Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро в помощ на животните


Recommended Posts

Единият ми котарак изчезна, няма го от 4, 5 дни. Другият посърна, почти не се храни, а някои си мислят, че между животните няма привързаност и емоции. Както и да е, изтеглих карти с въпрос, дали е добре и дали ще се върне - Страшният съд, Крал меча, Рицар жезли. Като ги видях, просто... сигурно вече не е между живите. Рицарят тук ме затруднява - понеже се свързва с пътуване, преместване, си помислих, да не го е блъснала кола.

 

Пази си котките :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Кучето на майка ми от отдавна има бучка (киста някаква не знам) на гърдите и не е много добре. Майка ми започна да прилага компреси, които обикновено премахват подобни образования, но това е доста отдавнашен проблем и началното подобрение, което отчетохме, като че ли изчезва. Затова се допитах до картите:

 

В какво здравословно състояние се намира кучето X?

 

4 Чаши   1 Магът   9 Мечове

Отдолу - 8 Жезли

 

4 Чаши точно описва нейното състояние - на апатия, постоянно спи и няма живец в нея.

1 Магът от една страна е майка ми с нейните компреси и 9 Меча - тревогите й, че компресите не помагат.

От друга страна ми дойде наум, че ян енергията, мъжката енергия, точно на активността, покрай 4 Меча и 9 Меча, означава, че й липсва и е нужно някак да се набави. И че всъщност Магът е самото куче.

При всички положения с тия 9 Мечове и 8 Жезли (Скорошни новини, бързо развитие) предполагам, че бързото развитие ще бъде на тумора и кучето ще си замине.

 

 

Затова попитах:

Как ще се развие здравословното състояние на кучето X, ако в следващия месец жената X продължи да й поставя компреси?

 

18 Луната   13 Смъртта   20 Страшният съд   Отдолу - 5 Мечове

допълнителни карти за всяка едно от горните:

10 Жезли    7 Чаши           Паж Пентакли

 

Предполагам, че кучето ще си замине от този свят.. Но като че ли има вероятност болестта (луната и 10Ж) да бъде трансформирана (смъртта) и отложена (7Ч), за да се пробуди и съживи кучето (страшния съд и пажа) и ние да тържествуваме над загубата на болестта в тази битка (5М), а не тя над нас... 

 

 

Помагайте, моля!

Линк към коментар
Share on other sites

Давайте му обезболяващи на кучето.

Иначе са ти правилни опасенията - съжалявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Невяна, мисля че няма надежда за кученцето. В какво може да се изрази един Страшен съд за едно животно - аз го разбирам буквално. По 10 жезли със 7 чаши - няма сили вече да се бори. По 9 и 5 меча си мисля, че страда, изпитва болка. Не мога да разбера само, защо се е появил Магът на 2-ра позиция - струва ми се някак в противоречие с останалите карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето ви комбинация за развитие на здравословно състояние на куче.

Картите са трудни, но все едно, лесни няма.

 

7 чаши, Ас меча, Кралица пентакли

 

И, вторият въпрос, дали ще се възстанови от травмата - 7 пентакли, Императрицата, Обесеният.

 

Картите са буквални, притесняват ме не картите като карти, а това, че отразяват характерни състояния за човека. С изключение на комбинацията 7 чаши с Ас меча, те са чисто "животински".

Кралица пентакли е неоплазията.

 

По втората комбинация, бавно ще отшуми и не без последствия. Тежки старини - по Императрицата с Обесеният, които образуват ъгъла на Отшелника. Отново заради тежките пентакли, още повече, че Кралица пентакли преминава в Императрица, а това е лоша прогресия.

 

...

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица пентакли е неоплазията.

 

 

Всъщност, това е хематом. Нито неоплазия, нито абцес. Но все е там. По пентакли тежи като камък и то е видно и с просто око. Тежко е, когато пентакли наистина са пентакли. За съжаление, това може да се види, само когато се гледа за болести и то, или при некрозирала плът или при хематоми, особено след тежки удари.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Отшелника. Отново заради тежките пентакли, още повече, че Кралица пентакли преминава в Императрица, а това е лоша прогресия.

 

...

 

Лошата прогресия отваря врати за много дискурси, най-вече за това, че живеем в общество от жестоки егоисти. В хора, които са забравили Петър Увалиев, но това отново е друг нюанс. От кучетата към човеците и обратно.

 

Всички много се вайкат и уж страдат по болни животни (и не само), но когато трябва да се действа, ги няма.

 

Кралица пентакли, освен всичко друго, че е камък, камък е и хематом, възпалена лимфа, непомосимост към физиологията, етиология на болката, е и деконструкция на личността (в психологически смисъл), лишава я от гъвкавост, от прозорливост; в някои комбинации е добра карта, но за израстване на личността е пагубна, вредна и унищожителна.

 

Но някъде там, дълбоко или нависоко, дебне МАГЪТ, който оправя всичко. Магът.

 

Винаги има как да помогне. И аз грабвам този момент веднага, не мисля. В този конкретен случай ми помогнаха животинските карти - именно 7 чаши и Ас меча, а именно как да намеря решение на случая, не че беше за мислене, но ме наведоха на точното лечение за конкретния случай, все пак говорим за животни.

7 чаши и Ас меча говори за нахлуване на осъзнаващ Аз над архетипно съдържание, каквото може да бъде един кучешки мозък :) Т.е. конструкцията беше взаимна и рефлексивна - помагайки на това конкретно куче, помагам и на архетипа да живее. Както биха се изразили йорубианците, в това куче има Лоа, на което трябва да се принесе жертва и тя се нарича любов, храна и вода. И малко кръв :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Котето ми изчезна преди 4 дни, по-точно докато ме няма един човек го е извел на улицата... Търся го още, но без успех. Наредих си и карти, които мен ме обезкуражиха, но се надявам да ми кажете и вашето мнение:

 

1. Ще намеря ли котето до 2 седмици? - 4 копия, Дявол, Крал Чаши

2. Добре ли е то и наблизо ли е? - Крал Чаши, Дявол, 4 копия ...

 

Четох тук, че има ли Дявол - няма надежда :((( Възможно ли е обаче, той да е проекция на моите пристеснения и обезвереност? Обръщането на реда на картите при задаването на двата въпроса може ли да се погледне и като обръщане на пътя му, сега като ги гледам това си помислих? Или че поне е наблизо? Кралят може бе е онзи човек, седящ в центъра на събитията, Дяволът е всичко околко деянието му... Или пък просто не съм разбъркала добре картите втория път :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Котето ми изчезна преди 4 дни, по-точно докато ме няма един човек го е извел на улицата... Търся го още, но без успех. Наредих си и карти, които мен ме обезкуражиха, но се надявам да ми кажете и вашето мнение:

 

1. Ще намеря ли котето до 2 седмици? - 4 копия, Дявол, Крал Чаши

2. Добре ли е то и наблизо ли е? - Крал Чаши, Дявол, 4 копия ...

 

Четох тук, че има ли Дявол - няма надежда :((( Възможно ли е обаче, той да е проекция на моите пристеснения и обезвереност? Обръщането на реда на картите при задаването на двата въпроса може ли да се погледне и като обръщане на пътя му, сега като ги гледам това си помислих? Или че поне е наблизо? Кралят може бе е онзи човек, седящ в центъра на събитията, Дяволът е всичко околко деянието му... Или пък просто не съм разбъркала добре картите втория път :(

 

Пробвай пак, без емоции и без мантрата "проекции".

Картите ти са ясни.

И тук е моментът да напомня на другите, че ако искат да помагат, сега е моментът и да се види какво са научили от Таро.

 

Извинявай, че използвам болката ти, но така се учи Таро.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

1. Ще намеря ли котето до 2 седмици? - 4 копия, Дявол, Крал Чаши

2. Добре ли е то и наблизо ли е? - Крал Чаши, Дявол, 4 копия ...

 

 

Здравей Джи! Изобщо не съм от напредналите, но ще се опитам да разсъждавам върху картите ти.

На първият въпрос за мен отговорът е "Не". По 4 мечове са препятствията и затрудненията ти да го намериш и предопределеността, в смисъл, че едва ли нещо можеш да направиш, на тази ситуация (Дявол). Освен това тук става въпрос за загуба на свобода (дяволът на 2 позиция). Не съм сигурна как да тълкувам Кралят чаши тук. Идват ми наум лоши намерения от страна на мъж.

По втория - мисля, че котето е вече в по-добрия свят (дявол - 4 мечове). Картите те съветват - "Откажи се, приеми!" (4 мечове трета карта). Отново се затруднявам да тълкувам Кралят чаши....

Съжалявам наистина, мисля че картите не дават надежда ......

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

 

1. Ще намеря ли котето до 2 седмици? - 4 копия, Дявол, Крал Чаши

2. Добре ли е то и наблизо ли е? - Крал Чаши, Дявол, 4 копия ...

 

 

Здравей Джи! Изобщо не съм от напредналите, но ще се опитам да разсъждавам върху картите ти.

На първият въпрос за мен отговорът е "Не". По 4 мечове са препятствията и затрудненията ти да го намериш и предопределеността, в смисъл, че едва ли нещо можеш да направиш, на тази ситуация (Дявол). Освен това тук става въпрос за загуба на свобода (дяволът на 2 позиция). Не съм сигурна как да тълкувам Кралят чаши тук. Идват ми наум лоши намерения от страна на мъж.

По втория - мисля, че котето е вече в по-добрия свят (дявол - 4 мечове). Картите те съветват - "Откажи се, приеми!" (4 мечове трета карта). Отново се затруднявам да тълкувам Кралят чаши....

Съжалявам наистина, мисля че картите не дават надежда ......

 

 

Здравей, femme (едно красиво име на френски, имайки предвид и че съм франкофон :))

 

Дай отново и ти. Нов анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

За подобни случаи гледайте прехода от първата към третата карти.

И винаги гледайте първата комбинация - 4 жезли към Крал чаши през Дяволът, това нещо значи първо и дава яснота или не дава за случая, това първо трябва да ви обърне внимание.

От друга страна Дявол с Крал чаши говори за друго

От друга страна 4 жезли с Дявол говори за трето

Какъв е изводът?

Линк към коментар
Share on other sites

:) Сега ми се струва, че котето е разгонено и е тръгнало по срещи :) Може да е "обсебено" от друга котка/котарак.  Та не е много сигурно дали ще се "намери". Това по първия въпрос. Дано не плещя глупости, но това ми "дойде" изведнъж :)

По втория ще се опитам утре, сега не мога, май....

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Ти си на прав път, но важно е защо на собственичката излизат Дяволът и Крал чаши? За мен е по-интересният въпрос :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Дяволът с Крал Чаши загатва за силни емоции, пристрастеност. В първия момент се зачудих, дали не описват мъжа, извел котето.

Дяволът с 4 жезли - "сексуална среща", както е написала Femme, сигурно котето е разгонено.

Според мен, картите описват, какво означава общуването с котето / 4 жезли / за някой - Дявол с Крал Чаши.

Линк към коментар
Share on other sites

...Крал чаши с Дявола...някой някого манипулира...и си играе с нас...дали не значи,че някой не казва цялата истина?!?... :)....Това си е емоционален шантаж...На мен ми прилича,че някой е използвал "разходката" на котката,за да се отърве от нея...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Ти си на прав път, но важно е защо на собственичката излизат Дяволът и Крал чаши? За мен е по-интересният въпрос :)

 

Здравей, 

 

Наистина добър въпрос, и право в целта, по-скоро в центъра на събитията... Твоите насоки и разсъжденията на tanya84 са изключително на място, но на едно друго място... онова, което се случва преди конкретния проблем. Да, Дявол с Крал Чаши е човекът, извел котето, а като казвам извел, нямам предвид "извел на разходка", а изхвърлил (наистина е много болезнено за мен дори да го напиша). Има зависимост, има и злоупотреби ("чашовски"). Всъщност това беше и причината да си помисля, че картите не отговарят конкретно на зададения от мен въпрос, а по-скоро ми рисуват всички детайли, проблеми и моите усещания (неща, които вече знам, но които неглижирам) Тези неща не ги написах, защото вчера ме вълнуваше основно дали ще си видя пак котето, другото си го знам. Усещах обаче, че съм прекалено афектирана, за да погледна на картите обективно (много, ама много ми пречи това, затова и все по-рядко се занимавам за лични въпроси с тях, а ги имам и се интересувам от не помня кога) :(

 

Моите "4 копия (жезли)" са във властта на Краля и са се превърнали в моят Дявол. Котето е тъжната моментна ситуация, но не основен проблем тук. Всъщност, това ми даде малко надежда, може и да има шанс да го намеря, но това не означава, че драмата ще свърши.

Другото - обръщането на реда на картите от 4К/Дявол/КралЧ, към КралЧ/Дявол/4К ме накара да си помисля, че може и да върна нещата в изходна позиция, а именно тя е Проблемът. Още повече, чувствам се виновна, защото "позволих" това да се случи, по-точно не успях да го предотвратя, това отново може да е причина за появата на Дявола. Всичките ми съждения се вътят около тези разсъждения. Не знам дали съм на прав път...

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

И на мен започна да ми минава тази мисъл. Тук не всичко се казва, има нещо скрито, потайно. Дали пък целта не е била точно "любовна среща" на котьо. Смятам, че  то е добре, макар и в неизвестност. Обаче на него май му е харесало и не мисли за дома :)

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

...Ами на мен 4жезли/дома/ с Дявола ми навява на състояние,нагнетената обстановка,сцената на която са се развили събитията...,а причината да са крамоли м/у комшии,а за Дявол и Крал чаши вече споменах по-горе...Както знаем Крал чаши е толерантен и състрадателен,а наличието на Дявола го обръща с главата надолу и го прави точно неговата противоположност...Дори като продължавам да разсъждавам ми прилича и като човекът да не е бил в трезво състояние,когато го е направил...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

И на мен започна да ми минава тази мисъл. Тук не всичко се казва, има нещо скрито, потайно. Дали пък целта не е била точно "любовна среща" на котьо. Смятам, че точно това показва втората подредба. Обаче на него май му е харесало и не мисли за дома :)

 

Здравей и не теб :)

 

Ами, за съжаление, не е била това целта, иначе на котьовците си им е любовен сезон и като нищо вече и моето да е "помирисало роза", но това не ме притеснява толкова.. Инак, нормално е да не се казва всичко тук, аз ако тръгна да описвам всичко, цял ден има да ме "четете" :D А и въпросите ми бяха (уж) прекалено конкретни за протяжни изказвания, уж, ама явно не...  Дано и да му  харесало да поскита извън дома, поне ще съм спокойна, че се забавлява, докато аз го търся.

 

Мисля да наредя нови карти, даже се чудих дали няма да е по-добре друг "стопанин" на котето да тегли карти за него, някой по-встрани от гореописаната ситуация.

 

Благодаря Ви за отговорите на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Джи, трябва да се изразявам по-ясно. "Дали пък целта не е била точно "любовна среща" на котьо." Тук имах предвид използването на момента като предлог, оправдание за отстраняването му от вкъщи.  Обаче се изразих по съкратената процедура. По принцип не съм многословна. Между другото, щях да те питам дали не е мъжко :), но ти ми отговори вече.

Засягаш се на собственик ли? :)

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Трябва да се изразявам по-ясно. "Дали пък целта не е била точно "любовна среща" на котьо." Тук имах предвид използването на момента като предлог, оправдание за отстраняването му от вкъщи.  Обаче се изразих по съкратената процедура. По принцип не съм многословна. Между другото, щях да те питам дали не е мъжко :) 

Засягаш се на собственик ли? :)

 

 

 

Абе наистина трябва, поне аз не те разбрах и сега пак не мога :( Котето беше отстранено, аз това го написах, написах и че това бе сторено от онзи мъж, докато мен ме няма, въпреки забраната ми... Тези неща не ги казах от първия път, защото исках да разбера, сега когато съм тук и го търся, дали ще успея. Картите обаче извадиха наяве фрагменти от личната ми драма покрай случката, затова и писах при вас за съдействие, тъй като имах нужда от помощ и насока за търсене на отговор на конкретния въпрос "Ще си намеря ли котьо?".

 

Котьо е девойка и май пак не разбирам "Засягаш се на собственик ли?"  :( Но като цяло не се чувствам засегната, просто аз съм по-скоро многословна, но за някой неща, най-вече твърде лични, ми трябва достатъчно смисъл, за да си ги кажа от раз, често срещано явление ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ще се опитам да го кажа направо - предположих, че мъжът го е извел с надеждата да се засхласне по някой разгонен котарак (защото тогава незнаех какъв му е пола) и така да се "загуби", да изчезне от дома. Сега по-ясно ли е? :)

Не можех да си обясня присъствието на Краля чаши в подредбата. През цялото време имах усещане, че това би означавало благородният мъж да е станал тиранин! (не го разбирах, мислех, че трябва да е друг крал тук в този случай)  и отчитах само Крал чаши + Дявол като дълбоко обсебване на този мъж вероятно от жената до себе си, мъж излизащ от кожата си и не подбиращ средствата, за да манипулира нея в частност, а и всички останали в цялост. Не става ли дума за мъж с прекрасна душа и непоносим характер?

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Ами то от въпрос за котето стигнахме доооо...пухкавият сладкиш как ли сега се кефи на любовният си период и свалките на "мачовците",а ние тук... :3d_167: ...Освен Джи да каже какъв аджеба е този тайнствен мъж B) .../при желание,разбира се.../...и да разберем каква  всъщност е истината...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Ами то от въпрос за котето стигнахме доооо...освен Джи да каже какъв аджеба е този тайнствен мъж B) .../при желание,разбира се.../...и да разберем каква е всъщност истината...

 

Така е, малко нелепо почвам да се чувствам, този е мъж е кажи-речи такъв, какъвто го описва последно femme, но не знам това дали е толкова важно в случая.. Ами дано не съм досадила с писаниците си, мисля да изтегля нови карти, да видим какво ще излезе, а след време ще пиша за обратна връзка. Дано да ви се "похваля", че съм го намерила. :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...