Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Децата и домашните любимци


Recommended Posts

Относно кучетата - те даряват стопанина си с БЕЗУСЛОВНА ЛЮБОВ,те ни учат на нея.Който чувства липса на любов в живота си,да си вземе куче,ще даде и ще получи много ,много любов.Това ще го хармонизира,подобри емоционално,дори ще изчезнат много физически проблеми,като чести болести,свързани с гърлото.Когато взех първото си куче,забравих за ангините и кашлиците,които ме съпътстваха от малка,просто изчезнаха като с магическа пръчка.....Все пак обаче е необходима любов към животните,а не само терапевтична цел...Имайки кучето,прекарах бременност,родих и детето ми растеше с кучето без проблеми.Една от първите думи,които каза,беше името на кучето. :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много животни, и котки и кучета са изхвърлени точно поради тая причина, че в семейството се очаква бебе. Това е типично за нашето ниво на възприемане на света.

От друга страна, специално за кучетата, е добре да бъде предвидено и планирано всичко, защото не всички породи реагират еднакво на едно малко дете; просто някои породи са по-темпераментни, други са по-меланхолични. Често при невинни игри между кучето и детето, се стига до наранявания, без никой да е виновен: детето иска да играе и не преценява риска, съответно и кучето реагира инстинктивно. Това важи най-вече, ако и кучето е все още малко на възраст.

 

Затова е задължително да има консултанция със специалист преди да се взема куче и особено, ако в семейството се очаква бебе.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Да трябва да се даде сметка малко отпреди това. Например готов ли съм да гледам домашен любимец, какво бих правил при появата на дете или при смяна на местожителство или при това или онова, всмисъл най-честите промени в живота, които биха били повод да се разделя с домашния любимец. Също и при раздяла с домашен любимец, смятам да го пусна на улицата или да го дам на някого, който би се грижил за него и т.н. Все такива разни неща за поне малко замисляне.

Аз например, ако смятам да изхвърлям котката при поява на дете в живота ми за какво изобщо да тръгвам да взимам животното да живее с мен и тъкмо да свикне и да му бия шута нали..

Редактирано от Ashtoning
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Винаги съм живяла с куче. Още от раждането си. Когато моето дете се роди, кучето не съм го ограничавала да не влиза при бебето. Но с времето грижите за бебето нарастнаха, а кучето страдаше.Вината може би е моя, но наистина не успях да им обръщам еднакво внимание. С времето реших, че кучето заслужава толкова любов,колкото детето и го дадох на две очарователни госпожички. Мисля, че не сгреших.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...