Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натрапчив текст...


Brizeida

Recommended Posts

Хей, приятели.

Иска ми се да ви споделя какво ми се случва от няколко дни.

Тананикам си една песен на Emilie Autumn, която е по текст на Тенисън, а по-точно от поемата The Lady of Shalott.

Мелодията е прекрасна, въртях я цял един ден, като не слушах нищичко друго. Бях напълно погълната.

Сега обаче текстът дотолкова се е забил в главицата ми, че все се връщам към него и си го повтарям постоянно.

Проблемът е, че в една част от него се пее "... that I'll die before I'm old" и "I am meant to die".

(превод: "...че ще умра млада" и "обречена съм да умра")

Аз съм музикален човек и пеенето е повече от страст за мен, но предполагам ще ми влезете в положение като ви кажа, че се притеснявам да си повтарям тези пасажи. Сякаш правя затвърждение. Хем си зная, че това е част от поемата, но... странно е да си го набивам така. Опитвам се да слушам други песни и да отхвърля този текст от съзнанието си, но все още не се получава.

Някакъв съвет? Според вас има ли смисъл да го приемам и така сериозно... като че ли ще предизвикам нещо. ;/

Редактирано от Brizeida
Линк към коментар
Share on other sites

Аз понякога като слушам по - агресивна музика, било то по звучене или по текст, и сякаш се усещам по - агресивен. :)

Това е така (макар че с мен не съвсем- любителка съм на рок и метъл, но не съм агресивна и това не ме депресира). ;)

В случая проблемът е, че ме притеснява внушението на този текст :)

Линк към коментар
Share on other sites

Е, и аз по принцип не съм особено агресивен. Но ако по цял ден почна да слушам революционни песни, рок, усещам сякаш покачване на агресивността в мен, така ми се струва. Тази песничка мисля, че може да подейства агресизиращо на човек, или поне на някои хора :

http://www.vbox7.com/play:0b2a8c9f

Rammstein - Ich Will

Абе човек дори да не се влияе много, не е като да слушаш песен за лека нощ. :D За текста може би малко си внушаваш, но за всеки случай не го повтаряй прекалено ...

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

"... that I'll die before I'm old" и "I am meant to die".

(превод: "...че ще умра млада" и "обречена съм да умра")

Само заместване помага.

Опитай с обратния смисъл.

Напр. (само пример, защото не се сещам за песенат, важното е да се схване методът)

I'll be happy before I'm old / I'll never be old .............. I am meant to live / love

на същата мелодия, освен ако е мн. меланхолична.

Oще по-добре е, ако можеш същевременно да визуализираш подходяща картина, излъчваща щастие ( просто пей и си мечтай в картини :) )

Дано да свърши работа.

П.П. Ако мелодията е меланхолична, помоли някой музикант да ти я прехвърли в мажорна гама.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и аз мислех за подобен на съвета, който късметче ти е дала, само че просто да я заместиш със слушане на друга музика - с жизнеутвърждаващ текст и създаваща ведро настроение, може даже нещо шеговито. :) И понеже пишеш, че обичаш да пееш - значи направи същото с тази песен-заместник - слушай я цял ден и се опитвай да я научиш да я пееш заедно с текста. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, приятели.

Иска ми се да ви споделя какво ми се случва от няколко дни.

Тананикам си една песен на Emilie Autumn, която е по текст на Тенисън, а по-точно от поемата The Lady of Shalott.

Мелодията е прекрасна, въртях я цял един ден, като не слушах нищичко друго. Бях напълно погълната.

Сега обаче текстът дотолкова се е забил в главицата ми, че все се връщам към него и си го повтарям постоянно.

Проблемът е, че в една част от него се пее "... that I'll die before I'm old" и "I am meant to die".

(превод: "...че ще умра млада" и "обречена съм да умра")

Аз съм музикален човек и пеенето е повече от страст за мен, но предполагам ще ми влезете в положение като ви кажа, че се притеснявам да си повтарям тези пасажи. Сякаш правя затвърждение. Хем си зная, че това е част от поемата, но... странно е да си го набивам така. Опитвам се да слушам други песни и да отхвърля този текст от съзнанието си, но все още не се получава.

Някакъв съвет? Според вас има ли смисъл да го приемам и така сериозно... като че ли ще предизвикам нещо. ;/

Няма никакъв смисъл да приемаш сериозно възможността текста да ти повлияе. Самият текст няма как да ти повлияе. Можеш да опиташ да си повториш умишлено текста няколко пъти, но с мисловната нагласа, че това е просто текст, който е глупаво да смяташ, че ще те засегне. Просто се опитай да разделиш текста от силата, която му приписваш и то съвсем неоснователно.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, приятели.

Иска ми се да ви споделя какво ми се случва от няколко дни.

Тананикам си една песен на Emilie Autumn, която е по текст на Тенисън, а по-точно от поемата The Lady of Shalott.

Мелодията е прекрасна, въртях я цял един ден, като не слушах нищичко друго. Бях напълно погълната.

Сега обаче текстът дотолкова се е забил в главицата ми, че все се връщам към него и си го повтарям постоянно.

Проблемът е, че в една част от него се пее "... that I'll die before I'm old" и "I am meant to die".

(превод: "...че ще умра млада" и "обречена съм да умра")

Аз съм музикален човек и пеенето е повече от страст за мен, но предполагам ще ми влезете в положение като ви кажа, че се притеснявам да си повтарям тези пасажи. Сякаш правя затвърждение. Хем си зная, че това е част от поемата, но... странно е да си го набивам така. Опитвам се да слушам други песни и да отхвърля този текст от съзнанието си, но все още не се получава.

Някакъв съвет? Според вас има ли смисъл да го приемам и така сериозно... като че ли ще предизвикам нещо. ;/

Няма никакъв смисъл да приемаш сериозно възможността текста да ти повлияе. Самият текст няма как да ти повлияе. Можеш да опиташ да си повториш умишлено текста няколко пъти, но с мисловната нагласа, че това е просто текст, който е глупаво да смяташ, че ще те засегне. Просто се опитай да разделиш текста от силата, която му приписваш и то съвсем неоснователно.

И аз стигнах до този извод ;) Просто, когато се забие един текст, някак включва в себе си и нотки на параноя. Но ще се справя, няма проблеми :) Благодаря.

P.S. със заместване пробвах, но просто ми е някак абсурдно :D Не обичам да изменям на дадена автентичност. В случая- стиховете на Тенисън.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

првилно -много е трудно да се излезе, още повече, ако се повтаря много някой рефрен. за сметка на това има един куп безобидни силно "заразни" песни ,с които обикновено аз лекувам подобно преекспониране в моята памет, най-често със "футуролог" на щурците, а най-тежките със Силвия на братя Аргирови (май... - то и аз съм един надежден източник:whistling:!) . но напоследък направих откритие за себе си с "ай'м соу прити" (не съм способна да го напиша на английски), от мюзикъла Уестсайдска история. който е гледал "психаротерапия" ще си спомни.:thumbsup2:

п.с. все пак не бързайте със Силвия- твърде прилепчива е:3d_146:

Редактирано от Злинчо
Линк към коментар
Share on other sites

Рока и метъла действат основно на 1 и 2 чакри.

При човек,който има недостиг на енергия в тези чакри-действа като лекарство.

При излишък на енергия в тези чакри става страшно!Първичното взема връх под формата на някакъв вид насилие.(Добре че съм от тези,на които не достига енергия,защото обожавам тази музика!:D )

Няма по-хубаво нещо от подходящ текст за музиката, която ни допада!

Това,че си запомнила текста не означава че той е навлязъл като програма в подсъзнанието ти.Най-много да си поплачеш!Сълзите измиват мъката от душата.:3d_013:И след тях човек се чувства омиротворен и хармоничен.:3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Рока и метъла действат основно на 1 и 2 чакри.

При човек,който има недостиг на енергия в тези чакри-действа като лекарство.

Добре че съм от тези,на които не достига енергия,защото обожавам тази музика!:D

Granat, интересно откъде е тази информация.

Дали може така да се обобщава, защото от една страна има различни стилове рок и метъл.

От друга - на 2. чакра действат много видове музика / танц.

Аз лично имам в живота си два момента на много, наистина драматично много недостиг в 1. чакра, но ако нещо ми е действало добре, то не е било тази музика (освен евентуално някои балади). Даже мисля, че каквато и да е музика ми беше свръх силите и би ме изчерпвала емоционално. Единственото добро нещо в тези моменти за мен беше непряката слънчева светлина. Но да не се отклоняваме.

Имам и доста опит с чакрите и енергийните полета, затова наистина ми е интересен източникът на тази информация и ,ако може, да е малко по-обширна.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче,плаче се на балади, а не на Траш или Индъстриъл.

Много от хората които познавам са споделяли с мен въздействието на този вид музика.Те я харесват.Включително и много музикални педагози.

(Чалгата действа на тези чакри още по-добре!Но лично аз не я понасям.Приятелите ми също.)

Че млеконадоят се повишава ако кравите слушат Моцарт само съм го чела.

Другите неща ги знам и от опит.:)

Линк към коментар
Share on other sites

...плаче се...

Дисхармонията рядко е в една чакра. Особено щом става дума за плач. Пак не съм по темата, спирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Рока и метъла действат основно на 1 и 2 чакри...

Рока и метъла действат освобождаващо на потиснатият гняв.

Представям си един пъпчив тийнейджър, измъчен от хиляди забележки, напътствия и забрани, набивани му цял ден в даскалото и в къщи от родителското тяло, как дъни уредбата си до дупка с хеви метъл, крещейки с пълно гърло! :3d_052::3d_077:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...