Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги - 2 (продължение)


Recommended Posts

Наистина дълбока книга ...

мислех си да благодаря за това, че стигна до мен

и ето възможност!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

А аз ще препоръ4ам на всеки който оби4а да 4ете вси4ки книги на Невена Недел4ева,тази жена е уникална ,4ела сам страшно много дори и горе споменатите книги но нейните са просто........никога до сега не ме е докосвала книга както нейните произведения.

Линк към коментар
Share on other sites

БАРБАРА АН БРЕНЪН – "РЪЦЕ ОТ СВЕТЛИНА"

ryce-ot-svetlina-barbara-an-brenyn.jpg

Ръце от светлина е вашият пътеводител към една нова цялостност. Книгата предлага: нова парадигма за здравето, взаимоотношенията и болестите на човека, представа за енергийното поле, функциите му, нарушенията в него, лечението му, взаимодействието му с полетата на нашите приятели и любими, техники за долавяне и тълкуване на аурата, потвърдени от медицински изследвания случаи на изцеление на хора с различен начин на живот, страдащи от различни заболявания, общи принципи на самолечението и лечението на другите, личният интригуващ живот на авторката - пример за духовно израстване и смелост, и за възможностите на разширеното съзнание.

Поради интереса към Барбара Бренан, ето линк към книгите й на други езици.

Барбара Энн Бренан

Барбара Энн Бренан - Руки света

Барбара Энн Бренан - Свет исходящий - Путь к исцелению

"Ръце от светлина" на испански/португалски (търсачка)

Chakras - Explained By Barbara Brennan (на английски)

изт.: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318439.180;topicseen

Линк към коментар
Share on other sites

"Бъдете в този свят, но не от този свят - Свръхфеноменът Слава Севрюкова" - Хр. Нанев

Много силна книга за хората на бъдещето, за учениците на Бялото Братство. За силата на Духа и единението с душата, които издържат на изпитанията в този свят, защото не са от него...

Линк към коментар
Share on other sites

"Автобиография на един йогин" Парамаханса Йогананда

Уникална книга!

Кратко описание на съдържанието и мнения за книгата

Може да се закупи от езотерична книжарница "Елрид" на ул. "Стефан Караджа".

Линк към коментар
Share on other sites

Моите любими книги са от поредицата "Тайните подземия на България" от Милан Миланов.Стигат до дълбините на Вселенското познание.За всички загадки може да се намери отговор, да се почувстваме горди, че сме Българи!:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пораднах на автора Хорхе Букай, известен аржентински терапевт, за чиито творби бе споменато във форума.Книгата му "Трите въпроса"/Кой съм?На къде отивам?С кого?/ прониква в истините за отношенията между деца и родители, за зависимостите във всякакви измерения,съзависимостта.Осмислянето на човешкото съществуване е свързано с постоянното и неотклонно следване на генералната цел на живота на всеки индивид, посоките които бихме избирали за постигане на своите цели.В книгата са изложени проблемите на човешките взаимоотношения в двойката.Автора споделя своя опит с пациенти, собствените житейски преживявания и всичко предадено с един увлекателен език, преплитащ се с мъдростта на времето.

"Знам, че за някои неща не съм си достатъчен, защото виждам какво ми липсва и от какво се нуждая, но човекът, който е отговорен за тези липси и потребности, винаги съм аз"

"Ужасно е да приема, че от всяка трудност ще спечеля,че болката от всяка загуба ще отшуми и непременно ще остане нещо и за мен.И все пак е така.Всяко разочарование ме кара да съзрея.Всака трудност неизменно ме води до израстването ми като човек"

"Щастието е увереността, че вървим по правилния път"

Не по-малко интересно е заглавието"Писма да Клаудия".В него автора иска да предаде най- изстраданите и светли истини на читателя.Като едно богатство което е събирал цял живот и не иска да се изгуби във времето, а може би да ни предпази от страданията да стигнем до същите ценности в живота.

Линк към коментар
Share on other sites

В момента чета "Любов" на Елиф Шафак. Книга за Руми и неговия духовен спътник Шамс от Тебриз. Лично на мен много ми харесва.

Линкът разказва накратко за книгата, а по-долу има клип с изказване на писателката.

П.П. Клипът има субтитри на български, които трябва да включите от "view subtitles".

Любов

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Във всяка жена живее могъща сила, носеща позитивни инстинкти, пламенно творчество и вечно познание. Тя е Дивата жена, която представлява инстинктивната природа на жените. Но тя е застрашен от изчезване вид. В БЯГАЩАТА С ВЪЛЦИ д-р Естес разкрива богати интеркултурни митове, приказки и истории, много от които от собственото й семейство, за да помогне на жените да възстановят връзката си със здравите атрибути на тази инстинктивна природа. Чрез историите и коментарите в тази забележителна книга ние възвръщаме обичта си към дивата жена, разбираме я и я приемаме в дълбокото си психе едновременно като вълшебство и лекарство. Д-р Естес е създала нов речник на женското психе. Плодородна и животворна, това е психология на жените в най-истинския смисъл на думата, познание за душата.

64.jpg

Само в първите 100 страници намерих най-дълбокото обяснение на сънища, които никога няма да забравя...

Линк към коментар
Share on other sites

Vespetine :thumbsup2:,"Бягащата с вълци " е велика книга ,посветих си цялата дипломна колекция на нея. Идеята за жената като дива същност ,без социалните натрупвания е нещо страхотно !

Аз ще препоръчам една книга ,която е на английски за тези ,които обичат модата и изкуството "Skin+Bones Parallel Practices in Fashion and Architecture ",на издателството Thames &Hudsun ,великолепни тези за влиянието на архитектурата върху модата и сходните творчески процеси между архитекти и модни дизайнери .

16skin_bones.jpg

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Хммм....интересно :)

За възвръщането на живота върху костите чрез моделиране и творчество. и все пак разбрах, че подсъзнанието ми е нещо, което не мога да контролирам и то си действа винаги и без моето позволение. Може би само трябва да откриваме скритите съкровища в него за трансформиране.

Линк към коментар
Share on other sites

За Любовта

И РЕЧЕ МУ АЛ-МИТРА:

- Кажи ни за Любовта.

А той повдигна глава, огледа множеството и велика тишина настана. Тогава със силен глас им заговори:

-Когато Любовта ви позове, последвайте я, макар пътеките й да са стръмни и сурови.

И когато крилете й се разперят върху вас, отдайте й се, макар и мечът, скрит в перата й, да ви ранява.

И когато тя ви проговори, повярвайте й, макар гласът й да руши мечтите ви, тъй както севернякът

градините попарва.

Защото любовта е както корона, тъй е и тежък кръст. Както е ластарът на лозницата, така е и резитба.

Както се издига до върхарите ви и гали нежните ви клонки, затрептели в слънчевия сяй,

така се спуска и до корените ви и зле разтърсва ги, макар и впити в почвата.

Тя като житни снопове ви сбира и стисва до гръдта си.

На хармана си после ви вършее, да се оголи зърното у вас.

Отвява ви от сламки и от плява.

Премила ви до бяла същина.

Омесва ви до податлива мекост.

И ви предава на святия си огън, за святи хлябове на Божието свято пиршество.

Всичко това ще ви стори любовта, за да познаете тайните на сърцето си и в познанието си да станете частица от сърцевината на Живота.

Но ако в своята боязън търсите само мира на любовта и нейната наслада,

тогава по-добре ще е за вас да покриете голотата си и

да слезете от хармана на любовта

в свят, който не познава сезони и в който ще се смеете, но не от сърце, и ще ридаете, но не от дън душа.

Любовта не ви дава нищо освен себе си и не черпи от никого освен себе си.

Любовта на обсебва, но и не иска да я обсебят.

Защото на любовта и стига любовта.

Когато любите не казвайте:"Бог е в моето сърце", а казвайте:"Аз съм в сърцето на Бог."

И не мислете, че можете да сочите пътя на любовта, защото любовта намери ли ви за достойни, сама ще сочи пътя ви.

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни.

Но ако вие любите и храните желания, нека бъдат тези:

да се стопите и да се леете като поток, запял звънката си песен на нощта;

да познаете болката на твърде много нежност;

да бъдете ранени от собственото си разбиране за любовта;

и да кървите драговолно, с радост;

да се будите в зори с крилато сърце и да възхвалявате дарения ви нов ден любов;

да почивате по пладне в размишления за любовната нега;

вечер да се връщате у дома си, пълни с благодарност;

и да си лягате с молитва за любимото си същество и благодарствен химн на устните си.

Из "Пророкът" на Халил Джубран

PROROKAT-web.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Много интересна фентъзи книга, написана по един много увлекателен начин ->

WarCraft: Денят на дракона

Ричард А. Кнаак

Година: 2006

Cтраници: 368

Тя поставя началото на една изключителна поредица книги посветени на Warcraft трилогията 3d_161.gif

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Карл Густав Юнг - "Е О Н"

"ЕОН е обозначение за епохата на християнството, което ще завърши с Второто пришествие на Христос и появата на антихриста. Въз основа на изследване на християнски, гнистични и алхимични символи на цялостната личност К. Г. Юнг интерпретира промените в психичната ситуация през периода на християнския еон. В центъра на разсъжденията му е опитът да изясни архетипа на цялостната личност, да го разшири и да го свърже с традиционния образ на Христос..."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Друнвало Мелхизедек е моя непресъхващ извор на мъдрост и светлина.Попаднах на заглавието му:"Да живееш със сърцето" и се радвах от душа.Например със сериозните му теми за медитация може да се срещне и споделена опитност как сменя местоживеенето си в даден щат.Това е съпроводено със съвсем сериозна молитва от брат хопи, който му съдейства да живеят в петоъгълен природен къс земя в хармония койоти, елени, гърмящи змии, гущери и др. същества.Приложени от Друнвало медитативни техники на негови съмишленици може да ги накара да не намерят с часове свещеното кътче на сърцата си, унесени в медитация... :3d_146: Или децата с паранормални способности са сред нас в Китай, Мексико, Москва, България ... обучавани по специални системи.

Линк към коментар
Share on other sites

Карл Густав Юнг

Явно си имам доста сериозен проблем с този човек. Казвам - ще го чета! Един приятел веднага ме снабди като за начало с Тавистокски лекции 1935г. започнала съм я на 10.09.11г. и от тогава съм на 30- та стр. и до там. За сметка на това започнах Книгата на Тот свалена някога от спиралата очакваща да и дойде времето за прочит и... ааааааааааа - ПОЛЕТЯХ!

Линк към коментар
Share on other sites

product_66.jpg

Препоръчвам ви тази книга – „Храбри души“ с подзаглавие „Сами ли избираме предизвикателствата преди да се преродим?“ Нейният автор – Робърт Шварц, представя теорията за планирането на нашия живот на духовно ниво по такъв начин, че дори скептикът в теорията за прераждането и неумиращата ни душа би си казал…“Всъщност, защо пък не?“

Всъщност, дори не е необходимо да вярваме в теорията за реинкарнацията, за да извлечем ползите от тази книга, защото, както пише Шварц: Целта да напиша тази книга не е да ви убедя в абсолютната реалност на планирането преди нашето раждане, а по-скоро да предложа, в желанието си да бъда полезен, една идея, която ми помогна изключително. Моля само да размислите над подобна възможност. Не е необходимо да вярвате в концепцията, за да имате полза от нея. Необходимо е само да се запитате: „Ами ако все пак? Ако наистина съм планирал/а това преживяване преди да се родя? Защо тогава съм го направил/а?“ Самото задаване на тези въпроси придава ново значение на жизнените предизвикателства и ни кара да се впуснем по пътя на самопознанието. Този път не изисква специална вяра в духовността или метафизиката, единствено интерес към личностното развитие и придобиването на мъдрост“.

http://anhira.bogats...bri-dushti.html

Тук има описание и част от предговора към книгата

http://espirited.com...83%D1%88%D0%B8/

И една специална статия за книгата

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...