Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цветовете


Recommended Posts

  • 3 months later...

Цветовете се получават при разлагане или дисперсия на светлината.За сега можем да видим седем, но в бъдеще човекът ще вижад и инфрачервения спектър цветове.Оранжевия цвят лекува при неразположения на духа.Най - успокояващият е зеления, с цвета на растенията.Белия дава, а черния е поглъщащ, на мен не ми допадат дрехи в такъв цвят.Всички цветове са красиви, имат различно енергийно въздействие според честотата на вълната си. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво се случва,когато има излишък от краските?

Знам само за оранжевата-при излишък в човека има много страхове.

При излишък на червено може да се стигне до повишаване на кръвното налягане при хипертоници,да предизвика състояния на превъзбуденост и агресия.

Жълтия цвят в по-големи дози може да породи тревожност и умствена напрегнатост.

Зеления цвят не трябва да се употребява при ракови и туморни заболявания,защото е цвят на растежа.

Синия цвят позволява прилагане без ограничения.

При излишък на индиговия цвят може да се стигне до депресивни състояния и чувство на изолация.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки може да си направи безпогрешен самоанализ и да разбере както за емоционалния си свят и съответно проблеми, или пък за физическото си състояние. Какво имам предвид?

През определени периоди от живота си, всеки има различни предпочитания към цветовете: ако някой е харесвал предимно цветовете от топлата гама, в друг период предпочита така наречените "студени" цветове. Неслучайно има и такова условно определение на топли и на студени цветове: колкото повече някой има нужда от жълто, оранжево, кафяво или червено, толкова повече трябва да обърне внимание на емоционалния си живот: на такъв човек определено му липсват и любовта, и приятелството, той се чувства самотен и неразбран ... Хора, които предимно обичат и се обличат в червени цветове, точно подобна експресия (символизирана от този цвят), им липсва. Това се интроверти, които компенсират трудната си комуникация или проблемна адаптивност чрез червения цвят.

Неслучайно психологията използва отдавна цветови тестове, като един от най-известните е цветовия тест на Роршах (Hermann Rorschach). Една подоробност за него: този тест е широкозастъпен и се използва при профилирането на затворници, но това е друга тема.

Обратно, хората, които харесват пастелни, сиво-сини цветове, индигови и др. имат нужда да "угасят огъня" в себе си.

Темата за цветове ми е любима, но я неглижирах досега във форума. Много ми помага при работата ми с Таро. Всъщност, всеки, който е тръгнал да изследва човешката душа, нека се спре на безпогрешните сигнали, които дават цветовете - за хората.

Това звучи по следния начин: кажи ми какъв цвят харесваш, за да ти кажа какъв си :3d_014:

Да добавя нещо: ако се чувствате зле или нещо ви е мъчно, купете си живи цветя в розови цветове; розовият цвят е универсалният лек. Погледайте ги, ще се почувствате по-добре :) Или пък си запалете розови свещи.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...