Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Проблеми със съня. Не мога да спя


Recommended Posts

Здравейте,

ще започна с това, че вече няколко години имам проблеми със съня, проблема ту се засилва(по една седмица безсъние) ту се оправя за малък период от време.

Понякога сле няколкодневно будуване започвам да чувам гласове или да виждам сенки, петна а понякога и да предприемам действия , които не помня.

Както и да е, нека да разкажа какво преживях.

След няколкодневно будуване, си лежа в леглото, отегчен, че отново ме чака поредната безсънна нощ.

В един момент в състояние на отпуснатост и летаргия започна някакво ужасно бучене в главата ми, звук който направо ме накара да се ужася и скова тялото ми.

Получих нещо като спазъм и не можех да помръдна.

В този момент си помислих, че и моя ред е дошъл...

Започнах да усещам някакво присъствие навън зад прозореца, не виждах нищо само крещях вътрешно, защото бях като прализиран.

Най големия ужас изпитах, когато това присъствие започна сякаш да ме засмуква към прозореца.В този момент вече бях на прага на лудоста от страх.

Изведнъж се събудих, да това се оказа някакъв абсолютно нереално реален кошмар.

Успокоих се, макар че поне 2-3 минути ръцете не бяха мои и реално не ми се подчинявах, бяха изтръпнали така все едно са от кашкавал.

Та може ли някой да обясни, дали е имал подобно преживяване? И дали е време да посетя психиатър, което никак не ме влече.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички видения и усещания се дължат на хроничната липса на пълноценен сън.Според мен трябва да се открие причината за безсънието,а това може да стане само с помощта на лекар.Защо не се обърнеш към хомеопат - тук във форума има.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен също ми се е случвало нещо подобно. Преди няколко месеца една вечер бях заспала, но имах чувството, че съм будна, и в един момент усетих тялото си като парализирано - не можех да помръдна имах чувството, че се забиват иглички в краката ми, а ръцете не можех и да ги помръдна. И аз усещах чуждо присъствие. Беше ме обвзел невероятен страх. Виждах всичко в стаята отстрани. Постепенно се събудих и всичко отмина. Преди години също ми се е случвало подобно нещо, но този път беше много силно като усещане.

Да отбележа аз нямам проблеми със съня.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен също ми се е случвало нещо подобно. Преди няколко месеца една вечер бях заспала, но имах чувството, че съм будна, и в един момент усетих тялото си като парализирано - не можех да помръдна имах чувството, че се забиват иглички в краката ми, а ръцете не можех и да ги помръдна. И аз усещах чуждо присъствие. Беше ме обвзел невероятен страх. Виждах всичко в стаята отстрани. Постепенно се събудих и всичко отмина. Преди години също ми се е случвало подобно нещо, но този път беше много силно като усещане.

Да отбележа аз нямам проблеми със съня.

Явлението се нарича сънна парализа и е безопасно.

Обсъждали сме го поне няколко пъти тук във форума, вижте например: ТУК, ТУК и ТУК

Има и много инфо на английски: sleep paralysis

Още няколко теми, които биха могли да са полезни:

От форум Психология: Помощ - Безсъние, Безсъние - Инсомния

От Учителя: Сън и безсъние, Мисли за сънищата и спането

А иначе ако има по-сериозен проблем със съня, най-добре е консултация със специалист.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, по време на сън мозъка блокира подаването на двигателни импулси към тялото, като предпазна мярка от самонараняване.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...