Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стайни растения с лечебно действие


Recommended Posts

Най силно ме привлече Мирта и мисля ,че съм го виждала в Малта този храст. Дори си представям как мирише. Но и другите ги прочетох и постепенно ще си купя това което има по нашите пазари. Къде бихте ме посъвтвали да търся Мирта ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Мили приятели споделям с Вас следното:

Имам саксии с цветя, които лятото си гледам и изнасям навън, а  зимата отново си прибирам вътре в стаите. Проблемът е следния: в хола имам две големи саксии с едн бенджамин и една драцена. Сега есента ги присадих и нищо странно не открих. Преди 15-20 дни ги прибрах отново вътре и онзи ден мъжът ми намери умрял червей с дължина около 7-8 см. на пода в близост до едната саксия. Вчера отново е намерил този път обаче два на брой и то живи по килимчето си цъкат. Дайте ми съвет какво да направя? И ако са от цветята защо излизат навън???

Линк към коментар
Share on other sites

:) Най- вероятно в пръстта за пресаждане е имало яйца, които са се развили и са се появили червеите. На мен ми се случи, най - изненадващо една сутрин да наблюдавам в саксия, раждането на водно конче :) Ако не греша има препарати за пръст, в която има червеи, ако не, те просто ще излязат. 

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси Диди, потвърди моето предположение...те просто ще излязат обаче не ми звучи приятно...! Ще се поинтересувам за препарат!

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако в саксиите се появи червей, трябва да се постави в тях гнила ябълка. Скоро той ще се премести в нея." Просто попаднах на това...

 

http://www.zeleno.bg/bg/articles/373-polezni-suveti-za-lyubitelite-na-tsvetyata.html

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...