Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2010


Розалина

Recommended Posts

Късметче,днес моето момиче ме пита кога започваме тазгодишния житен режим.Направих справка.Мисля,че на 3.02.2010 е добре да се започне.Какво мислят другите последователи на житния режим във форума? :3d_007:

--------------------------------------------

свързани теми от форумите:

Житен Режим 2004 | Житен Режим 2005 | Житен Режим 2006

Житен Режим 2007 | Житен Режим 2008 | Житен Режим 2009

Гладолечение | Захранване след лечебен глад

свързани лекции:

Житното зърно | Абсолютната Чистота

свързани статии:

Житни режими. Правилно отношение. - обзорен материал

Мисли за житното зърно - мисли от Учителя за житното зърно

свързани притчи:

Житното зрънце на Заратустра. | Куршум и Житно зърно | Житно зърно, колкото кокоше яйце

Десетте житни зрънца | Притча за Сеяча | Мъдрецът, царската дъщеря и дървото на живота

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Клаудия, чудесно напомняне!

И аз избирам сряда , 3 . 02., защото ще се захранвам в събота.

Някой помни ли къде беше записана зависимостта между първия ден и качествата, които усилваме?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Как някой ми е прочел мислите :P

Днес мислех за житния режим и кога да си го започна.

Благодаря ви :)

Ако Житният режим започне в сряда е най-добре, защото влизаме в лечебницата на природата за 10 дни и завършваме в петък - деня, в който е създаден човекът. Тогава, ако искаме да постигнем нещо в живота си, трябва усилено да работим за развитието на сърцето си и животът ни да стане напълно съзнателен. Целта ни ще бъде постигната с усилена умствена работа и системни сериозни занимания.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

Линк към коментар
Share on other sites

Ако Житният режим започне в сряда е най-добре, защото влизаме в лечебницата на природата за 10 дни и завършваме в петък - деня, в който е създаден човекът. Тогава, ако искаме да постигнем нещо в живота си, трябва усилено да работим за развитието на сърцето си и животът ни да стане напълно съзнателен. Целта ни ще бъде постигната с усилена умствена работа и системни сериозни занимания.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

:thumbsup2:

П.С.А видяхте ли този хубав календар за

2010

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

И аз може би ще го започна тогава, да Клаудия аз го видях, прекрасен е! :3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

Житният режим започва на 3.02.2010 г./сряда/. Продължава десет дни. През тази година са спазени изискванията за началото му/Те зависят от целите ,които си поставяме/.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за оценката за календара. Той си има и своите недостатъци /като дизайн и снимки/. За жалост, ние не разполагаме с необходимата техника за снимане. Не искахме да крадем и чужд продукт/има доста качествени снимки в специализираните сайтове/.

Една от целите ни беше да внесем малко настроение в ''компютърното ежедневие'' или в домовете на тези, които са си го копирали.Но другата ,по -важната ,която искахме и искаме да постигнем, е мислите на Учителя да бъдат препрочитани през конкретния месец и чрез тях да ви помогнем да направите една малка крачка напред в духовното си развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Житният режим е най-доброто, което човек може да направи за своето духовно и физическо пречистване.Вече няколко години го правя и се чувсрвам отлично.Пожелавам на всеки да опита.:3d_056:

Редактирано от djein1
Линк към коментар
Share on other sites

хей тая зима май е към края си! Време за пречистване! Хубаво е, че се организирахме и много хора могат да си вземат екологично жито от Мърчаево. Към 1 тон жито се раздава в момента. Вижте повече тук и се присъединете! http://www.facebook.com/event.php?eid=246712520487&ref=nf

Линк към коментар
Share on other sites

Относно житният режим. За онези приятели ,които полагат усилен труд през деня и освен с жито ще се хранят с мед ,орехи и ябълки.

Има оплаквания ,че още през първите дни се получават стомашни смущения, които принуждават започналият житния режим да го прекрати.

От наблюденията, които съм правил ми е направило впечатление ,че масово се консумират замърсени с микроби орехови ядки. Това става най  -вече като ореховите черупки се трошат с ръце и извадените ядки се консумират без да се обръща внимание ,че ръцете след като са пипали ореховите черупки са се замърсили . Хубаво е да се изплакват ореховите ядки преди консумация.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден.

Миналата година бях прочела,в коментар ,че в деня преди да се започне режима е добре да се направи изчистване .В коментара се споменаваше за пиене английска сол,разтворена във вода.

Въпросът ми е :Необходимо ли е такова предварително прочистване на организма по този начин?

Линк към коментар
Share on other sites

Някой помни ли къде беше записана зависимостта между първия ден и качествата, които усилваме?

Ето тук. :rolleyes:

И аз мисля да започна житния режим тази година на 3-ти февруари и съм много щастлива,че всички условия тази година са изпълнени! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Само да уточня, че връзката между качествата и началото / края на режима не е като правило, а са астрологични разсъждения писани от ученик.

Всеки с основни астрологични познания може да си изведе и още подобни връзи / зависимости.

Линк към коментар
Share on other sites

Също съм решила да направя житния режим; дори днес ще потърся орехи с черупките :) ~ щом е добре да вадят ядките непосредствено преди консумация...

Линк към коментар
Share on other sites

А дали има още жито за раздаване в Бялата къща?:rolleyes: Аз лично се сдобих с достатъчно за мен за целия режим, но една моя приятелка прояви интерес,а няма жито с което да започне! Ако някой има информация моля да сподели!

ПП На всички пожелавам успешен и хармоничен режим!:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Екологично жито все още се раздава на три места в София:в Бялата къща, кв. Изгрев, ул. ген.Щ.Атанасов 6, в Кооперация Розова зора, ул. Хан Крум 7А, и в Центъра по квантова медицина, кв. Изгрев, ул. Жетварка 16. Раздава се безплатно по кг. на човек, но всеки може да вземе повече и за свои близки. При желание за благотворителност може да се оставя в касичката на центровете кой колкото прецени. Най-добре да минете през деня. Последно в неделя имаше достатъчно и на трите места.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се за малко странния въпрос, но по време на житния режим какво може да се пие? По-специално, може ли чай или само топла вода? Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей florestan.Аз лично пия и билков чай по време на режима.

Има много хубава статия за житния пост

тук

Ани го е дала също в темата Житен режим 2010.

Линк към коментар
Share on other sites

Екологично жито все още се раздава на три места в София:в Бялата къща, кв. Изгрев, ул. ген.Щ.Атанасов 6, в Кооперация Розова зора, ул. Хан Крум 7А, и в Центъра по квантова медицина, кв. Изгрев, ул. Жетварка 16. Раздава се безплатно по кг. на човек, но всеки може да вземе повече и за свои близки. При желание за благотворителност може да се оставя в касичката на центровете кой колкото прецени. Най-добре да минете през деня. Последно в неделя имаше достатъчно и на трите места.

Благодаря за бързия отговор!:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, не знам дали е подходящо тук и дали има значение за някого, но ми се иска да споделя собственото си състояние в момента, защото ако някой може да го разбере – то това са хората тук.60.gif

При мен в последните години в такива дни (обикновено след втория-третия) се появяват желания за „чистене” – буквално на всичко. Сякаш всички натрупани потиснати чувства и желания набират енергия да излязат. Всичко, което съм натрупала през годината като излишества от предмети, вещи, дори и отношения, както и всичко, което съм недоизказала и потиснала като изява – сега просто напира да се прояви. И това желание сега е по-силно от мен и ако допреди тези дни съм го пренебрегвала или по някакви причини и съображения не съм му обръщала внимание – сега вече не мога (а май и не искам) да го спра.. Обяснявам си го с това, че това физическо прочистване, което става в тези дни – води до подчиняване на човешкото и физическото пред по-висшото и съкровено желание на Азът, който поема кормилото безпрепятствено и иска да освободи и прочисти и себе си.

Напоследък сънят доста бяга от мен и до късно чета и пиша. После, сутрин ставам по-рано от обичайното и започвам да тормозя и ръчкам всички около мен.. biggrin.gif Днес ме обхвана мания да чистя и да изхвърлям и досега напълних догоре почти два амбалажни чувала с всякакви „куклички и парцалки”, бележки и творения, събирана коса, нокти и дрехи.. С една приятелка (също „пироман” като мен biggrin.gif ) имаме „хоби” на три-четири месеца да ходим на Караач-теке тук до нас и да си правим малък горски пожар от събраните излишества – и въпросните чували, заедно с нейните, които тя също подготвя тези дни, ще ни свършат добра работа. След пожара ще си правим и деспачо за годината.

Имам да „доизчиствам” и някои неща в отношенията си са някои хора. И се подготвям да им се обадя и да приведа в ред нещата и там.rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Чебурашка, разбирам те...Искам само да те питам въпреки, че е малко в страни от темата, за ноктите и косата. Понеже знам, че трябва да се изгарят сред природата, аз малко се смущавам защото нашият град е малък и всички се познават. Душат се и се клюкарстват един друг, а горичката е пълна с познати. Затова аз си ги хвърлям в печката. Чудя се дали това не е погрешно!?  Както знаем, Учителя дава формули които да се правят сред природата, явно в това се влага много дълбок смисъл и е важно!?!? Много се чудех кой да питам и ето, че намерих удобен случай :) Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...