Jump to content
Порталът към съзнателен живот

9 пентакли


Guest Мона

Recommended Posts

Има карти в Таро, особено ключовете, които на един много по-късен етап "проработват" с истинските си значения. 9 пентакли е ключ, по подобие на Ас пентакли, Умереността и други, припомням само.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Питах за съвет картите, тъй като ще участвам в едни събития и картите бяха:

6 Чаши, 15 Дяволът и 9 Пентакли

Ивета, много ще е полезно за мен да разчетеш комбинацията от Дявол и 9 Пентакли!

Трудно ми е да свържа и 6 Чаши и Дяволът.

Като цяло си мисля, че ми говорят да се държа на положение, да покажа професионализъм, дори и да ме провокират да остана спокойна. Да го давам с ведър дух и да не се поддавам на провокации.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Глупак, 9 пентакли, 7 чаши -въпросът е как Х вижда развитието на отношения.

Струва ми се, че мечтите на този човек са почти реалност, но въпросът е дали иска да ги осъществи, дали има смелостта да последва сърцето си.

По повод проекциите в картите не мисля, че тази комбинация е проективна, въпреки Глупака и 7 чаши, защото според мен 9 пентакли прави спойката между тях. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам, че единственото, което вижда, като бъдеще в отношенията е пълна свобода и липса на всякаква отговорност!

Въпреки това си мисля, че ако си гледаш пак след седмица ще имаш доста по ясни карти.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

И на мен малко по-късно ми хрумна, че този мъж може и да гледа на тези отношения, като неосъществима или трудно осъществима мечта. Някаква лудост може да е за него всичко това. 7 чаши се появява тогава когато искаме много, а не правим нищо конкретно, за да го постигнем. Просто си мечатем.

И още нещо. 9 Пентакли да е спойката между тях добре, ама поне да имаше какво да свърже! Вместо да мечатеш (7 чаши) и да осъществиш (9 пентакли), само мечтаеш и мечатеш. 9 пентакли е мост и също като Света помага намерението да стане действие и да се осъществи навън в света. Тук какво да се осъществи?

Така мисля. Може и да греша.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че тази комбинация не говори нищо друго, освен, че всичко си е на ниво Глупак. Иска нещо този човек, ама така по детски наивно, по принцип и няма и да мръдне от Глупака.

Друго си мисля, че това не му се случва за първи път. Това е модел на поведение.

9 пентакли просто си стои, но е сама след другите карти. Тя е просто полъх, желан, но неосъществим :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Имам една комбинация с тази така особена карта, която честно казано много ме затруднява, а тя е: Ас пентакли, 9 пентакли, Рицар меча. Въпросът е за отношение на човек към мен.

Комбинациите наистина са свързани тематично.

При първата, заради Ас пентакли, можем да говорим за минали събития, които не са успели да се развият, но са били обещаващи - това по 9 пентакли. Рицар меча обяснява ситуация също от миналото, която е приключила с обида и наранена чувствителност от едната страна. Затова конфликтът, въпреки, че не носи онзи заряд, е бил провокиран отново. Т. е. имаме налице ситуация и то в чисто битиен план. Някои спомени са се върнали, но също и въпроси, на които не е отговорено преди.

Понеже темата е за 9 пентакли, защо се появява тя тук, това е и въпросът. 9 пентакли въпреки всичко, указва процес, който още не е финализирал, който не зависи от хората, и който, ще ги поставя в ситуации пътищата им да се преплитат, докато ... научат урока си. Освен това, за изпълнението повелята на 9-та, е нужно търпение, но и смирение, вероятно и прошка. Това може да стане само чрез истината - каква е тя за теб, каква е тя за другия, каква е тя за двамата.

9 пентакли е затова - идва от дълбокото минало и отива в безбрежното бъдеще, като спазва единствено своите собствени закони, пред които ние сме просто едни кукли на конци. Харесва ли ни или не, това е без значение.

Минало е време от тези карти, но понеже напоследък се говори много за 9 пентакли, не и се радвайте толкова много, не носи красоти и щастие.

Конкретно за тези карти времето дойде, но то и отмина, разми се така както и дойде, от нищото и отиде пак там.

Урок ли да се научи, не знам, само знам, че единствено ние сме способни да си повтаряме грешките.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Един въпрос: според вас променя ли се значението на 9 пентакли, ако е последвана или предхождана от Дяволът?

Питам ви, защото това е усотйчива комбинация, не се променя. А и не помня да сме я обсъждали така.

Идеи?

Всъщност, сега върнах лентата назад и затова е питала Sha Angreal, комбинация от Дяволът и 9 пентакли.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз съм доста начинаеща и ще ви помоля да ме извините ако пиша глупости. Специялно за 9 пентакли и Дяволът исках да пиша. Тази комбинация ме преследва от известно време. Пада ми се за двама отделни човека с които имаме проблем в отношенията и няма изгледи да се оправят. Нещата са така отдавна. Мисля че говори за страховете ни от вече случили се събития и за предстоящи такива. Не знам но това е моето усещане, дори си мисля, че и за някакъв вид обвързване става дума от което няма как да избягаш и рано или късно ще да се изправиш лице в лице със собственния си страх. Много бих се радвала да чуя мнението на Ивета за тази комбинация.

Hi Delete :)

Тук аз виждам само един проблем, независимо дали се отнася до един, двама или повече човека. Оплели сте се в повтарянето на едни и същи грешки, които водят, хайде не до еднакви, но до подобни и сходни ситуации.

9 пентакли пентакли в случая удължава процеса на Дявола във времето, вероятно ви свързва обща тайна (единият знае нещо, което другите не знаят или обратно), това пречи на нормалната комуникация.

Има изход и той е следният: единственият начин да се пресече Дяволът е пътят на Крал меча - директно изясняване, говорене визирам. Дори и ако после последва криза, т.е. финализиране. За това обаче е необходима остра смелост. Изобщо острота.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Ивета за отговора. С хората за които питах сме приключили отношения отдавна и то не по хубав начин. Сега ми се налага да общувам с единият (бащата на децата ми ) поради здравословен проблем на малкия ми син. Той си има свой живот за който знаем всички. Като видях картите се уплаших да не започнат да се преповтарят неприятни ситуации от преди,които оказват влияние и върху децата. Другият е брат ми с който оттдавна не комуникирам ,но явно няма да спре да ме разочарова... За това реших ,че колкото и да се старая да ги избягвам няма как да не се сблъскам с тях по един или друг начин. Тъкмо забравих за горчилката и не искам отново да си причинявам това. Комбинацията се преповтаря по често на въпроси за бащата на децата ми, който е и в много обтегнати отношения и с големия ми син, а не искам той да продължава да се разочарова.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Имам една странна комбинация дали си струва да правя нещо - 5 Меча, 7 Меча и 9 Пентакли

Тъй като като въпросът не е толкова съществен, си мисля, че е просто нещо, за което си правя планове да ме прави щастлива.

Тук 9 Пентакли е на ниво удоволствие ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам тази карта и ми харесва да я виждам :)

Днес отново я изтеглих при въпрос дали да оставя нещата така:

7 Жезли, 14 Умереност и 9 Пентакли

това е в подредбата избор на Хайо, а ако реша да променя нещата - 11 Справедливост, 19 Слънце и Рицар Пентакли.

Мисля да заложа на 9П :), макар че си мисля че е все едно, кой избор ще направя.

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

И аз бих избрала промяната.

Първата комбинация ми говори, че ако оставиш така нещата, то някак ще се закотвиш, някакъв застой ще бъде за теб. Докато втората е това, което "трябва" да стане, освен това дава развитие ...

Интересна подредба, прави ми впечатление, какви карти се съпоставят съответно на 1, 2 и 3 позиция - много красноречиво описват единия и противоположния вариант.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Пускам ви една интересна комбинация - Крал меча, 9 чаши, 9 пентакли :)

Няма да я анализирам, но натрупването на 9-ки (и то завършваща е 9 пентакли) след Крал меча само по себе си е пробив, в която и да е система.

Нещо, като -- в началото бе Словото ...

 

Би трябвало подобни комбинации да развиват сетивата и усета за Таро, да отворят собствените ни прозорците и навътре, и навън, и ако през прозореца се вижда Зимата, то психическата реалност казва "така го виждат другите, но не е".

Отстояването на собствената истина (по Крал меча) винаги ще изведе до единствената истина - 9 пентакли по интуитивен път - 9 чаши. И така нататък ...

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно. Преди два дни като отговор на въпрос ще се случи ли нещо, моята комбинация беше

 

Колесницата - 9 пентакли - 9 чаши

 

За съжаление, мисля, че така обърнати нещата, вече говорим за липса на пробив май...

 

/9 и 10 чаши са карти, които мисля, че никога няма да разбера, въпреки всичко което съм чела за тях тук, но това не е за тази тема.../

 

Всъщност, в тази комбинация може би проблемът идва от липсата на действащо лице, каквото е Кралят на мечовете в горната. Колесницата ми прилича на някакво отчаяно "драпане" към целта, но 9 пентакли в случая май стои като твърде висока цел за прескачане.

Редактирано от Ана_1
Линк към коментар
Share on other sites

Ани, по този въпрос според мен отговорът е - да, ще се случи; и ти напираш нещото да стане и провидението ще е на твоя страна и в крайна сметка ще се изпълни това, което искаш. Само дано това да е и нещото, което действително ти е нужно.

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно. Преди два дни като отговор на въпрос ще се случи ли нещо, моята комбинация беше

 

Колесницата - 9 пентакли - 9 чаши

 

За съжаление, мисля, че така обърнати нещата, вече говорим за липса на пробив май...

 

/9 и 10 чаши са карти, които мисля, че никога няма да разбера, въпреки всичко което съм чела за тях тук, но това не е за тази тема.../

 

Всъщност, в тази комбинация може би проблемът идва от липсата на действащо лице, каквото е Кралят на мечовете в горната. Колесницата ми прилича на някакво отчаяно "драпане" към целта, но 9 пентакли в случая май стои като твърде висока цел за прескачане.

 

В този случай 9 пентакли е обезглавена и няма как да доведе до резултат, особено след като трета е 9 чаши. Една Колесница пролет не прави, особено ако неин атрибут е 9 чаши.

9 пентакли обича мечовете, нейна проекция е въздуха, широките пространства на вятъра, дори силните урагани.

Би имала шанс, ако комбинацията ти беше 9 меча, 9 пентакли, 9 чаши, тогава силата на дветките става друга и има други сенки от карти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Пускам ви една интересна комбинация - Крал меча, 9 чаши, 9 пентакли :)

Няма да я анализирам, но натрупването на 9-ки (и то завършваща е 9 пентакли) след Крал меча само по себе си е пробив, в която и да е система.

Нещо, като -- в началото бе Словото ...

 

Би трябвало подобни комбинации да развиват сетивата и усета за Таро, да отворят собствените ни прозорците и навътре, и навън, и ако през прозореца се вижда Зимата, то психическата реалност казва "така го виждат другите, но не е".

Отстояването на собствената истина (по Крал меча) винаги ще изведе до единствената истина - 9 пентакли по интуитивен път - 9 чаши. И така нататък ...

Все едно всяка карта е точно на мястото си. Предполагам и преди си имала такова усещане. Това състояние или преживяване е искано отдавна и е може би дори намиране на покой за душата. Мисля, че някакъв етап приключва или ще приключи...най-после! Картите са яки;) и плюс това са добро лекарство за някой болен корен. :)))
Линк към коментар
Share on other sites

 

Пускам ви една интересна комбинация - Крал меча, 9 чаши, 9 пентакли :)

Няма да я анализирам, но натрупването на 9-ки (и то завършваща е 9 пентакли) след Крал меча само по себе си е пробив, в която и да е система.

Нещо, като -- в началото бе Словото ...

 

Би трябвало подобни комбинации да развиват сетивата и усета за Таро, да отворят собствените ни прозорците и навътре, и навън, и ако през прозореца се вижда Зимата, то психическата реалност казва "така го виждат другите, но не е".

Отстояването на собствената истина (по Крал меча) винаги ще изведе до единствената истина - 9 пентакли по интуитивен път - 9 чаши. И така нататък ...

Все едно всяка карта е точно на мястото си. Предполагам и преди си имала такова усещане. Това състояние или преживяване е искано отдавна и е може би дори намиране на покой за душата. Мисля, че някакъв етап приключва или ще приключи...най-после! Картите са яки ;) и плюс това са добро лекарство за някой болен корен. :)))

 

 

Да, картите следват една безотказна вътрешна логика, която се изразява в конкретни външни действия. Т.е. каквото исках, постигнах. А 9 чаши ми даде лекотата да го направя. Много обичам аз Крал меча да е последван от 9 пентакли, по принцип говоря; а тук, в тази комбинация 9-та дава и едно траене на ситуацията, продължителност на случването.

И още една особеност: Кралят сам на себе си си направи подарък :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това, което споделяш за Крал меча, 9 чаши, 9 пентакли ми напомня на комбинацията Кралица меча и 9 пентакли. Мисля, че и тук има пробив. Нещо се е отпушило. Завършваща беше Слънцето :) за да хвърли още светлина и би трябвало и тук прозорците да са отворени :) и сънищата много интересни :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Рядко ми излиза 9 пентакли, затова реших да споделя следната комбинация - 9 пентакли, Императрицата и Рицар пентакли ( не става въпрос за взаимоотношения или любов ). Мисля си, че картите говорят за заземяване. Нужда от поставяне на по-реалистични и конкретни цели. Съветът е да се използва творческия потенциал, да се радваме на малките неща в живота. Много хубави, слънчеви карти  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Рядко ми излиза 9 пентакли, затова реших да споделя следната комбинация - 9 пентакли, Императрицата и Рицар пентакли ( не става въпрос за взаимоотношения или любов ). Мисля си, че картите говорят за заземяване. Нужда от поставяне на по-реалистични и конкретни цели. Съветът е да се използва творческия потенциал, да се радваме на малките неща в живота. Много хубави, слънчеви карти  :) .

 

За какво си питала? :)

Линк към коментар
Share on other sites

 

Рядко ми излиза 9 пентакли, затова реших да споделя следната комбинация - 9 пентакли, Императрицата и Рицар пентакли ( не става въпрос за взаимоотношения или любов ). Мисля си, че картите говорят за заземяване. Нужда от поставяне на по-реалистични и конкретни цели. Съветът е да се използва творческия потенциал, да се радваме на малките неща в живота. Много хубави, слънчеви карти  :) .

 

За какво си питала? :)

 

Попитах, какъв е урока, който трябва да науча през следващите 3 месеца  :) . Освен загубата на близък ми се случиха и хубави неща - потърсих си едни наследствени земи на село, а те са буквално в гората, много е красиво там ( свързвам го с Императрицата ).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

...9-ка пентакли не е от често явяващите ми се карти,но днес при въпрос "Ще стане ли нещо факт? ми се подредиха и не само една деветки:

              1.9меч   2.9чаши  3.9пентакли

 

  Не мога да разбера,след като в началото,в основата са моите страхове и кошмари...дали последващите я деветки обозначават,че тези страхове са излишни и осъзнавайки ги ще се преборя с тях...или,че тази угнетеност и тези съмнения  всъщност са напълно реални...Прави ми впечатление също сборът от 3-те е 27,което също е 9...пътят на Отшелника...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...