Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

Деяна, благодаря за интересната интерпетация: идвете посоки на тълкуване са верни и комбинират отговора.

Сега искам да споделя нещо интересно с вас, нещо, за което отдавна мисля и исках да се уверя. Направих следното изчисление ...

Картите Таро са 78 на брой. Ако се гледа с по 3 карти, се получават следния брой комбинации в Таро: 474 552!!! А същите тези комбинации ще могат да се видят, ако човек ежедневно работи с картите Таро в продължение на ... 1300 години!!!

Та, сметнете какво остава само за един човешки живот ... И каква наука е Таро :) И каква ще е комбинацията от карти като брой, ако се гледа с по 10 карти ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Умереността, 4 пентакли, Императрицата

човека иска да постигне равновесие, баланс , старнно но четворка пентакли ми напомня в случая че е постигнал някаква увереност стабилност и сякаш е готов за последствията които очаква от това , а те са свързани с идването на резултати.Човека очаква развитие на ситуацията при това с положителен заряд.

Линк към коментар
Share on other sites

Асо Пентакли,Слънце,Висша Жрица

Искам само да попитам значи ли Жрицата в тази комбинация пасивност и липса на активност?Пречи ли тя по някакъв начин на Слънцето или всичко е наред?Въпроса не е любовен,нито питам дали нещо конкретно ще се случи,просто описва събития в определен от мен период!

Виждам ,че Асото ще се сбъдне заради Слънцето,но искам да зная,че аз правя всичко възможно и не преча по някакъв начин на събитията.

Какви са вашите усещания за тези карти ?Как ги тълкувате?

Линк към коментар
Share on other sites

Асо Пентакли,Слънце,Висша Жрица

Искам само да попитам значи ли Жрицата в тази комбинация пасивност и липса на активност?Пречи ли тя по някакъв начин на Слънцето или всичко е наред?Въпроса не е любовен,нито питам дали нещо конкретно ще се случи,просто описва събития в определен от мен период!

Виждам ,че Асото ще се сбъдне заради Слънцето,но искам да зная,че аз правя всичко възможно и не преча по някакъв начин на събитията.

Какви са вашите усещания за тези карти ?Как ги тълкувате?

Деяна, ти даваш пример за карти (нещо рядко срещано в Таро), които означават много дълъг период от време. И тук картите не означават просто някакво съчетание, а сблъсък с ново слънце, с нова адаптация към нова среда. Портите са се отворили (Ас пентакли), но тези порти може да са врати и към изкуплението - Страшния съд ... Такива карти, поради силата си и тоталното си неприемане от тълкуващия могат много да объркат много хора.

Обединението с 3-та (от Слънце и Висша Жрица) на ас пентакли дава една съвсем нова възможност за реализация. Защо казвам 3? 19 Слънце и 2 Висша Жрица правят 3 = Императрицата. Рядко в картите Таро се прибягва до нумерологични похвати, защото по този начин се образува т. нар. огледало - това е способ, който ни дава по-ясна картина на ситуацията. Задължително е наличието на големи аркани, но и на Асо Пентакли, което се явява своеобразен мост към онова, което съдбата ни предоставя, но ние не разбираме. Споменах Страшния съд, поради факта, че много често обилната светлина ни заслепява. Много може да се говори затова, но като че ли не е точната тема тук, а в Таро за напреднали.

Картите ти, обобщено, образуват картина на едно възможно бъдеще, на шанс, но и на болка; а сега е пиковият момент: Слънцето е средна карта и се ражда метафорично казано, малкият бог - малката жертва. От вътрешното ни чувство за света зависи да не превърне малката жертва в голяма - Страшния съд.

Интересни, сложни карти за тълкуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Не очаквах тези карти да значат това!Изненадана съм .

Споменах Страшния съд, поради факта, че много често обилната светлина ни заслепява.
Разбрах те добре !

Благодаря ти че сподели мнението си за тези карти.Помагаш ми много и аз ценя това!

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да изкоментираме Слънцето, Дяволът и Крал жезли като комбинация.

Слънцето е позитивна карта - радост, безгрижие...

Но заедно с Дяволът?

Можем ли тук да говорим за изкушение и измяна или по скоро за страх от това?

Аз тълкувам картите по скоро като силно чувство за собственост, дори ревност. Дяволът винаги ми нашепва за някаква прикованост...

И тъй като Дяволът не ми е ясен изтеглих още три карти - 9 мечове, 6 пентакли, 5 мечове.

И май ми се поизясниха нещата - наистина съм много зле емоционално /9 мечове/ - болка, самота и чувство за вина...

5 мечове - вярно е че той е много озлобен към мен и може би иска да ме нарани

Тук е и 6 пентакли - уж трябва да се радвам, но някак си картите ми говорят, че по скоро ще бъда наранена....

И все пак Слънцето... Много съм объркана...

Редактирано от xris_08
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да изкоментираме Слънцето, Дяволът и Крал жезли като комбинация.

Така, когато питаш за отношения и виждаш, че имаш поне една дворцова карта, съсредоточаваш усилията си в тълкуването върху нея. Тук Слънцето и Дяволът са твои характеристики - нещо като, че ли ти пречи да видиш нещата в истинската им дълбочина. Още нещо: нещата в тази ситуация зависят изцяло от решението на другия, не от теб.

Не виждам отношенията ви да са "ненормални" и сега. Явно твърде много очакваш от този човек.

Слънцето и Дяволът е комбинация на егоизма, помисли върху това; нещо на теб конкретно ти пречи.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега вече съм пред страхотна дилема - незнам какво да си мисля

Зададох въпрос за човек, който е болен, но не съм го виждала - КАКВО Е ЗДРАВОСЛОВНОТО МУ СЪСТОЯНИЕ - зададох този въпрос , защото се притеснявам за този човек, казаха ми, че е болен и исках да видя дали е сериозно, ДА ОБАЧЕ картите, които ми излязоха направо ме шокираха - те изобщо не показват болен човек - незнам какво да си мисля, вие какво ще кажете 

Ето ги и картите

СВЕТЪТ + ПРИНЦ ПЕНТАКЛИ+ КОЛЕСНИЦАТА  И допълнителна карта АСО ЧАШИ

Линк към коментар
Share on other sites

ЗАЩО ТОЙ НЕ СЕ ДЪРЖИ С МЕН ТАКА КАКТО ПРЕДИ

КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ + КРАЛ ЖЕЗЛИ+ КОЛЕСНИЦАТА И допълнителна 7 МЕЧОВЕ

ИНТЕРЕСНО като чели картите искат да ми кажат, че няма нищо такова , ако тази кралица съм аз - значи човека си държи достатъчно много на мен , той пък като крал жезли - това пък сякаш иска да каже, че не бива да се съмнявам в чувствата му и с тази колесница накрая - какво да кажа - една идеална подредба, която дори непоказва защо той не е същият, ами напротив.

Незнам какво да кажа имам чувството, че тази вечер колкото пъти си задам въпрос, толкова пъти той излиза в противоречие на това, което мисля

Кажете на вас случвало ли ви се е 

Линк към коментар
Share on other sites

ТОЙ ОБИЧА ЛИ МЕ НАИСТИНА, ТАКА КАКТО КАЗВА

ОБЕСЕНИЯТ + 7 МЕЧОВЕ + 2 ПЕНТАКЛИ И допълнителна ЛЮБОВНИЦИТЕ

Така като гледам картите, които излязоха виждам, че тук става въпрос за нещо като болестно състояние, нещо като силна душевна болка, която явно играе главната роля, май този човек е доста объркан, много му е трудно - може би казва истината, може би наистина ме обича, но това му състояние не му позволява да бъде такъв какъвто е бил 

Досега не са ми се падали в комбинация ОБЕСЕНИЯ С 7 МЕЧОВЕ , малко ме затрудни това съчетание, но въпреки това аз си го обеснявам със силна душевна болка, нещо като ОБЕСЕНИЯ С 8 МЕЧОВЕ, но там вече е много по - сериозно положението

Кажете и вие

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте тълкували следните карти 

СТРАШНИЯ СЪД +СМЪРТ + ЛУНАТА И  допълнителна ЛЮБОВНИЦИТЕ

Толкова силни и страшни карти на толкова елементарен въпрос

ТОЙ ЩЕ ДОКАЖЕ ЛИ ЛЮБОВТА СИ 

ТЕЗИ КАРТИ В БУКВАЛНИЯ СМИСЪЛ МЕ ПОИЗПЛАШИХА, не се страхувам от раздяла, тези карти неказват това, те казват нещо много повече от една раздяла, раздялата си е раздяла, то като ще става ще става, но тук нещата са доста сериозни и опасни 

МОНА, ДЕЯНА - кажете мнението си 

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиана прекалила си с питането и употребата на картите.Почти съм убедена ,че те преследва едно неприятно усещане и настроение малко след като си видяла последната си комбинация ! Просто спри и остави картите да почиват и не прекалявай с тях .Не се хващай за тях ,като удавник за сламка !Никой не може да избяга от съдбата си с Таро или без ... няма значение!

На твое място бих подредила картите по номера и бих ги оставила някъде на високо да си почиват за дълго време!

Линк към коментар
Share on other sites

ДЕЯНА ,  така и направих след последната подредба просто подредих картите и ги прибрах, отдавна не ми се беше случвало подобно прекаляване, имах един такъв случай преди 8 месеца и оставих картите 6 месеца да си почиват после, защото аз много добре знам, че всъщност отговорите са в самите нас картите само ни помагат по - лесно да открием подсъзнанието си

Аз имам силна интуиция в живота и като чели винаги имам готов отговор, но признавам, че този път се намирам в една адски заплетена ситуация, която жестоко ме обърква, знаех, че ако се захвана да търся отговори с картите доникъде няма да стигна, но все пак го направих

Тази моя обърканост ме съсипва, мразя когато нямам отговор , мразя когато незнам какво да направя, мразя да изпадам в ситуация на безсилие

Но ти си адски права за това, че прекалих с картите с ясното съзнание, че ще го направя аз все пак прекалих, незнам как ще намеря отговорите на толкова много въпроси в живота си - ето и живото доказателство за това, че колкото и да е силен един човек винаги може да се почувства на дъното на пропаста, най - лошото е когато психическото неразположение на човек като мен в момента пречи на подсъзнанието да му помогне :(

Линк към коментар
Share on other sites

"Така, когато питаш за отношения и виждаш, че имаш поне една дворцова карта, съсредоточаваш усилията си в тълкуването върху нея. Тук Слънцето и Дяволът са твои характеристики - нещо като, че ли ти пречи да видиш нещата в истинската им дълбочина. Още нещо: нещата в тази ситуация зависят изцяло от решението на другия, не от теб."

Все още не мога добре да разбирам дворцовите карти, като цяло те много ме затрудняват - кога се тълкуват като определена личност, кога са само символ на настроение...

Специално тук си мисля, че това което аз искам да се случи, влияе на тълкуването ми, но все пак... Смятам, че ситуацията ще се развива по скоро благоприятно макар и както и когато другият намери за добре. Бих казала, че може би става въпрос за "мерене на силите" даже. Още от самото начало като подреждах тези карти си внуших, че нищо не разбирам и каквото и си помисля няма да е вярно. Затова, днес ще се поуспокоя и ще си подредя нови, без да се страхувам от това какво ще покажат...

Пожелавам на всички весело посрещане на Новата 2010 година!!! Дано ни донесе много здраве, щастие и успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Хрис това ,което споделяш ми е познато и е нормално за всеки начинаещ !С времето сама ще започнеш да усещаш и разбираш кога си ти и кога друг човек!

Има тема специално за дворцовите карти .Разгледай я ако искаш.

П.П. Честита 2010 година на всички от форум Таро ! Пожелавам ви онова,което сте си намислили в 00:00 часа да се сбъдне ,повече поводи за празнуване и много искрени усмивки!

rrrrrrr.jpg

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета и ... момчета :)

Искам да споделя с вас някои интересни комбинации от моята практика. Дълго време не бях "хващала" картите, но тези дни го направих, все пак е началото на новата година и е добре да се задават по-важните въпроси точно в този период. Предлагам ви две комбинации от карти, като последната намирам за особено сложна. И така

Отшелникът, Паж жезли, Крал пентакли

Въпросът касае тенденцията в близко бъдеще.

Силата, Рицар мечове, 5 пентакли

Въпросът няма нищо общо с отговора, на пръв поглед и затова е сложна комбинацията за тълкуване. Попитах за въможни изненади/а от дадена ситуация, т.е. дали ще бъда изненадана (аз) с нещо.

Как бихте ги анализирали вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета и ... момчета :)

Искам да споделя с вас някои интересни комбинации от моята практика. Дълго време не бях "хващала" картите, но тези дни го направих, все пак е началото на новата година и е добре да се задават по-важните въпроси точно в този период. Предлагам ви две комбинации от карти, като последната намирам за особено сложна. И така

Отшелникът, Паж жезли, Крал пентакли

Въпросът касае тенденцията в близко бъдеще.

Силата, Рицар мечове, 5 пентакли

Въпросът няма нищо общо с отговора, на пръв поглед и затова е сложна комбинацията за тълкуване. Попитах за въможни изненади/а от дадена ситуация, т.е. дали ще бъда изненадана (аз) с нещо.

Как бихте ги анализирали вие?

Здравей, Мона! Ще се опитам да тълкувам, макар да не съм сигурна доколко ще уцеля нещо :)

По първия въпрос: тенденцията в близко бъдеще - Отшелникът, Паж жезли, Крал пентакли - Според мен в миналото си имала нуждата да останеш сама, това за теб е бил начина да намериш верния път, да си отговориш на много въпроси. Този процес мисля, че намира успешен завършек в Паж жезли - тук според мен той символизира успешна комуникация със самия себе си, което води до повече разбирателство с околните. Кралят пентакли ми е твърде неясен.

По втория въпрос: въможни изненади/а от дадена ситуация - Силата, Рицар мечове, 5 пентакли - Миналото е свързано с някаква вътрешна борба, може би, между това, което трябва да направиш и това, което искаш да направиш. Ако ти си този Рицар мечове (за мен е конкретен човек) си предпочела да се дистанцираш от ситуацията, но също така си в отбранителна позиция до голяма степен. С 5 пентакли на края не мисля, че ще има изненади, по-скоро нещата ще продължат да бъдат такива, каквито са, колкото и неприятно да е това.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета и ... момчета :)

Искам да споделя с вас някои интересни комбинации от моята практика. Дълго време не бях "хващала" картите, но тези дни го направих, все пак е началото на новата година и е добре да се задават по-важните въпроси точно в този период. Предлагам ви две комбинации от карти, като последната намирам за особено сложна. И така

Отшелникът, Паж жезли, Крал пентакли

Въпросът касае тенденцията в близко бъдеще.

Силата, Рицар мечове, 5 пентакли

Въпросът няма нищо общо с отговора, на пръв поглед и затова е сложна комбинацията за тълкуване. Попитах за въможни изненади/а от дадена ситуация, т.е. дали ще бъда изненадана (аз) с нещо.

Как бихте ги анализирали вие?

Здрасти ,Мона! :) И аз отдавна не съм хващала картите ,но щом началото на годината е подходящо ще се пробвам да изпрося по някой отговор и за мен .

Относно твоите комбинации ,за съжаление нищо особено позитивно не виждам .Има един обединяващ мотив обаче и в двете- стагнация,безсилие ...ВИждам и вътрешния конфликт тук (във втората )едновременното израстване ,дори надрастване,преодоляване на себе си или на егото -което се е случило с цената на много вътрешни борби и противоречия между различните реалности и в крайна сметка се е придобила Силата и рицарят мечове-ясното осъзнаване на аспектите от дадената ситуация и едновременно обременителната власт на обстоятелствата (5цата пентакли) ,които поне засега не се променят.Виждам обаче малко светлинка в първата комбинация.Може да става въпрос за мъж,който е

отсъствал доста време от реалния ти живот ,но заради пажът жезли сега като, че идва момента да се осъществи някаква реална комуникация ,но тук не ми харесва кралят пентакли.В моя опит комбинациите,които завършват с него си приличат по едно-всичко зависи от него ,а той е крайно не комуникативен-тежък ,горд и упорит инат ,с който трудно мсе говори.И все пак е възможно да има нещо реално и изненадващо в скоро време,което да промени и цялостната тенденция на ситуацията ,което според мен тълкуват вторите карти.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Отшелникът, Паж жезли, Крал пентакли

Силата, Рицар мечове, 5 пентакли

Благодаря ви за интересните анализи.

Аз обаче имам друг поглед върху ситуациите.

За първата - не бих се съсредоточавала толкова върху Отшелникът, а връху активната карта, която е и средна - Паж жезли. Пажът е проявлението на някаква идея в реалния свят, а Кралят пентакли е носителят й - в случая реален човек, който има характеристиките на пентакъл - малко бавен, ала сигурен, далновиден, непропускащ детайлите, стабилен и заземен.

За втората комбинация: независимо дали ще има или няма да има някаква реална ситуация на изненада, най-лошият подход, който мога да имам е отрицанието и сърденето ... Смисълът на Силата е е, че не трябва да допускам мрачните си мисли да ме управялват или под напора на характерната за мен агресивност, настроенията ми да се менят като махало на часовник - 5 пентакли. И още нещо: не е важно да има изненада, важно аз самата да имам стабилно и адекватно отношение (и Силата) към конкретната ситуация.

Така ги тълкувам аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Отшелникът, Паж жезли, Крал пентакли

Въпросът касае тенденцията в близко бъдеще.

Силата, Рицар мечове, 5 пентакли

Въпросът няма нищо общо с отговора, на пръв поглед и затова е сложна комбинацията за тълкуване. Попитах за въможни изненади/а от дадена ситуация, т.е. дали ще бъда изненадана (аз) с нещо.

Как бихте ги анализирали вие?

МОНА при първото подреждане, картите като чели говорят за това,че на дневен ред е стоял някакъв въпрос, но ти си решила да се отдръпнеш за известно време и да преосмислиш ставащото без да действаш, сега обаче си решила да действаш, дори си нетърпелива вече, дошла е точно онази енергия от която си имала нужда за да действаш, вече имаш и идеята как да действаш, но пък се притесняваш дали всъщност ще успееш с осъществяването на начинанието, склонна си действаш дори прибързано.

Точно в този случай с това съчетание от карти аз мисля, че Крал Пентакли ясно показва, че ще успееш в начинанието си

По вторият въпрос - дали ще бъдеш изненадана

Според мен ти няма да останеш изненадана, ти очакваш това да се случи, само дето немога да разбера, ти ли си така агресивно настроена или някой срещу теб, но тук някой ще бъде покушен и агресията е доста силно изразена

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, мъчи ме нещо от известно време в отношенията ми с приятеля ми и попитах каква е причината да се държи така дръпнато и излезнаха ВИСШАТА ЖРИЦА, 5 ПЕНТАКЛИ, 6 ЧАШИ, а отдолу беше 9 МЕЧА.

Попитах дали страда за друга жена и картите почти се повториха - 5 ПЕНТАКЛИ, 2 ЖЕЗЛИ, ВИСШАТА ЖРИЦА, а отдолу отново беше 9 МЕЧА.

Плаче ми се като ги погледна тези карти... Ще съм благодарна на коментари от ваша страна, макар че ситуацията изглежда очевидна, друго е когато някой сподели мнение...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...