Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какви бяха детските ви фантазии?


Guest Христо

Recommended Posts

За какво си фантазирахте като малки ? А вашите деца ( ако има такива) ? Аз съм си фантазирал да си направя балон и да летя с него, да срещна костенурките нинджи, да бъда на мястото на Супербой и да боря злото(имаше такова детско), да имам шапка невидимка, да имам кесия от която вечно да излиза злато ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

За какво си фантазирахте като малки ? А вашите деца ( ако има такива) ? Аз съм си фантазирал да си направя балон и да летя с него, да срещна костенурките нинджи, да бъда на мястото на Супербой и да боря злото(имаше такова детско), да имам шапка невидимка, да имам кесия от която вечно да излиза злато ...

Фантазирах си ,че летя в космоса и се срещам със извънземни,гледах небето и си мечтаех,сънувах звездите и съзвездията....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Когато още не можех да си чета сама приказките,често разглеждах прекрасните илюстрации на Марайа.Много ми харесваше една фея с островърха шапка и пръчка в ръката,от която "излизат" звездички.Мечтаех да съм като нея! :)

Линк към коментар
Share on other sites

:sorcerer: Аз пък си мечтаех да спра времето. И щях да си правя каквото поискам...А вие знаете какво искат малките-бонбони, и увеселителни занимания :3d_108::3d_117::3d_087::3d_088::3d_006::3d_129::3d_061:

Ех, че готино - всичко в картинки... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам ... но се сетих ,че когато бях на 8-ем години майка ми замина да работи в чужбина и аз останах с баща ми.Беше ми изпратила един много готин ,розов часовник.Беше с кръгло стъкло и с водичка вътре .Понеже много ми беше мъчно за нея си представях,че мама е сложила микрофон в часовника и ме чува,като говоря.

Всяка вечер й шепнех нещо!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Понякога като малък съм мечтаел да стана президент и да оправя България :king::sorcerer: ( не че много зависи от президента де, но тогава не съм знаел).

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Исках да имам кон - и поради обстоятелствата че нямаше къде да го гледаме си мислех да го държа на терасата като Пипи :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

3d_118.gif Мечтаех да имам кон и куче.

В момента гледам втората си овчарка.Преди 2г. неочаквано започнах да ходя на уроци по езда.

Мислех си-кучета вече имам,но конете ще останат за следващия живот.

Обаче МЕЧТИТЕ МОГАТ ДА СТАНАТ РЕАЛНОСТ- в момента имам 7 коня и конна база за езда.

ЧУДЕСАТА СЕ СЛУЧВАТ!!!!!!sorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Аз пък вземах голяяяма бутилка с вода, откривах мравуняк и го наводнявах...Мислех си, че съм бог, а мравките- човечеството, и че като бог си упражнявамв правото да изтребвам човечеството когато, както и колкото си поискам- експериментирал съм с вода, с огън (с подпалки, със спирт, с нафта и други запалими вещества)със слънчева светлина и лупа...Добре, че в този свят, чудеса не се случват и не се сбъдват мечти...щото иначе би ми допаднало да продължа да мечтая с кибрит в ръка...:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Aз като малка много харесвах едно анимационно филмче, което даваха по телевизията - Мариан първата (нещо като женски вариант на Зоро, но на пиратски кораб :3d_076:)- и исках да съм като нея, да се боря с лошите хора. Като поотраснах малко исках да стана или профайлър, или агент на ФБР, но и това ми мина! ;) Сега съвсем не знам каква искам да стана като порасна!!!:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

За какво си фантазирахте като малки ? А вашите деца ( ако има такива) ? Аз съм си фантазирал да си направя балон и да летя с него, да срещна костенурките нинджи, да бъда на мястото на Супербой и да боря злото(имаше такова детско), да имам шапка невидимка, да имам кесия от която вечно да излиза злато ...

Като малки със сестра ми си играехме на принцеси. Имахме си царства, където ние бяхме най-красивите и най-великите, строявахме куклите и се разпореждахме тамsorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Вълшебница исках да бъда и с едно замахване на вълшебната пръчица да стават нещата на мига така както аз ги искам :))). Особено когато трябваше да се свърша някаква по- тежка работа си представях как хиляди феички ми идват на помощ и набързо ми помагат да приключа със задачата :3d_133:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

;) Сега съвсем не знам каква искам да стана като порасна!!!:huh:

Тц, не ти се позволява да порастваш, още си малка, и така си си добре :3d_122:. Пожелавам ти каквато и да станеш винаги да се запазиш такава каквато си, изворче :hypocrite:.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мечтаех си да съм индианец:whistling::feel happy:

А в някакъв момент и да съм като Арабела, да имам вълшебен пръстен... Но това беше за малко...:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

;) Сега съвсем не знам каква искам да стана като порасна!!!:huh:

Тц, не ти се позволява да порастваш, още си малка, и така си си добре :3d_122:. Пожелавам ти каквато и да станеш винаги да се запазиш такава каквато си, изворче :hypocrite:.

:thumbsup::3d_127:

Сега когато прочетох какво си писала се замислих, че може би разковничето не е да се стремим да станем нещо, а просто да БЪДЕМ - т.е. да оставим да се прояви това, което е вложено във всеки един от нас.

По този повод днес прочетох нещо точно по темата от Учителя:

" ...И тъй основната мисъл в тази лекция е да се прояви Бог в нас и ние да проявим Бога в себе си.Това е необходимо за вас в сегашното ви състояние, за да работите, понеже се намирате в една много гъста материя. ...

Първото нещо на туй, Божественото вътре във вас, е да обработвате постоянно почвата, докато Божественият Дух със своето знание със своята Мъдрост дойде, хвърли Светлина и направи нещата ясни.Без този Дух може да ви се говори от катедрата дълго време, може да свършите десет университета, може да отидте в Индия да слушате всичките адепти, може да слушате най-великите Учители, но няма да имате почва да закрепне във вас Божественото и нищо няма да направите"

ООК (год. трета) томчето "Високият идеал", лекция 5 - Божественото съвършенство

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup::hypocrite:

;) Сега съвсем не знам каква искам да стана като порасна!!!:huh:

Тц, не ти се позволява да порастваш, още си малка, и така си си добре :3d_122:. Пожелавам ти каквато и да станеш винаги да се запазиш такава каквато си, изворче :hypocrite:.

:thumbsup::3d_127:

Сега когато прочетох какво си писала се замислих, че може би разковничето не е да се стремим да станем нещо, а просто да БЪДЕМ - т.е. да оставим да се прояви това, което е вложено във всеки един от нас.

По този повод днес прочетох нещо точно по темата от Учителя:

" ...И тъй основната мисъл в тази лекция е да се прояви Бог в нас и ние да проявим Бога в себе си.Това е необходимо за вас в сегашното ви състояние, за да работите, понеже се намирате в една много гъста материя. ...

Първото нещо на туй, Божественото вътре във вас, е да обработвате постоянно почвата, докато Божественият Дух със своето знание със своята Мъдрост дойде, хвърли Светлина и направи нещата ясни.Без този Дух може да ви се говори от катедрата дълго време, може да свършите десет университета, може да отидте в Индия да слушате всичките адепти, може да слушате най-великите Учители, но няма да имате почва да закрепне във вас Божественото и нищо няма да направите"

ООК (год. трета) томчето "Високият идеал", лекция 5 - Божественото съвършенство

:3d_053::3d_122:Благодаря, че сподели това Великолепно Слово от Учителя! А това което си писала е точно така :v: Дори има едно чудесно утвърждение, можеш ако ти е по сърце да си го повтаряш. Не си спомням точно откъде е, но в мен е останало същественото което е прекрасно - Аз съм Извор, и си го представяш т.е. точно това което си написала, а именно да оставим/да пропуснем през себе си/ да се прояви Божественото което е вложено у нас :)

19.jpg

Изт.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm:ама, как така? всеки знае, че всички деца като малки си мечтаят да са боклукчии-за да се возят отзад на камиона и юнашки да въртят кофите. поне ние всички деца гледахме с истинска завист и възхищение,когато тези велики хора събираха боклука от квартала.:smarty:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз пък вземах голяяяма бутилка с вода, откривах мравуняк и го наводнявах...Мислех си, че съм бог, а мравките- човечеството, и че като бог си упражнявамв правото да изтребвам човечеството когато, както и колкото си поискам- експериментирал съм с вода, с огън (с подпалки, със спирт, с нафта и други запалими вещества)със слънчева светлина и лупа...Добре, че в този свят, чудеса не се случват и не се сбъдват мечти...щото иначе би ми допаднало да продължа да мечтая с кибрит в ръка...:3d_146:

Хахха, не бях си помислил че и някой друг от сайта като малък е тероризирал насекоми ! :lol: Твоите мащаби на действие явно са били доста по - големи от моите, пък и аз не съм се мислил за Бог. :D По едно време, като малък ( като бях на 6-7 години) исках да стана божи служител. Тогава не знаех, че не е нужно човек да е поп, за да може да служи богу. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm:ама, как така? всеки знае, че всички деца като малки си мечтаят да са боклукчии-за да се возят отзад на камиона и юнашки да въртят кофите. поне ние всички деца гледахме с истинска завист и възхищение,когато тези велики хора събираха боклука от квартала.:smarty:

:1eye: Порасна ми в очите с това мнение :D:king:. Поздрави:

http://www.vbox7.com/play:8a96eafa

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:Благодаря,Елфчо! как бях забравила тази песничка. гледам сега из Сф се разхождат коминочистачи за късмет. дали ,верно, и аз да не се пробвам в този бранш:3d_126:

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога като малък съм мечтаел да стана президент и да оправя България :king::sorcerer: ( не че много зависи от президента де, но тогава не съм знаел).

По едно време мечтата ми беше съчетана с това да стана трилионер в долари и да изкупя страната и да я развия. :lol:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

абе, Хриско, ще ме разбиеш:thumbsup2:! направо си за бой-защо не изпълни мечтата си, защо!!!

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...