Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Релакс чрез хипноза


Recommended Posts

Здравейте,

От около 2 месеца слушам CD-то на Пол Маккена към книгата му Да променим живота си за 7 дни. Намирам съществена промяна в себе си, наиситна настроението ми винаги е приповдигнато, усмихната съм и не съм казала лоша дума на никого от известно време насам.Обаче... от около седмица две започнах да се будя нощем усещайки как стискам неистово зъби. Позачетох се из интернет и се оказа, че това се появява в следствие на стрес, а такъв поне в будно състояние в никакъв слуачай не мога да кажа, че усещам, даже напротив.... Дали нощем избиват чувствата, които не съм проявила при негативните ситуации, с които все пак се сблъсквам през деня, но в следствие на препограмирането ми отминавам с усмивка.... Незная какво става с мен, но засега спрях да слушам Cd-то, за да видя дали ще отшуми това стискане на зъби. Ако някой има мнение, моля нека сподели!

Линк към коментар
Share on other sites

нали наистина не смяташ, че можеш да промениш живота само за 7 дни.

не ти ли прави впечатление, изобилието на точно такива заглавия от рода- да преобърнем глобално всичко за месец или два.

някои със сигурност ловят риба  в мътна вода.

наи -вероятно вече са в ход и ""зомби" технологиите, с които ни обработват доста широко и по всякакви начини ,ако не сте забелязали.

държа да отбележа, че не съм запознат наистина с въпросния автор .

но бих желал все пак да споделя.

просто се пазете.

"по делата им ще ги познаете"

Линк към коментар
Share on other sites

някои със сигурност ловят риба  в мътна вода.

Тази китайска стратегема на Сун Дзъ със сигурност се прилага от векове. И какво от това, че отдавна са в ход и всякакви зомбиращи технологии? Тях не можем да ги спрем - че то всичко ни облъчва и зомбира.

Но, не е ли по-добре сами да си вземем мозъка в ръчички, а оттам и живота - и така хич няма да ни пука кой какво и кого се мъчи да зомбира.

:D

tonika, може просто да си си пренавила машинката за бързи резултати и да си възприела твърде буквално подадените команди за самовнушение. Почивката ще ти се отрази добре, според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

съгласен съм напълно.

но как мислиш ,не е ли по -добре човек да умее или да се научи ,да различава бялото от черното, дори и когато се използват камуфлажни облекла.

за да не бъде съответно  -жертва.

съгласен съм ,че е наи -добре да разчитаме на нашите усилия .

"Но, не е ли по-добре сами да си вземем мозъка в ръчички, а оттам и живота - и така хич няма да ни пука кой какво и кого се мъчи да зомбира."

...добре засягаме темата за свободата, свободен но от какво и до колко ?

стремежът е нещо чудесно и прекрасно, но колко такива познаваш, които наистина са напълно свободни от ефекта на тези технологии,наи -общо казано,

и дали  съзнаваме ,,че докато сме тук -да речем на земята, винаги ще бъдем експлоатирани като енергиина суровина ,според степента ни на владеене и на самоконтрол ,и реагиране в интересни ситуации.

така че може би точната формулировка е "в каква степен"?

някои със сигурност ловят риба  в мътна вода.

Тази китайска стратегема на Сун Дзъ със сигурност се прилага от векове. И какво от това, че отдавна са в ход и всякакви зомбиращи технологии? Тях не можем да ги спрем - че то всичко ни облъчва и зомбира.

Но, не е ли по-добре сами да си вземем мозъка в ръчички, а оттам и живота - и така хич няма да ни пука кой какво и кого се мъчи да зомбира.

:D

tonika, може просто да си си пренавила машинката за бързи резултати и да си възприела твърде буквално подадените команди за самовнушение. Почивката ще ти се отрази добре, според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

но как мислиш ,не е ли по -добре човек да умее или да се научи ,да различава бялото от черното, дори и когато се използват камуфлажни облекла.

за да не бъде съответно  -жертва.

Мисля, че човек може да умее само, когато се научи. А може да се научи само по пътя на опита, а не по пътя на бягството. И чак тогава вече ще може да се предпази, когато знае от собствен опит.

Да, не е казано че ще стане лесно и от първия път. Защото понякога сме жертва на самите себе си - на предубежденията си, страховете си, слабостите си..

...добре засягаме темата за свободата, свободен но от какво и до колко ?

стремежът е нещо чудесно и прекрасно, но колко такива познаваш, които наистина са напълно свободни от ефекта на тези технологии,наи -общо казано,

и дали  съзнаваме ,,че докато сме тук -да речем на земята, винаги ще бъдем експлоатирани като енергиина суровина ,според степента ни на владеене и на самоконтрол ,и реагиране в интересни ситуации.

така че може би точната формулировка е "в каква степен"?

Относно свободата. В социален аспект няма как да не се съобразяваме с условията в които живеем в обществото и с неговите порядки и закони.

Но, в личния си живот, "в" и "за" самите себе си - сами си даваме свободите и ограниченията. Всяко търсене на външни причини - е просто оправдание.

Да, въпрос е на осъзнаване. От това зависи и в каква степен ще бъдем свободни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...