Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Причини за прокисване на житото по време на житен режим


Recommended Posts

Какво знаете?Моля, споделете знания и опит относно случаи,в които житото ви е прокисвало по време на житен режим.

:rolleyes::rolleyes: :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Причините за прокисване на пшеницата са:

-времето, през което пшеницата е накисната;

-качеството на водата /изворна,минерална,съдържание на хлор/;

-съотношението между вода и пшеница в съда;

-видът на пшеницата /грухана или не/;

-съдът ,в който е поставена /термос или не/;

-температурата на водата;

-температурата на стаята /ако не се ползва термос/.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Прокисване на житото може да се получи при неправилно съхранение. През летния сезон оставяне на зърното на стайна температура може да го доведе до ферментиране.Би трябвало да се консумира в кратък срок приготвеното, даже за деня.Също зърното трябва да е съхранявано на сухо, да не е прибрано в склад или помещение влажно, да е добре узряло и т.н. 

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_111:Житото беше лимец,водата-минерална,времето-хладно,термоса-само за накисване на жито го ползвам.

Случи се на 5-тия ден от режима миналата седмица.Опитвам се да разтълкувам това,което ми се случваше в този момент

правилно.Двете неща определено бяха свързани-събитийния план и прокисването.За това и написах-метафизични причини.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Накиснат в хладка  вода лимеца омеква за не повече от  3 часа  на стайна температура . 

Ако се накисва в термос с топла вода час два са му достатъчни.

После го промийте с прясна вода и дръжте в хладилник.

Ако е обикновено необработено жито може и по-дълго да престои на стайна температура накиснато , но е добре от време на време  да се промива и да му се сменя водата, за да не вкисне.

Редактирано от Све
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление в бързината не съм видял по-бледото заглавие на темата.А и трудно ми е да повярвам ,че точно за прокисване на пшеницата може да има метафизични причини.Е,аз не съм специалист по метафизичните явления....

След консултации с агрономи ,стигнах до извода ,че лимецът не е много подходящ за Житен режим.Не се знае дали няма''външна''намеса/за вноса/ ,а и е малко по-труден за смилане.Но всеки сам си избира каква пшеница да ползва.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво имаш впредвид :3d_075:под "външна" намеса?Това е интересно...Имам догатки,но може и да бъркам.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_111:Житото беше лимец,водата-минерална,времето-хладно,термоса-само за накисване на жито го ползвам.

Случи се на 5-тия ден от режима миналата седмица.Опитвам се да разтълкувам това,което ми се случваше в този момент

правилно.Двете неща определено бяха свързани-събитийния план и прокисването.За това и написах-метафизични причини.

Ако това се е случило в дните 9,10,11юни(дни на Черната Луна)ohmy.gif няма нищо странно - на тези дни се приписват какви ли не свойства!Тогава на ход са черномагьосниците 3d_075.gifи много хора(а защо не и житни зърна?!) могат да прихванат лоши енергии,дори когато не са преки обекти на нечие зловредно влияние.(Това е шеговитото обяснение на прокисването!smile.gif)

Аз не бих търсила причината за прокисването на пшеницата в метафизиката ,а в качеството и.:feel happy:Пазара е залят с некачествени продукти.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Режима го правих с приятелка,бяхме заедно.Разбрах защо е прокиснало-предишната вечер тя е отпостила с водка...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...