Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (14.01.13 - 20.01.13)


Recommended Posts

14.01.13

 

Говорим сейчас: «Зачем необходимо петь?» Пение – для урегулирования того, что ты воспринял; можно тем, что получил, урегулировать то, что воспринял. Можно отдать вовне то, что получил, осмыслить его. Музыка тогда уже имеет другой смысл. Действует воспитательно.

 

Приобретение энергии

 

 

Казваме, сега: „Защо трябва да пееш?“ Пеенето е за да се урегулира онова, което си възприел, да може колкото си взел да се урегулира онова, което си възприел, да може колкото си си взел да го дадеш навън, да го осмислиш. Тогава вече музиката има друг смисъл. Възпитателно действува.

 

 Придобиване на енергия

Линк към коментар
Share on other sites

15.01.13

 

Сейчас оставим существующие противоречия. Мы не можем примирить противоречия в мире. До настоящего времени никто, кто занимался противоречиями, не мог их примирить. И с безлюбием никто не может справиться. Потому что и зло имеет своё место. В зле человек приобретает больше силы. Приобретает очень мало любви. В добре приобретается больше любви, больше жизни, меньше силы. Так что, может быть в будущем, когда добро и зло влюбятся друг в друга, зло отдаст свою силу любви, а добро отдаст злу свою мягкость.

 

Любовь и безлюбие

 

 

Сега да оставим тия противоречия, които съществуват. Противоречията ние не може да ги примирим в света. Никой досега, който се е занимавал с противоречията, не е могъл да ги примири. И с безлюбието никой не може да се справи. Защото и злото си има свое място. В злото човек добива повече сила. Много малко любов добива. В доброто добива повече любов, повече живот, по-малко сила. Тъй щото, може би за бъдеще, когато доброто и злото се влюбят едно в друго, злото ще даде от силата си на доброто, а доброто ще даде на злото от своята мекота.

 

Любов и безлюбие

Линк към коментар
Share on other sites

16.01.13

 

Кто поёт – омолаживается, а кто не поёт – стареет. Если можешь заставить больного петь – он легко выздоровеет. Пение – это мощное средство. Посмотрите как жаворонок поднимается в высь, летает по кругу и поёт. Пение – это проявление человеческого ума и признак, что он начал работать. На голове под центром музыки находится центр счёта и человек, когда поёт, развивает и этот центр. С пением улучшается дыхание, кровообращение, приобретается мягкий характер. Если поёшь – всё можешь достигнуть; если не поёшь и другие дела тебе не будут удаваться.

 

Усиленные обертоны

 

 

Който пее, се подмладява, а който не пее, остарява. Ако можеш да накараш един болен да пее, ще оздравее лесно. Пеенето е мощно средство. Вижте чучулигата как се дига нагоре, върти се в кръг и пее. Пеенето е проявява на човешкия ум и признак, че той е почнал да работи. На главата под центъра на музиката се намира центърът на смятането и човек, като пее, развива и този център. С пеенето се подобрява дишането, кръвообращението, добива се мек характер. Пееш ли, всичко можеш да постигнеш; ако ли не пееш, и други работи не ти се поддават.

 

Усилени обертонове

Линк към коментар
Share on other sites

17.01.13

 

Истина – это то начало, которое даёт вечный процесс развития, осмысливает жизнь. Весь мир находится в истине, за истиной нет никакого другого смысла. Единственное, что осмысляет жизнь людей, это истина. И когда мы радуемся и веселимся, эта, принёсшая эту радость, истина в нас. Когда человек постигает в мире нечто, он – в свете истины. Все человеческие постижения держатся на истине. Если человек любит истину, то она ему всегда помогает.

 

Разумный домостроитель

 

 

Истината е онова начало, което дава вечния процес на развитие, което осмисля живота. Целият свят седи в истината, зад истината няма друг никакъв смисъл. Единственото нещо, което осмисля крайния живот на хората, това е истината. И когато ние се радваме и веселим, това е истината у нас, която е причинила тази радост. Когато човек постига нещо в света, той е в света на истината. Всички човешки постижения се дължат на истината. Ако човек обича истината, тя всякога ще му помага.

 

Разумният домостроител

Линк към коментар
Share on other sites

18.01.13

 

Истина никогда не горька. Нет ничего слаще Истины. Истина – это последний предел, последняя цель. Ты не можешь зайти за Истину. Позади Истины – смерть, позади Истины страдание. Сейчас вы позади Истины. Говорите: Что есть Истина? – То, что несёт знание, счастье, силу, жизнь, богатство – то, что несёт всё в мире, это Истина.. – А что позади Истины? – Позади Истины ничего нет. Следовательно, я считаю, что Любовь – это начало жизни, а Истина – конец жизни. Это два предела Великого в мире. То, что движется в сердцевине и всё сформировывает – это знание, это Божественная Мудрость. Ты не можешь иметь Мудрость в мире, если не имеешь одного начала и одного конца. Между этими двумя концами необходимо заполниться промежутку вечности. Значит, Мудрость наполняет жизнь. Мудрость объясняет что такое Любовь и что – Истина.

 

Дерзайте

 

 

 Истината никога не е горчива. Няма по-сладко нещо от Истината. Истината е крайният предел, крайната цел. Зад Истината не можеш да отидеш. Зад Истината е смъртта, зад Истината е страданието. Сега вие сте зад Истината. Казвате: Какво нещо е Истината? – Това, което носи знанието, щастието, силата, животът, богатството – това, което носи всичко в света, то е Истината. – Ами зад Истината какво има? – Зад Истината няма нищо. Следователно, аз считам, че Любовта е начало на живота, а Истината е краят на живота. Това са двата предела на Великото в света. Това, което се движи по средата и сформирува нещата, това е знанието, това е Божествената Мъдрост. Ти не можеш да имаш Мъдрост в света, ако нямаш едно начало и един край. Между тези два края трябва да се изпълни междината на вечността. Значи, Мъдростта изпълва живота. Мъдростта изяснява какво нещо е Любовта и какво – Истината.

 

Дерзайте

Линк към коментар
Share on other sites

19.01.13

 

Музыкальность сокращает время. Когда человек музыкален, как мы подразумеваем, вещи происходят легко. С музыкальным человеком ты можешь легко понять друг друга, но очень тяжело с немузыкальным человеком. Когда вы не можете понять друг друга – нет музыкальности.

 

Музыкальное состояние

 

 

Музикалността съкращава времето. Когато човек е музикален, както ние разбираме, нещата лесно стават. Ти с един музикален човек лесно можеш да се разбереш, но много мъчно можеш да се разбереш с немузикален човек. Когато вие не можете да се разбирате, нямате музикалност.

 

Музикално състояние

Линк към коментар
Share on other sites

20.01.13

 

Вы читали много философских книг о существовании Бога, они доказывают Его существование. Эта идея – доказывать, что Господь существует – смешна. Это всё равно что тебе говорят об одном существе, безграничном и по форме и по объёму, – настолько большом, что ни в чём нельзя его вместить. И решаешь – в чём можно [его] вместить. Этому существу, которому нигде нельзя вместиться, ставишь границы и доказываешь, что оно существует. Доказываешь, что существует то, что всё создало. Если оно существует – необходимо наличие кого-то, кто его создал. Существование подразумевает нечто, что создано. Человек существует, поскольку он создан. Бог, которого никто не создал, как будет существовать? Под словом существовать подразумеваем нечто, что проявилось не по его личной воле, но по другой воле.

 

И на имя Его будут уповать народы

 

 

Чели сте много философски книги за съществуването на Бога, доказват Неговото съществувание. Тази идея, да се доказва, че Господ съществува е смешна. То е все едно да ти говорят за едно същество, което е безгранично и по форма и по обем, – толкоз голямо, че нищо не може да го събере. И да разрешаваш, в какво място може да се събере. Туй същество, което никъде не може да се събере, да му туриш граници и да доказваш, че то съществува. То, което направило всичките неща, доказваш, че то съществува. Ако то съществува, трябва да има някой, който да го е направил. Съществуванието разбира нещо, което е направено. Човек съществува, понеже човек е направен. Бог, който никой не Го е направил, как ще съществува? Под думата съществува разбирам нещо, което се е проявило не по негова лична воля, но по друга воля.

 

И в Неговото име народите ще се надеят

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...