Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианството - прост метод за подобряване на живота ни


Recommended Posts

Maлко след клипа на Любо "случайно" каналът на нашия телевизор "отиде" на някакво предаване, рекламиращо ГМО в животновъдството. Гледките бяха смразяващи. Ако бях все още месоядна, нямаше да близна след подобни картинки. Та мисълта ми е - ако хората, които просто видят истината....

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Донка,истината е толкова страшна,че не може да се опише с прости думи!

Вегетарианството е спасило живота на много хора,но за съжаление малко са тези които вярват, че това е възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

За щастие, на Запад тенденциите са в плюс на вегетарианците, което пък за жалост не може да се каже за източните (азиатски) страни, където се покачва месоядството, но хората го правят там по модел и подражание на Запада, така че... :)

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

13 години бяха вегетарианец, получих сериозни заболявания, наложи се да започна да ям месо, за да оцелея. 

Всичко това го казвам спрямо онези, за които автоимунните заболявания, са нещо семпло и просто. Не. 

 

Много е глупаво всичко да се уедняквява, да. Аз и сега не ям месо, освен риба, навиците ми не го позволяват. Но, всуе, природата ни така е устроена - нещо, с което си свикнал милиони години, няма как тялото ти да отвикне за месеци, че и за години.

Мотивите ми да не ям меса само  са хуманни, няма как да ям млечно прасенце - деликатес на много места или каквото и да е там, това ме отвращава, но тялото ми не издържа. 

А онези, които обричат децата си на същото, са престъпници, срещу природата не се върви, природа на милиони години. Сега не разсъждаваме защо е така, а че е факт. 

 

Много е по-страшно за мен, че дневно умират хиляди агънца и теленца, и прасенца.

Но аз съм безсилна, а това че не ги ям не не ме прави по-добра, прави ме по-завършен лицемер, който търси бягство. 

А другите, още по-големи лицемери. 

Линк към коментар
Share on other sites

Вегетарианството, отстраняването на всички токсични храни и хомеопатията спасиха живота на мой близък човек - от 4 стадий рак до пълно оздравяване. След преминаването към разумна!! вегетарианска диета аз забравих имената на десетките медикаменти, които преди носех в чантата си, и на инхалатора, който ме спасяваше от пристъпите на астмата. 

Моето тяло само поиска да премина към вегетарианство - и сега аз се радвам на него, а то на живота си с мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...