Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво да правя?


Terina

Recommended Posts

Обръщам се към Вас за съвет и помощ,тъи като нямам възможност да пътувам,безработна съм,и йивея в едно малко градче като село!!!

Много Ви моля да ми помогнете,за моите непрестанни страхове,особенно нощем,спя на светната лампа ако сам сама в стаята,още от дете!!!

Страх ме е от змии, духове, от нещо,което не виждам,от хлебарки, от мишки!!! От години сънувам кошмари, войни,преследвания,че падам,че ме хващат, че ще ме ядят ниакакви животни,че се задушавам...най вече!!!

Страхувам се много от агресивни мъже,два пъти са ме изнасилвали!!! Имала съм връзки и с мъже и жени обичам секса и го правя сама през 1-2 дена,когато нямам сериозна връзк;когато съм с мъж,винаги нещо ми липсва,когато съм с властна жена нищо не ми липсва!!! Маика м и беше такава тя почина като бях на 10 години,тогава години наред плаках,и нощем прегращах нейна дреха! И досега спя с играчка или котката ми!!! Имам желание да викам и да чупя чинии, това ме успокоява!!!!!! Обичам много солени семки и хляб с масло :),това ме кара да се чувставам солидно и добре!!!

На 33 години съм,слаба 48 кг висока 166,обичам на всяко ядене чесън и лук,религиозна съм след смъртта на майка ми,и много се тревожа какво мислят хората за мен,че съм луда!!!

Все още се чуствам на 12-13 години,не се виждам вообще на 33!!!

Преди 3 години лекар хомеопат ми даде сяра с потенциа 5 продукт на хеел, и се почувствах много добре,нямах нужда от оцет и солено близо половин година,но лекарят напусна БГ,и сега няма към кого да се обърна, за страховете ми от разбойници, преследване и кошмари!!!

Не обичам да бързам, и все не ми стига времето за нещо!!! Обичам да отлагам до последният момент нещо!!!

Имам нужда да съм в някаква група или семейство,за да не се чуствам като вълк единак!!!

Пониакога когато пиша бели стихове пиша за себе си, във второ лице, и съм момче или момиче,което е бедно само,и парцаливо което иска да целуне студените пирамиди в пустинята през нощта!!!

Това е от мен!!! Ще бъда благодарна да ме насочите към нещо,което да ми помогне!!!

С уважение: Татяна Илиева

Линк към коментар
Share on other sites

Хомеоптаията, която Алекс би ти дал, може да ти помогне да си помогнеш. Да ти помогне да пораснеш. Не е нужно това дете в теб, което и ти виждаш, да се променя кой знае колко. То има и положителни качества. Чувствително е, а светът има нужда от добри и фини хора. То може да вижда света приказен и магичен и да пише стихове. То може да преживява красива сексуалност, да бъде искрено и откровено. Само някои негови черти е добре да промениш. Например това, че иска да бъде с някой по-силен и властен от него, за да е добре. Добре би било ти самата да имаш известна вътрешна опора, идваща например от заздравяване на вярата ти в Бога. Страховете ти можеш да започнеш да преодоляваш като свържеш любовта, идваща от вярата ти, с подсъзнанието си. Когато се научиш да посрещаш страховете си в теб самата, ще се промени и гласа ти и невербалния ти език, ще развиеш смелост, ясни цели в живота си, посока и здрава амбиция. Тогава и сигналите, които даваш, ще бъдат различни и слабите мъже, които търсят жертви, за да компенсират комплексите си чрез изнасилване, ще бягат надалеч от теб, като от огън! Какво, за Бога, млада жена като теб прави в това село-градче, какви опции за външно, но и за вътрешно развитие ти дава то? Външно като работа, учене, хоби. Вътрешно като подходяща компания от добри и светли хора, групи за личностово развитие, йога, медитация. Животът е най-добрият психотерапевт! Когато имаш ясни цели и ги постигаш с упорити малки стъпки, ти порастваш. Детето в теб се научава да преодолява трудности и дори да ги обича. Тези малки стъпки, фокусирани в цел, може да са учене, но и успоредно с това работа. Редовната практика на медитация и молитва пък те карат да осъзнаеш характера си, да спираш защитния си интелектуализиращ вътрешен диалог и да си в допир с тази дупка, липса, от която всъщност те е страх и която проектираш във външните си страхове. Допира с тази 'дупка" в душата ти в медитация започва да я стопява и запълва със светла радост, стабилност, ясен висок поглед. Когато общуваш с мъж нещо все ти липсва, защото тази емоционална празнота в теб дърпа, иска, но пълнене няма. Когато си с жена, просто влизаш в ролята на подчинено дете, а тя за теб несъзнавано се превръща в майка, дори да сте интимни. За подсъзнанието ти това е напълно възможно. Виж се как вегетираш в това село от градски тип. Виж как минават годините. Времето върви, а ти стоиш на едно място. А би могло да бъде другояче. Средата е важна - тя ти влияе, оформя те, повлича те. Когато си в компанията на силни и светли хора и ти самата ставаш такава. В София или Варна или Пловдив има прекрасни групи по йога, медитация, центрове на бялото братство. Присъствието в такива групи е или безплатно или на символични цени. Можеш да намериш приятели, опора, добри сърца. В твоя случай личността ти има нужда от такава външна подкрепа и помощ, поне в началото на промяната ти. Лесно е! Просто реши да промениш живота си, възнамери го и започни да осъществяваш промяната си! Запитай се: "Какво искам от живота си? Какво е призванието ми? Искам ли да продължа или да започна обучение за професионална квалификация? Готова ли съм истински да поискам промяна или само говоря?..."

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...