Jump to content
Порталът към съзнателен живот

05.06 - „Горещо" представя проект, посветен на Петър Дънов


Recommended Posts

Велика, Учителя ни е оставил огромно наследство-беседите, Словото Божие. Не е лошо да се поклоним на гроба му, но Той ще е по-доволен ако мъничка част от Словото му приемем в душите си. Ако проявим Любов и милост към ближния-мъничко...

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В предаването от снощи 3.07. Венета Райкова се е опитала да направи връзка-паралел между Ванга и Учителя:

http://www.vbox7.com/play:2104d08a

Редактирано от Надеждна
Линк към коментар
Share on other sites

Мили хора, все още се радвам, че има такива! Но аз съм донякъде обезверена, като гледам наоколо какво ме заобикаля. Понякога е трудно да останеш чист сред калта. Докато гледах филма с Дънов плаках , защото мисля, че ние хората, човеците или както искате сме доста меко казано "гаднички" способни на какво ли не. В същност не зная защо заслужаваме да живеем и защо ни се дава някакъв шанс за поправка , след като ние никога няма да стигнем нивото за разстеж, което се изисква от нас? Съжалявам явно съм доста объркана, зная, че е хубаво човек да бъде позитивен, но понякога не се получава.

Иначе филма е супер. :angel:

Направо ме е яд на мен, че живея в България, а още не съм отишла на гроба на ДЪНОВ, за разлика от Мадона. Ето това има предвид, а със сигурност не съм единствената.

Това е път от еволюцията ни ,трябва да минем през страданията ,през лошотията за да можем да оценим добротата и любовта ,както трябва .Може малко хората да са забравили що е доброта и човечност ,но Българите сме добри хора ,мисля че е въпрос на време да се събудим,и то до няколко години 3-4 се надявам това да се случи в по голям процент .И най добре е според мен е да даваме пример .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мисля,че много хора вече се осъзнават,щом аз започнах....:whistling: ,всичко започва с депресия,но ако се огледаме и замислим има толкова неща които незнаем и трябва да опознаем! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мисля,че много хора вече се осъзнават,щом аз започнах....:whistling: ,всичко започва с депресия,но ако се огледаме и замислим има толкова неща които незнаем и трябва да опознаем! :feel happy:

Здравей Радина,

Представи си един механичен часовник. Стрелките са на 12 часа - тогава си се родила, чисто и бяло платно, което още няма боя по него. Чиста душа.

Като стрелките отиват към 6 часа, по това чисто плато почва да се боядисва, и тази чиста душа вече не е толкова чиста :)...

Когато стане 6 часа за теб, в твоя живот, това е момента на падението или както ти сподели: депресия.

В 6 часа отдавна сме забравили че сме били въобще души, а си мислим че сме човешки същества, и точно тогава в нас става промяната, стрелките почват да се качват нагоре.

Нагоре към 12 часа почваме бавно да осъзнаваме, че сме духовни същества, временно живеещи като човешки същества, придобиващи опит от материалния свят.

Освен опита си, от този живот нищо друго няма да вземем.

Радост или страдание, важното да се приема като полезност и урок, и да благодари наученото.

Ако през целия ни живот сме осъзнавали кой върви неотлъчно до нас, може би нямаше да си губим времето в страхове и стрес.

Живей сега!

Редактирано от ivail
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...