Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безсмъртието и еликсира на живота


Иван

Recommended Posts

t6.jpg Морис Ешер е направил много чудесни неща, но това особено ми харесва като илюстрация на идеята за еликсира на смъртта. И няма нужда от коментар. Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Ау, този череп умрял от глад, изял си кокалите чак.

Не виждам нищо чудесно в тази картинка.

На мен ей такива ми харесват:

http://www.sabinetoman.com/%20%20Vereint-im-Herzen-Jesu.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Нека да се опитаме да поразсъждаваме върху идията за Безсмъртието има ли го и какво представлява то . А "Елексира на живота " е вълнувал доста мистици наравно с безсмъртието . Говори се , че който пиел от елексире на живота постигал безсмъртие . Как мислите - това митология ли е , или реалност ? А ако го има , ние земните и простосмъртни можем ли да го държим с обременените си и греховни ръце . Как мислите ?

Вчера гледах"Долината на цветята".Липсва ми знанието за да обхвана изцяло филма,но не бе малко онова,което ме накара да размислям.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Ау, този череп умрял от глад, изял си кокалите чак.

Не виждам нищо чудесно в тази картинка.

На мен ей такива ми харесват:

http://www.sabinetoman.com/%20%20Vereint-im-Herzen-Jesu.jpg

Хубава е твоята картинка! Но картината на Ешер колкото е череп, толкова е и очарователна двойка. Защо акцентираш само върху едното? :31: А преходът към тази, която ти харесва (и на мен ми харесва!) е ... Еликсирът на Живота! Обаче изборът ти на картинка показва, че знаеш за какво става дума! :dancing yes: Което ще ми спести излишни обяснения! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не е моя картинката, на една Сабине е. :)

А на черепа не му е необходимо моето акцентиране, та да изпъкне. :blink:

За обясненията си права - излишни са.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Мир вам (Неделни Беседи, 11.09.1914 Четвъртък, София)

Беинса Дуно

"А вечерта в тоя ден, първият на седмицата, когато вратите на къщата, където се бяха събрали учениците Му, стояха затворени, поради страх от Иудеите, дойде Иисус, застана по средата и им каза: Мир вам." (Йоан 20:29)

Безсмъртие - това е стремеж на човешката душа, идеал, към който тя се стреми и желае всякога да го осъществи. Човешката душа живее на земята, за да намери пътя на безсмъртието. Безсмъртието се урегулира от един велик Божествен Закон, закон, който човек трябва да проучи и приложи във всички области на своя живот. И в този смисъл ние трябва да се учим постоянно, да намерим ония условия, при които безсмъртието може да съществува. Човек може да бъде безсмъртен и да изгуби своето безсмъртие, може да бъде смъртен и да придобие безсмъртие. Смърт и безсмъртие и това са две положения. На научен език и безсмъртието е равновесие на нещата, на силите, които действат в Природата. Смъртта е изгубване на това равновесие. Безсмъртието заключава в себе си съединение, хармония; смъртта - разединение, несъгласие, дисхармония. Когато хората желаят безсмъртие, трябва да знаят какво именно то съдържа в себе си. Когато влезете в една съвременна концертна зала, за да послушате един симфоничен оркестър, ако имате тази способност да наблюдавате, вие ще видите, че най-напред, когато дойдат музикантите със своите инструменти, които са повече струнни, те ги изваждат от кутиите, след това почват да нагласяват цигулките, да определят тоновете на жиците, които са опънати някои повече, други по-малко. В това нагласяване има известно съотношение. И след като нагласят инструментите по известни тонове, тогава вземат лъка и започват да свирят. "

Безсмъртието е хармония и единение! ...

Линк към коментар
Share on other sites

Съдържанието на "Изумрудените скрижали на Тот атланта" разкриват същността, иметодиката на безсмъртието и т.нар. "елииксир на живота". Следва да правим разлика междубезсмъртие, и живот във физическо яло за период от 500-100-5000 години- човек може да живее сфизическотоси тяло и 100000 години, но ако не си свърши задачите поради което се е ангажирал да прекара в едно физическо тяло толкова време, си остава смъртен. Смърттакато явление имапряка връзкас паметта и нарушаване на континуитета й- т.е. смъртта е явление, имащо отношениеединственокъм полярното съзнание в трииизмерното битие. Ако човек активира чрез собствени усилия и работа нд себе си своята мер ка ба,или ако мер ка бабъде активирана от Учителите на Всемирното Братство като "инвестиция" в даден човек, който получавайки тази активация посвещава живота си в службана цялото, смъртта предствлява точно това,коетопредставлява една книга-когато прочетем една книга, я оставяме на полицата, и когато отново имаме желание да я прочетем, вземаме я и я четем,но в същото време се сдобиваме и с многонови книги, които прочитаме- т.е. активираната мер ка ба (светлиннототяо) дава възможност за преодоляване на времепространството и е най-съвършената"машина на времето",както и е свсемд ействителен модел на перпетуум мобиле"- многохора работятс мер ка ба, зори и известния НиколаТесла е разработил своя източник на "безплатна енергия" възоснова на принцип на мер ка ба.

Линк към коментар
Share on other sites

Думата "безсмъртие" притежава съвсем друг смисъл за посветените и окултистите. Ние наричаме "безсмъртен" само Единния Живот, в неговата всемирна съвкупност и пълна или Абсолютна абстрактност, това, което няма нито начало, нито край, нито прекъсвания в своята непрекъснатост. Приложимо ли е това определение към каквото и да било друго? Не, разбира се. Затова древните халдеи са имали няколко определения към думата "безсмъртие", един от които е гръцки, рядко употребяван термин - панеонно безсмъртие, т.е. започващо с манвантарата и завършвавщо с пралаята на нашата Слънчева вселена. То продължава един еон или "период" от нашата пан или "всеприрода". Следователно безсмъртен е този, в смисъл на панеонно безсмъртие, чието ясно съзнание и възприятие на собственото аз в каквато и да е форма, никога нито за секунда не е бивало отхвърлено по време на целия период на неговото пребиваване в качеството на Его. Тези периоди са няколко и на всеки от тях е дадено специфично название в съкровените учения на халдеи, гърци, египтяни и арийци и ако те можеха да бъдат преведени - а те не се поддават на превод, може би дотогава, докато идеята, заключена в тях, остава непостижима за западния ум - тогава бих могъл да ви ги съобщя. Засега ви е достатъчно да знаете, че човекът, Егото, подобно на вашето или моето, може да бъде безсмъртно от един голям Кръг да друг.

Да кажем, че моето безсмъртие започва в този четвърти Кръг, т.е. ставайки пълен адепт, аз по желание спирам ръката на Смъртта; и когато накрая съм принуден да и се подчиня, моето познание за тайните на природата ми позволява да съхраня своето съзнание и ясно възприятие на собственото си аз в качеството на обект на своето рефлектиращо съзнание и познаване; по такъв начин, избягвайки цялото това разделяна на принципите, което по правило се извършва след физическата смърт на редовия човек, аз оставам като К.Х. в Егото си в продължение на цялата поредица раждания и животи в седемте свята и Арупалоки дотогава, докато накрая отново не се появя на тази Земя сред хората от петата раса на съществата от пълния пети Кръг. В такъв случай аз бих бил "безсмъртен" в продължение на немислимо дълъг (за вас) период, обхващащ много милиарди години. И при това действително ли "Аз" е безсмъртно въпреки всичко? Ако единствено аз не предприема такива усилия, каквито извършвам сега, за да си обезпеча още един такъв отпуск от Закона на Природата, К.Х. ще изчезне и може да стане господин N., когато неговата отсрочка изтече. Съществуват хора, които стават такива могъщи същества; сред нас има хора, които могат да станат безсмъртни в течение на останалите големи Кръгове, а след това да заемат своето отредено място сред височейшите Чохани, Планетните съзнателни "Его-Духове". Разбира се, Монадата "никога не загива, каквото и да се случи".

Писма на Махатмите да Синет - август 1882 г.

Чаша на изтока - Е. Рьорих

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest НиколаДамянов

Безсмъртието и еликсира на живота, какво представляват според вас

Да се стремиш към физическо безсмъртие е все едно да искаш да гориш вечно във ада ! /всеки да си го разбира ада от своя гледна точка/

Това е пълно неразбиране за смисъла на земния живот...

За търсещите еликсира на живота,бих казал,че са от тАрикатите,които винаги се прецакват и за да отидат от София до Бургас избират "най-краткия" и "евтин" път - със совалка през Луната ! :)

Такива безумия винаги ще ражда човешкият мозък докато не се разбере,че Земята е училище...Училище,в което винаги уроците са практически и се учат по закона на грешката...Само при "дипломирането" се постига безсмъртие,което е осъзнато,безвъзвратно и вечно !!!

Всяко удължаване на живота с N-брой години без хармониране с Вселенските принципи и закони е с много негативни последици за човека!

Ако се разбере правилно всичко това и човек навлезе по дълбока в материята ще му стане ясно защо библейските личности са живели по 1000 и повече години,...а живота постепенно се редуцира през всяко едно следващо хилядолетие и се стига до днешната продължителност от 60-70 години ...

С една дума всичко си е на мястото и сегашният живот е предостатъчен,за да изпълни човек задачите си.Проблем има може би не в количеството на годините,...а в свободната воля и избор,който трябва да се направи от човека ... Това е и "ключът",за който малко хора се досещат,...а други отхвърлят и заклеймяват, защото така е по лесно ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:3d_044: Привет!!!Не съм прочела цялата тема.но желая да споделя това с вас-дано да е на място/ако не е моля за извинение!/"Раждаме се като от кротък сън и умираме в спокойно пробуждане"Дао. :3d_011:
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_044: Привет!!!Не съм прочела цялата тема.но желая да споделя това с вас-дано да е на място/ако не е моля за извинение!/"Раждаме се като от кротък сън и умираме в спокойно пробуждане"Дао. :3d_011:

На място е и е много красиво.Благодаря ти

Учените вече работят по въпроса и носят надежда за физическото безсмъртие на човека.Може би не е далеч денят когато няма да сме вече свидетели на нелепата загуба,която света преживява,губеики млади хора по на 60,70 години.Неотдавна публикуваните теоретически разработки на водещия британски учен, професор Обри де Грей от Кеймбриджския университет, говорят за това, че човечеството е вече на пътя към безсмъртието.-http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1883

Линк към коментар
Share on other sites

Безсмъртието и еликсира на живота, какво представляват според вас

Да се стремиш към физическо безсмъртие е все едно да искаш да гориш вечно във ада ! /всеки да си го разбира ада от своя гледна точка/

Това е пълно неразбиране за смисъла на земния живот...

За търсещите еликсира на живота,бих казал,че са от тАрикатите,които винаги се прецакват и за да отидат от София до Бургас избират "най-краткия" и "евтин" път - със совалка през Луната ! :)

Такива безумия винаги ще ражда човешкият мозък докато не се разбере,че Земята е училище...Училище,в което винаги уроците са практически и се учат по закона на грешката...Само при "дипломирането" се постига безсмъртие,което е осъзнато,безвъзвратно и вечно !!!

Всяко удължаване на живота с N-брой години без хармониране с Вселенските принципи и закони е с много негативни последици за човека!

Ако се разбере правилно всичко това и човек навлезе по дълбока в материята ще му стане ясно защо библейските личности са живели по 1000 и повече години,...а живота постепенно се редуцира през всяко едно следващо хилядолетие и се стига до днешната продължителност от 60-70 години ...

С една дума всичко си е на мястото и сегашният живот е предостатъчен,за да изпълни човек задачите си.Проблем има може би не в количеството на годините,...а в свободната воля и избор,който трябва да се направи от човека ... Това е и "ключът",за който малко хора се досещат,...а други отхвърлят и заклеймяват, защото така е по лесно ! :)

Че кой казва, че стремежът е към физическо безсмъртие. По-скоро е към безсмъртие като цялостност, всеобхватност на съзнанието във всички проявления на живота и гъвкав носител, който да ги прониква пластично и динамично!

В даоските и будистки подходи се създава етерен носител на съзнанието, в който Човек се прехвърля. Физическото тяло просто бива изоставено. Този носител може да се разрежда и сгъстява, да се материализира до плътна физическа видимост, както и да се изфинява до тънките светове като преминава в астрален и ментален и прочее. Гъвкавост и пластичност при постоянна нишка на осъзнатост! На запад за такъв истински живот отвъд какавидното физическо тяло и кратките ил-зорни раждания и смърти, е известно от живота на евреина йешуа. Йешуа, както всички знаем, за три дни "съградил храм" божи и се появил в такова безсмъртно тяло. Всички истински съзнателни същества на земята живеят в такива тела - не физически, а цялостно обхващащи Живота.

Според Будистите само така може да се достигне до още по-финото ниво на Дхармакая, но според тях това вече е откъсване отмалкия земен живот дотолкова, че всяка помощ е трудна - затова дават обета на бодхисатва...

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

.....

Че кой казва, че стремежът е към физическо безсмъртие. По-скоро е към безсмъртие като цялостност, всеобхватност на съзнанието във всички проявления на живота и гъвкав носител, който да ги прониква пластично и динамично!

В даоските и будистки подходи се създава етерен носител на съзнанието, в който Човек се прехвърля. Физическото тяло просто бива изоставено. Този носител може да се разрежда и сгъстява, да се материализира до плътна физическа видимост, както и да се изфинява до тънките светове като преминава в астрален и ментален и прочее. Гъвкавост и пластичност при постоянна нишка на осъзнатост! На запад за такъв истински живот отвъд какавидното физическо тяло и кратките ил-зорни раждания и смърти, е известно от живота на евреина йешуа. Йешуа, както всички знаем, за три дни "съградил храм" божи и се появил в такова безсмъртно тяло. Всички истински съзнателни същества на земята живеят в такива тела - не физически, а цялостно обхващащи Живота.

Според Будистите само така може да се достигне до още по-финото ниво на Дхармакая, но според тях това вече е откъсване отмалкия земен живот дотолкова, че всяка помощ е трудна - затова дават обета на бодхисатва...

Здравейте!

Здравей и на теб Орлин! /подчертаното горе ще ми служи като ключове думи за отговора ми/

Почти всички в ДНЕШНО ВРЕМЕ разглеждат безсмъртието като физическо,...или в най общият случай като удължаване на физическият живот колкото се може повече. /това като първо/

На второ място бих казал,че Душата по своята същност е безсмъртна...След смъртта се носи информация за натрупаният опит и ниво на "израстване" и на базата на това се определят подходящи следващи инкарнации.

Всички тези елементарни факти,които се знаят от повечето четящи тук говорят само за едно - че тръгне ли човек да говори за безсмъртие то той разбира най вече неща свързани с материалното тяло и затова и аз написах горният ми пост.

Много интересен въпрос повдигаш с даоските и будистки подходи и това са истини за които споменаваш!

За съжаление тези истини не са съизмерими със днешните еволюционен цикъл от развитието на човечеството.

Нужно е да се отбележи,че с горните практики са работили много малко посветени /адепти/ и те са били ангажирани със строго определени мисии и цели!

За да се внесе малко повече ясното ще дам пример:За да се прероди една Душа с мисия в един инволюционен етап е много труден момент...Изисква се много повече енергия за откриване на хармонична среда...родители,също така и време за израстване,узряване и осъзнаване на човека...Представяш ли си в онези инволюционни тежки материални времена колко е трудно това? А закона на свободната воля е винаги в сила за земният живот и тогава много светли души "слизайки" за мисия се загубват и завъртят в "центрофугата" на живота.Това е и една от причините да се ползуват тези методи,които ти описваш...Аз бих ти споменал и за други подобни,но няма смисъл от разводняване!

Накрая,като подкрепа на горното ще задам въпроса: Би ли искал някой от тези адепти от ония времена при сегашният не само еволюционен период ...ами и ЛИКВИДАЦИОНЕН век да прави онзи сложен "гъвкав носител, който да прониква пластично и динамично съзнанието във всички проявления на живота!" ? - съмнявам се!

Има доста готови хора които със своя съзнателен живот дават и ще дават благоприятни условия за превъплъщение на светли същества ... Така вложената енергията е значително по-малко,условията по-благоприятни,желаните резултати с по-голяма "гаранция" за осъществяване...Все неща които не само се ценят,но и стриктно се спазват от тези които са "горе"! :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин :thumbsup2: твоите думи свързвам със следния разказ от Курт Вонегът:

Хора без тела

И пусть я тысячу раз знаю, что думать о моем бывшем деле глупо, я все равно время от времени беру из

хранилища тело и возвращаюсь в родной город, чтобы почистить и смазать это беспризорное оборудование.

:3d_146::)

Безсмъртно тяло от по-висок порядък се създава естествено и когато човек свикне да говори винаги истината.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте на всички :) Темата е изключително интересна и да си призная от доста време ме интересува.

Пращам поздрави на Орлин с него сме колеги в университета (ако се колебае кой съм от ника - Денислав !)

Ще се опитам да поразсъждавам по темата и то по специално за физическото безсмъртие. Доста пъти съм се замислял какъв е смисъла на живота и като нерелигиозен човек и осланящ се на фактите и доказателствата успях за себе си да изведа отговор - за мен смисълът на живота е Живот - не виждам нищо по смислено от това да съм жив да се наслаждавам на всеки нов миг да не спирам да трупам опит да продължавам да откривам света . Дълго и подробно съм разглеждал раличните религиозни доктрини и учения и да си кажа честно за себе си не желая да натрапвам мнението си, там има само вяра - а един мъдрец беше написал - ТАМ КЪДЕТО СВЪРШВА РАЗУМА ЗАПОЧВА ВЯРАТА това не желая да звучи като критика на религиозна основа, аз дълбоко уважавам хората които са избрали този път , но съм се убедил че не е моя път .

За безсмъртието на душата на дали някой може да твърди каквото и да било - та ние не знаем има ли душа ! можем само да си представяме че има - мен това не ме успокоява!

Идеята за преражданията също е хубава - само да можеше да знаем дали е истина - но за съжаление не знаем !

Единственото безсмъртие за което можем да се борим е физическото, все пак никой от нас не се съмнява в съществуването на тялото си - това поне е една здрава основа !

а пък и освен физическо ние друго не познаваме дори не можем да си представим!

Хората говорят за нематериално - добре де но науката не познава нематериални неща всичко което познаваме е материя електрическия ток е материален , звука също слънчевата светлина също !

Нека сега да кажа нещо за безсмъртието . Чувал съм още от дядо ми за разни аскети и мъдреци в хималаите и Индия които живяли по 500 800 и някои по хиляди години . От малък бях захранен с тази идея - да си призная силно ме привлече. Спомнам си и друго обаче когато бях много малък и за пръв път разбръх че хората остаряват и че това може да се случи и на мен - бях потресен направо шокиран чувството беше ужасно -гадешеми се, света пред мен се срина на скоро отново го изпитах - просто си представяш че си на 80 -90 и живота ти изтича няма да има вече смях няма да има вече природа няма го живота а и това което е минало не те грее искаш сега в момента да живееш не ти пука че си ял вчера и днес ти се яде не те грее че вчера си се смял като днес всечко угасва ! не те грее че някой те е обичал искаш да продължи да те обича ! искаш и ти да продължиш да обичаш!

Мисля че хората не се ужасяват от смъртта защото не осъзнават какво означава тя - натъпкват на най дълбокото кътче в съзнанието си и я заключват там и живеят всякаш са безсмъртни ! да така е ние живеем всякаш сме безсмъртни ако осъзнавахме какво ни чака всичките ни усилия щяха да са насочени към удължаване на живота!

Щял да ни омръзне живота пфффф...... често се чува това от доста хора - гледах един много интересен филм the man from erth там цялото действие се развива в една сатя където са събрани колеги преподаватели от местния унивепситет да изпратят заминаващия си колега - той решава да разкрие тайната си - той е на 14 000 години видял е с очите си цялата човешка история и дори твърди че той самия е някои от емблематичните личности в нашата история ! На въпроса - не ти ли омръзва да живееш - той отговаряс с абсолютна сигурност НЕ

да живееш не омръзва .

Малко се отклоних , но ако имам възможност до разговарям с такъв човек за мен ще бъде нещо изключително . Представете си каква мъдрост можеш да добиеш за 100 200 500 1000 години би било невероятно определено такъв човек би се доближил до съвършенството !

Ако някой дълголетник чете нашите постове - да драсне някой ред - звучи смешно, на дали ще се издаде, на дали всеки ще го разбере ! Е дано ако има такива хора да успея и аз да се запозная с тях .

Това което логично мога да изведа като техника за дълголетие (без да се доверявям на разни вятърничеви неща) е че както една дама беше писала в началото на темата трябва да пестим енергията си , да пестим думите си забелязал съм че в малкото моменти когато съм го правел в мен закипява голяма енергия , но обикновенно се претоварвам и се получава лавина, всяко претоварване води до спад в силите ми и влизам в порочен кръг който отключва кутията на пандора с всякяви настинки травми проблеми и т.н. Мисля си ако съумея да се контролирам и да не се преразходвам дали няма да успия да се задържа в едно състояние на балансираност, контрол над емоциите мислите и действията.

Мисля си че изглежда много просто , но може и да има някакъв ефект ! Изкажете се и вие .

Аз ще пробвам и ако има ефект ще споделя ! а ако някой безмъртен реши може да ни подскаже малко :) поне аз истински ще се зарадвам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте eneoros! :)

Харесва ми вашето разсъждение и откровеност. Сляпата вяра, която граничи с фанатизъм вече е ясно, че не върши работа. Но научната мисъл, която изследва вярванията и религиите е добра основа. Особено, когато се допуска съществуването на необясними неща...

Хората говорят за нематериално - добре де но науката не познава нематериални неща всичко което познаваме е материя електрическия ток е материален , звука също слънчевата светлина също !

Наясно сме, че човекът открива и доказва това, което вече съществува в Природата. Науката вече има своите открития за полета и частици, които са "разумни", които пренасят информация /квантова физика, например/. Психологията непрекъснато открива новости в човешкото съзнание и подсъзнание, които са свързани със заобикалящия ни свят... Изобщо Вселената е разумна и организирана. А това, че чавешкото ни его ни кара да мислим, че сме велики и все се мерим и гледаме да управляваме и мачкаме по-слабите, за да се почустваме добре, доказва само, че сме бебета в сравнение с тази Разумност...

Щял да ни омръзне живота пфффф...... често се чува това от доста хора - гледах един много интересен филм the man from erth там цялото действие се развива в една сатя където са събрани колеги преподаватели от местния унивепситет да изпратят заминаващия си колега - той решава да разкрие тайната си - той е на 14 000 години видял е с очите си цялата човешка история и дори твърди че той самия е някои от емблематичните личности в нашата история ! На въпроса - не ти ли омръзва да живееш - той отговаряс с абсолютна сигурност НЕ

да живееш не омръзва .

Малко се отклоних , но ако имам възможност до разговарям с такъв човек за мен ще бъде нещо изключително . Представете си каква мъдрост можеш да добиеш за 100 200 500 1000 години би било невероятно определено такъв човек би се доближил до съвършенството !

Да, ние, хората все негодуваме от живота си, все нещо не ни харесва, но когато наближи края се вкопчваме в него... Това е, защото не умеем да живеем за мига, да усетим красотата на всяка секунда от живота ни /независимо дали ни носи добро или лошо/, още повече че всичко е строго организирано и е само в наша полза /това ако вярваме, че Бог ни е предоставил най-доброто и имаме желание за израстване-съзнателно и духовно.../. "Всички умираме, но не всички живеем!"-тази мисъл я чух по тв и ми хареса.

А за хората на 14 000години, сигурно има такива, но те може би са се прераждали много пъти и едва ли не са срещали смъртта. /Сещам се за една мисъл на Иван Радоев-Щом животът не е вечен и смъртта не е безкрайна.../. Та тези хора сигурно са просто посветени и си спомнят някои минали свои прераждания... /Прочети някоя от книжките на Ш. Маклейн, П. Коелю, Пако Рабан, Дон Мигел Руис.../

Съвършенство... :hmmmmm: светът, човекът, Природата всичко непрекъснато се развива и променя, така че тази думичка е относителна. Тук сме за да живеем-да!, но и да се развиваме, да си тръгнем по-богати с нещо от този живот, защото всичко материално, което виждаме и пипаме остава тук...

Поздрави!

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Това което логично мога да изведа като техника за дълголетие (без да се доверявям на разни вятърничеви неща) е че както една дама беше писала в началото на темата трябва да пестим енергията си , да пестим думите си забелязал съм че в малкото моменти когато съм го правел в мен закипява голяма енергия , но обикновенно се претоварвам и се получава лавина, всяко претоварване води до спад в силите ми и влизам в порочен кръг който отключва кутията на пандора с всякяви настинки травми проблеми и т.н. Мисля си ако съумея да се контролирам и да не се преразходвам дали няма да успия да се задържа в едно състояние на балансираност, контрол над емоциите мислите и действията.

"Нищо прекалено" са казвали древните гърци. Всеки човек сам за себе си да намери средният път, мисля, че това е най.правилно. Но за тази цел ни е нужно да познаваме себе си и да умеем да регулираме цялата си живителна енергия.

Желая ви успех и ще се радвам да споделите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вярвам ,че продължителността на човешкия живот ще се удължи /тя вече се удължава/ , многократно .

Определящо ще бъде какво прави човек в живота си ,как живее ,дали е в хармония с останалата част от Вселената.

Мисля ,че и сега , в този момент от най- голяма важност е това,каква работа свършва човек в живота си и дали е в маскимална хармония с Космоса.

Ако се научим да увеличаваме и развиваме потенциалите си , би трябвало да живеем минимум по 300 г.

Дори чисто физическите потенциали . Да не говорим за психични и съзнателни . А какво остава за духовни .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

http://new-civilization.hit.bg/immortality.html

В този сайт има описани някакви странни неща свързани с постигането на някакво безсмъртие.

Допускам че с йога е възможно да се удължи живота, но чак пък човек да стане безсмъртен е преувеличено.

Какво мислите по въпроса

Линк към коментар
Share on other sites

http://new-civilization.hit.bg/immortality.html

В този сайт има описани някакви странни неща свързани с постигането на някакво безсмъртие.

Допускам че с йога е възможно да се удължи живота, но чак пък човек да стане безсмъртен е преувеличено.

Какво мислите по въпроса

Представяш ли си да може? Джонатан Суифт в "Приключенията на Гъливер", в страната, в която хората живеят на един летящ диск, описва едни такива бесмъртници. Те се раждат понякога сред семейства на смъртни хора. Когато се роди такова дете, познават го по характерна, особена бемка. тогава всички в семейството плачат...

Линк към коментар
Share on other sites

във филма Шотландски боец когато се роди дете безсмъртно го гонят от селото. Накрая един по един се намират благодарение на интуицията си и се избиват. Едни такива с мечове

В крайна сметка въпросът ми е дали наистина е вярно. Гледам пишат за някакви си хилядолетни йоги със свръхестествени способности. Документирани събития има. Ама малко прехвалено ми звучи. Чак пък безсмъртие. Разбирам да се удължи живота.

Дори и днес ако един човек се грижи за себе си няма да се учудя ако живее 120 години. В крайна сметка технологията е напреднала.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...