Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват


Иво

Recommended Posts

"Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват." Джон Кехау

Смятате ли, че е вярно?

Ако да, това реалност ли е в живота ви?

А ако не е реалност, защо? И какво искате да промените?

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Съгласна съм, нека не забравяме, че сами програмираме бъдещето си... Ккавото искаме, каквото мислим и чувстваме, това ни следва :feel happy:

:3d_163::3d_117:

Линк към коментар
Share on other sites

"Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват." Джон Кехау

Това е най-добрия вариант. Нужно е родителите от рано да забележат наклонностите на детето и да го стимулират в съответната посока. После и в училище, но там като че ли нещата са по трудно приложими. Още сме далеч от провеждането на образование според съзнанието и възможностите на ученика. Парите нямат нищо общо. Въпросът е до реализация на потенциала с който сме дошли от минали животи. Парите са по-скоро спомагателно средство. Иначе ако тръгнем да правиме пари, тогава най-вероятно няма да правим това, което обичаме. Разбира се има и изключения. Но много хора са щастливи именно от правенето на пари и си мислят, че точна това което правят им е предопределено. Но не знаем дали добрия банкер не е убил в себе си гениалния композитор. Винаги има професии, които са на мода и родителите бързат да насочат децата си към тях. Обикновено, когато децата вече порастнат, помнейки за влеченията от детството си просто повдигат рамене и казват, че вече е късно за промяна. За съжаление в много случаи това наистина е така. В това отношение отговорността на родителите е огромна. И накрая човек следвайки мечтите си нека не забравя, че това не трябва да става за сметка на някой друг.

Линк към коментар
Share on other sites

АКо правиш това, което обичаш, ти му отдаваш цялата си душа, дух, сърце, ум, мотивация, желание, мисъл, чувство, воля, сила! И го правиш с радост! И искаш да го правиш още и още! И времето пресдтава да е от значение! да правиш това, което искаш не е лукс, а единственото, което "ТРЯБВА" да правим на тази земя! Тук идва въпросът свързан с дихотомията 'трябва и искам. Ами - често трябва да правим неща, които никак не ни се иска да правим... това е следсвтието от породени причини от нас или от други около нас. Ако "искам" е не приумиците на малкото его, а с мотивацията на висшия Аз, този Селф отвътре, личният ни Ангел Хранител, персонален Бог или както искате го наречете, тогава това "искам" е наистина единственото което трябва да слушаме! Понякога това иска жертви! Да речем някой има силни заложби в музиката (този пример си го спомням, от Агни Йога), както казва Станимир, но решава да стане банкер, тоест да отдаде съзнанието си на финансовата порочна джунгла, царяща в света ... Ами - дали душата му ще бъде щастлива, въпреки парите - няма! Както и хората около такъв човек ще страдат.

В този контекст, важно е да знае човек какво иска - но наистина какво иска Той - а не внушените му от социума манипулативни насоки и избори. А за да знае, е нужна съществуваща жива връзка с този вътрешен център, източник на мъдрост, сила и живот! Това е жива психология, никаква отвлеченост няма тук - този център е във всеки от нас, по-близко от всичко друго в или около нас!

Практически подход към това какво наистина искаме са хобитата ни - те могат да се превърнат в основната ни професия! А парите идват когато заниманието което изпълняваш те свързва с вътрешния източник на богатство - богатство от светлина, радост, приказност и жива мотивация и приказен интерес от дейността! Тогава това занимание рефлектира адекватно в социалната система, свързьана с парите и те не закъсняват! Ясно и просто! Ако всички имаха връзката с Аза си като предпоставка и слушаха съветите му, обществото ни щеше да цъфне само за едно поколение! За съжаление ценностите сега са обърнати, а връзката с този Селф прекъсната или пренебрегвана като нещо маргинално! не и в пишещите в подобно електронно и социално пространство обаче ! :)

В моя живот съм имал добри възможности за високи доходи, свързани обаче със занимания, които са били противни на естеството ми - някога съм приемал, следвайки зомбиподобнот оментално течение и нагласи на съвременния социум. И това само е разболявало душата ми.

Сега следвам практически мисълта на Джон Кехау: "Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват." :) :) :)

Бъдете здрави! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

"Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват." Джон Кехау
:hmmmmm:

току що прочетах подобна мисъл и от Ванга (линка на Веселин в темата за Ванга)

Човек никога няма да спечели пари, ако не се занимава с подходяща работа. Той трябва първо да разбере какво най-много му харесва да прави, а не да робува на мода или нечии съвети.

:hmmmmm:

Мисля, че тази макксима не сработва на 100%.

Ето един пример, когато не се получава - Винсент Ван Гог. Най-много е обичал да рисува, но е имал проблеми с парите. :3d_160::3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз знам че Ван Гог е бил зле финансово.Но май и не е бил много наред щом си е удрязал ушето,макар че е бил великолепен художник.А може парите с които е разполагал да са му стигали,за по прост начин на живот.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз знам че Ван Гог е бил зле финансово.Но май и не е бил много наред щом си е удрязал ушето,макар че е бил великолепен художник.А може парите с които е разполагал да са му стигали,за по прост начин на живот.

:thumb down:

Мислех, че примерът с Ван Гог ще е достъпен за всички. Мога естествено да дам много други подобни примери.

Веселине, съветвам те да прочетеш писмата на Ван Гог до брат му Тео. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Няма нужда да ходим толкова назад в историята - има много примери край нас, при които хора изнемогват, когато правят това, което най-много желаят и обратното, замогват се, когато си продадат душицата за някоя доходна работа... Не мисля, че че трябва именно доходите да се разглеждат като критерий, че човек работи според призванието си. А споменатата максима е вярна само в смисъл, че човек би дал по-добър продукт, ако работи каквото му харесва - но не и че този продукт в нашето общество ще получи най-висока финансова оценка. Ако този продукт е например картина, която той не е в състояние да пласира - финансовият резултат няма да е добър (макар че ако човек е много напреднал в духовната си реализация, може да се чувства богат и единствено с това, че си е на мястото, т.е. и без да е финансово задоволен). И обратното, може да работи каквото не му харесва и да дава относително по-лош продукт, но да попадне в нишата на някое голямо търсене - резултатът ще бъде финансово по-благоприятен.

Мисля, че зрелостта изисква от нас да не се прехласваме прекалено по буквалното тълкуване на духовни закони, за разгърнатата реализация на които нашият свят все още не е още готов (или са готови само единици в него). Склонен съм да приема за вярно по принцип например, че ако намериш Божието царство, всичко останало ще се уреди. Но факт е, че като правило не сме го намерили - и затова не всичко се урежда на практика. Реалността ни налага често да правим избори - като например дали да предпочетем по-истинското призвание или по-доброто заплащане. Лично аз не съм недоволен от призванието си и имам едни неголеми, но умерени за нашите условия доходи, това ме устройва и няма защо да правя компромиси с призванието си, когато друго, недопадащо ми нещо се явява с оферта за по-високи доходи. Но наблюдавам доста хора, при които изпитанието си е истинска драма, защото те изобщо не биха могли да се изхранват с това, което е най-близко до душата им и тогава... Ама то нали в крайна сметка и призванието, и финансовото положение си имат кармични предпоставки и от минали животи, така че хайде да не опростяваме прекалено нещата! :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

И аз знам че Ван Гог е бил зле финансово.Но май и не е бил много наред щом си е удрязал ушето,макар че е бил великолепен художник.А може парите с които е разполагал да са му стигали,за по прост начин на живот.

:thumb down:

Мислех, че примерът с Ван Гог ще е достъпен за всички. Мога естествено да дам много други подобни примери.

Веселине, съветвам те да прочетеш писмата на Ван Гог до брат му Тео. :dancing yes:

Много съм чела и съм размишлявала върху личността и съдбата на Винсент Ван Гог. Неговата живопис напълно се покрива с моето усещане за прекрасно изкуство. Моето лично мнение е, че не парите са били най-тежкото бреме за него. Повече е страдал от това, че е говорел чрез картините си на един език, недостъпен за повечето му съвременници. Вибрациите им, май, са били по-ниски. А парите, или по-точно - тяхната липса, са го товарили допълнително. И това е било капката, която е преляла чашата. :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

При мен се получи, но когато малко обърнах "правилото":

"Обичайте това, което сте създадени да правите..." Не казвам,че съм спечелила много пари, но имам достатъчно, за да не мисля за тях, а да правя каквото обичам. Проблемът е,че като получим достатъчно пари, ставаме зависими от количеството им и започваме да се стремим да ги "увеличим" - спираме да правим "това, което обичаме" и започваме да "печелим пари" с него.

И друг "съвет" последвах и продължавам да следвам - "Залудо работи - залудо не стой". Залудо човек може да работи само тогава, когато работи с обич към самата работа, а не "продавайки" труда си. Всъщност никога не е залудо работата, която сега не носи пари - тя носи неща, много по-ценни от парите...

И последният "закон" - Работиш ли за парите, те бягат от теб и трябва да жертваш душата си, за да ги докараш насила. Но насила пари стават, хубост не става....

Работиш ли за Бог - Любов, Той ще ти осигури достатъчно средства и възможности да продължаваш да работиш за Него.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Тези пък, айде стига само пари да се въртят в главата ви, хората любов правят, те пари, та пари. Парите са за харчене, а не да те следват. Пази боже пари да ме следват или пък аз тях!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък по стечение на обстоятелствата работя за пари-оцеляване. Но в същото време се занимавам като хоби с много неща, които не само са ми приятни, но и чувствам близко до сърцето си.

Имам много приятелчета-деца и разговаряме с тях по различни въпроси-проблеми. Ходя ей така, любителски на семинари по хомеопатия, искам да посетя курс по астрология или рисуване... Та всяко левче, което успея да спестя за това отива..... :dancing yes:

Много голям избор в държавата ни за работа по сърце няма, но аз смятам, че има раздвижени решения.... :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

"Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват." Джон Кехау

Смятате ли, че е вярно?

Аз мисля, че това е твърде хубаво, за да е истина...

Понякога можеш да бъдеш твърде деликатна.

Я да дойде другаря Дж. Кехау тук, в Бг. и да ни покаже как практически стават тия неща, щото аз се пообърках последните 15-тина години.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато го открих това без да съм чела посочения автор ...... родих се отново. Абсолютно е вярно поне при мен. Дано повече хора имат тази възможност да го открият за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен се получи, но когато малко обърнах "правилото":

"Обичайте това, което сте създадени да правите..." Не казвам,че съм спечелила много пари, но имам достатъчно, за да не мисля за тях, а да правя каквото обичам. Проблемът е,че като получим достатъчно пари, ставаме зависими от количеството им и започваме да се стремим да ги "увеличим" - спираме да правим "това, което обичаме" и започваме да "печелим пари" с него.

И друг "съвет" последвах и продължавам да следвам - "Залудо работи - залудо не стой". Залудо човек може да работи само тогава, когато работи с обич към самата работа, а не "продавайки" труда си. Всъщност никога не е залудо работата, която сега не носи пари - тя носи неща, много по-ценни от парите...

И последният "закон" - Работиш ли за парите, те бягат от теб и трябва да жертваш душата си, за да ги докараш насила. Но насила пари стават, хубост не става....

Работиш ли за Бог - Любов, Той ще ти осигури достатъчно средства и възможности да продължаваш да работиш за Него.

Нямам какво да добавя :feel happy::dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен също е вярно.И бих пожелала на всеки да го преживее!Обичах да пея от дете.Свирих на цигулка,после на китара,но всичко беше само в рамките на хобито.Когато за първи път се качих на сцена,а и до ден днешен,не питах за пари.Имаше моменти,когато бях обект на голямо презрение от страна на колеги,защото се сългасявах да пея за малко.Разбирах ги,но те мен - не.Не мога да се пазаря за колко пари да пея,да не говорим,че въобще не мога да се пазаря,но винаги пеех с желание,любов и чувство.И сякаш всичко по-късно се подреди от самосебе си.Сега не печеля кой знае колко,но достатъно.Богатсвото ми е в признанието на хората-слушатели.Не казвам,че не е имало и трудни моменти,вътрешна борба - за и против,не е за пренебрегване и външната - с конкуренцията.Но следвах пътя на сърцето и резултатите не закъсняха.Не идеализирам.

Споделям напълно и казаното от Донка и Станимир. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност е вярно, но както всички дълбоки истини трябва наистина да се разбере правилно. Или пък ако някой открие тази магическа страст вътре в душата си и я следва независимо препятствия и смърт ще я преживее реално.

Например ако сериен убиец си обича делата не значи че ще има достатъчно пари.

Всъщност има само едно нещо което човек наистина обича и осигуреността със средства и всичко останало се отнася само за него. Всяка друга егоистична дейност не носи никаква сигурност и някой може да има пари друг да няма и личния опит в тях нищо не значи. Но тази единствена дейност може да бъде изразена чрез абсолютно всеки начин: пеене, строене на мостове, лекуване, етс. и е достъпна за всеки там където е и каквото може.

Примери за хора постигнали "човешки върхове" в изкуство, наука и др. не са показателни, защото това са си отново егоистични дела предназначени глевно да обслужват нисшия им аз. Това май е дори правило и хора които живеят в този нисш аз и искат да бъдат велики в нещо трябва да страдат от нещо като безпаричие, болести или други проблеми, за да могат да съхранят достатъчно енергия и успеят.

Само в тесния път който отстрани и в началото изглежда ужасно труден и непоносим, а в реалност е вълнуваща радост, човешко достойнство и любов може да се съчетаят великите надчовешки постижения с никакви липси и проблеми :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък по стечение на обстоятелствата работя за пари-оцеляване. Но в същото време се занимавам като хоби с много неща, които не само са ми приятни, но и чувствам близко до сърцето си.

Имам много приятелчета-деца и разговаряме с тях по различни въпроси-проблеми. Ходя ей така, любителски на семинари по хомеопатия, искам да посетя курс по астрология или рисуване... Та всяко левче, което успея да спестя за това отива..... :dancing yes:

Много голям избор в държавата ни за работа по сърце няма, но аз смятам, че има раздвижени решения.... :thumbsup:

:thumbsup2::thumbsup::thumbsup2: Сигурна съм, че ще намериш начин да достигнеш удоволствието да си "вадиш хляба" с нещо, което ти е приятно! Тогава хлябът е най-сладък. С две-3 изречения ме убеди да вярвам в тебе. Желая ти успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя цитат от "Евангелие на Любовта":

"Хлябът е там, където е Любовта. Спомни си, че богатството на човека е там, където е сърцето му. Прави това, което обичаш, без да мислиш за материална облага, без да мислиш за хляба и ще видиш, и ще се убедиш (защото не си убеден, затова и се страхуваш да рискуваш!), че хлябът сам ще те намери. Човек трябва да бъде верен на предопределението си и тогава предопределението ще се погрижи за него. Ако ти си намериш мястото в Световния организъм, мислиш ли, че Световният организъм няма да се погрижи за теб? А да намериш мястото си, означава да живееш и да работиш с Любов, без ни най - малко да издевателстваш над собствената си природа... да влезеш в хармония със себе си, с космоса, с Бога; да вършиш всичко без усилие, защото това, което се прави с Любов, не се възприема като усилие или тежък дълг, а като радост за цялото същество. Само така можеш да станеш съпричастен на всеобщото екстазно съществуване!"

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2::feel happy: Донка и :feel happy: Нели

Само в тесния път който отстрани и в началото изглежда ужасно труден и непоносим, а в реалност е вълнуваща радост, човешко достойнство и любов може да се съчетаят великите надчовешки постижения с никакви липси и проблеми
:thumbsup::sorcerer:

Човек трябва да бъде верен на предопределението си и тогава предопределението ще се погрижи за него. Ако ти си намериш мястото в Световния организъм, мислиш ли, че Световният организъм няма да се погрижи за теб? А да намериш мястото си, означава да живееш и да работиш с Любов, без ни най - малко да издевателстваш над собствената си природа... да влезеш в хармония със себе си, с космоса, с Бога; да вършиш всичко без усилие, защото това, което се прави с Любов, не се възприема като усилие или тежък дълг, а като радост за цялото същество.

icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

"Правете това, което обичате - парите сами ще ви последват." Джон Кехау

Смятате ли, че е вярно?

Каквото и да правите, правете го с цялото си сърце.
:feel happy:
Източник-изтеглена карта на мъдростта.

Мисля, че вече започва да става реалност в живота ми,но ми трябваше малко време докато осъзная някои неща. Казвала съм го и друг път, едно е да знаеш нещо, съвсем друго е да го осъзнаваш.

Следвайки пътя със сърце нещата се нареждат от само себе си, в противен случай, всичко се обърква.

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...