Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Животните


Guest alma9

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Днес с потрес прочетох, че последният див индокитайски тигър в Китай бил.. изяден :angry::angry::angry:

Нямам думи..

http://dnes.dir.bg/2009/12/22/news5592610.html

Линк към коментар
Share on other sites

Днес с потрес прочетох, че последният див индокитайски тигър в Китай бил.. изяден :angry::angry::angry:

Нямам думи..

http://dnes.dir.bg/2009/12/22/news5592610.html

При цялото ми уважение и любов към животните - от 1 бр. тигър няма как да се възстанови вида.

Или по-рано е трябвало да вземат мерки или да не става човекът жертва за назидание.

Линк към коментар
Share on other sites

Тигрите винаги са били ценен трофей, не замо защото кожата им е скъпа, а защото са много ценни за направа на лекове от народната им медицина за много тежки болести и мъжка потенция, да се роди син и т.н.....

И затова винаги са се намирали бедни хора, които заради заплащане да си рискуват живота и да убиват тигри за черния пазар на кожи, амулети, мехлеми.......

В Китай пак с цел лекарства са създавали развъдници за тигри, но те там се променят, даже не искат да раждат или отказват да гледат малките си. Оказало се, че лекарствата вече нямат и тази сила. Явно тамошните знахари са изготвяли енергийни лекарства, щом вече не искат мас от опитомен, нещастен и мързелив тигър.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Отдавна се чудя над един въпрос и той е дали животните имат нещо като нашите меридиани на енергии, чакри и акупунктурни точки? дали можем да им помагаме с масажи на тези точки, с музика или цветолечение? Може да ви се стори малко смешен въпросът, но си мисля, че е много интересен и необходим, особено за хората, които искат да им помагат и да прекарат повече време с домашните си любимци  :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Развълнува ме,Надеждна!3d_053.gif

По-любящи и безкористни същества от животните няма!От нас,хората зависи дали те ще проявят качества,които не са им присъщи по рождение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Надеждна, това наистина трябва да се разлепи на повече места.

Относно въпроса на Vespertine:

не съм срещала още студия за енергийното устройство на животните. Вероятно има разлики за всеки вид.

Какво може да се направи -

когато галиш и разтриваш лапичките или гърба на домашния си любимец, наблюдавай поведението му, ползвай и своята интуиция.

Животните са доволни , ако могат те да ни служат по приятен за тях начин. Достатъчно им е да усещат благодарността, но разбира се, че е по-добре за всички, ако я покажем активно.

Специално за котките мога да кажа, че са щастливи да се допрат до стопанина и да го лекуват. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Във фейсбук:

Подписка против избиването на животни заради кожите им

.

Dear friends / Cari amici / Chers amis,

Our EU Action against Fur Farming and Fur Import goes on, thanks a lot everybody for your precious support!!

http://www.facebook....0853906&index=1

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

ех, късметче, моята котка постоянно иска да ми ляга на коремчето и почва да прави нещо като масаж.thumbup2.gif Сякаш си оправя леглото и като си полегне доволно си подава лапичката и я опира до бузата ми. Мисля че това е нещо като израз на благодарност.:feel happy:

А понякога съм се опитвала да и правя масаж на гръбчето, отначало се оглеждаше учудено, но после мисля че й хареса, също и по лапичките.biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Внимавайте на кого си подарявате малките котенца и кученца! Напоследък има "мода" с тях да бъдат хранени влечугите в частните и обществени терариуми!

Моя приятелка, учителка от Варна, ми сподели как при посещение с децата в тукашния терариум в Морската градина - пред очите на всички са нахранили змиите с живи котенца....

Впоследствие при проучванията ни, се оказа, че това се прави отдавна и от собственици на частни домашни терариуми или на хищни риби-пирани, и не само във Варна, но и навсякъде в страната. Както и че се изкупуват животни за дране на кожи за износ в чужбина, уж под "шапката" на "загрижени" местни български асоциации!

Линк към коментар
Share on other sites

Внимавайте на кого си подарявате малките котенца и кученца! Напоследък има "мода" с тях да бъдат хранени влечугите в частните и обществени терариуми!

Моя приятелка, учителка от Варна, ми сподели как при посещение с децата в тукашния терариум в Морската градина - пред очите на всички са нахранили змиите с живи котенца....

Впоследствие при проучванията ни, се оказа, че това се прави отдавна и от собственици на частни домашни терариуми или на хищни риби-пирани, и не само във Варна, но и навсякъде в страната. Както и че се изкупуват животни за дране на кожи за износ в чужбина, уж под "шапката" на "загрижени" местни български асоциации!

Това са факти, така е! Котенцата и кученцата отдавна са ядени в някои държави. А по цял свят се ядат съзнателно отгледаните и умъртвени умишлено трупове на децата на всякакви създания. Процесът на целенасочено отглеждане и прекъсване на краткия и неизживян живот на децата на земни обитатели се нарича животновъдство. Ако хипотетично си представим как на глобусчето ни съществува по-агресивен от голат амаймуна вид, с повече логика и жестокост и самата гола маймуна бива отглеждана "за месо", можем леко да подусетим същността на поведенческите факти, които причиняваме!

Седем реда офтопик: Също така, сега масово се шири модата на съзнателно задоволяване на нагона към смъртта чрез воден от много високо политическо и икономическо ниво бизнес: хващат се бездомници, туристи и други жертви двуноги жиовтни от вида на голата маймуна и се предоставят в специално организирани "учреждения', където двуногата стока се ползва за изтънчено и максимално болезнено изтезание - до смърт, разбира се. На ползващите тази услуга състоятелни политици, бизнесмени и силни на деня им се предоставят наръчници по видовете изтезания, като според избраните заплащането е различно. Но не е много скъпо, а цените падат - населението расте и стоката става все по-лесно осигуряема. А наръчниците стават все по-дебели, като към елементарните кошмарни соматични изтезания, се добавят и комплицирани морални. Е, нали се развиваме, няма да оставим изтезанията на едното примитивно ниво на средновековната инквизиция и механичните китайски мъчения - иска се прогрес...!

Разбира се, във връзка с темата може да се спомене бегло психиката, която причинява подобни афективно поведенчески фактологии. Или по-добре да не се споменава, защото мастилото няма да стигне. Същата психика избива спокойно други голи маймуни в организирани под "шапката" на шовинизма и племенния национализъм кланета, наречени от голата маймуна войни. При това колкото повече голи маймуни от избиваната извадка претрепе мяймунякът, толкова повече политическо-социални поощрения получава като шарени медали.

Съвременната двунога гола маймуна поддържа огромна касапска индустрия - тя самата я нарича военна.

Е, няма как да не споменем лова. Този скот, голият маймун, който по някаква неизвестна на разумността причина, се нарича разумен човек, взема в ръцете си средство за садистично изтезание на обитатели на синята планета - метална тръба, през която летят кръгли стоманени обекти. Голият маймун влиза в природата, с която има все по-малко общо, и с външната и вътрешната такава, набелязва си цел и извършва притеглящо движение с показалеца си. При това от металната тръба излитат стоманените айтеми и проникват в системите на земните жители. Тези последните започват да плачат, болката е неописуема. Разкъсаните органи отравят тялото, организмът пробва отчаяно да задържи динамична хомеостаза, но не може. А съществото дори се надява, че "събратът" му земен двуног маймун може и да му помогне. В съвремието ни т.н. зверове носят много повече човечност от условно етикетираната с названието човек гола маймуна. Голата маймуна през това време се наслаждава "от сърце" - каквото има само във физиологичен смисъл. Тя обича да задоволява комплексите си чрез примитивния садизъм, наречен спорт. Мда, ловът се нарича спорт, а убиването на земни жители от най-садистичния и откъснат от природата и смисъла на нещата вид, се практикува ... за удоволствие. При това легализирано. А ако не е, кой ли контролира - особено в държава, където интелектът продължава двадесет години да изтича като мозъчно вещество от продупчен и изсмукван нарочно череп. Е, държавна политика... Ето една двунога гола маймуна, извличаща садистично удоволствие от умишлени убийства: тук, тук, тук(клик)

Хубаво е да имаш президент примитивен природопат (ей, нова думичка - като Шекспир съм, създавам нови слова...) убиец!

Извън всичко, някакси неизвестно защо ми се върти из главата регулярната практика по китайските ресторанти. На майка плъхкиня или свинка или друг земен обитател в напреднала бременност с епричинява химично предизвикано раждане, при което пред очите и новородените и малки се хвърлят живички в цвърчащия тиган и поднесени след няколко минути на поръчалия ги джентълмен жълтомаймун и "изключително разумен" двунов звяр китаец. Аз бих загатнал аналогия със същото преживявано от човека, но ...

Всичко това са само спонтанно зявени бегло споменати факти от поведението на "хомо сапиенс" - "разумен човек" в кавички - държа да отбележа присъствието на кавичките в словосъчетанието!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Раснах, раснах ииииии

31009_123867547630132_123096424373911_320979_7522676_n.jpg

пораснаааааааах :3d_146:

източник

31009_123552017661685_123096424373911_319751_6439912_n.jpg

Още снимки от галерията:

Снимки, за които няма да повярвате, че не са обработени с Фотошоп

30675_124128454270708_123096424373911_321681_2582248_n.jpg

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...