Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

Изобщо не ми е била целта да използвам някого за личен гадател. Просто исках друга гледна точка, ако някой има желание.Ако това ви е подразнило по някакъв начин, съжалявам. Не сте длъжни да вземате молбата ми под внимание :)

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Мечове,6 жезли и Обесен

Рицаря показва проблем в миналото,конфликти между вас.Може някой сериозно да ревнува другия .Смятам,че този човек има чувства към теб ,но не прави или няма да направи нещо повече и някакви по-големи усилия за вашите отношения.Може на скоро да си чула нещо от него или да сте се срещнали и това да ти е дало надежда .Обесения е пасивна карта ,като Отшелника .Обесения понякога показва привързаност към миналото.

От тези карти не бих могла да говоря за любов.Чувствата някак си не са осъзнати ,въпреки 6 жезли.6-та по-скоро е надежда.

Вие как мислите?

П.П.Добре бейби ... може и аз да греша!

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Мечове,6 жезли и Обесен

Рицаря показва проблем в миналото,конфликти между вас.Може някой сериозно да ревнува другия .Смятам,че този човек има чувства към теб ,но не прави или няма да направи нещо повече и някакви по-големи усилия за вашите отношения.Може на скоро да си чула нещо от него или да сте се срещнали и това да ти е дало надежда .Обесения е пасивна карта ,като Отшелника .Обесения понякога показва привързаност към миналото.

От тези карти не бих могла да говоря за любов.Чувствата някак си не са осъзнати ,въпреки 6 жезли.6-та по-скоро е надежда.

Вие как мислите?

П.П.Добре бейби ... може и аз да греша!

Деяна, благодаря ти. Имаш право според мен, доколкото аз усещам нещата.

П.П. Тази моя молба да ми хвърлите карти беше инцидентна. Няма да се повтаря,аз също не одобрявам това.

Линк към коментар
Share on other sites

BABY777, ДЕЯНА ти е разтълкувала добре картите, аз само ще добавя, че този човек не ти вярва, също тези карти ме навяват на това, че освен недоверието между вас е имало конфликт, който е свързан с това недоверие, това вече е проникнало дълбоко в неговото сърце и като гледам ОБЕСЕНИЯ НЕ  мисля, че скоро той ще излезе от това състояние , което го е обсебило, той в момента е в опозиция и изчаква, той по -  скоро е оставил нещата на течението

И BABY777 не се извинявай, поискала си тълкуване, получи го!

Но не се извинявай, защото с тези извинения нещата заприличват на лицемерие, не казвай, че не одобряваш това или онова, просто си замълчи - никой не ти се сърди за това, така, че моля те не се оправдавай, че това вече дразни

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя една доста скучна комбинация от карти, паднала се на стандартен въпрос.

Попитах дали ще се срещна с Алексей?

Паднаха се:

9 Пентакли, 8 Пентакли, Крал Пентакли

Какво мислите, какво ще се случи при цялата тази Земя?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя една доста скучна комбинация от карти, паднала се на стандартен въпрос.

Попитах дали ще се срещна с Алексей?

Паднаха се:

9 Пентакли, 8 Пентакли, Крал Пентакли

Какво мислите, какво ще се случи при цялата тази Земя?

Добро утро,

Понеже това е мястото за тренировки ,ще дам мойто тълкувание за картите на Вендор.Мисля ,че става въпрос за приятна и изискана компания и обкръжение ,заслужено удоволстване. (Искам да попитам Алексей някъде далеч ли е и учи ли нещо?).За мен отговорът на картите е Да- материализиране на желанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко съм раздвоена заради 8 пентакли и Крал Пентакли от една страна.Отговора е сякаш може би да ,може би не ... заради Краля ,а 8 пентакли пък е приятно общуване.Не виждам карти ,които да показват среща ,като например 4 жезли или 6 жезли.

Смятам,че ще има някакъв контакт ,приятно общуване между вас ,но за среща не съм сигурна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Някой от вас ползва ли специална подредба за причина? Ползвала съм няколко подредби от рода на "Анкх" и др., но някак не мога да ги усетя като ефективни за мен. Когато питам "Защо...?" с 3 карти отговорът винаги ми е твърде неясен. Например: "Защо даден човек предпочита да остане пасивен?" - отговор - Асо пентакли + Кралица жезли (обърната) + 5 мечове...

Аз си тълкувам картите по много измислен начин - Мона е казвала, че Асо пентакли на 1ва позиция е съкровено желание, при мен също се появява с това значение - Човекът има някакво съкровено желание, но се страхува от повторение на някаква загуба от миналото, затова предпочита да не рискува по никакъв начин сегашното си положение. Кралицата тотално ме обърка... Ако на някой му се помага... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че този човек е в пасивна ситуация, защото върху него е са използвани нечестни действия като манипулативност, надмощие, власт - той е в ситуацията на пораженец, някой доста е злоупотребил с него, засегнато е достойнството му, тук всеки си мисли, че е прав, но единият е прекалил с доказването на правотата си и човечноста е останала на заден план

Линк към коментар
Share on other sites

"Защо даден човек предпочита да остане пасивен?" - отговор - Асо пентакли + Кралица жезли (обърната) + 5 мечове...

Ако приемаш и други коментари по въпроса... според мен човекът, за когото си питала, изобщо не иска да бъде пасивен, напротив, но има твърде ниска самооценка за себе си, която го дърпа назад, и вероятно се страхува от негативна реакция на околните, ако действа.

Кралица жезли по принцип е много активна и знае как да получи това, което иска. Обърната поне при мен показва или ниско самочувствие, или пък външни фактори, които я задържат от целта й. Дано отговорът ми има някаква връзка с действителната ситуация :)

Линк към коментар
Share on other sites

kristiana29 гледам с обърнати карти, защото така ми харесва. Обърнатите карти сами по себе си не ме затрудняват. Въпросната комбинация ме затрудни. Не мисля, че си права в тълкуването.

Adelante склонна съм да се съглася с твоето тълкувание, доколкото и аз съм наясно със ситуацията около този човек. Благодаря за включването. :)

Линк към коментар
Share on other sites

baby777 мисля,че имаш много силно желание този човек да направи конкретни действия и съм склонна да си мисля,че тези карти като отговор са ,че ти може би малко го притискаш !

ОСВЕН другото да е че до сега винаги ти си поемала инициативата в отношенията ви и сега той чака ти отново да направиш първата крачка!

Виж 5 меча за мен е доста опасна особено когато става въпрос за общуване и отношения между двама.Да не би да се притеснява от евентуални сблъсъци и конфликти ?Може и да иска да направи нещо,но да не може за момента.5 меча е и безсилие пред обстоятелствата.Помисли ... да не би да има пречки!

Има неувереност в собствените сили ,т.е. той не вярва в себе си и действията ,които смята или така силно иска да предприеме.Силното желание е добре изразено в асото и 5-цата !

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

baby777 мисля,че имаш много силно желание този човек да направи конкретни действия и съм склонна да си мисля,че тези карти като отговор са ,че ти може би малко го притискаш !

ОСВЕН другото да е че до сега винаги ти си поемала инициативата в отношенията ви и сега той чака ти отново да направиш първата крачка!

Виж 5 меча за мен е доста опасна особено когато става въпрос за общуване и отношения между двама.Да не би да се притеснява от евентуални сблъсъци и конфликти ?Може и да иска да направи нещо,но да не може за момента.5 меча е и безсилие пред обстоятелствата.Помисли ... да не би да има пречки!

Има неувереност в собствените сили ,т.е. той не вярва в себе си и действията ,които смята или така силно иска да предприеме.Силното желание е добре изразено в асото и 5-цата !

Деяна, и аз се замислих дали Асото не е всъщност моето силно желание. Аз по принцип никога не съм била активна и в повечето случаи чакам другата страна да направи крачка. В случая с този човек съм правила компромиси със себе си и съм вземала инициативата, но това се е случвало много рядко. И аз си помислих с тази кралица, че той чака мен по-скоро.

В случая 5те мечове някак ми навяват мисълта, че той се страхува от нещо. Има безсилие пред обстоятелствата, но доста ми е объркано като цяло. Може би, защото аз гледам по съвсем друг начин на нещата. Не мога да видя през неговите очи и като цяло ми се вижда малко пресилено и невероятно той да се измъчва или да се страхува, защото демонстрира тъкмо обратното.

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро пак :) ,

Макар и да подозирам ,че отново няма да получа обратна връзка(като изключвам Деяна),пак ще изнахалствам с моя подредба на въпрос: "Да започна ли курс за крупие?", надявайки се да споделите вашите тълкувания /асоцияции.

Подредба:Отговор, коментар ,съвет+резултат (ако съветът е негативна карта и го отхвърим).

1 ,2 ,3

4

Използвам Хармонично таро:

1-отговор-5 жезли- опитвам се да скоча в друго поприще/ниво/, надскачайки/прескачайки собствените си бариери и спънки.

2-коментар-Колелото-кръговратът на живота -смяна на позиции, гедни точки,нооо.... и повтаряемост :3d_054: .

3-съвет-9 меча-трябва наистина осезателно да го поискам ,випиюща целеустременост.

4-резултат-9 пентакли-и хляба и ножа са в ръцете ми,т.е.и свободата да го направя и възможностите.

1259051850_uqwj2246_image-30052.jpg1259051868_kffp1993_image-30078.jpg1259051842_foix2605_image-30042.jpg

1259051833_gkpc3487_image-30028.jpg

Отговор-5 жезли- скачам в друго поприще.

]Коментар-Колелото-колелото на късмета/шанса/живота ,се завърта ( а освен това в казината има машини коити се казват "колелото на късмета").

Съвет-9 меча-трябва да го искам наистина и да имам випиюща нужда от това .

Резултат-9 пентакли-и хляба и ножа са в ръцете ми,,а този който ми слага капани и примки ,ще ме следва (визирам сегашния си шеф и "гадже").

Като цяло мисля ,че е добър момент да го направя. Как виждате подредбата ми?

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро пак :) ,

Макар и да подозирам ,че отново няма да получа обратна връзка(като изключвам Деяна),пак ще изнахалствам с моя подредба на въпрос: "Да започна ли курс за крупие?", надявайки се да споделите вашите тълкувания /асоцияции.

Използвам Хармонично таро:

1-отговор-5 жезли- опитвам се да скоча в друго поприще/ниво/, надскачайки/прескачайки собствените си бариери и спънки.

2-коментар-Колелото-кръговратът на живота -смяна на позиции, гедни точки,нооо.... и повтаряемост :3d_054: .

3-съвет-9 меча-трябва наистина осезателно да го поискам ,випиюща целеустременост.

4-резултат-9 пентакли-и хляба и ножа са в ръцете ми,т.е.и свободата да го направя и възможностите.

1259051850_uqwj2246_image-30052.jpg

Отговор-5 жезли- скачам в друго поприще.

]Коментар-Колелото-колелото на късмета/шанса/живота ,се завърта ( а освен това в казината има машини коити се казват "колелото на късмета").

Съвет-9 меча-трябва да го искам наистина и да имам випиюща нужда от това .

Резултат-9 пентакли-и хляба и ножа са в ръцете ми,,а този който ми слага капани и примки ,ще ме следва (визирам сегашния си шеф и "гадже").

Като цяло мисля ,че е добър момент да го направя. Как виждате подредбата ми?

Интересно ми е откъде взимаш тези тълкувания на картите!

Получава се следната картинка: 5 жезли, Колелото на съдбата, 9 меча. Четвърта карта 9 пентакли като резултат .... По-скоро няма резултат. Аз лично се съмнявам, че ще почнеш курс за крупие. Мисля, че имаш нещо-важно да правиш точно сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е откъде взимаш тези тълкувания на картите!

Получава се следната картинка: 5 жезли, Колелото на съдбата, 9 меча. Четвърта карта 9 пентакли като резултат .... По-скоро няма резултат. Аз лично се съмнявам, че ще почнеш курс за крупие. Мисля, че имаш нещо-важно да правиш точно сега.

От сърцето си ,Мона, ...много чета (книги и форуми) ,събирам информация и после тя самата изкристализира,къде на място ,къде не,но в никакъв случай не е стъкмистика ,по скоро автосугестия, както подозирам....

А това ,че имам нещо по-важно да правя -сигурно си права, не че знам какво е точно в момента ,но обикновенно е така- ВИНАГИ нещо друго е по -важно и по-на преден план от мене.Но това е за друг форум...Мерси за бързото отзоваване.

P.c. Мона, а дали не усети/видя мойто постоянно усещане за нещо недовършено, но започнато ,напрежение ,че не съм на правилното място, че нещо става и аз не съм там където трябва и го изпускам...?

Линк към коментар
Share on other sites

От сърцето си ,Мона, ...много чета (книги и форуми) ,събирам информация и после тя самата изкристализира,къде на място ,къде не,но в никакъв случай не е стъкмистика ,по скоро автосугестия, както подозирам....

А това ,че имам нещо по-важно да правя -сигурно си права, не че знам какво е точно в момента ,но обикновенно е така- ВИНАГИ нещо друго е по -важно и по-на преден план от мене. Но това е за друг форум...Мерси за бързото отзоваване.

P.c. Мона, а дали не усети/видя мойто постоянно усещане за нещо недовършено, но започнато ,напрежение ,че не съм на правилното място, че нещо става и аз не съм там където трябва и го изпускам...?

Тогава направи нещо друго: задай на картите въпросът - какво е важно за мен сега, какво трябва да направя, какво трябва да променя на първо място и на първо място в себе си, какво ми пречи??? Ще ти е по-лесно да разбереш.

Линк към коментар
Share on other sites

[quote name='Мона' date='Dec 16 2009, 10:41' post='100346'

Тогава направи нещо друго: задай на картите въпросът - какво е важно за мен сега, какво трябва да направя, какво трябва да променя на първо място и на първо място в себе си, какво ми пречи??? Ще ти е по-лесно да разбереш.

Мона, ето каво излезе на съвета който ти ми даде (зададох същия въпрос ,но в различен ред):Какво е важно за мен сега,какво трябва да променя на първо място в себе си,какво ми пречи, каво трябва да направя?

1- ОТШЕЛНИКЪТ

2-СЛЪНЦЕТО

3-РИЦАР ЧАШИ

4-ЗВЕЗДА

1259051857_ftep0566_image-30062.jpg1259051863_zlug1384_image-30071.jpg1259051825_xbxd0550_image-30017.jpg

1259051864_umst9378_image-30073.jpg

Тъй като Слънцето не ми е ясно каво точно казва ,изтеглих 3 допълнителни катри за него: 6 Меча, Старашният съд, Крал Пентакли.

1259051840_wisp1029_image-30039.jpg1259051867_ecxm7075_image-30077.jpg1259051836_awob4173_image-30033.jpg

Това кето разбирам е ,че трябва да обърна внимание на душата си , да вляза в контак с нея ( на този етап го правя това вече чрез таро. Предишните ми занимания и любови (sand play therapy,psycho- drama) се налага да ги довърша на по-следващ етап, а тарото наистина ме връща към тях.).Промяната-задължително трябва да се откъсна от това което зациклям от години -6-7 вече, а то е борба за насъщния и да си тръгна по моя си път, чувството за тревожност ,че нещо не съм довършила идва от там ,според мене, трягбва да престана да се съдя и осъждам и да престана да имам хипер изискваня към себе си, а може би трябва и да се откъсна от краля пентакли ,който го свързвам с шефа ми ,или пък просто да си позволя да похарча пари за нещо което наистина искам и ми е дадено и птриятно да го правя.( Оффф по 1 година ми остава за да завърща последните нива и за двете).Какво ми пречи -хаха рицар чаши, това ми е другия главен проблем -аз винаги съм влюбена :3d_039: , и винаги е като за първи път. Това ме изстощава и уморява,( дано по-скоро ми се кротнат хормоните).Какво трябва да направя - Звездата- да подновя мойте си неща отлагани от сумати време.

А слънцето не е ли всъщност обединител на духовнота ми среща с мене си и нестихващият ми порив за любов...?????( вярвайте ми ,имам повече от необходимото, прелива и искам да я дам на някой), някакъв баланс. ????

Пак ли съм се отплеснала много?

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам на вниманието ви една интересна комбинация от три карти за анализ и тълкуване:

Умереността, 4 пентакли, Императрицата

Въпросът е как даден човек оценява дадена ситуация?

Както се вижда картите са разнообразни, но и следват своята вътрешна логика. Какво мислите вие за тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

НА КАКВО СЕ ДЪЛЖАТ ЗДРАВОСЛОВНИТЕ МИ ПРОБЛЕМИ

Изпаднаха две карти още докато месих картите ИМПЕРАТРИЦАТА И ЖРЕЦЪТ, но въпросът е много важен за мен и реших въпреки изпадналите карти да го задам и излязоха

7 ПЕНТАКЛИ, 7 МЕЧОВЕ, 6 ЧАШИ И ДОПЪЛНИТЕЛНА КАРТА ПРИНЦ ЧАШИ

Мога да кажа, че комбинацията ми е ясна, но някак си тази 7 - ца пентакли, немога напълно да я вържа със съседните карти, някой може ли да съдейства, защото имам чувството, че точно едно зрънце ми липсва за да си разтълкувам напълно картитие, сякаш това е един пъзел на който само на една част немога да намеря мястото, съвсем ясно ми е, че 7 - цата казва много, но нещичко не ми достига, за да я сглобя правилно с останалите карти, може би това се дължи на това, че досега не съм задавала никога въпроси свързани със здравето, но пък сега ми е много важно

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам на вниманието ви една интересна комбинация от три карти за анализ и тълкуване:

Умереността, 4 пентакли, Императрицата

Въпросът е как даден човек оценява дадена ситуация?

Както се вижда картите са разнообразни, но и следват своята вътрешна логика. Какво мислите вие за тези карти?

Много ми се набива 4-ка пентакли.Имам няколко предложения и всички се въртят около нея.

Предвид скаперничеството на 4-ка пентакли и силното й желание за контрол ,а още повече в съседство с Императрица съм склонна да мисля,че този човек иска да контролира ситуацията.Той/тя да дерижира и да казва какво ще става и какво не.

Другото ми предположение е че се страхува да опита нещо ново,а тази ситуация е може би точно това.Предпочита да запази онова ,което вече има и се страхува да не го изгуби ако тръгне да опитва нови неща.

Погледнах в една книга комбинацията 4 пентакли,Императрица и значи щедър човек,сърдечен - не знам това как може да се върже с въпроса ти Мона!

Та това мисля аз за твоята комбинация!

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...