Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какви бяха детските ви фантазии?


Guest Христо

Recommended Posts

:3d_146:Благодаря,Елфчо! как бях забравила тази песничка. гледам сега из Сф се разхождат коминочистачи за късмет. дали ,верно, и аз да не се пробвам в този бранш:3d_126:

:3d_041:

168532.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Благодаря за прекрасната усмивка!:3d_050:

какво да се прави като съм си вечно :3d_038:...

до късно в моя живот съм си представяла,че работя какви ли не професии, за да не се изненадам като ги работя след време, представете си:3d_065:!

в крайна сметка се оказва (сега си давам сметка),че съм работила все неща,които не съм си представяла...

друга една моя детска, да го наречем мечта е свързана с пословичната ми ленивост, която е известна нашир и надлъж. когато бях в детската градина много ясно си спомням как гледах някаква кукла в двтския кът и си задавах екзистенциалния въпрос: защо съм аз, а не съм тази кукла? така щях да си седя по цял ден в детския кът и да не правя нищо.:3d_012:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте сладко говорещи си :sorcerer:

Влизам в темата ей така ,да видя какво си пишете тук и едно мнение на елфи,възкреси забравен детски спомен в мен.:3d_146:

Моето детство (5-6 г възраст) съвпадна с появата на чудото телевизор в бита на българина от 60 те години.Не знам дали можете да си представите как на малка,провинциална градска улица,която е толкова малка и незначителна,че асфалта не стигнал до нея,изведнъж се появява първия горд телевизор с име София.Цялата уличка се събира в нашия хол и гледа с възхищение предаванията за деня,които започват в 17 часа и са до 20 часа всяка вечер.В неделя има малко повече.Предаванията са Новини,аграрна прогноза,Времето и Лека нощ деца с чичко Филипов преди това.В останалото време -балет или концерт.За филмите ,ние децата ,вече бяхме пратени в леглото,та нямам спомен.Един ден ,дошлите съседи ,докато чакаха да започне предаването на телевизията, ме питат каква искам да стана.Аз ги поглеждам много сериозно и казвам- балерина.Те се усмихнаха и доста дълго се шегуваха с тази моя мечта- фантазия,която се отключи след едно изпълнение на балета "Лебедово езеро" по телезвизията .Като пораснах аз самата съм се чудела като се сетех за това спонтанно желание,което ме държа доста дълго да си призная.Дори се бях разсърдила в забавачката,че не ме облякоха като снежинка(костюма беше балетен),а ми дадоха друга роля -на лисицата в гората.Тук трябва да вметна,че нямам данни (конструкция,физика)за балет никакви.Така и щеше да си остане спомен от детството тази детска фантазия ,но ето,че на 45 години открих паневритмия.Не знам как се чувствуват балерините докато играят,но аз като играя паневритмия ,се чувствувам въздушна , лека като перце и после си хвърча по улиците и из делниците.

Поздрави :3d_053:

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Привет,Клаудия! твоят спомен за първият телевизор като семейна придобивка ми напомни за една джаджа по гарите, която наричаха информатор. колко много сме си играли с нея! правихме си виртуални пътешествия из България. съвсем случайно скоро се сетих за тая машинарийка и на когото и да казах за нея, след : а ти спомняш ли си ...? следваше едно ааа! и носталгична физиономия. не подозирах,че и други хора са били така емоционално свързани с гаровия информатор:3d_146:

:3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Злинчо.

Гаровия информатор....:3d_030: ,съвсем бях го забравила също.

Всичко тече,всичко се променя .

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Мислите ли, че децата трябва да се наказват по някакъв начин ако са много диви ? Ако да - как да се наказват ? Ако не - какво да се правят ? Вас като малки наказваха ли ви, ако да - как ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво разбираш под "диви",но ако са много палави,мисля че не трябва да се наказват,а по подходящ начин да им се обяснява как да се държат на различни места,като това трябва да става не само с думи,а най-вече с личен пример.

Мен са ме наказвали.Дъщеря си не съм наказвала.Противник съм на наказанията.

.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

В детските си фантазии се виждах като добра фея с вълшебна пръчица,с която превръщам лошите неща в добри.

Не съм добра фея,нямам вълшебна пръчица...

Благодарна съм,че съм това,което съм!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Както казах, мечтаех да съм Супер Бой или пък Супер Президент на една превръщаща се във велика България. :3d_063::lol: Сега мечая да ставам все по - Свободен. :angel:

Пламъче, добра си. :) Може би за твоите деца си и фея, или поне си била като са били малки. :1eye:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Не ща струва ми се да ставам президент, или премиер. :lol: Ако въобще се занимавам с политика, може би депутат бих станал, по - нагоре не искам. :1eye: За президент се иска минимум 40г. :) Не ми трябва.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Не ща струва ми се да ставам президент, или премиер. :lol: Ако въобще се занимавам с политика, може би депутат бих станал, по - нагоре не искам. :1eye: За президент се иска минимум 40г. :) Не ми трябва.

Както искаш!:feel happy:

Човек сам определя своя път. От живота му зависи и посоката на неговото движение.

Пътят на слабия и силния

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А аз като малка си мечтаех да имам машина на времето или да мога само със силата на мисълта да пътувам във времето. Защото бях убедена, че владееш ли времето можеш да промениш историята към по-добро...

Линк към коментар
Share on other sites

фантазирах си , че мога да виждам герои от приказките , върху огледало , което гледах на тъмно . някои от тях ги виждах

Редактирано от гост-3
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...