата. Тя е като Индия. Рядко пъти една книга, характеризира по такъв начин душата на една нация. Индия, със своите много различни народи, секти, езици и традиции, с чудните си цветове и джунгли, населена със слонове, тигри и змиите, където аскети остават неподвижно в средата на огромни отричания. Индия със сините планините и пълноводни реки, по чийто брегове отсядат риши, деви и богини. Всичко това е Махабхарата.

Myths of Mankind: The Mahabharata (2002)

Language: ES, ЕN

Copyright:2002Produced by:CTC, Inc

Credits:Director: Roel Oostra

Producer: Paul W. Roberts

"Който мисли, че може да убива и онзи, който мисли,

че може да бъде убит грешат. Желанията замъгляват знанието

те са вечен враг на мъдреца. Никое оръжие не би могло да

прободе живота, който е в теб, никой огън не би могъл да го изгори."

За какво се разказва в твоята поема?

-Разказва за теб.

-За мен?

-Да. Това е историята на твоята раса. Как са се родили твоите предци.

Как са възмъжали. За Голямата война. Това е поетичната история

на човешкият род. Ако внимателно слушаш,

на края ще станеш различен човек.

Показа му истинското поле на битките, онова в което всеки

човек трябва да се бие сам.

-Трябва да се научиш да гледаш

по един и същ начин земен връх и планина от злато.

Кравата и градинският чай. Съществува друг разум,

по-далеч от ума.

Изглежда, че науката за духа,

точната техника за автореализацията,

освобождението е било част от индийската култура от дълбока древност.

Ако Махабхарата има едно послание,

което трябва да предаде, то без съмнение е, че човекът

преди всичко трябва да търси вътрешен мир и истинското щастие,

което не е в този свят.

Можете да изтеглите филма от тук:

http://nanoset.net/torrent/4/25/111122/Myt...e%20Mahabharata

Линк към коментар
Share on other sites

Palma, благодаря ти за хубавия филм.

Ако хората изключат Его-то си и забравят, че едни и същи неща са наричани с различни имена, ще разберат, колко общо има изтока и запада. И че те не воюват, а само ние, хората в главите си разделяме всичко. И нашият страх, от Истината :)

Линк към коментар
Share on other sites

Palma, благодаря ти за хубавия филм.

Ако хората изключат Его-то си и забравят, че едни и същи неща са наричани с различни имена, ще разберат, колко общо има изтока и запада. И че те не воюват, а само ние, хората в главите си разделяме всичко. И нашият страх, от Истината :)

Ако хората "изключат" точно Его-то си, ще забравят тотално точно, че имат Божествен произход, защото ще остане само точно егоизмът им, облечен в смъртните дрехи на плътта им. Точно едно и също нещо, което е Вътреживеещият Дух по същество, наречен с различни имена като Его-то и други синоними, са различните имена за които говориш xameleona. ;)

Точно Его-то или ... Вътреживеещият Божествен Дух се въплъщава от въплъщение /прераждане/ във въплъщение /прераждане/ по различни времена и на Изток, и на Запад, и на Север, и на Юг. Точно Его-то събира драгоценния опит от различните въплъщения и точно Его-то/ в едно друго Учение синонимът Му е Христос и на разбиращият веднага може да му стане ясно за какво иде реч по същество при тази игра на "разделай и владей" със синонимите/ ...остава с едно единственно постоянно име дадено Му още при Раждането Му от Бог Отец /Господ Бог/, а ако се добави, че някои индийско-тибетски учения изключват априори съществуваненето на Бога ..... "мама-мияяяя".... . И ако по някакъв начин бъде изключено Его-то от управлението на физическия живот, Плътта останала без Пътеводител,попада под чуждо влияние на природните или изкуственни елементалии и престава да изпълнява божествения план. Точно ако изключим Его-то по някакъв начин от управлението на физическото тяло, то се превръща в някакъв вид или подвид зомбификация на силно егоизтичния шаманизъм. Било да се направи "послушно дете" на груповият - народностен, етничен, семеен, профисионален и прочие групови духове, било да се направи "послушно дете" за лични и користни цели на определен просветен Маг.

Въпрос: Да предположим, че бъде изключено Его-то и Божествените изначални Закони на които се подчинява То още преди сформирането на ... Индия, Египет, България или ....Танганайка/носители на техния си групов дух като етноси и националности с ученията си/.

Тогава на кои и какви закони ние хората да се подчиняваме? Имаш ли идея xameleona? И кой неприборил ограниченията на пространственно-времевия континиум, може да ни даде Правила, Закони които да спазваме, за да можем потенциално да излезем от омагьосания кръг на въплъщенията или синонима по същество е... да излезем от Самсара / днешната ъъъ..научна наука го нарича със синонима - "пространственно-времеви континиум"/ ??? ... :):rolleyes:;)

Забележка:

Лично наблюдение- много Фнимавам когато гледам документални филми за произхода им. За това кой и как документира документите в тези документални филми. Сиреч наблюдавам дали тези "документи" са конвертируеми за Оттатък в онзи другият Свят - Божествения или целят овековечаването на преходната плът и нейното "вкостеняване за повече от определеното от Бога време". Ами ако тези документалисти не признават съществуването на Бога априори? Дали за тях ще има Божествен свят??? Все едно да събереш група гладни вълци/месоядни/, да пазят стадо овце/вегетарианци/. Това е за мене да смешиш документалистите на Божествените и документалистите на небожествените/не признаващи Бога / учения. Говорят, че Сай Баба от Индия правил дематериализация на тялото си като Иисус Христос *, Евангелско доказателство - Йоан глава 8 стих 59 или многото доказателства от учениците на Беинса Дуно, но никой не е видал Сай Баба да го прави това. Само се говори и такъв слух се носи и толкоз... . Лично аз съм много ммм...мнителен човек и на слухове не вЕрвам, вЕрвайте ми. Ами упражнявам божественото си правото да вЕрвам в каквото си искам. Но е много възможно и да съм виждал нещо и да не се налага да вЕрвам в нещо. Но това са си публично недоказуеми неща.

* .... [8:58] Иисус им рече: истина, истина ви казвам: преди Авраам да е бил, Аз съм. /сиреч Его-то/

[8:59] Тогава взеха камъни, за да хвърлят върху Му; но Иисус се скри и излезе от храма, като мина презсред тях, и така си отиде.

Ето ви едно различно мнение, антипод на вашето.

Да потърсим Истината в диалага, а ???

:):rolleyes:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи Ян, бях решила де не коментирам филмите, а само да превеждам, но когато има неяснотии, трябва да дооточня, защото по време на превода се налага да гледам филма много пъти и запомням без някои фрази, така на коментара ти "ако се добави, че някои индийско-тибетски учения изключват априори съществуваненето на Бога ..... "мама-мияяяя"....

Ще изкарам ведага нещо, което запомних много ясно когато превеждах филма - "

357

00:28:02,443 --> 00:28:05,616

Но до ден днешен един индиец

в дъното на душата си,

358

00:28:05,736 --> 00:28:08,248

наистина вярва само

в един неописуем Бог.

359

00:28:08,368 --> 00:28:12,760

Създател на всичко, включително на

теб и при когото всичко се завръща."

Няма да вадя по-вече събтитри защото ще стане досадно. Разбирам, че когато гледаш един филм субтитрите вървят бързо и не можеш всичко да разбереш добре.

Това е документален филм направен от канадският писател Паул У.Робертс, който пътува през Индия с цел да разгадае мистерията на най-древната поема в света "Махабхарата"

Във филма са използвани сцени и от театралната постановка на П.Брук.

Защо реших точно този филм да преведа, по следните причини.

Нека хората да се запознаят с най-древната и най-дългата поема на света. Това е вид философия, древна източна философия.

Обичам да превеждам незрелищни филми и такива, които знам, че няма да имат голяма публика, защото са трудно разбираеми, но заради малкото, които ще ги гледат си заслужава труда.

Защото всеки от тези филми е едно пътуване, в различна точка от света, различна цивилизация, пътуване назад и напред във времето изследване на други гледни точки, различни от нашата.

За да се научим да не съдим другите, само защото са по-различни от нас.

За да разберем, че живеем на една земя и всички търсим духа, но по различен начин.

Защото сме както клоните на едно дърво и имаме един корен, всеки клон расте по различен начин, но всеки един търси светлината.

За това нека научим по-вече за маите, за индииците, египтяните, атлантите, тибетците и което и да е древно коляно от това дърво на човешкият род и която и да е млада издънка на същото това дърво

олицетворено във филми като "One''. Някои от тези филми може и да не се вместват в категорията документални, по-скоро са духовни или определението няма значение.

Що се отнася до Егото, няма да коментирам, защото ще стане много дълго писанието ми,а и няма смисъл, всеки от нас е убеден в нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Ян, гледах филма със сърцето си, и знам какво точно ми говори. Това, че има слепи и глухи не мога да помогна.

Не случайно тази беседа е ценна и ми направи изключително впечатление -

Теософите наричат висшия ум „висш манас“. Природния или низш ум наричат „низш манас“. Обаче никъде не се споменава за средния ум – средния манас, който е най-важен. Низшият манас е основата, върху която се гради човешката мисъл. Значи той е почва на умствения свят. Ако разбирате елементите на тази почва, ще знаете какво да сеете в нея. Всяка мисъл съдържа зародиш на дейност. Да се научиш правилно да мислиш ще рече да знаеш какви семена да сееш през разните годишни времена. Казано е в Писанието: „Каквото посееш, това ще пожънеш“. Тук се разбира за сеене в мисълта. Между хората има толкова погрешни схващания, толкова погрешни постъпки, че ако не послушат гласа на Великия Учител, ще се изтребят едни други. Той казва: Отсега нататък няма да позволя на никого да излезе стъпка напред. Ако не измени своята мисъл, ако не освети името Божие, хиляди години да тропа на вратата Ми, горко му! Той ще жъне още плодове на кармата си – от хиляди години.

Братът на най-малките

Изглежда влагаме различен смисъл в Его-то :feel happy: Докато то доминира според мен сме далече от Бога, когато станем като децата, може и да се издигнем до Него.... :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

HEALERS Journey Into Ayurveda

АЮРВЕДА - Индийска медицина

От Колекцията на: Canal Odisea

Жанр :Документален

Година : 2002

Времетраене : 47 минути

Език : Испански

Преведен на : Български

Резюме :

Аюрведа е Древна индийска система за грижа за здравето.

Самата дума се превежда като "знание за живота"

(от āyus на санскрит - "живот" или "житейски принцип" - и veda,

което се отнася до система на знание). Принципите на Аюрведа

са насочени към опазване на живота — здравословни навици и терапия

не само на тялото, но и на психиката, взаимоотношенията и духа.

Известна повече от 5 хиляди години ипризната официално от

Световната здравна организация.

ayurveda02.jpgayurveda.jpg

http://nanoset.net/torrent/24/13/128231/He...0Canal%20Odisea)

Линк към коментар
Share on other sites

ОКОТО НА ХОРУС

УЧИЛИЩЕТО ЗА МИСТЕРИИ

ЧАСТ ПЪРВА

11.jpg

ВОДЕЩ

ФЕРНАНДО МАЛКУН

Това е историята на една организация от свещенници наречена

"Окото на Хорус" която ръководила съдбата на Египет през хилядолетията.

Tяхната цел била да повдигнат нивото на съзнанието на своя народ и да запазят

информацията и мъдроста, събирана през хилядолетията.

Тази история започва преди тоталното разрушение причинено от световният потоп.

Когато все още съществувала друга цивилизация на земята, която днес превърната в легенда

наричаме Атлантида. Притежавали мъдрост,продукт от хилядолетната еволюцията

на човешкото съзнание.От истините, които разбрали за функционирането на вселената и

за процеса наричан Живот.Изследването на съзвездията им разкрилo,

че човечеството е една цялостна единица живееща между небето и земята.

Слънцата и звездите оказват своите въздействия, създават сезони, цикли и ритми.

Мъдреци и свещеници от"Училището за мистерии" в Наакал — Атлантида

разбрали, че планетата се намира във финалните моменти на един от тези цикли.

Предупредили,но не били чути, че неизбежна катастрофа ще разруши структурите,

които организирали човешкият живот.Без основната подкрепа на обществото

конструирали няколко кораба,затворени от всички страни защитени с

електромагнитни полета от силите, които биха могли да проникнат и унищожат материята.

Водени от върховният жрец Чикитет Арелиш Вомалитес,

качили на борда фамилиите си, малко инструменти, някои домашни животни

и поемайки на изток, се отдалечили от Атлантида.

Мъдреци, от Училището в Накаал в Атлантида, останали живи след световният потоп

стигнали до Египет. Там основали "Училището за Мистерии на Окото на Хорус"

Това се случило през времето, което те нарекли Сеп-Тепи или Новото Начало.

Този сериал е базиран върху изследванията на Рене А. Швайер де Любиц, египтолог

и математик:

René Adolphe Schwaller de Lubicz (1887 – 1961), born in Alsace-Lorraine, was best known for his 15-year study of the art and architecture of the Temple of Luxor in Egypt and his subsequent book The Temple of Man (ISBN 0-89281-021-1). In the book, he explored the connectedness of ancient Egyptian philosophy, spirituality, mathematics, and science.

He was given the title "de Lubicz" by the Lithuanian writer and diplomat Oscar Vladislas de Lubicz Milosz[1].

His background is that of an alchemist, inspired by Paracelsus and other such "masters of the craft" (as it is declared in the foreword of The Temple of Man) and, as such, he taught groups of people inclined to accept that approach to the study of nature.

He is known for his role in outlining what is known as sacred Egyptian architecture. His elucidation of the Temple of Luxor and his presentation of the Egyptian understanding of a special quality of innate consciousness form a bridge that attempts to link the sacred science of the Ancients to its modern rediscovery in our own time.

In his chief work, The Temple of Man, he proposes, and argues in great detail, for an interpretation of the Egyptian outlook rooted in numerology and sacred geometry; in several of his other works, he makes a corresponding case for the metaphysical richness of various mathematical concepts. As with much ancient mathematics, Egyptian research became quite complex. The complexity of various ancient mathematical concepts covered in his book provide an ongoing source of debate.

His arguments are controversial today among Egyptologists. He is considered by some contemporary mystics and students of hermeticism to be one of the more important philosophers, mathematicians, and Egyptologists of the twentieth centur.

Египетските свещенници планирали развитието на своя народ за хилядолетия напред.

Строели по поречието на Нил серия от храмове, които били използвани като живи книги

или енциклопедии на мъдростта, за да предадат на своя народ, събираната от векове информация

за функционирането на вселената и смисъла на човешкият живот.

Тези храмове давали импулс в развитието на египетската цивилизация.

450px-Edfu_Horus.jpg

http://nanoset.net/torrent/2/28/130253/El%...0de%20Misterios

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ви препоръчам още два филма, които наскоро гледах и мога да кажа, че са точно по темата

"Духът на времето"

Първият филм е от движението "The Zeitgeist Movement Orientation"

Video is a video version of the 'Activist and Orientation Guide'. This presentation covers the most important points of The Movement and is Narrated by Peter Joseph.

Официална страница:

http://www.thezeitgeistmovement.com/

Филма е преведен на български и можете да си го свалите от тук:

http://nanoset.net/torrent/2/12/126932/Zei...20Video%20(2009)

Това е втория филм, наистина трябва да го гледате

защото казаното от Майкъл Рупърт звучи доста сериозно и обезпокояващо,

това не е философия, а само факти.

Разруха / Collapse 2009 DVDSCR XviD-DOMiNO

Жанр: Documentary

Година: 2009/

Режисьор: Chris Smith

Актьори: Michael Ruppert

Държава: USA

Времетраене: 82 min.

Филма е преведен и субтитрите са в торента.

Резюме:

Майкъл Рупърт разкрива най-голямата задаваща се трагедия в историята на човечеството. Човекът, който преди 30 години води битка срещу ЦРУ като разследващ отдел наркотици в Лос Анджелис, след като открива връзка с вносът на наркотици в Америка и Управлението. Същият днес ни разкрива какво се задава след пика на петрола. Във филма се казва, че петролът е незаменим като енергиен ресурс. И като се има предвид връзката на прираста на населението с индустриалната революция излиза, че много скоро населението ще бъде съкратено.

http://nanoset.net/torrent/14/2/131334/Col...R%20XviD-DOMiNO

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De la servidumbre moderna

СЪВРЕМЕННОТО РОБСТВО

Времетраене: 52 min.

Език: Испански

Държава: Колумбия

Директор: Жан Франсоа Бриент

година: 2009

Формат: Avi

Без запазени права.

Субтитри на български език.

Това е един документален филм на Жан Франсоа Биент и Виктор Леон Фуентес.

Направен върху едноимената книга "De la servidumbre moderna",

Книгата и филма се разпостраняват абсолютно безплатно.Текста беше написан в Ямайка през октомври 2007 г.

а филма беше завършен в Колумбия през май 2009 г.

Филма поставя под прицел състоянието на днешните роби в рамката на тоталитарната пазарна система.

Изважда на яве формите, под които са скрити основнте форми на робство.

филма е създаден с единствената цел да атакува в лице управляващата световна организация.

С намерение да нaзове нещата с истинските им имена, да разкрие скритата им същност.

Модерно робство е доброволно, одобрено от тези роби,

които лазят по повърхността на земята.

Те сами купуват стоките, които ги заробват всеки ден все повече.

Робите сами си търсят работа, всеки път все по-безчовечна и отчуждаваща,

коqто им се предоставя, ако докажат, че са добре дресирани.

Те сами избират господарите на които да служат.

За да може тази абсурдна трагедия да се случи, е необходимо да лишат тези

роби от осъзнаването на собственната им експлоатация и тяхното отчуждаване.

Това е причудливата съвременност на нашето време.

Подобно на роби от античността,

служители от Средновековието или на работните класи от първите промишлени революции,

се намираме в днешен ден пред

една тотално поробена класа. Разликата е,че

че те не знаят за тяхното робство и тези, които са наясно,

изизбират да пренебрегнaт това.

Те се отказват от съпротивата, която следва да бъде единствената

истинска реакция на експлоатираните днес.

Робите приемат без съмнение жалкият си живот, който бе планиран за тях.

Отричането и примирението

са извора на тяхното нещастие.

Линк за книгата:

Leer el libro en formato HTML desde el sitio:

http://www.delaservi....org/texto.html

Descargar el libro en formato PDF desde el sitio:

http://www.delaservi...mbremoderna.pdf

Страницата на автора:

Fuente: http://www.delaservitudemoderne.org

Линк за Филма:

http://nanoset.net/t...umbre%20moderna

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Случайно попаднах на тази тема и забелязах, че сте писали за Zeitgeist.

Не се заблуждавайте, филмът е еврейска продукция. Той няма за цел да ни събуди, а да ни приспи още повече. Казаното в него е истина, но тя е казана с цел. Ако се замислите, ще видите, че филмът отрича съществуването на Иисус, като детайлно "разкрива" приликите с по-ранни божества. А всъщност, достатъчно е малко да се разровите и да откриете, че повечето са по-късни проекции (грубо казано) на Иисус. Едновременно с това, в първата част на филма, се цитира евангелие от Лука, като се посочват стихове, в които Иисус казва на учениците си, че при следващата Пасха (преминаване), в града ще срещнат мъж със стомна и трябва да го последват в къщата, в която влезне. Това цитиране е използвано като препратка, че след ерата на Риби (символ на християнството), на която "съответства" Иисус, ще дойде ерата на Водолея. И ние трябва да я приветстваме и да се "отървем" от всичко старо!!! Като помислиш, не е логично да се отхвърля някой, който по-късно се ползва като авторитет в цитирането. Главната идея на Zeitgeist е да градим новата ера чрез технологии, чрез машини, като отхвърлим досегашните си убеждения. Всичко, казано за икономиката във филма е истина, но...

В крайна сметка, не е ли материализма най-разпространеното лице на Луцифер? А точно на това ни учи Zeitgeist. И вдъхновени от "изобличената" истина за банките, за дълговете, за цялата икономика, ние сами си "слагаме" хомота и сами градим бъдещето, което искат хората, инициатори на този филм - евреите.

В крайна сметка, ако те са такава необятна сила и Zeitgeist е толкова изобличаващ, как изобщо този филм стига до кината в САЩ?

Това не са мои хрумки. Има достатъчно клипчета, качени в youtube, които показват достатъчно - Zeitgeist изобилства от еврейски символи. Разтърсете се да намерите, интересно е.

Аз самата първо се впечатлих от филма, макар че не се изненадах - всички "нови истини" в него съвсем не са нови и са очевидни за непредубедени очи. И така и не беше изненада да разбера, че е направен със съвсем различна (от първоначално видимата) цел.

Хубав ден на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

## Режисьор: Фернандо Малкун

## Година: 2000

## Времетраене: 00:49:12 минути

## Резюме:

ОКОТО НА ХОРУС

ВТОРА ЧАСТ

ОЗИРИС - ГОСПОДАРЯТ НА ПРЕРАЖДАНЕТО

Имало някога в Египет, едно затворено и мистериозно общество от свещеници,

чийто символ бил "Окото на Хорус. Те били истинските владетели

в сянката на фараона. Наследници на оживелите жреци,от предният цикъл на човечеството,

които видели световният потоп, като една възможност, за да насочат

човечеството към по-добра съдба.

Развили египетската цивилизация от нищото, около храмовете и религиозните центрове.

В храмовете концентрирали цялото знание, властта, материалното

и духовното богатство. Всеки храм разкривал различна тема.

Храмът на Озирис в Абидос, бил посветен на прераждането.

Храмът на Ком - Омбо, посветен на дуалността.

Храмът в Луксор, посветен на човешкото тяло.

Хатор в Дендера - износването на плода.

Храма на Изида във Фила посветен на женското начало.

Всеки храм спомагал за разширяване на разбирането за процеса на еволюцията.

Храмът на Хорус в Едфу, разбулвал същността на просветлението.

Храма в Карнак се занимавал с еволюцията на съзнанието.

Всеки храм подобно на жива книга,разказвал една различна история.

Специализиран в една част от откровението.

Храмовете разпространявали знанията, Използвайки опростени истории, пълни с

митове и фантастични персонажи.Разкривали информацията използвайки

една фантастична история,една поучителна притча,

един мит пълен със символистични персонажи,

обяснявал живота като част от цялостен

процес за себе усъвършенстване.

http://nanoset.net/t...20Reencarnacion

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Всички филми, които съм качвала в наносет са изтрити. Причината е нежеланието на някои администратори в торента да има филми на духовна тематика.

Някои от филмите, които по горе съм обявила можете да намерите в kolibka.com

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Един български филм, отговарящ на заглавието на тази тема. Не знам дали някой вече не е писал за него?

Еволюция на Съзнанието (2010)

Режисьор Мирослав Малев

Сценарист: Димитър Божанов

Може да се изтегли от Zamunda.NET или от nanoset.net

EvoluciqNaSaznanieto2010-CoverPvG13.jpg

Ето някои думи от филма, които ми направиха впечатление:

Индивидът съществува за развитие на душата. Личността е проекция на човешката душа. Когато сме свързани с това по-висше ниво на осъзнаване на себе си, ние сме завършено човешко същество. Преди това просто съществуваме...

Не можем да почувстваме душата си докато сме потопени в информационния шум на ума. За да се свържем с вечния извор на негласната истина, с душата си е нужно да постигнем състояние на безмислие. Колкото по-често сме в това състояние, толкова по-лесно ще ни бъде да чуваме напътствията на душата си.

Буда ни насочва към това още преди 2600 години. Исус ни показва същото, когато ни говори за Царството Божие, което е вътре в нас. Това е измерението на покоя, до който всички ние имаме достъп във всеки един момент. Достатъчно е да се обърнем навътре в себе си и да слушаме, но не мислите си, а паузите между тях. Да чуем тишината. Между всеки две мисли има празно пространство. През него говори душата. Тя не използва думи, тя шепне през сърцето ни, гали ни с усещания, води ни към истината за себе си, за шестото ни чувство. Изпраща ни любов през паузите на мислите ни.

Подсказва ни, че сме част от нещо много по-голямо от самите нас, нещо велико. Казва ни, че е време да се събудим, защото това е ролята ни в торнадото на сътворението и сега е време да се включим в играта. Отредено ни е от Вселената, от Еволюцията, от Самия Бог. А и точно това е което искаме всъщност. Искаме вътрешен мир и спокойствие , любов. Искаме разбирателство и вдъхновяващи отношения с околните. Искаме здраве и пълноценен живот. Искаме да сме в хармония с окръжаващия ни свят. Искаме да бъдем щастливи и ни е позволено да бъдем, ако сме готови да освободим света поне от своя негативизъм и егоизъм. Поне доколкото можем.

:feel happy:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Прескача се от факт на факт ако въобще може да се нарече така, след първата част този документален филм се прави едниствено за публика и пари..

Линк към коментар
Share on other sites

Прескача се от факт на факт ако въобще може да се нарече така, след първата част този документален филм се прави едниствено за публика и пари..

Всеки вижда каквото му е необходимо според търсенията му.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...