Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асо Пентакли


Guest Мона

Recommended Posts

Днес на въпрос, какво да направя, за да стане нещо, излязоха - 

Асо Меч, Колесницата и Асо Пентакъл

 

Как мислите, това дали означава, че трябва да впрегна цялата си енергия, на момента? Само дето вероятно ще си остане пожелание...има много силен импулс, но някак е много относително - действай, ама какво точно да направя...

 

Има комбинации в Таро, които няма как да ти дадат отговор за момента, за който се пита. Още повече, че Колесницата е затворена между две Аса. Няма как да получиш отговор от Таро с такава "мълчалива" комбинация.

Но реално ти имаш отговор и картите ти отговарят на типичния си таро език: ти сама знаеш какво точно да направиш и затова картите мълчат и не им се занимава с неща, които ти вече си знаеш, просто трябва да се попиташ :)

Насаме със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам да поздравя всички участници във форума. Чета го от известно време, но до този момент не съм се включвала. Картите Таро са ми интересни и отскоро ги наблюдавам и изучавам. Искам да споделя тук нещо, което ми се случи наскоро. Надявам се да съм попаднала в точната тема, защото това се отнася до Асо пентакли. Преди една седмица /събота срещу неделя, споделям го в случай, че има съществено значение/ сънувах картата на  Асо пентакли от колодата на Уейт. Много ясно я видях в цял размер, сякаш изпълни съществуващ екран. Ако някой може да ме ориентира в този сън и какво означава това ще съм безкрайно благодарна. Не ми излиза от главата. 

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да поздравя всички участници във форума. Чета го от известно време, но до този момент не съм се включвала. Картите Таро са ми интересни и отскоро ги наблюдавам и изучавам. Искам да споделя тук нещо, което ми се случи наскоро. Надявам се да съм попаднала в точната тема, защото това се отнася до Асо пентакли. Преди една седмица /събота срещу неделя, споделям го в случай, че има съществено значение/ сънувах картата на  Асо пентакли от колодата на Уейт. Много ясно я видях в цял размер, сякаш изпълни съществуващ екран. Ако някой може да ме ориентира в този сън и какво означава това ще съм безкрайно благодарна. Не ми излиза от главата. 

 

Здрасти, Вера и добре дошла във форум Таро :)

 

Сега, мнението ти е по-скоро за темата Таро и сънища, но тъй като главен герой е Ас пентакли, то приемаме, че мястото му е тук, още повече, че си начинаеща.

Защо казвам това?

Срещан случай е, не казвам много често срещан (недомислица на българския език - натрупване на количествени тропи :)), е появата на нуминозни карти, особено като ключът Ас пентакли. Затова и не ти излиза от главата, няма как да получиш същото въздействие от други карти ... Неслучайно и Ас пентакли заема едно по-скоро отграничено битие в колодата на Таро и е, да кажем, най-големият индивидуалист от картите.

 

Причините да имаш видение за него (това е по-скоро полусън), са много: започвам от дребните, които в същността си, не са дребни (след етап на осмисляне на генезиса) - Таро ти показва мускули, което ме отправя в следния хоризонт на рефлексия: намерила си картите в период на дълбок душевен дефицит, на прелом и трансформация, на засилени архетипни съдържания, изразени чрез езика на сънищата, когато несъзнаваното търси и последните устои да се закрепи за живота, за живота в неговия дълбок онтологичен смисъл.

Загубила си вяра (Вера) в икуменическите разсъждения за смисъла и търсиш ирационален; търсиш себе си като някой друг, търсиш себе си в различното огледало на една непозната за теб система, каквото се явява Таро.

А най-доброто огледало в Таро, е именно Ас пентакли, този носител на истината всеки за себе си.

 

По-едрите причини: картите понякога могат да бъдат и груби сказки за живота, да са тръпчиви и невротични, но това е част от битието на всеки, тръгнал да спори с тях (сиреч със себе си), да ги изучава.

Необходимо е пълно приемане на свръхсетивните същности или субстанции като фундаментални същности на света, и не като спекулация, а като ФАКТ, като преживяване, най-интимното преживяване.

 

Имай предвид, че Ас пентакли е онова битие в Таро и най-вече извън него, когато и където, отиваме извън нашето актуално понятие за света и по някакъв начин стигаме до етерната зона - това е света на абстрактните идеи и същности, свят, в който душата е в самата себе си, където свръхсетивната реалност е единствената реалност, и където материята (т.е. досегашните азови представи), е една тънка кожица около огромен космос ...

 

Много може да се говори, важно е да се знае доколко Ас пентакли отваря или затваря вратите ни, това определяме ние самите.

Надявам се, въпреки витиеватиатото ми мнение, да си хванала зрънцето за себе си.

 

И отново, добре дошла :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много ви благодаря Лиула за изчерпателния отговор и за насоките на този мой сън. В известен смисъл е точно така, както го описвате. Наистина ситуацията в която се намирам е такава и понеже имам усещането, че нещо друго се случва на друго ниво, то появата на този сън или както сте го нарекли (полусън, което е по-точното състояние) си има своето място. Още веднъж сърдечно ви благодаря!

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Продаден ли е вече, към момента един парцел? - 9 пентакли, Кралица пентакли, Асо пентакли

 

Картите ме затрудняват.. Има три карти от боя пентакли, които съответстват на естеството на въпроса. Кралицата тук, според мен, е конкретна жена, имаща общо със случая и от която зависи продажбата. Ако 9 пентакли е мост, водещ до Асо пентакли, то дали загатва за продажба, която вече е осъществена, ( защото така съм задала въпроса ) или заради асото, събитието предстои да се случи някъде напред във времето, ( но все още не е факт )?

Линк към коментар
Share on other sites

таня,може да е обещан на някой този парцел,(някой който го ползва сега).

и е продаден и не е, или е  обявен като продаден, обаче по-късно пак ще бъде продаден....това асо така ме завъртя...

 

относно  асо пентакли- съм питала дали ще  купя колело на детето(въпрос на  избор който той  трябва да прави  за модела-деца). та по памет имах 10 п и асо п- почти не вярвах че ще купя,но след дълго обикаляне ,буквално в кръг пазара на колелета (асо п и 10 п) го взехме на  края,отново буквално на края на началото(изход-вход)

та образно казано  някакво въртене и при това с  парцела има....

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

На мен, Асо пентакли на 3-та позиция винаги ми е предвещавало успех в дадено начинание, но не веднага и когато най-малко очаквам. Затова тук съм разколебана - дали продажбата е факт или  тепърва предстои.( Единият от наследниците се съмнява, че имотът вече е продаден, без негово знание. )

Склонна съм да мисля, че продажбата ще се осъществи в бъдеще време, но защо кралицата е точно от боя пентакли - сякаш е постигнала намеренията си и е доволна от това?

Линк към коментар
Share on other sites

...Ееее,този имот не се ли продаде вече бе?!?..:)...Кралица Пентакли за мен е питащата...,но "рахатя" и е нарушен...нещо като ламтеж ми изглежда тук...,но нещата не се развиват в неин интерес...А,когато 10 пентакли е налице...там нещата са други...поне за мен...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

...Ееее,този имот не се ли продаде вече бе?!?.. :)...Кралица Пентакли за мен е питащата...,но "рахатя" и е нарушен...нещо като ламтеж ми изглежда тук...,но нещата не се развиват в неин интерес...А,когато 10 пентакли е налице...там нещата са други...поне за мен... :)...

Ами той питащият е мъж, единият наследник, но тази, от която зависи всичко, главното действащо лице е кралицата  :D . Та, понеже са се появили няколко потенциални купувача, които са проявили интерес, той се съмнява, че парцелът е продаден и парите са разпределени тихомълком между "кралицата" и другите двама наследника.

Да не би този ламтеж, за който споменаваш, да е именно това - нежеланието на жената да разпредели парите между всички? Доколкото знам, има желаещи да купят мястото, но може би тя завишава нереалистично цената.

Линк към коментар
Share on other sites

.....Ами не знам дали е мъж,но на онзи КК на 7-ма позиция пак се мъдреше Кралица Пентакли... :)...Подозирам,че е същият питащ...за същият имот...ти ще кажеш...

Да, за същият става въпрос  :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Продаден ли е вече, към момента един парцел? - 9 пентакли, Кралица пентакли, Асо пентакли

 

Картите ме затрудняват.. Има три карти от боя пентакли, които съответстват на естеството на въпроса. Кралицата тук, според мен, е конкретна жена, имаща общо със случая и от която зависи продажбата. Ако 9 пентакли е мост, водещ до Асо пентакли, то дали загатва за продажба, която вече е осъществена, ( защото така съм задала въпроса ) или заради асото, събитието предстои да се случи някъде напред във времето, ( но все още не е факт )?

Да не задълбавам в битовизми, но като обратна връзка - парцелът беше продаден седмица след като зададох въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте!

Прочитайки следната статия http://www.philaletheians.co.uk/Study%20notes/Confusing%20Words/Pantacle%20and%20Pentacle.pdf на Елена Блаватска за символизма  на пентаграма / пентакъла, се замислих, кое е общото и кое различното между Мага и Асо пентакли в Таро и дали може да се направи паралел между двете карти. 

 

(Ако не съм писала в подходящата тема, моля модераторите да преместят мнението ми, където сметнат за удачно. )

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Прочитайки следната статия http://www.philaletheians.co.uk/Study%20notes/Confusing%20Words/Pantacle%20and%20Pentacle.pdf на Елена Блаватска за символизма  на пентаграма / пентакъла, се замислих, кое е общото и кое различното между Мага и Асо пентакли в Таро и дали може да се направи паралел между двете карти. 

 

(Ако не съм писала в подходящата тема, моля модераторите да преместят мнението ми, където сметнат за удачно. )

 

За констелациите на Магът и на Ас пентакли, е писано в Таро за напреднали.

Това обаче няма отношение към тълкуванията на картите за човешки проблеми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Пускам карти, които изтеглих за тривиален въпрос, свързан с намиране на работа:

Дявол, Слънце, Ас Пентакли

 

Първоначално мислих да пиша в Големите аркани, но ми се струва, че тук Ас Пентакли идва като предупреждение и крие послание. В тази комбинация ми се видяха скрити и някои от другите големи аркани - Обесен Маг, например. Картите по-скоро извеждат на светло друг, по-важен за питащия, въпрос - напомнят за неразрешен вътрешен конфликт, така и ненаправената основна крачка напред. Нещо като да стоиш пред неотоврена, но и незаключена врата. Наличието само на големи акрани говори за период на разместване на житейски пластове, кармични уроци (доколото аз си обяснявам какво биха били те, като не визирам нищо надличностно и свръхестествено).  Дявол и Слънце самостоятелно може би са индикация за глуповата упоритост или прекалена меркантилност, някакъв вид ситуационна зависимост. Колебая се за значението на Асото в края, логично идва като бариера и стопираща карта, но не знам защо имам усещането, че не е точно така. Ако имате идеи, ще се радвам да споделите :)

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...