| Порталът към съзнателен живот |
|
Търсене
|
« Обратно към всички молитви |
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
Вечерна молитва
От:
Молитвеник
Тип: молитва
Видяна: 8268
Благий Господи, тази вечер искам да отида в Училището, в Школата на Всемирното Бяло Братство. Господ ме обича и аз Го обичам. Бог е безграничен и затова ме обича. И в неговата Любов абсолютно няма никакво съмнение. Ще бъда горе, защото Господ е казал и Неговата дума на две не става! ...
|
|
 |
Молитва за вечер
От:
Молитвеник
Тип: молитва
Видяна: 7362
Господи, във време на почивка на моето тяло огради ме с Твоята Светлина и ме пази. Аз отивам горе да се уча, да се моля и да работя.
Аз искам да се срещна с Христа и вярвам, че това ще стане, защото това е и Неговата воля, а Неговата воля на две не става.
Амин. ...
|
|
|
|
|
|
|
Казва се в Писанието: "Бъдете постоянно в молитва!" Защо? Тази светлина, тази топлина, която иде от Бога е толкова мека и приятна, че тя съгражда. Тя е топлина и светлина на безсмъртието! Някой път аз ще се спра да ви поговоря върху тази светлина. Тя е тази именно светлина в света, с която не можеш да направиш никаква пакост. Нашите свещи могат да направят голяма пакост в някой хамбар със сено или слама, цял пожар могат да създадат, но със светлината, която идва от Бога, нищо не можеш да запалиш. С нея можеш да четеш книга, с нея само добро може да се прави. Аз я наричам "безвредната светлина". Тази светлина се добива в молитвата. При тази светлина човек добива едно успокояване, един вътрешен мир. Където и да насочим тази светлина, от нея нищо не се запалва, не изгаря, но всичко се осветлява. В придобиването на тази светлина се състои силата на молитвата. Няма друг начин за добиване на тази светлина! Всички окултни ученици имат много начини за придобиване на знанието, но дойде ли се до "светлината на Безсмъртието", всички употребяват молитвата - и Учители, и ученици. За добиване на мъдростта, също има много методи, но дойде ли се до тази светлина, има само един метод - Молитвата. Тази светлина сега е необходима за всички. (Беинса Дуно)
|
|
|