Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Т.к. първите ми 2 изречения не прозвучаха много смислено,идеята ми беше да попитам дали мога тук да изложа проблема си и евентуално до получа съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът е ,че вече година се лутам дали имам здравословен проблем или тревожност.Обиколила съм сумати лекари-всички казват здрава си.Тръгнах на психотерапия,пих успокоителни но продължавам да се чувствам зле всеки ден. Най-малкото неразположение и болка ме ужасяват и започвам да търся диагнози,да ходя по лекари...Изход няма...Непрестанно живея в безпокойство,в страх ..Продължавам да ходя на психотерапивт,но нищо...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз имам подобен проблем,но се лекувам с хомеопатия и всичко беше ок до преди две седмици пак започна страха придружен с изтръпване на главата и крайниците . Днес  взех cenchris 10 m и се надявам да подейства по скоро. Ако има някой с опит ще бъда много благодарна да ми обясни кога започва да действа лекарството.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Yo каза:

Проблемът е ,че вече година се лутам дали имам здравословен проблем или тревожност.Обиколила съм сумати лекари-всички казват здрава си.Тръгнах на психотерапия,пих успокоителни но продължавам да се чувствам зле всеки ден. Най-малкото неразположение и болка ме ужасяват и започвам да търся диагнози,да ходя по лекари...Изход няма...Непрестанно живея в безпокойство,в страх ..Продължавам да ходя на психотерапивт,но нищо...

Когато се премине през всички медицински прегледи и няма физиологичен проблем, ясно е, че проблемът е психологичен. Тревожност, стрес, събитие са най - често срещаните причини да се отключи подобно състояние. Необходимо ти е да работиш с психолог, терапевт, който работи с тревожни разстройства и знае как да те насочи, за бързо и успешно преминаване през състоянието. Нито хапчета, нито каквото и да е "нещо" от вън не може да ти помогне, тъй като това е вътрешен процес. Случил се е поради определени емоционални състояния и мисловни модели, те трябва да претърпят промяна, за да има промяна и цялостното ти състояние.

Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли ми препоръчали специалист в Варна,защото не се издържа вече...От снощи съм с постоянни прескачания на сърцето и много се притеснявам...Днес сърце,утре нещо др.....Трябва да взема мерки,защото живота ми стана кошмар...Благодаря Ви за съветите

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

- Диляна Колева е от Варна.

При положение, че при досегашния си терапевт няма и грам напредък, разумно е да се преориентираш - това е ОК - понякога човек не "уцелва" от раз неговия терапевт.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...