Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Съществуват ли предварителни договорки между душите?


Guest Христо

Recommended Posts

Ако може заглавието да се поправи и да стане нещо от рода на: "Съществуват ли предварителни договорки между душите ?"

"В следващото мое раждане, в следващия ми живот аз ще направя нещо, за което ти ще можеш да ми простиш."

Смятате ли, че съществуват подобни предварителни договорки между душите, договорки като тази описана в притчата ?

Малката душа и слъцето

http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=73

- На мен наистина ще ми се наложи да забавя своите вибрации и да стана много тежка, за да мога да направя това не много приятно нещо за тебе. Ще ми се наложи да се преструвам и да бъда нещо, съвършено неприличащо на мене. И сега искам да те помоля за една услуга в отговор.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Не може да съществува подобно положение. Нищо не остава от индивидуалното съзнание, от което изхожда това "Аз ще..."

Освен това, не е речено, че ако аз и някой живеем и умрем що-годе в един отрязък от време, то, висшите ни аз-ове ще имат възможността да ангажират пак в един отрязък от време физически тела, които снабдени с аз-а на индивида да си прощават или пък да не си прощават...

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина няма такава възможност за съжаление...

Новата личност няма да има никакви спомени, нито съзнателни нито подсъзнателни, от предишната и действията и. В липиката се съхранява информация, но новата личност е само облекло за микрокосмоса, и макар да бъде... "сътворена" по причинно - следствените закони и въз основа на предишни "стъпки", нищо няма да е съзнателно за да бъде откупено.

Затова по - добре да не отлагаме добрините за следващ живот а ако наистина са нужни някому - да си ги вършим навреме...

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная има ли минали животи и бъдещи, но точно тази история ми помогна преди време да простя на един човек и да бъда щастлива, да продължа пътя си свободна от лоши чувства. Той пак си продължава с номерата, но нали омразата му е другото лице на любовта, по-точно - изгубената, затова го съжалявам, вместо да го мразя.

Благодаря, Хриско, че ми припомни историята за малката душа и слънцето, че всички сме светлина, че Бог ни праща само ангели. Някои от тях са направили нещо много трудно - да забравят кои са всъщност, за да преживее някой чудото на прошката, на любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако може заглавието да се поправи и да стане нещо от рода на: "Съществуват ли предварителни договорки между душите ?"

"В следващото мое раждане, в следващия ми живот аз ще направя нещо, за което ти ще можеш да ми простиш."

Смятате ли, че съществуват подобни предварителни договорки между душите, договорки като тази описана в притчата ?

Малката душа и слъцето

http://www.beinsadou...icles.php?id=73

- На мен наистина ще ми се наложи да забавя своите вибрации и да стана много тежка, за да мога да направя това не много приятно нещо за тебе. Ще ми се наложи да се преструвам и да бъда нещо, съвършено неприличащо на мене. И сега искам да те помоля за една услуга в отговор.

Ако душите можеха да правят подобни договорки, т.е. съзнателно да действат по правилния начин продиктуван от духовната им същност, защо въобще им е да се превъплъщават?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, има договорки, макар и добре забравени от ума ни, но не и от душата.

Понякога те ни изплуват в сън, медитация, молитва, хипноза, ребърдинг...

Щом душата съгражда тяло и има относителен избор на родители - то макар и да не помним,

има предизпозиция за съвместна поява...Това може да се каже и като "родова карма"...

Понякога астролозите, разглеждайки много карти на хора от едно голямо семейство се учудват как може да има такива "случайни" съвпадения и повторения...

Ако наречем кармичните връзки нуждата да се родим заедно и да се опитаме да си поправим грешките и да израстваме, то значи трябва са има уговорки, но изтрити от паметта ни.

Защото понякога спомените за миналите недобри дела са твърде тежки за крехката ни психика.

Но така формулирано

"В следващото мое раждане, в следващия ми живот аз ще направя нещо, за което ти ще можеш да ми простиш."

си е малко като пазарлък ...

Линк към коментар
Share on other sites

Е, на мене ми прозвуча не като пазарлък, а като саможертва и подарък.

Много е мъчително да си лош. Виж, далеч по-добре е на тебе да правят лошо...

Къде на майтап, къде наистина, но често злосторниците се изживяват и представят като жертви, които просто се защитават, водени от чувство на справедливост.

Важното е, че горната история съдържа в себе си представи и модели, които ни помагат да простим на враговете си, а това е едно от най-важните неща в живота.

А дали е вярна, няма чак толкова голямо значение...

Ако вярвам в нея, вярна е за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Хриско, не го приемай буквално.

Идеята, според мен е, че винаги в човека до нас трябва да виждаме Божественото, а не тежката вибрация, в която се е "облякъл".

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен особена форма на договорка са "законово завързани" с хинди бракосъчетанията, в които жената и мъжът се обричат да са заедно 7 живота.

И като питах една индийка защо, тя ми каза, че това засилвало стремежа към добро отношение и развитие, защото никой не искал да се скапва заедно с един човек и после .. още 6 живота...:rolleyes:

Друг особен тип договорки са между будистките лами и техните ученици, призвани да поддържат чист огъня на знанието, макар, че там нивото на съзнание е друго...

Друг е разбира се въпросът кои уговорки са ни доброволни, кои са ни кармични,

а трети - кой какво си мислил като идвал на земна екскурзия .. и после каква е попара надробил...:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Другари, това е приказка-притча. Предлагам да не се приема буквално smile.gif

Трябва да се гледа хубавия смисъл на приказката.

Друг е въпроса, че в състоянието на душите между преражданията наистина може да има договорки.

Може да има договорки за брак при въплащаване и т.н.

Освен това може да има договорки между душа и въплатен човек, например душата да се въплати като дете на човека, а човека да получи известна информация за това, която да ползва и после да предаде на детето.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ами в притчата е казано. :)

Притчата наистина е написана красиво и емоционално въздействащо, но... в нея има нещо, което намирам за изключително погрешно. Никой не определя предварително това човек да се въплъти в ролята на престъпник. Дори и кармата. Човек може да се роди с определени предразположения, в семейна среда, която да провокира отрицателните му качества, но дали ще извърши някакво зло дело решава самия човек и то не предварително преди да се роди, а на земята, в условията в които живее. Твърдения от типа: Х. е жесток към хората, защото така е избрал преди да се въплъти на земята и всъщност се жертва за да постави У. на изпитание са нелепи. Подобно нещо могат да направят само изключително високи духове (такива, които вече не могат да се нарекат хора), като при това през цялото време напълно осъзнават това, което вършат и възможните последствия, а не да им се изтрива паметта, както пише в притчата. Но тези духове се стремят към и постигат благотворни резултати и затова действията им не могат да се нарекат „зло“. Действията на обикновените хора обаче, дори и да подпомогнат с действията си други хора, на които са изкали да навредят, не могат да се нарекат „добро“, защото целта е била да навредят.

Изборът е тук на земята и не бива да бягаме от отговорност като се оправдаваме с някакво решение, което душата ни била взела преди да се въплъти. Душите се въплъщават с единствената цел индивидуално и групово развитие, т.е. съзнателно проявление на божествената си същност. А такива договорени „изпитания“, при които освен всичко друго изпитващите забравят, че са изпитващи, само биха спънали развитието и на двете страни. Как може изпитващият да ръководи изпитанието, ако самият той не е наясно със ситуацията?

Същността на всеки човек наистина е божествена и именно това е целта: тази същност да се прояви. Не бива обаче да се бъркат случаите в които проявлението на тази същност е ограничено от невежество, егоистични желания и зависимости, съпътствани с навреждащи действия и случаите, когато тази същност се проявява оказваща благотворно влияние върху живота на земята.

Линк към коментар
Share on other sites

..... Човек може да се роди с определени предразположения, в семейна среда, която да провокира отрицателните му качества, но дали ще извърши някакво зло дело решава самия човек и то не предварително преди да се роди, а на земята, в условията в които живее....

Не знам за предварителните договорки за такова нещо, но според мен в притчата се говори, че едната душа ще осигури на другата душа изпитание, за да може първата душа да добие опитност.

В Божествения свят добро и зло няма, а в притчата са употребени, за да може човешкото мислене да схване идеята за изпитанието като необходимост за постигане на опитност.

В отношенията с друг човек една част от неговите действия са продиктувани от свободната воля.

А голяма част от неговите действия са продиктувани от Божията воля, която цели да ни постави под изпитание, за да добием опитност.

Не знам доколко е договорка, но душата преди да се прероди, казват, че сама си избира живота, който ще води и изпитанията, на които иска да се подложи, за да добие считаната от нея за нужна опитност.

В този смисъл избира и мястото, където ще се прероди и родителите, които ще има.

Както казах голяма част от действията на човек върху нас се дължат на Божията воля, както и на вида изпитания, които сме си избрали да имаме преди прераждането.

В този смисъл не можем да кажем, че т.н. "зли действия" се дължат само на свободната воля на човек, с кого общуваме. Те са и Бопжия воля, която цели да ни даде опитност и се констатират за зли именно поради заблудите на човешкото его.

Ето два примера.

Спира ни полицай, защото караме със 50 км над ограничението и ни пише акт, и ни пуска да си ходим.

Ние го смята за зъл и оплакваме съдбата си, че няма да имаме книжка един месец.

Това Божия воля ли е? Да, защото ни показва, че не е хубаво да не ценим живота на другите на пътя.

Втория случай. Спира ни полицай, защото караме със 50 км над ограничението и ни пише акт, удря ни един шамар, защото ни се е ядосал за това и ни пуска да си ходим.

Какво е това?

Акта е Божията воля.

Шамара е свободната воля на полицая и заради него той ще бъде кармично обременен. Защото шамара може да е трябвало да го получите от друг smile.gif

Ама помислете все пак. В края на молитвата казваме "Нека бъде не моята воля, а твоята воля" и смятаме, че всичко, което ни се случва е Божия воля.

Защо смятаме злото за зло тогава?!

П.С. А прошката е най-голямото изпитание

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Лично на мен притчата ми хареса.В Божествения свят не съществува добро и зло.Те съществуват само за хората иначе как ще познаем кое е добро ако не виждаме злото и обратно.Ние слизаме на зямята за да се учим, избираме къде да се родим в какво семейство и при какви условия , в зависимост от това каква опитност трябва да придобием и зтова е важно да не забравим кои сме и ако се случи да има кой да ни припомни това.За да има кой да прости трябва да има и кой да сгреши. а щом всички сме съвършенни ..... някой трябва да се жетрва. smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Помага Бог на всички, мен много ме заинтригува темата.Попадаха ми лекциите на Татяна Микушина.Възхищавах се на работата на вселенските владици.В една книга на Джошуа Дейвид Стоун "Практическо ръководство за духовно извисяване" бе посочена духовната йерархия.Много ме развълнува факта, че Санат Кумара, който работи за духовното извисяване на Планетата Земя и е пазителят на Шамбала има също върху какво да работи в личен план, освен вселенската отговорност.Мисля, че всичко следва някакъв Божествен план.Допускам, вярвам, че нищо не е случайно. :dancing yes:    

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Христо6

Може би когато душите се прераждат на групи, тогава има договорки между тях. Някои хора са заедно в продължение на много животи като отношенията им са от различно естество.

Другари, това е приказка-притча. Предлагам да не се приема буквално smile.gif

Трябва да се гледа хубавия смисъл на приказката.

Друг е въпроса, че в състоянието на душите между преражданията наистина може да има договорки.

Може да има договорки за брак при въплащаване и т.н.

Освен това може да има договорки между душа и въплатен човек, например душата да се въплати като дете на човека, а човека да получи известна информация за това, която да ползва и после да предаде на детето.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вярвам, че има договорки между душите и не само преди да се въплътят, но и във времето на настоящия живот. Ще си послужа с един пример от филм, за да го обясня по-простичко. Представям си го както е дадено във филма "Аватар", когато заспиш се събуждаш в другия си план. Само че, реалността е там, където условията са като на Пандора, а ние слизаме на земен план, в материята, за да променим нещата към добро. Проблемът е, че съществува нещо като завеса, която разделя доста плътно при повечето от нас тези две наши същности.

Нещо като в песента на Миро:" Ангел си ти..."Благодаря на latina за клипа!:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам ви два цитата от Книга за здравето като подкрепа на горното си изложение.

"Има два начина за лекуване: единият е природен, другият моментален - Божествен. Ти не можеш да излекуваш един грешник моментално, но един праведник можеш да го излекуваш моментално от каквато и болест да боледува. Съвременните хора лекуват само физическото си тяло, защото само него отчасти познават. Апостолите и учениците на Христа говорят и за духовно тяло. Мъдреците и великите учители говорят за седем тела, в които човек живее. Човек вече е почнал да живее и в духовното си тяло, а за другите тела и понятие няма.

Ако човек заболее физически, болестта се отразява и на духовното му тяло, и обратно. Иска ли да се лекува, човек трябва да влезе във връзка с духовното си тяло. Лекува ли се само по физически начин, той няма нищо да постигне. Вечер, когато спи, човек напуща физическото си тяло, през което време става пълно пречистване и обновяване на клетките му. Щом се пречисти - отново влиза в него и се събужда. Ако е спал добре, тялото се пречиства добре и човек се събужда разположен и обновен. Може да се лекуваш, но ако отгоре, от невидимия свят светли същества не вземат участие, в никакъв случай не може да се излекуваш."

"Успехът на човека във всяко отношение зависи от симпатичната нервна система. Радостта, разположението на духа, вдъхновението се дължат на нея. Това се е знаело някога, но се е забравило и трябва наново да се изучава. Сега се работи за организирането на човешкото сърце, на човешкия мозък. Сега се организират всички органи, за да влязат в съгласие със симпатичната нервна система. Божествената енергия иде от симпатичната нервна система. Духовната сила на човека е в слънчевия възел, който аз наричам животворен мозък на живота. Неорганизираният мозък и животворният мозък на живота трябва да се хармонизират. Това е необходимо, защото вие принадлежите освен към света, в който живеете, и към един друг възвишен свят."

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

В книгата "Пътуване към душата" на Сюзи Холбийч пише, че понякога душа от една духовно семейство причинява страдание на душа от същото духовно семейство и това става по предрожденна договорка на двете духовно съфамилни души.Тоест, едната душа иска да изпита какво е да те подиграват, а другата душа се ражда като неин мъчител. И че понякога тези, които ни причиняват най - много болка, всъщност най - много ни обичат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Да,мисля че има договорка между душите.....по този повод ви препоръчвам да прочетете книга на Майкъл Нютън-:Пътят на душите",където той чрез регресивна хипноза помага на много хора да намерят себе си и да отговорят на своите въпроси-защо съм тук?...каква е моята мисия?...защо той ми причини това или онова?....какво ни свързва с хората които са около нас.с коите се срещаме случайно или не,които преминават през живота ни като вятър...и т.н.ПРЕПОРЪЧВАМ Я ГОРЕЩО НА ВСИЧКИ!!!....ТОВА Е МОЯТА КНИГА...КОЯТО МЕ СЪБУДИ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

В подкрепа на темата е и книгата на Робърт Шварц "Храбри Души" с подзаглавие "Сами ли избираме предизвикателствата преди да се преродим"

Страхотна книга и много добра концепция,която ни позволява да видим отвъд ограниченията и да разберем защо ни се случват някои тежки предизвикателства в живота, да разберем че всички сме минали през всяка възможна роля и на жертвата, и на насилника, и всичко това ни е дало познание и израстване, лично преживяване през всички възможни емоции и уроци.

http://espirited.com/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%B8/

Доказателства могат да се намерят и чрез регерсивна хипноза.

Самия Робърт Шварц ангажира 4 различни медиуми, различни по своите способности, които работят с 10 обикновени човека, и изследват плана на душата преди да се роди, свързват се с душите им в онези моменти, когато те са решавали къде и с кого искат да се превъплатят така че да се предоставят най-големи възможности за научаване на различните уроци - на кой каквото му е било нужно да научи в дадения момент.

Линк към коментар
Share on other sites

"Вечер, когато спи, човек напуща физическото си тяло, през което време става пълно пречистване и обновяване на клетките му. Щом се пречисти - отново влиза в него и се събужда. Ако е спал добре, тялото се пречиства добре и човек се събужда разположен и обновен. Може да се лекуваш, но ако отгоре, от невидимия свят светли същества не вземат участие, в никакъв случай не може да се излекуваш."

Т.е. тялото не е част от човека ли? Под "отгоре", "невидимия свят" и "светли същества" какво се разбира?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...