Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цигулка за деца


Елеонора

Recommended Posts

Петя,Петя, колко неща са ни пред очите, а ние не ги виждаме... аз в моя учебник по биология, в раздела по генетика имам една табличка. в нея абсолютния музикален слух е доминантен ген. изводът е ,че се поддаваме на душевната леност. има много примери в подкрепа на вечния лозунг 1% талант+99% труд.

както казва и Учителят: геният е завършен процес, в него вече няма растеж. простете за перифразата.

аз мисля, че трудът на всеки заслужава аплодисменти

:3d_081:

поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Както вече казах,това по- горе е мнението на близък познат ,моето се различава от неговото.Предполагам ,че и той търси начини да расте и да се развива .За завършени процеси ми е малко трудно да говоря .Тепърва ми предстои да работя по този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

:sorcerer:те така говорят професионалистите - не ги слушай, ами си свири:whistling:;)

Сибелиус за вас (професионалистите ще кажат, е записът е калпав, цигулката -с посредствен, дори леко банален, тембър, без цвят и т.н. и т.н. ама тоо, ние ако слушаме професионалиститеее...не трябва да слушаме музика, щото не разбираме от нея :lol::(:lol:)

http://www.youtube.c...feature=related

Редактирано от Злинчо
Линк към коментар
Share on other sites

абе, хайде да се смилим и над професионалистите:3d_146:

Поздрав,Marry! Благо Даря!

АL414 , Lokator ,Павлета!

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

абе, хайде да се смилим и над професионалистите:3d_146:

Поздрав,Marry! Благо Даря!

АL414 , Lokator ,Павлета!

:3d_047:

http://www.youtube.c...feature=related

А, за последния поздрав искрено благодаря!!! Дори и  професионалистите се делим на простосмъртни и такива като Перлман:))) Но пък цял живот се стремим да достигнем това ниво:)

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, Приятели!

едно попораснало дете, но нали си е наше :)

Веско Демирев

каква здрава компания!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Аля, Прекрасна си! БлагоДаря!

вчера се оптивах да поместя безуспешно едно клипче от детски албум, но всички опити бяха безуспешни. сега трябва оново да търся адреса:),но може да намеря междувременно и нещо друго инересно...:feel happy:

Оново ти благодаря за професионалното включване! :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Злинчо, благодаря от сърце!

Темата е прекрасна.

Цигулката мога да оприлича на човешката душа: в нея има четири струни и един лък. Цигулката – това е човешката душа; струните – това са четирите човешки темперамента. Човешката воля можем да сметнем за лък. В човешкото естество има четири темперамента – холеричен, флегматичен, сангвиничен и нервен – това са четири състояния у човека. Те съответстват на човешката душа, ум, сърце и живот. Това са четири главни струни, които трябва да знаем как да навиваме и отпускаме. И когато нагласяваме своя ум и своето сърце, трябва да знаем да ги нагласяваме на един и същи тон. И цигулката е единственият инструмент, на който се свири на кръст, инструмент, който образува най-приятната музика, който с тоновете си най-много се приближава до човешкия глас.

Мир вам

Беседа, държана на 11 септември 1914 г. в София

Линк към коментар
Share on other sites

много добре познат концерт на децата. (сега и аз го свиря:3d_146:)

от И.Перлман:

http://www.youtube.c...feature=related

и от малко италианче::3d_103:

http://www.youtube.c...feature=related

поздрав,Сладурковци!

:3d_072:

Редактирано от Злинчо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

аз... нещо започвам да се превръщам в ходеща реклама на Перлман, усещам:3d_146: но... последно:

http://www.youtube.com/watch?v=amS4IZfA_tc&feature=related

честно казано ми се ще в някаква такава хипотетична ситуация,в която аз задавам на Перлман разни полуграмотни въпроси и той ми отговаря търпеливо :3d_146:, да го попитам с какви мисли е свирил гами, да речем :3d_146:!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аля! златна си! в последно време трудно се докопвам до някой компютър, и то за половин час, но виждам, че ти поддържаш огъня!

много ти Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Кристина Георгиева, лауреат на международни конкурси

Европейски музикален фестивал Варна 2010

България на „sanremoJunior“

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...