Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Aesther

Участници
  • Общо Съдържание

    1
  • Дата на Регистрация

  • Последно Посещение

  1. Здравейте четящи и пишещи тук, Имам въпрос относно привидно безобидното "розово хапче" Деанксит, което се изписва за щяло и нещяло от всякакви лекари. И с този пост се надявам, ако има и други с опит с този медикамент, да споделят впечатленията си. Когато симптомите на моята "нервно-вегетативната дистония" (тогава не знаех, че е такава) започнаха да ме тласкат към редовно безсъние и вече не можех да ходя на работа, не издържах и отидох при Невролог. Преди това търпях три месеца световъртежи и главоболие, вярвайки, че нещо съм се преработила и стресирала, и с повече почивка нещата ще минат от самосебеси. Ходих на всякакви изследвания преди това, но всичко беше наред. Тогава невроложката заключи, че съм здрава, но ако не мога да спя и работя, да пия Деанксит. Изобщо не спомена нищо за психотерапия или че проблемите ми може да са на психическа основа и може да има друг начин да се лекуват. Толкова нахвали това хапче, че нямало зависимост и било без странични ефекти, че се вързах. Пих го и наистина симптоминте изчезнаха за няколко дни. Родих се. След 5-6 месеца реших да го разреждам с тенденция за спиране. Но винаги, когато го разреждах за 3-4 дни в опит да го спра, настъпваха много неприятни симптоми - депресия и ужасна напрегнатост - нещо, което никога не съм имала преди Деанксита. Тогава не знаех какви вещества съдържа - наистина й повярвах, че е безобидно. Когато го вземех отново, всичко се оправяше. Мислех, че първоначалното ми състояние не е излекувано и продължавах да го пия, защото тя каза, че някои хора имали нужда от няколко години курс на лечение, и така вече 2 години - по едно хапче сутрин. От Януари 2015, след много полезен курс психотерапия, реших, че е крайно време да го спра и да разчитам на собствените си възможности, и това, което научих. Първите 2 седмици намалих от 1 хапче на 3/4, и започнаха грипоподобни симптоми и нервност, но бяха поносими, а аз - мотивирана да издържа на изпитанието. Следващите 2 седмици намалих на 1/2 - започнаха мускулна скованост и болки във врата и раменете, слабост в ръцете, изтръпвания... но продължих. Когато стигнах до 1/4, след една седмица започнаха силните световъртежи и страха - като си затварях очите виждах рязко сменящи се картини, не можех да спя а сънувах откъслечни несвързани неща.... мислех, че ще полудея. Не издържах и взех още малко от хапчето, и нещата се поуспокоиха (за малко). Осъзнах, че явно много рязко съм го намалила и сега отново съм на 1/2, и се надявам на тази доза да се стабилизирам за следващия месец. Как така това не се казва на пациента когато се изписва това хапче? Според повечето доктори Деанксита е много малка доза и не би трябвало да реагирам така, но очевидно съм особен случай, докато други хора го спират без проблем. Според вас колко бавно трябва да го спирам? И има ли опасност това лекарство да ми е навредило трайно след толкова дълга употреба? Тези симптоми могат ли да бъдат опасни? Притеснява ме най-вече депресията и халюциноподобните моменти... В нета има много информация за симптоми на отнемане на антидепресанти, но все от хора на запад, където Деанксит е баннат, и няма информация за опитващи се да спрат точно него, а лекарите просто казват, че не съм се излекувала. Имате ли съвети за справяне със ситуацията?
×