Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги - 2 (продължение)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

950.200.jpg

 

 

Инок Уолас изглежда като обикновен трийсетинагодишен мъж, но отдавна е прехвърлил стоте. Къщата му на вид не е по-различна от останалите, но е недосегаема за разрухата на времето. А в семейното гробище, под плоча с надпис на непознат език, е намерило покой същество от далечна планета…

Самотникът Инок е управител на единствената в Слънчевата система междинна станция за отдих на галактическите пътници. Спасил живота на двамина от тях, той спомага за приобщаването на Земята към галактическото братство.

Линк към коментар
Share on other sites

1241.200.jpg

 

 

Той се пробуди и разбра, че се намира в пъкъла на този свят. Не мина много време и осъзна най-важното - защо е попаднал тук.

За Джек от Сенките това беше достатъчно, за да се закълне в страшна мъст…

Линк към коментар
Share on other sites

970.200.jpg

 

 

Оперативна група тръгва по следите на свръхсекретния ПРОЕКТ 40, за да се натъкне на поредица от ужасяващи разкрития - дълбоко под земята, в тунели, неуязвима за ядрена атака, се ражда една нова сила, готова да прекрои света по свой образ и подобие, или да го унищожи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

BARD-KKS-VZHT.jpg

 

Във Всичко живо е трева пришълците са гости от времето, те са пробили един от неговите пластове, там, където съпротивата е била най-слаба, и идват на „Съседната земя“ като лилави, мислещи растения, от която Земя ни дели само тясната пролука в градината на Брадшо Картър. Мислещите растения са нежни и отзивчиви; те идват за обмяна на опит - предлагат знания срещу техника. Могат да се превъплъщават, могат да произвеждат всичко, каквото би послужило на хората.

Линк към коментар
Share on other sites

BARD-ISF-004X.jpg

 

Ето го светът на Вилейда Бортан - колонизиран преди много векове от звездните кораби, окован от закони и традиции на сурово самоотричане. Свят, където няма нищо по - позорно от това, да говориш за себе си като за „аз“, или да споделяш най-съкровените си мисли с другите.

Но нищо във вселената не е вечно, освен, може би, самата вселена.

Линк към коментар
Share on other sites

Сенека до Луцилий, ИК Лик, 2009

 

"Бих искал да се постъпва по латински обичай - към доблестните думи да се прибавя и красота, та с предаването им да може да се изпълни благородният ти дълг достойно към от теб."

 

Из "апокрифно" писмо на Сенека до апостол Павел ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Силно впечатление ми прави една книга, която лично Учителят е препоръчвал и която нашият съфорумец Христо Вътев пусна в блога си - "Небе и ад" на Емануел Сведенборг. Едно дълбоко мистично произведение, в което долавям чистотата и истинността на Словото. Ето един кратък фрагмент от книгата - нещо, върху което действително си струва да си замислим!

Линк към коментар
Share on other sites

POLS-SCF-002X.jpg

 

В края на двадесет и второто столетие, в безкрайните подземни галерии на Вечния Център, милиарди човешки тела очакват своето възкресение…

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

BARD-KKS-VZHT.jpg

 

Във Всичко живо е трева пришълците са гости от времето, те са пробили един от неговите пластове, там, където съпротивата е била най-слаба, и идват на „Съседната земя“ като лилави, мислещи растения, от която Земя ни дели само тясната пролука в градината на Брадшо Картър. Мислещите растения са нежни и отзивчиви; те идват за обмяна на опит - предлагат знания срещу техника. Могат да се превъплъщават, могат да произвеждат всичко, каквото би послужило на хората.

 

Невероятна книга е "Всичко живо е трева", може би най- доброто от Клифърд Саймък. Бях в академията 2 - ри курс, когато ми попадна. Толкова се вдъхнових, че направих серия от акварели на извънземните цветя. Стояха на стената ми в стаята почти до края на следването ми. :)))

Когато мисля за тази книга се сещам и за още един голям шедьовър, но на Рей Бредбъри.

"Вино от хлухарчета" е толкова красива книга за сетивата, за емоционалната интелигентност и неумиращото дете във всеки от нас.

vino-ot-gluharcheta-rej-bredbyri-500x500

Пожелавам ви приятно четене!

А ето и един текст, който ми хареса за тази книга.

https://bibliotekata.wordpress.com/2011/02/02/dandelion_wine/

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

BARD-ISF-024X.jpg

 

Пътят свързва най-дълбокото минало и далечното бъдеще, и тези, които пътуват по него, имат достъп до отбивки, които водят до най-различни места и епохи. Кой и защо обаче е създал тази магистрала, никой не знае.

А Ред Доракийн е решил да потърси отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

BARD-ISF-012X.jpg

 

На дъното, дълбоко под повърхността на тихия океан, лежи тайнствен космически кораб. Необяснимо и странно е всичко свързано с него, ала най-вече СФЕРАТА. Какво се крие в нея - разум от друга вселена, проход към нови светове или смъртна заплаха за човечеството? Сред мъртвия, вледеняващ свят на океанските дълбини, първата контактна група от учени трябва да разреши тази страшна загадка, преди заплахата да се превърне в ужасяваща реалност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Книгите на Багрина Кларк. Има ги в spiralata.net

Кларк, Багрина Човекът - божествен отново - 2 книга lib.gif
Кларк, Багрина Животът е твоя игра - 4 книга lib.gif
Кларк, Багрина Земята щастлива отново - 1 книга lib.gif
Кларк, Багрина Посети ме, Господи, пак lib.gif
Кларк, Багрина Повярвай - ти си Светлина - 3 книга lib.gif
Кларк, Багрина Писма от Христос lib.gif
Кларк, Багрина И рече Бог: Вдъхвам ви и Любовта lib.gif
Кларк, Багрина Лотос бял е твоята душа lib.gif
Кларк, Багрина Новата земя - обител на радостта lib.gif
Кларк, Багрина Новото битие - живот в сърцето lib.gif
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Енергийни благословии от звездите

00501.jpg
Есен, В. и Фюрст. Ър.
Седем посвещения
 
Книгата е препоръчана от Багрина Кларк. Има я в spiralata.net. Инициациите отнемат малко повече от два месеца. Според мен си заслужава.
 
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

"The Burried Giant" на Казуо Ишигуро.

Резюмето на книгата не би предизвикало бурен интерес. Както при повечето книги от автора то е стегнато, леко суховато. Ала още от първите страници представя един много непознат за съвременните хора свят, деликатно разкрива преживяванията на героите и както винаги финалът е силен, емоционален, оставящ те с безброй въпроси, на които лично трябва да намериш отговор. Ишигуро за мен лично е писател, който те кара да мислиш за неща, които никога не си си представял, че съществуват. Може би, защото са така простички и естествени, че някак ги подминаваш.

 

 

"Forbidden Colours" на Юкио Мишима.

Отново един малко превеждан на български автор. Изключително силна книга, мрачен водовъртеж от емоции.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, почитател съм на ДанБраун и всички книги за тайни общества. Препоръчайте ми някоя подобна моля ви, защото съм в болничен и в момента имам много време за губене. Благодаря :)))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...