Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Звучаща кабала или хармонично ли ви е името


Геро

Recommended Posts

Здравейте,

Още от древни времена се отделяло голямо внимание на името на човека.

Учителя Петър Дънов също е говорил за това. Предлагам ви да проверите до колко вашето име е хармонично чрез скрипта , който направих , използувайки материала публикуван в сп."Житно зърно" (2000/2001г.).

Смятам ,че би било добре бъдещите родители да избират името на детето си , според правилата дадени от Учителя. По този начин детето ще има по-добри условия за развитие.

Ето и адреса - Звучаща кабала

Ще радвам да получа вашите коментари.

Поздрави

Георги

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Геро! :thumbsup2:

Благодарности за инфпрмацията!

Много е полезна/необходима...за всички които са по пътя на себепознаването!

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Геро,

Много интересна информация наистина :thumbsup2:

Толкова добре синтезирана.. много се радвам че попаднах на темата ти :)

Лека вечер :)

Лу

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хм...., моето име изглежда е хармонично - спрямо другите аспекти /дата на раждане, ориентир, нагласа, занимания/. Стояла съм безименна няколко дни, защото родителите ми не са могли да се разберат /чакали са момче/. Техен познат е предложил това име, старо българско, при това да съм кръстена не на баба или дядо, а на чичо ми. Родителите ми са го приели малко резервирано /що за име!!/, но все пак било изход от ситуацията :). Мисля, че ми пасва точно. Сякаш аз съм си го избирала /което е така, всъщност..../. Е, казват, че това К вътре "втвърдява" и пречи.

Интересно, доколко с името наследяваме и житейския път на този, на когото сме кръстени...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Всъщност буквата " К " е половината на буквата " Ж " - живот , а за КА - едно от древните значенията е "Душа" , не случайно много български имена завършват/започват с " -ка "- Богданка, Калина, Цветанка, Камен...или я имат Мил - Ка - На !

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелите, родителите ме наричат с цялото ми име, нямам съкратено. Всъщност имам едно и то е КАнКА / това КА....удвоено:)- с него ме наричат само братовчедките, сестра ми, батко ми, племенницата и още един човек..., той знае кой е, много му хареса :). Като малка на въпроса как се казвам, аз съм отговаряла "Канка". Което идва от Милканка :D:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

До Невена,

мила момиче, искам да ти кажа какво значи твоето име. Да, това е онова малко слънчево цвете. Но названието му идва от старобългарското НЕВЕНД - "който, което не вехне". Твоето име е пожелателно - да си като цветето невенче, мило, красиво ...неувяхващо !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

:) Напоследък кръщават дечицата с най - чудни имена...Елохим, Богдана, Рая, Лъчезар, Емануил...благословени да са.Амин

:feel happy: Лзбов + Светлина + Мир + радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички и тук . :D

Нека ви разкрия ника си той идва от Ина Трифонова - Инатари :D , Много пъти съм мислила над името си какво точно означава , защото не е от най - българските . Но определено тази част ИН , с която започва ме е впечатлявала .

А иначе съм кръстена на баба си Иванка , която много се е сърдила , че не са ме кръстили Ивана . Нооо , майка ми казала Ина ще е и край нейната учителска дума на две не става и така Ина съм си :D . Кратко и ясно . :D

Линк към коментар
Share on other sites

Както знаеш, знаех, че си Ина,а не Клементина, Ивелина или друго име , на което Ина може да е съкратено. :angel:

Среща се в много езици и има различни значения, затова не може да се каже кое точно е вложено в Твоето "Ина". Може да е от гръцки "майка", или от келтски "съпруга на душата", има го и в японски..., а и в български. Мисля си, че съдържението на името ти се влага от теб самата в случая, а не е спуснато отгоре. Проучи значенията му в разните езици и най-вече в български /-имайки предвид името на баба ти Иванка - ап.Йоан и какво значи, както и в по-второстепенно значение на смисъла на наставката -ина/. Хайде, пък ще помагаме в търсенето.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Напоследък кръщават дечицата  с най - чудни имена...Елохим, Богдана, Рая, Лъчезар, Емануил...благословени да са.Амин

:feel happy: Лзбов + Светлина + Мир + радост  :feel happy:

Хей ! Забрави Любомир ! :harhar::harhar::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:D ти си си направо винаги по подразбиране Любов + Мир :P:harhar: незабравим си :) и още ред други от редицата на славните ...

:v: Радислав, Венцислав.. Радост + Слав :thumbsup2: Венци + Слава :D

иначе изредих само една малка плеада.. Елохим, Богдана, Рая, Лъчезар, Емануил тазгодишни бебчета

като не писах ханските + царските и богомолските имена :)

:thumb down: Верни в Любовта+Истинни в Мъдростта+Чисти в Истината+ Благи в Правдата :thumbsup1:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Милкана , винаги ми оказва едно специално внимание , което просто ме очарова , защото е безкрайно умен човек .

Благодаря , Милкана !

Удоволствие е за мен да прочета винаги написаното от теб , наистина .

А моето име , знам , че е световно име , има го в много култури и религии.

Знам също ,че е древно име . Един германец дори ме увери ,че Ина е старогерманско име , царско име ,имали са много принцеси Ина . :) още по времето на старогерманските племена и оттам името е стигнало до Русия и централна и Източна Европа .

Знам също ,че персите имат богиня - Инана ,символ на майката Земя и плодородието .

Не знаех .че на гръцки ина е Маика .

Съпруга на душата обаче е очарователно , никога нямаше да науча това , ако не беше ти , Милкана ,така ,че thank's a lot , I hope to see you in Varna ! B):whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Благодаря на hip, че ме накара да се разтърся още и да открия магията на буквите. Почти като психотерапевтичен сеанс се получи. Замяната на 1 буква не винаги носи драстична промяна. Оставам си мажорна, със същите цветове и с още по-добри действени характеристики.

неведоми са пътишата господни

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Името Галя е съкратено от Галина (лат.), което значи "кокошка". Вероятно е тотемно и племенно име, като се има предвид племето гали и всички етноними и топоними, свързани с него.

Но защо е започнало да се употребява като собствено в съкратената си форма Галя (и то главно от руски език), нямам представа.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

Малко късно прочетох темата за името,а и сравнително от скоро съм в сайта.

Интересува ме повторението на имената/както и зодията/на партньорите в живота ми до момента.

Името е Александър/зодията е везни/,не мога да си обясня напълно какво е значението.Но определено не е

случайно.А моето е Деница/странно е че никога не съм харесвала името си,дори когато бях малка направо се

срамувах от него,а сега самото звучене на цялостното му произнасяне ме дразни./Предпочитам съкратения му

вариянт.Ако някой има обяснение на всичко това ще съм благодарна! :feel happy:

Желая,светлина и радост на Всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, не е случайно. И не само относно мъжете в живота ти.

Помисли как се казват колегите, с които работиш. Сигурно измежду тях има такива, които са с имена близки или еднакви с тези на родителите ти или свекърите ти (ако имаш такива вече). Това обаче не е валидно при приятелите, а най-вече се отнася до хората, които идват при теб без ти да имаш и най-малка възможност за влияние и избор. Ако пък измежду колегите/подчинените/шефовете няма имена от вашето семейство, много е вероятно "случайно" да си смениш работата или подчинените :)

Колкото до твоето име - как си го получила? Имало ли е давление от страна на някой да е точно това, имало ли е колебание от страна на родителите ти (главно майка ти), сменили ли са го в последния момент?

А ти ако можеше да избираш, кое име би си избрала?

Линк към коментар
Share on other sites

Както казват старите хора - няма нищо случйно на този свят.

Именното ми число е 9. Рожденното - 3 . Триадите са 3-6-9. Винаги ми е вървяло на 3, 6, 9 число от месеца. Но странностите не са дотук. Наскоро си смятах числата от мобилния номер. Познайте до какво ги сведох? До 3-6-9.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 years later...
В 17.12.2007 г. at 19:35, Диана Илиева каза:

Да, не е случайно. И не само относно мъжете в живота ти.

 

Помисли как се казват колегите, с които работиш. Сигурно измежду тях има такива, които са с имена близки или еднакви с тези на родителите ти или свекърите ти (ако имаш такива вече). Това обаче не е валидно при приятелите, а най-вече се отнася до хората, които идват при теб без ти да имаш и най-малка възможност за влияние и избор. Ако пък измежду колегите/подчинените/шефовете няма имена от вашето семейство, много е вероятно "случайно" да си смениш работата или подчинените :)

 

Колкото до твоето име - как си го получила? Имало ли е давление от страна на някой да е точно това, имало ли е колебание от страна на родителите ти (главно майка ти), сменили ли са го в последния момент?

А ти ако можеше да избираш, кое име би си избрала?

Здравейте, казвам се Деница (9), родена на 10 март (1) името ми не е в синхрон с датата ми на раждане, т.е. не са в една триадата 1-5-7. И това оказва голямо влияние в живота ми. 

Дени е 5, т.е. попада, но сякаш дори няма център. А аз мисля че имам нужда от център, въпреки че всички ми казват така. 

1990г родителите ми се местят в Германия, и там никой не ми казва Деница или Дени, там съм била Дайана(3), майка ми така е искала да ме запишат, но не са и позволи. Дайана също не е в синхрон с датата ми на раждане. 

Та, искам да променя името си и имам нужда от насока, предложения.

Моля за Вашите коментари.

 

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

здравейте, 

бихте ли ми казали защо изчисленията на имена тук“ https://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b15/kabala/index.php и тук http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/d0b0d181d182d180d0bed0bbd0bed0b3d0b8d18f-d0bdd183d0bcd0b5d180d0bed0bbd0bed0b3d0b8d18f/%D0%B7%D0%B2%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%89%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-r286/

са различни

 

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...