Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология на професионалното ориентиране


fony

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам един въпрос относно професионалното ориентиране и реализация. Спрямо планетите, които отговарят за това, дали имам някакви шансове за успех в областта на правото. Или нещо с писане - текстове за реклами, сценарии, журналистика. Родена съм на 14.11.1982 г. в Русе около 14.00 часа. По принцип са ми казвали и че имам някакъв артистичен талант, ама тва беше мноооого отдавна. Благодаря много на който реши да се заеме. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте на всички!

Радвам се, че открих тази тема. От 1 година и аз се интересувам от астрология. Много съм объркана относно професионалното ми ориентиране. Смених 3 различни работни места, с работа от различно естество, но не мога да намеря "моята". На всяко работно място имам страхотни трудности (които може би идват и от мен, не отричам), проблеми с работа, колеги, шеф и като цяло не знам дали не ми върви професионално, но при всички положения може би не съм открила подходящата професия. Подскажете ми някакви насоки, които може би ще видите в наталната ми карта. Родена съм на 31.01.1987 г. в град София, точно в 00,25 часа. Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Здравейте! Ще ми е забавно да разбера какво се предначертали звездите за мен...всъщност би било интересно да видя доколко се припокриват нещата между наталната ми карта и реалността...Така, че ако има някой добър човек (и със свободно време за което) - 06.05.1988, 5.45, гр. Луковит.  И весели празници на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) ваканцията ми остави малко отдавна чакани минути за едно любимо занимание - нека видим дали и какво съм позабравила и позапомнила... 

 

Картата на mochito: 7 Октомври 1985 13:15 - Шумен.

Ситуацията е като че ли умишлено заплетена и всички "играчи" си прехвърлят топката един на друг. 10 дом в скорпион и МЦ в съвпад с плутон вещае не съвсем спокоен професионален път и реализация предимно в сфера, свързана с много интуитивни способности и занимания, съвсем вероятно свързани с духовност, влияние върху психиката на хората, емоционалната сфера, емпатията са силната страна, която е предвидена за реализация в обществото. Интересното започва сега - Марс е в съвпад с венера, но и двамата са в дева в 8 дом, но тук идва взаимната рецепция с меркурий. Той пък е управител на 6 дом (близнаци), но е в 9 дом във везни. На дори малко грамотните ситуацията веднага подсказва обществено поприще, свързано с комуникацията и взаимоотношенията между хората, както и с обработка на информация. Съпричастността и чувствителността е важен фактор, който по всяка вероятност е дълбоко заложен в човека с тази натална карта - добрите отношения със силната луна в 7 дом подсказва, че партньорът в живота ще бъде с много сходен характер и професионално поприще и/или ще подкрепя и подпомага професионалната реализация. 

 

Сега - още по интересно - в 10 дом е строгият учител сатурн, чийто козирог е на асцендента. Картинката се допълва добре с юпитер в 1 дом но във водолей, в подчертани отношения със слънцето (тригон) и с МЦ/плутон и северен възел(квадрат). Личностната изява ще бъде в духовен и емоционален план и ще обогатява и носи усещане за пълноценност, но ще се налага да търси адекватно прилагане на същата тази духовност в конкретни житейски ситуации и занимания, в служебни задължения и може би в преобразования и необходими разрушения на навици, очаквания, и драстични промени, свързани с тях. Професията може да бъде свързана с всички обществени сфери - от право до медицина (може би свързана с психотерапия), възможни са журналистика, социология и дори политика, или екипен мениджър в в някаква интелектуална професия. Възможни са активност в сключване на сделки и преговори с много различни страни..

Засега стига, ще чакам с интерес някаква информация. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте нова съм в този и форум и искам да се извиня, че така нахлувам в темата, но мога ли да помоля да хвърлите едно око на моята дата тъй като в момента съм изпаднала в много тежък период , картата според астролози ми е доста интересна, аз самата се интересувам от астрология, но съм в много много ранен етап и не са ми ясни много неща.Ще се радвам ако ми помогнета

Бихте ли ми помогнали с качването на картата ?Не успях да я кача !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей emp! Добре дошла! Това с качването на картата е малко сложно - по-лесно ще е да се дадат данните за нея и всеки, който се интересува, да си я пусне в програмата си сам. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ivena :) Ако се занимаваш с астрология, ще се радвам да разсъждаваме заедно и ще се надявам нашите по-знаещи приятели от форума да ни помагат. 

Според мен би следвало да тръгнем от върха на 10 дом - Лъв ( и с характеристиките на този знак, приложени към професионалните характеристики и реализация). Управителят на знака - Слънцето - се намира в 4 дом, водолей. Мисля, че това ни води към някаква силна връзка на професионалната реализация със семейството. Възможно е това да е наследена професия, или реализацията да стане в рамките на своето лично семейство. Определено смятам, че всички показания на картата сочат към самостоятелна професия или лидерска позиция. Към това ме води силният марс (на трон) в овен в 6 дом. Мисля, че усилията да се намери работа като подчинен или поне работещ под указанията на друг, са меко казано без особена перспектива. По-скоро е добре да се търси някакво поприще, в което сама ще поемаш инициативите, но и отговорността. 

 

Очаквам с нетърпение твоето мнение :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор даните са 12 .09.1986     02часа 10 минути сутринта София, жена.

Ще очаквам с нетърпение вашите отговори

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако преди няколко години ми бяха казали, че ще се осмеля да отговарям тук, много щях да се смея... така че и аз съм ученичка като теб. Моля, не приемай за чиста монета това, което пиша, а само като опит. Много е важно ти да разсъждаваш сама на базата на своя личен опит и интуиция. 

Интересно е, че твоята карта има много общи неща с моята (аз съм родена на 11.9, но много по-рано от теб). 10 дом е в овен (и моят)  - професионалната реализация е до голяма степен самостоятелна, с "катерене" на стръмнини, но това е с кеф и по желание. Водачеството в полза на хората, които водиш е по призвание (аз съм учителка и овенът описва професията и характера ми в нея много точно). Възможно е дори самостоятелна професия (аз си направих школа, за да си реализирам своята визия и позиции). За разлика от моя марс (управителя на 10 дом), твоят е в 6 дом и в козирог, където е в екзалтация, освен всичко, акцентиран с тригони - слънцето и юпитер. Ти имаш много по-силни позиции и потенциал да се посветиш в служба на хората по начин, който ти сама ще избереш и ще следваш уверено. Имаш потенциал за богато възнаграждение, но по-скоро като уважение и морално удовлетворение. Нашето слънце в дева, подчинено на меркурианския ни практицизъм малко поставя под съмнение ценността на моралните "награди", но това е задача, която разрешаваме в полза на личното си израстване. Хубаво е да се разсъждава и върху стрелец на върха на 6 дом. Интересен за разсъждения е и асцендентът - в рак, чиято луна е отново в 6 дом и стрелец. 

 

Изобщо струва ми се, че в тази карта професионалната реализация е сложен и вълнуващ път в служба на хората, но под формата на лидерство и поемане на отговорност за тях. Мисля, че трябва да се обърне внимание и на красноречивата позиция на северния лунен възел - в десети дом в овен. Моите са в точно обратна позиция и ако съдя по тях, то твоята задача е да прекрачиш отвъд способностите си да създаваш хармония в тясна семейна среда като балансьор, и да ги приложиш в професията си, но вече като активен и поемащ инициатива и отговорност човек. 

 

Предварително си поднасям извиненията, ако съм объркала нещо и благодаря на всеки, който ме коригира.  :3d_103:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_041:Благодаря още веднъж за бързия отговор, това което ме притеснява е дирекцията на сатурн към ic/mc в която съм попаднала,както и прогресивнто новолуние , може ли да ми кажеш нещо повече за тези неща, тъй като в момнета имам здравословни проблеми и тези аспекти малко ме плашат , не съм много наясно , но това, което разбрах по повод тази дирекция е, че понякога може да значи и смърт, както и смърт на родител, моят е вече на възраст и ми се иска да разбера какво да очаквам от тази дирекция както и от прогресивното новолуние, за него знам че е някакъв нов период в живота, така ли е?Имам много странното усещане , че трябва да променя нещо , но не знам какво и за това го отдавам на тези аспекти, като цяло периода в който съм не е никак лек, преди няколко месеца загубих скъп приятел , след това се случиха и няколко инцидента, може ли да ми кажеш този тежък период до кога продължава.Имам още много въпроси, но за сега ще спра до тук, че ми стана неудобно.

Друго нещо което ме интересува е дали бих имала успех, ако се върна към това с което съм се занимавала преди години –изкуство,бях много добра(дано не звучи като самохвалство)но наистина имах много успехи, наложи се обаче да завърша съвсем различно нещо(тъй като времената в България не бяха добри за изкуството и нямаше как чисто финансово) и в момнта върша работата си(по специалността) добре, но усещам, че изкуството ми липсва и то много и напоследък като че ли нещо ме тегли все към тази посока.Има ли преспектива в моята карта и дали бих имала същия или по голям успех, ако се захвана активно отново с това?

Линк към коментар
Share on other sites

Първият въпрос е свързан с друга тема и може би е най-добре да го зададеш в нея. 

 

За изкуството в твоя живот - доколкото се ръководя по инструкциите дадени от Оля и Йордан, в твоята карта определено силни са марс и меркурий - първият е в екзалтация, вторият е на трон, макар и в падащи домове. Венера, която би трябвало да показва реализацията в сферите, свързани с изкуствата, е в ъгловият 4 дом, но е в заточение в скорпион. Ако към това се добави и диспозиторът на луната (асц.рак) - стрелец и то в 6 дом, то мога да стигна до заключението, че заниманията с изкуство трудно ще ти помогнат да постигнеш самостоятелна професионална кариера. Не знам защо от самото начало изкуството в твоята карта ми се свързва със семейната среда и зависимостта от нея... Все пак не бива да се изпуска фактът, че алмутен на картата е Юпитер в 9 дом и в риби. Това според мен отрежда на изкуството значима за теб роля, но по-скоро като духовно богатство и постижения, също по-скоро ролята на покровител и учител, отколкото на "звезда". 

Силата ти в изкуството и ранните ти занимания с него са добре обясними с южния възел във везни, но отново този 4 дом сочи някакви ограничения, свързани с оценки, давани от семейната среда. Северният възел сочи друга задача сега - независимо дали в изкуството или нещо свързано или не с него, твоята задача е да излезеш смело на своя собствена пътека и да реализираш своя потенциал самостоятелно. Доколко и как това може да има нещо общо с изкуството и твоите занимания с него, решението на тази задача е отново само в твоите ръце. Това, което планетите могат да посочат е къде са твоите силни карти - а именно в сферата на висшето образование, "високите и далечните" перспективи и занимания, комуникациите и прагматизма, инициативността и самостоятелността. 

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че темата за професионалното ориентиране се е раздвижила, но .....

 

Първо искам да направя една уговорка, свързана с изкуството.

 

Всеки, който иска да се позове на картата си и да търси в нея творческа дарба, трябва да открие връзка между Меркурий и Венера. Ако някоя от тези планети има достойнства или връзка в Мц, можем да говорим за професионално развитие в областта на изкуството.

 

Изкуството е доста разтеглива тема, особено от факта, че всеки може да вложи в него различен смисъл, но важна е фактологията. Затова е хубаво да се разгледат карти, които да послужат за база и сравнение.

 

Второ, относно самият алгоритъм на откриване на професията.

 

Всяко търсене в картата, трябва да е поетапно, а преминаването към следващата стъпка, трябва да става само при фиксирането на резултатите от предходното изследване.

 

Започваме винаги с разглеждането на три стартови пункта:

1. Планетата управляваща Мц

2. Планетата изгряваща преди Слънцето

3. Планета, което се намира в 10-ти дом.

 

Когато сме фиксирали резултата от това търсене, само тогава можем да преминем към следващия етап.

 

Вече планетата, която е сигнификатор на професията е известна, започваме да изследваме, позицията на тази планета - по знак, дом, връзките й с други планети. Тук трябва да се направи уговорка, че знаците, както и домовете, са филтър който се използва за определяне на сигнификаторите. Знаците освен това определят характера на планетата, но не в контекста на - Овен - показно, експанзивно или на Везни - дипломатично, елегантно, а в контекста на съчетанието на планета/знак - хармонично - Венера/Везни или вредно/разрушаващо - Марс/Везни. Позицията на планета в дом, говори за това, кои теми използва планетата, за да реши проблемите на домовете които управлява. Планета в дом, сама по себе си не говори нищо, резултата се проявява в управляваните домове.

 

Третата сфера, която трябва да се изследва е силата на 7-ми дом - клиенти, партньори, конкуренция, 2-ри дом, личните средства, в сравнение с 11-ти дом - заплата. Когато се сравнят 2/11 дом, може да се говори, дали ще работиш сам за себе си или за някого.

 

И тн и тн.

 

Скачането от планета на планета, от знак на знак и от дом на дом нищо не говори. Силна планета или слаба планета, не могат да дадат резултат или информация, ако не са в определен контекст или не са вписани в верига от логически разсъждения.

 

Изрази от порядъка на "можеш да работиш в сферата на хуманитарните науки" или подобни, нищо не означават.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за ценните насоки! Сега ми се отваря доста работа над картите в личната ми база!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Харесвам астрологията и съм се опитвала да си  тълкувам картата и сама понякога, с помощна литература и програми,не винаги успешно :3d_146:  завърших специалност,която не ми допадаше особено,през годините си мислех,че знам точно с какво искам да се занимавам,но в един момент осъзнах,че е било по скоро каприз,а не мечта.Родена съм на 18.11.1988 в гр.Златоград в 18.15 часа и ще се радвам ако някой прояви желание и да се "порови" в моите скрити таланти :3d_146: и професионално ориентиране.Благодаря!  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за насоките ,имам един въпрос, къде трябва да поставя първия въпро, заяото не намерих тема свързана със здравето,а в момента ми е доста важно?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Бихте ли ме посъветвали, какво училище да избера за детето си. Сега ще бъде в първи клас. 

Роден е на 9 август 2007г. в 2ч.45 мин. в гр.Русе.

Приет е в музикалното училище и свири от 8-10 месеца на пиано.

Дали да е в музикалното училище, или в езиково, или в обикновено?

Какво ще му се отдава?

Рисува добре.

Много е любознателен, общителен.

Благодаря предварително за съветите! :3d_064:

Редактирано от radhika
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте, 

Може ли да ме насочите за моята професия?

Аз нямам планета в 6 ти дом рак в 6ти дом, във втори е венера а в десети- уран

Дата на раждане: 28,05,1985г.

Редактирано от nikta
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Здравеѝте.Имам нужда от помощ.На кръстопът съм и не знам в коя посока да поема.От няколко години вече не изпитвам удовлетворение от това което работя и полагам усилия да започна нещо друго,но напразно.Имам чувството,че се въртя в омагьосан кръг и нищо.Пилея и сили и енергия напразно .Кое е моето призвание? Родена съм на 09/03/1972 год. в 16,15часа в Стара Загора.Поздрави и благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и добре дошли :) 

Ще се опитам да приложа инструкциите на Йордан. 

10 дом - телец - управител - венера - в телец 9 дом - хармонична и силна. 

Останалите (Юпитер и Сатурн) са в по-неблагоприятни позиции. Приемам, че сигнификатор на професията е венера. В телец тя е свързана с красотата, естетиката, добрия вкус във всичко материално (облекло, храна, цветя и т.н.) Темите на 9 дом - пътуване на далечни разстояния, духовност и религия, висше образование... Например се сещам за моя позната, която вдигна на крака малкия шивашки цех на съпруга си, като наложи красиви модели, създаде връзки извън страната и започна да получава поръчки... Самата тя е рускиня от Москва, икономист по професия и стилна дама. 

Венера има прекрасен  тригон със съвпада на Юпитер и Луната в 5 дом. Възможна е връзка с качества или занимания на  майката, което би могло да е доходно, благотворно. Във всеки случай творчески заложби и импулс има в изобилие и очакват да бъдат реализирани по подходящ начин. Възможно е децата също да бъдат ангажирани. Възможна е и работа с деца... 

Сатурн в 10 дом в близнаци обяснява състоянието на колебание - задачата е то да се преодолее разумно, с любов. Възможно е да се забави и има затруднения намирането на подходящото занимание. Освен това той е сигнификатор на 7 дом - партньори, клиенти, конкуренция. Те очевидно са много важни в случая. Според моето виждане - задачата е да се намери начин за добра комуникация и обмяна на информация с тях. Може би това е, което задържа нещата. 

2 дом - дева - меркурий - в овен/8 дом 

11 дом - близнаци - меркурий 

Очевидно приходите ще изискват търговски усет, умение да се общува и да се управляват финанси, практичност.

Надявам се с нещо да съм се докоснала до проблема и най-вече до решението. Ще съм благодарна за обратна връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ви благодаря Донка за коментара.Като малка рисувах(рисунките ми бяха в изложбата Ст. Загора),пеех в хор и вокална група,ходих на балет .Като ученичка и след това си измислях сама моделите на дрехите и носих на шивачка да ми ги шие(някоѝ не толкова сложни си шиех сама) ,след това се появи интереса ми към храната а от няколко години към интериора и реставриране на мебели.Ааа да не забравя,изкарах курс за маникюрист и моден консултант .Да изброявам ли още?)))И астрологията ми е хоби.Точно там е проблема, както казва маѝка ми, широко спектърни интереси и нищо профилирано)).Като прибавим и лошата дисциплина и бързото губене на интерес,накрая се получава едно нищо.Аз живея и работя в чужбина .Въпреки че,мъжът ми е българин не иска все още да се прибираме.А на мен не ми се стои... Работя като сервитьорка.Винаги съм работила това и много ми е харесвало.Динамиката,работата с клиенти,работата в екип ,храната,забавленията и разговорите с колегите,алкохола,бакшишите,абе с една дума- всичко))),само две неща не ми харесват-шефовете и униформите))) Аз мразя да ме командват некомпетентни хора.Обичам да се работи в екип и всеки да си знае задълженията,и когато е добре подготвен нещата се получават.Имала съм възможност да стана шеф на екип и в България и в чужбина,но съм я отхвърляла.За мен не е било важно да се доказвам.От няколко години реших,че като не мога да се прибера в България,то ще стана нещо като посланик на българското и ще започна да правя палачинки,катми,мекици и сандвичи по български рецепти.Приятелите ми се смееха,а шефа ми (с който сме в приятелски отношения каза,че няма да е рентабилно ),и за сладкарица съм си мислила и за малко кръчме с вкусни и домашно приготвени манджи,но имам нужда от маѝка си(както и за мекиците между другото) Майка ми е телец и готви страхотно,но тя като един 100%телец до преди 5години гледа племенника а сега баба ми. Селския туризъм също много ми харесва,даже и за това имам обучение .Може би,звуча объркано,но аз самата се чувствам така в момента.Дали тази неприязън към рутината и отговорностите коѝто имат хората със собствен бизнес  трябва най-накрая да я премахна,а аз знам,че мога въпросът е, дали е дошъл момента?Някоѝ хора са последователи,други лидери.Дали имам нужните качества?Дадено ли ми е да имам собствен бизнес в хороскопа?Аз нищо не мога да разтълкувам за себе си,не съм обективна и не го правя.Затова имам нужда от помощ,а вие тук във форума сте доста добри.Леле изписах цял ферман.Чао и до нови срещи!

Линк към коментар
Share on other sites

:)  Здравей .

Цитат

Аз мразя да ме командват некомпетентни хора.Обичам да се работи в екип и всеки да си знае задълженията,и когато е добре подготвен нещата се получават

 Къде ги тези компетентни , да подам CD и аз

Линк към коментар
Share on other sites

Хм.Шефът ми последните 6-7 години.Проблемът е ,че шефката ми е некомпетентна и това беше проблем)).Затова в  момента съм на борсата и на кръстопът какво да правя.)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря - вие ми писахте почти отлична оценка :). Аз на свой ред за пореден път се убеждавам колко красноречив и понякога буквален може да бъде хороскопът. 

На въпроса: 

Цитат

Дали тази неприязън към рутината и отговорностите коѝто имат хората със собствен бизнес  трябва най-накрая да я премахна,а аз знам,че мога въпросът е, дали е дошъл момента?Някоѝ хора са последователи,други лидери.Дали имам нужните качества?Дадено ли ми е да имам собствен бизнес в хороскопа?

Да. Да. 

Да обясня първото да. Сатурн в 10 дом показва именно това - неприязънта, задачата за дисциплиниране на общуването и непостоянството, финансите и отговорностите. 

Нужните качества - да, имаш ги. Но имаш и качества, които са пречка и които трябва да усъвършенстваш с любов. Меркурий в овен 8 дом показва, че имаш лидерски качества, но те трябва да се хармонизират с екипната работа. Трябва да намериш мястото и приложението на личните си решения в рамките на общото. 

Още нещо, което прави впечатление - девата на 2 дом - знака на грижата за другите, на разумната жертва на егото в името на безусловната любов към хората. Решението  е в 8 дом - общите притежания - сама няма да се справиш, макар че можеш да водиш - трябват ти и партньори, които ти да подбереш и с които да си в хармония. 

Това с яденето ми се струва много добра идея - телецът на 10 дом отлично се напасва с нея, а Венера  в 9 дом - на работата в чужбина. 

Линк към коментар
Share on other sites

За момента. Не е случайно това колебание и стремеж към дисциплиниране, към самостоятелен бизнес. Навярно нещата са започнали да назряват преди около година - тогава сатурн започна транзита в Козирог, а твоите важни Луна в съвпад с Юпитер са точно там. Сатурн изважда наяве скритите неща, иска сериозност и отговорност, иска реализация на плановете. При теб особено - тъй като това е твоят 5 дом - на творчеството, риска, индивидуализацията, реализацията на личността. Би трябвало през изминалата година доста неща, свързани с това,  което искаш да се занимаваш и с твоята личност да са се оформили и да очакват да ги реализираш. 

Сега добрата новина - Юпитер - планетата благодетел наближава същата позиция. Преди него и венера - сигнификатора - ще мине над тях. Това е в рамките на следващите няколко седмици. Добре е да се възползваш за нещо по-бързо реализиращо се. Основният период, благоприятен за начинанията ти, ще започне някъде около средата на тази година и в края ще бъде в кулминация. Така че - мисли, право мисли! И действай разумно и внимателно - и най-важното с любов. В моята професия си повтарям, че аз работя не за себе си, а за ползата на моите ученици и техните радости са моята радост. Същото е и в храненето :) Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...