Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Любовта и нейните прояви


Иво

Recommended Posts

Веднъж в час по философия спорихме за истинската любов и преподавателя каза,че това е любовта към семейството.Че единствено тази е истинската любов,а всяка друга любов рано или късно се изпарява.Вие какво милите за това твърдение.На мен не ми се иска много да повярвам,защото все се надявам ,че на земята има един мъж,който е определен за мен и ще бъдем много щастливи заедно.

Мона -много съм съгласна с теб.Влюбения човек отслабва.Това е като чудна диета.Веднъж като бях влюбена за 1 седмица свалих 3 кг:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А семейството какво е? Мъж и жена, които се обичат и имат деца.

Човек се влюбва, обича, накрая избира един човек, с когото да сподели всичко. И най-хубаво е да запазят любовта си през целият си живот.

Такова хубаво, слънчево момиче, толкова искрено...ще срещнеш пламенната си любов. Само отвори очи, за да го видиш този мъж и не се страхувай.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Имах предвид,че моят господин по философия ни обеждаваше,че истинската любов е тази родител-дете.Обясни ни ,че кръвната връзка е истинската любов.

а за моята истинска любов-вече се пооспокоих и си мисля,че когато съм готова за нея ,тя ще дойде.Сега съм се заела със себе си.Мисля,че една хармонична връзка е тази в кочто можеш да бъдеш себе си,затова първо ще открия себе си,за да БЪДА себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно така!

Имах една неуспешна връзка, с човек, който се дразнеше почти от всичко в мен. И се заяждаше.

А след това срещнах човекът, който ме харесваше точно такава, каквато съм. И още ме обича, както и аз него. Така никак не е трудно да бъдеш себе си.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че Любовта се проявява точно когато в нея вече няма роли - родител-дете, съпруг - съпруга, приятели... Когато започне човек да усеща всички други равни на себе си, а своето себе си успее да отдели от ролите си в този си живот.

Линк към коментар
Share on other sites

А семейството какво е? Мъж и жена, които се обичат и имат деца.

Не е задължително да са точно мъж и жена.Има и други възможности.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм нов тук, но все пак искам по някакъв начин да навляза в темите, които се обсъждат в този форум. Заинтригува ме и точно тази тема, която може би е и най-важната. Та относно нея-темата, ако не се лъжа, Кабир е казал, че неговото страдание от раздялата му с Възлюбения не може да се сравни по никакъв начин със страданието, което е изпитал Авраам. Ами не е ли това истинската Любов

Линк към коментар
Share on other sites

Кабир е казал, че неговото страдание от раздялата му с Възлюбения не може да се сравни по никакъв начин със страданието, което е изпитал Авраам. Ами не е ли това истинската Любов?

"О, мой Боже, ако Те обожавам поради страх от ада, изгори ме в ада, ако заради надежда да отида в Рая, не ме допускай там. Но щом те обожавам заради Самия Теб, не крий от мен вечната си красота" Рабиа от Басра

"Светците не се стремят към спасение

нито са изкушавани от четирите съблазни на света

...

Не се блазнят от риди и сидхи...

не търсят ни власт, ни светско величие...

С презрение се отнасят към удоволствията на всичките 7 небеса.

...

О Палту, аз не търся нищо.

Искам само компанията на преданите Богу

които ни освобождение желаят

ни четирите съблазни на света."

Палту Сахиб

Линк към коментар
Share on other sites

Когато любовта се прояви, в душата ми настъпва изгрев. Познавам любовта по това, че и в най-голямата тъмнина ми е светло като в ден, в най-големия студ ми е топло като през лято, в най-голямата тъга ми е весело, лека съм като пеперуда, летя си като птиче, няма облаци и мраз. Забравям за себе си. Ставам дете.

Може и да греша, но така познавам любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато любовта се прояви, в душата ...настъпва изгрев. ...и в най-голямата тъмнина ми е светло като в ден, в най-големия студ ми е топло като през лято, в най-голямата тъга ми е весело, лека съм като пеперуда, летя си като птиче, няма облаци и мраз. Забравям за себе си

Да :sorcerer::thumbsup2::thumbsup::feel happy::)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :3d_043:

Съзерцание за Розата

Има дълбоко в тебе едно скрито Цвете.То е наречено Роза.Тази Роза ухае на Вечност и Миролюбие.Тази Роза ухае на Истина и Уют.Тази Роза е твоят Дом-Дом, съграден от Древен Покой.Тази Роза е твоята Душа.Познаваш ли тази Роза?

САФА ТАОРА-Книга на Съзерцанията на Древните Атланти

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е Любов с голямо Л, не може да има основни и неосновни форми.

Формите за проявление Любовта са безгранични.

Другото е временно човешко творение и желание.

Любовта е безкарйна..съдържа всичко..

Любовта е моята религия..../сърцето ми е способно да приеме всякаква форма-то е пасище на газели и манастир на монаси,храм за идоли.......Аз изповядвам Религията на Любовта,който и път да поемат камилите и...Любовта е моюта религия и вяра..." Шейх Ил бин Араби"

Но любовта не е само светлитна....

Линк към коментар
Share on other sites

Много може да се каже по тамета.От векове хората се опитват да си обяснят този феномен.Мился,че за всеки човек любовта има различна проява.При някой дори това да ти причиняват болка е израз на любов.

При мен проявата на любов е когато виждам човека,когото обичам да се усмихва и да е щастлив и аз се усмихвам и съм щастлива.

Някъде бях чела,че любовта е съвкупност от всички чувства взети заедно-тъга,радост,болка,щастие,омраза,любов.

Линк към коментар
Share on other sites

"Целият свят може да ви обича, но тази любов няма да ви направи щастливи. Това, което ще ви направи щастливи, е любовта, която извира от вас. Това е любов, която е различна. Това не е любовта, която другите имат за вас. Любовта към всички е вашата половина. Другата половина може да бъде дърво, куче, облак. Вие сте едната половина. Другата половина е това, което възприемате. Вие винаги сте свободни да обичате. "(Дон Мигел Руис)

Когато моята половина страда /сиреч моята любов към света/ , аз съм нещастна . Когато моята любов към света е в добро изправно състояние , моите мисли и чувства са прави , всичко се изправя покрай тях и щастието ми е пълно .

Изправяйте мислите и чувствата си , удължавайте ги ! :3d_085:

Линк към коментар
Share on other sites

Търси Любовта, но тя е всякога отвъд търсенето. Стреми се към Любовта,но тя е всянога отвъд стремежа. Жадувай за Любовта, но тя е всякога отвъд жадуването. Любовта, това е твоята Дълбочина. Открий дълбочината си и ще бъдеш реален. Твоята дълбочина е твоята Реалност, защото в Дълбочината си ти си Любов.

САФА ТАОРА*

Линк към коментар
Share on other sites

Търси Любовта, но тя е всякога отвъд търсенето. Стреми се към Любовта,но тя е всянога отвъд стремежа. Жадувай за Любовта, но тя е всякога отвъд жадуването. Любовта, това е твоята Дълбочина. Открий дълбочината си и ще бъдеш реален. Твоята дълбочина е твоята Реалност, защото в Дълбочината си ти си Любов.

САФА ТАОРА*

СТРАХОТНО :) :) :)

какво ще кажете и за място само с цитати?????

Струва ми се, че те са най-истински.....

Търси Любовта, но тя е всякога отвъд търсенето. Стреми се към Любовта,но тя е всянога отвъд стремежа. Жадувай за Любовта, но тя е всякога отвъд жадуването. Любовта, това е твоята Дълбочина. Открий дълбочината си и ще бъдеш реален. Твоята дълбочина е твоята Реалност, защото в Дълбочината си ти си Любов.

САФА ТАОРА*

Редактирано от sand
Линк към коментар
Share on other sites

name='Венцислав_' date='Feb 18 2007, 16:01' post='28893']Бил съм обсебен, до степен на физическа болка, до прегаряне на слънчевия ми сплит - ех, астрал проклет, заслепяващ и увреждащ. Малко над животното съм бил, поклон пред еволюцията. Малко имунизиран, но едва ли съвсем защитен и занапред...

Тъжно ми е, че това “друго непознато нещо, наречено Любов”, остава наистина непознато за много хора.

Физическата болка за която ти пишеш, аз също съм я изпитвала и тя за мен беше пречистваща защото човешката любов която изпитвах, и от която не съм защитена и занапред, ме преведе през много болка и страдание, водейки ме към търсене и преоткриване на мен самата.

юбовта предизвиква физическо и умствено преображение в хората. Тя създава у човека ред алхимически процеси, под влиянието на които цялото му същество се изменя. Всеки се преобразява, когато почувства, че е обичан.

Физическата любов носи големи промени. Който иска да я опита, трябва да знае, че ще се движи от едно състояние в друго, от радост в скръб, и от скръб в радост.

Божествената любов върши чудеса. Където мине, твори и пресъздава. Тази любов трябва да се изучава. Но ако не сте приложили човешката любов, която е с най-малки жертви, как ще приложите Божествената, за която се изискват големи жертви?" (Беинса Дуно)

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, постът ми беше иронизиращ... Вероятно като съм го писал съм знаел какво... Но и съвсем истинен, като усещане, преживяване... Но и тогава съм знаел, че това няма нищо общо с Любовта, а просто резултат от силно привързване и противопоставянето между събитията и огромното желание за притежание на егото. И също ми е много мъчно, че от малко хора се вижда това, но трудно се заявява, понеже първо те приемат за лицемер, а после, ако нещо от казаното премине през нечии уши (понеже първо се блъска в отсрещната его-преграда), то вероятно ще предизвика вътрешен конфликт. Последното всъщност е хубаво, но не и за моментното възприятие на потърпевшия, а самия Той оценява само него. И се пита: да помегеш ли на тези, които не искат, нито знаят кое би им помогнало? Кой е отговора на любовта?

Проявите са форми, а Любовта може да се изявява чрез чужди форми, но не и в собствени. Същността и е, че Тя е същност.

Любовта е Живот. Животът е Любов. Не столетка, не кармичен цикъл, не в плът. Някой докосвал ли се е до абсолютността? Само Абсолюта може да има усещане за себе си, но той съществува в зачатък у хората. Но ей, как можеш да култивираш съвършенство, как можеш да го развиеш? Дори ограниченията на логиката не биха позволили подобно допускане, а отвъд логиката е... Истината. И си мислим, че и нея можем да култивираме... О, неразумни. На абсолютността можеш само да се отдадеш. Но за човешката личност това е най-невъзможния процес. Толкова е невъзможен, че много човешки братя отнеха победата на смъртта. Те познават Любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма основни форми за проява на любовта... Тя се появява внезапно и мълниеносно и не пита кой си, къде си и какъв си. Връхлита те като стихия. Може и да те отнесе във водовъртежа. Но, какво пък. В това е истината. Много чувства се появяват късно, когато най-малко са очаквани, когато сме изградили еготичните си кули - и, хоп, тогава идва онова, което не можем точно да определим какво е, но знаем, че без него, ние не сме живи.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Няма основни форми за проява на любовта... Тя се появява внезапно и мълниеносно и не пита кой си, къде си и какъв си. Връхлита те като стихия. Може и да те отнесе във водовъртежа. Но, какво пък. В това е истината. Много чувства се появяват късно, когато най-малко са очаквани, когато сме изградили еготичните си кули - и, хоп, тогава идва онова, което не можем точно да определим какво е, но знаем, че без него, ние не сме живи.

А, Мона, изглежда говориш за една от формите на любовта. Тя наистина е вихрена и мълниеносна, не пита ... и всичко останало, за което говориш и много още. Но е форма. И то - смъртна. Като всички форми. Да, пленяваща е, могъща е, изглежда фундаментална, непреодолима. Казват, че може да бъде спасена... от Еликсира на Безсмъртието. Един символ, който, като всички останали символи, има много етажи- по един за всяко стъпало на осъзнаване на човешкото същество. Като така няма да обсъждам какво точно е той (особено с Орлин! :) ) - всеки колкото го разбира- толкова е за него... :) Но имало такъв... и който милее за своята вихрена, изпепеляваща любов, ще да трябва да намери Еликсира на Безсмъртието, за да не умре любовта му, колкото и красива, уникална, чиста и дълбока да е точно неговата! Иначе... ще си подскача от една форма на друга. Като се омърля, или като умре едната- ще си търси друга...

А като намери Еликсира на Безсмъртието (то ест- когато може да каже с основание: "О, Смърт, де ти е жилото?", тогава Любовта, която е същност, ще се проявява във всичко, което той върши- и в любовта, и в музиката, и в строенето на къщи, и в готвенето... във всичко, във всичко!

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Да, да ,да -3-пъти да за Багира .

Любовта има толкова форми на проява , че да ти се завие свят , бих казала всичко добро в света е проява на любовта .

За формата и съдържанието е друга , дълга и предълга тема .

Линк към коментар
Share on other sites

Малко лек хумор преди лягане за формите и съдържанието.

Чаша и шише

Нападна я шишето:

Кажи къде е питието?

Изпразваш ме от съдържание.

А тя му рече:

Мани, мани!

Не обвинявай мене.

Стига!

А виж ръката,

дето ме надига.

Лека нощ, братчета и сестрички!

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е водопад, а изворът е моята душа.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...