Jump to content
Порталът към съзнателен живот
  • постове
    236
  • коментара
    44
  • прегледа
    77173

Доклад "Исконная физика АллатРа"


Рассвет

1016 прегледа

 

На болгарском:  Доклад "Изконна Физика АллатРа" -- http://allatra.bg/library/

Из доклада:

Цитат

Что можно наблюдать в современном мире вследствие утраты древних знаний о неиссякаемом источнике энергии (эфире, акаше, свободной энергии)? Жесткая конкуренция за невозобновляемые источники энергии планеты, вплоть до военных конфликтов, экспансия транснациональных компаний, непримиримое разделение людей на «своих и чужих», борьба без правил за потребительский рынок. Источники углеводородов стали разменной монетой в политических и экономических вопросах потребительского общества. Сегодня цивилизация, в которой деньги массово правят умами людей, пришла к естественному тупику своего развития, к глобальным мировым проблемам вследствие утраты духовно-нравственных основ. И всё это происходит именно сейчас, в период, когда глобальные природные катаклизмы ускоренным темпом набирают свою силу и когда знания об эфире необходимы для выживания человечества, как воздух. С помощью денег можно сдержать языки учёных, но невозможно сдержать нарастающий гнев природы.

 

Какво може да се наблюдава в съвременния  свят  вследствие  загубата  на древните  знания  за  неизчерпаемия източник  на  енергия  (ефира,  акаша, свободната енергия)? Жестоката конкуренция за не възобновяемите енергийни източници на планетата, стигаща до военни конфликти, експанзията на транснационалните компании, непримиримото разделяне на хората на „свои и чужди“, борба без правила за потребителския  пазар.  Източниците  на  въглеродните  емисии  станаха разменна  монета  в  политическите  и икономическите  въпроси  на  потребителското  общество.  Днес  цивилизацията,  в  която  парите  са  завзели умовете на хората е достигнала естествената  задънена  улица  на  своето развитие, както и пред глобални световни проблеми вследствие загубата на  духовно  нравствените  основи.  И всичко  това  произтича  именно  сега, в  периода,  когато  глобалните  природни катаклизми с ускорени темпове набират сила и когато знанията за ефира са  необходими за оцеляването на човечеството както въздуха. С помощта  на  парите  може  да  бъде запушена устата на учените, но не е възможно да бъде удържан нарастващия гняв на природата!

Цитат

С давних времён в человеческом обществе присутствовало знание о существовании силы (демонической сущности), которая была разумна и гораздо превышала человеческие возможности в материальном мире, но она была ничтожна перед силами духовного мира. В глубокой древности люди знали, что природа не является мёртвым объектом. Наряду с понятиями о главном смысле существования человека ‒ о духовной жизни, о душе, её независимости от тела, о перерождении души, люди знали также о жизни и устройстве материального мира, о том, что каждое природное явление производится силой, которая свойственна всей материи (примечание: септонным полем). Они называли отдельные её проявления «духами» (невидимыми силами мира) и у них присутствовало понимание, что у всех окружающих объектов в природе существуют сверхъестественные двойники (примечание: любой объект в материальном мире имеет собственное септонное поле).

 

От  древни  времена  в  човешкото  общество  присъстват  знанията  за съществуването на сила (демоническа същност), която се смятали за разумна и многократно превъзхождаща човешките възможности в материалния свят, но  нищожна пред силите на духовния свят. В дълбока древност хората знаели, че природата не е мъртъв обект. Заедно с разбиранията за основния смисъл на човешкото съществуване, за духовния живот, за душата и нейната независимост от тялото, за прераждането на душата, хората знаели и за живота и устройството на материалния свят, за това, че всяко природно явление се проявява посредством силата, която е свойствена за цялата материя (забележка: септонното поле). Те наричали нейните отделни проявления „духове“ (невидимите сили в света) и в тях присъствало разбирането, че във всички заобикалящи ги обекти в природата съществуват свръхестествени двойници (забележка: кой да е обект в материалния свят има своя собствено септонно поле).

Цитат

Всё что угне­тает человека в этом мире, начиная от навязчивых мыслей, агрессивных эмоций и заканчивая шаблонными желаниями эгоиста-потребителя ‒ это результат выбора человека в поль­зу септонного поля ‒ материальной разумной системы, которая шаблонно эксплуатирует человечество. Но если человек следует выбору своего духов­ного начала, то он приобретает бес­смертие. И в этом нет религии, а есть знание физики, её исконных основ.

Современному человеку не хватает одного ‒ целостного взгляда на мир, взгляда с позиции Духовного на­блюдателя, с позиции Личности, об­ладающей огромным духовным по­тенциалом ‒ силой аллата (душой).

 

 Всичко,  което гнети  човека  в  този  свят,  започвайки от  натрапчивите  мисли,  агресивните емоции  и  завършвайки  с  шаблоните и желанията на егоиста – потребител е резултатът от неговия избор в полза на септонното поле – материалната разумна система, която шаблонно експлоатира човека. Но ако човек следва  избора  на  своето  духовно  начало, тогава той става безсмъртен. И в това няма религия, а чисти физични знания и тяхната изконна основа.

На съвременния човек не му достига едно  нещо  –  цялостен  поглед  върху света,  поглед  от  позицията  на  Духовния  наблюдател,  от  позицията  на Личността,  притежаваща  огромен духовен потенциал – силата на аллата  (душата).

 

 

Читаю доклад... Вспоминаю слова П. Дынова: "Първите хора са имали знания, те са били ясновидци и са виждали нещата, които стават не само в настоящето, но и тия, които ще станат в бъдеще. Първите хора са боравили с чистата наука..."

(беседа  "Кога ражда" )

 

 

Книга "АллатРа" на болгарском - http://allatra.bg/library/

Редактирано от Рассвет

0 Коментара


Recommended Comments

Няма коментари за показване

Гост
Добави коментар...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...