Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гледане на Таро за други хора


Guest Мона

Recommended Posts

...Маг...Кулата...Крал меч...така според мен щеше да е идеално,Ди...,а може и Магът да е на втора позиция...Като гледам,че действието по Крал меч,предхожда идеята,плана какъвто се явява Магът ми изглежда нещо като слагане каруцата пред коня...и ще трябва нещата да се осмислят първо,да се поставят ясни планове,ако щеш да се смени подхода,за да има цялата ситуация логичен завършек...поне според мен ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Момичета, ако ви е направило впечатление, темата не е за обсъждане на конкретни карти, а способността ни, за умението ни да гледаме на други хора и всеки ли има основание да го прави. И кога идва времето.

 

За пореден път не се разбираме.

Няма да местя нито едно от мненията ви, нямам намерение това да ми става спортна дисциплина.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Привет :)

 

При мен Магът винаги е излизал когато ситуацията е била с много възможни изходи и всички са зависели единствено от самата мен, най-вече от действията ми и предприемането на някаква крачка, изричане на мисъл. Тук обаче и аз не мога да разбера дали това би се отнасяло към действията на "народа" или действията на някой конкретен, ненароден човек - политик (някой, който ще се наложи със собствените си усилия)

 

Аз също наредих карти по този върпос и... малко жалко... но се паднаха: Рицар на Мечовете, Звездата, Тройка Жезли. По рицаря и звездата - много гняв, породен от осмисляне, огромно желание за налагане, за промяна и победа. Рицар на Мечове със Звездата - като че още не е времето за това обаче, пак нещо не е "както трябва", или пък период на неувереност отново, просто целите остават далчени. Тройка Жезли.. май показва единствено, че исканията вече са били заявени, знаят се и толкова. Вероятно може и да се обсъдят. Аз бих се зарадвала на Шест Жезли, Кула, Осем Пентакли...

Линк към коментар
Share on other sites

Може би времето никога не идва...за това да гледаме на другите. Човек сякаш има стена пред себе си и не може да се докосне до другия, освен ако не направи усилие да я разруши. Да жертва част от егото си. Сигурно тогава идва истинският опит, другото е за детската градина, в която сме и повечето тук :) 

 

 

Хора, дайте идеи за въпроси, които не биха позволили наши проекции?

 

Не че се позовавам на опит - нямам го, но не е ли добре да се задават директни въпроси? Не непременно отговарящи на "да" и "не" все пак. Ясно е, че мнозинството ще предпочете да премълчи нещо, има тайни, от които самият човек се страхува, съзнателно или несъзнателно.

Линк към коментар
Share on other sites

"Окултизмът е АЛТРУИЗЪМ и онзи, който го практикува, бива откъснат напълно от категорията на нормално живеещите хора. След като му се посвети веднъж, „чо­век вече не живее за себе си, а за света". През пър­вите години на изпитание могат да му бъдат простени много неща, но веднага щом бъде „приет", неговата личност трябва да изчезне и той трябва да се превърне в една обикновена благотворна сила в природата. След това за него има две крайни възможности, два пътя, между които няма място където да отдъхне." 

"Окултни изследвания" от Елена Блаватска. 

 

Свързвам цитата с темата. За това си позволих да я цитирам тук. Помислете. Едно и също е. 

Линк към коментар
Share on other sites

"Окултизмът е АЛТРУИЗЪМ и онзи, който го практикува, бива откъснат напълно от категорията на нормално живеещите хора. След като му се посвети веднъж, „чо­век вече не живее за себе си, а за света". През пър­вите години на изпитание могат да му бъдат простени много неща, но веднага щом бъде „приет", неговата личност трябва да изчезне и той трябва да се превърне в една обикновена благотворна сила в природата. След това за него има две крайни възможности, два пътя, между които няма място където да отдъхне." 

"Окултни изследвания" от Елена Блаватска. 

 

Свързвам цитата с темата. За това си позволих да я цитирам тук. Помислете. Едно и също е. 

 

Много добър цитат от Елена Блаватска, казва всичко за ситуацията.

Жалко е, че не се четат книгите й.

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо основно, което трябва да се знае от всички, които се занимават с Таро.

И то е следното, кога питащият иска да ви подведе, дали несъзнателно, а често, съвсем съзнателно в погрешна посока, част от изкуството на Таро е това - да разберете кога ви лъжат.

А ви лъжат твърде често. Да забравим проекциите, да си припомним човешкия страх от истината, който е единствено мерило за истината, не се поддавайте, с риск да загубите авторитета си, казвайте истината, дори и тази истина, само ваша да е, вие ще имате чиста съвест.

Не го казвам случайно. Бъдете себе си, емоционални или ригидни, все едно, казвайте вашата истина и я отстоявайте, особено що се касае до Таро, дори и най-напредналите, имат пропуски.

Но един пропуск нямат - усещат кога са лъгани, първо това научете. Не позволявайте на онзи, който иска да владее ситуацията, той не владее нищо; той иска да ви употреби, дори и с "чистите си" намерения. Бъдете нащрек за всяка неправда.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...