Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Открито обръщение към готовите


pencil

Recommended Posts

Здравей Пенсил,

Уважавам опита и решението ти, смятам че това е наистина нещо интересно и стойностно. Прекрасно е, че ти и семейството ти сте намерили пт към такак необходимият баланс между материално и духовно. Прекрасно е, че желаеш да споделиш това достижение с възможно повече хора.

Мисля си обаче че времето на колективните призиви и масовите прояви като че ли е отминало вече. И че ако някой ще прави нещо смислено и важно, то той не би следвало да чака и да се ръководи от вън.

Пътят на всеки е строго индивидуален. Предлагането на готови рецепти е изкусително, но безнадеждно и безполезно в действителност. Дали наистина определена среда за живот гарантира духовен напредък, докато друга такава го възпрепятства въобще - това е интересен въпрос за дискусия, наистина. Аз лично не бих му придавал по-висок приоритет от други подобни въпроси и не съм склонен да оценявам и да правя разграничаване на хората по този признак.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей Пенсил,

Уважавам опита и решението ти, смятам че това е наистина нещо интересно и стойностно. Прекрасно е, че ти и семейството ти сте намерили пт към такак необходимият баланс между материално и духовно. Прекрасно е, че желаеш да споделиш това достижение с възможно повече хора. 

Мисля си обаче че времето на колективните призиви и масовите прояви като че ли е отминало вече. И че ако някой ще прави нещо смислено и важно, то той не би следвало да чака и да се ръководи от вън.

Пътят на всеки е строго индивидуален. Предлагането на готови рецепти е изкусително, но безнадеждно и безполезно в действителност. Дали наистина определена среда за живот гарантира духовен напредък, докато друга такава го възпрепятства въобще - това е интересен въпрос за дискусия, наистина. Аз лично не бих му придавал по-висок приоритет от други подобни въпроси и не съм склонен да оценявам и да правя разграничаване на хората по този признак.

<{POST_SNAPBACK}>

:thumbsup:

Царството божие е по-близко от ръцете и краката ни, е казал Спасителят.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Пенсил,

Уважавам опита и решението ти, смятам че това е наистина нещо интересно и стойностно. Прекрасно е, че ти и семейството ти сте намерили пт към такак необходимият баланс между материално и духовно. Прекрасно е, че желаеш да споделиш това достижение с възможно повече хора. 

Мисля си обаче че времето на колективните призиви и масовите прояви като че ли е отминало вече. И че ако някой ще прави нещо смислено и важно, то той не би следвало да чака и да се ръководи от вън.

Пътят на всеки е строго индивидуален. Предлагането на готови рецепти е изкусително, но безнадеждно и безполезно в действителност. Дали наистина определена среда за живот гарантира духовен напредък, докато друга такава го възпрепятства въобще - това е интересен въпрос за дискусия, наистина. Аз лично не бих му придавал по-висок приоритет от други подобни въпроси и не съм склонен да оценявам и да правя разграничаване на хората по този признак.

Ако нещо в момента не достига за този начин на живот, това е още хора. Тежко е един сам човек да нареже, да пренесе и после нацепи 8 кубика дърва, когато го чака и градина и дете и друга работа. Но ако има такъв, който да се грижи само за градината, един само за природните блага (гъби, билки и др.) тогава всичко ще дойде на мястото си.

Просто забравих да пиша в началото на темата -- МОЛЯ, ХОРА, КОИТО НЕ СА ГОТОВИ ДА ОБЪРНАТ ЖИВОТА СИ НА 180 ГРАДУСА ДА НЕ ПИШАТ В ТАЗИ ТЕМА. Защото ВИНАГИ се получава едно и също -- изписват се дълги страници с философстване ЗА и ПРОТИВ, но най-вече като собствено оправдание...

Всеки е там където е, защото там се чувства най-добре. Но така е докато живе за себе си. Имаше период, в който живеех в Америка. Там хората живеят охолно, без да се лишават. Но знаете ли, каква голяма част от земите им е негодна, защото е била свръх-експлоатирана? Колко гори са загинали за да се строят луксозни къщи и ненужни мебели. Животните, свободно бродили по земите им са само в митовете... Америка е принадлежала на индианците. Те са били там откакто се помнят (поне 10000 години) и въпреки това, когато идват първите заселници намират девствени гори, непокътната красота, изобилие. И за по-малко от 200 години й разказват играта... Днес те са замърсител номер 1 на планетата, тяхна е културата "ползвай и хвърляй", която успешно навлиза у нас.

Идва момент, в който някои хора осъзнават, че със всяка своя крачка рушат, че със всеки ден изкаран в града го укрепват, със закупено билетче дават своя дан за отровния въздух, че купувайки сандвич със шунка плащат за убийството на още едно живо създание, че хвърляйки в кофата поредното шише от боза или наилонова опаковка дават своя дан за стотиците декари отровена земя и подпочвени води... А сондите, които вадят кръвта на майката Земя, за да могат да се правят пластмаси? И т.н. и т.н. И това осъзнаване се стоварва със страшна сила и отговорност върху тях. И всяка проспана минута вече е присъда над тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което пишеш е вярно, но то е СЛЕДСТВИЕ на кристализацията и крайната индивидуализация - вълна, движеща се от запад на изток. С този процес завършва поредият космически ден и се прибира реколтата му - имам предвид готови микрокосмоси, които са последно- родени, които нама нужда пак да се завъртат на колелото на раждането и смъртта. Дано да сме от тези последно-родени и дано да стигнем до добрия край. А всичко друго е гарнитура. :)

и аз също живея на село, вече повече от 10 г., и аз режа и цепя дърва, отглеждам зеленчуци и овошки, правя зимнина...но това не промени фундамента на живота ми. това, което го промени, е откриването на вътрешния път в мен. За да стане това, обаче, ни е нужна помощ. Като тази която дава Всемирното бяло братство, например. Ако не ти пасне, има и други духовни школи. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нещо в момента не достига за този начин на живот, това е още хора. Тежко е един сам човек да нареже, да пренесе и после нацепи 8 кубика дърва, когато го чака и градина и дете и друга работа. Но ако има такъв, който да се грижи само за градината, един само за природните блага (гъби, билки и др.) тогава всичко ще дойде на мястото си. МОЛЯ, ХОРА, КОИТО НЕ СА ГОТОВИ ДА ОБЪРНАТ ЖИВОТА СИ НА 180 ГРАДУСА ДА НЕ ПИШАТ В ТАЗИ ТЕМА.

Добре, мисля, че почвам да те разбирам. Твоите опитности са те довели до там, където си и не вярваш, че можеш да убедиш не напълно готови хора. Търсиш пълни съмишленици, а не разговарящи свободно по темата. Обърни се тогава към модераторите с молба да ти сложат темата в някакъв подраздел - "Само за съмишленици". Ако го направят, поне аз не бих ви безпокоил там. Макар че дори за "тяснопартийната позиция" откритият форум има големи преимущества. Та тази тема постоянно излиза на предни позиции в във форума не само благодарение на вас, поддръжниците, но и на нас, които частично имаме друго мнение! И кой ви пречи същевременно да си пишете лични писма с напълно съгласните и да се уговаряте както си искате?

Опасявам се обаче, че такива затворени теми няма да бъдат допуснати или ако бъдат, скоро ще бъдат пак прекратени. Защото това е равнозначно на ваш малък сайт тук - защо тогава не си направите отделен собствен? Има и безплатни възможности. Ако се тръгне с циркулиращите в тесен кръг теми, то и източноправославните могат да си поискат своя малка страничка тук, и атеистите, и кой ли още не... но нека администраторите преценят ще правят ли нещо по въпроса, а ние ще е добре да се съобразим с тяхното решение.

Знам, че вие сте прекрасни хора, но все пак ми се струва, че е добре да разширите кръга на онези, от които бихте могли да очаквате помощ, както и на онези, на които вие бихте могли да сте полезни. Мое мнение.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което пишеш е вярно, но то е СЛЕДСТВИЕ на кристализацията и крайната индивидуализация - вълна, движеща се от запад на изток. С този процес завършва поредият космически ден и се прибира реколтата му - имам предвид готови микрокосмоси, които са последно- родени, които нама нужда пак да се завъртат на колелото на раждането и смъртта. Дано да сме от тези последно-родени и дано да стигнем до добрия край. А всичко друго е гарнитура. :)

:thumbsup1::thumb down: Съгласен съм с това, че отношението към природата е следствие от индивидуализацията на масовото съзнание. Не съм съгласен да приемаме апокалиптичната нагласа. Ако тя все пак е основателна, струва ми се, че няма да станем по-свети и заслужили, само защото сме я провъзгласили. Ако обаче е невярна (както хиляди пъти в историята се е оказвало), представяте ли си тези всичките кошмарни мисли, които бихме излъчвали чрез тези нагласи, какво влияние върху света ще имат? И да не би, ако той е в крехко равновесие между стабилизиране и разпад, да допринесем неволно за второто?! И после, допринасяйки за него, да потрием доволно ръце: "Ето, нали ви казвахме, че ще стане..." :blink:

Ако пък Бог наистина е решил да се спасят само някакви си "избраници", под вида на "основно ястие", аз да ви кажа предпочитам да си остана от "гарнитурата" - и без това не съм месоядец... :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, мисля, че почвам да те разбирам. Твоите опитности са те довели до там, където си и не вярваш, че можеш да убедиш не напълно готови хора.  Търсиш пълни съмишленици, а не разговарящи свободно по темата. Обърни се тогава към модераторите с молба да ти сложат темата в някакъв подраздел - "Само за съмишленици". Ако го направят, поне аз не бих ви безпокоил там. Макар че дори за "тяснопартийната позиция" откритият форум има големи преимущества. Та тази тема постоянно излиза на предни позиции в във форума не само благодарение на вас, поддръжниците, но и на нас, които частично имаме друго мнение! И кой ви пречи същевременно да си пишете лични писма с напълно съгласните и да се уговаряте както си искате?

Опасявам се обаче, че такива затворени теми няма да бъдат допуснати или ако бъдат, скоро ще бъдат пак прекратени. Защото това е равнозначно на ваш малък сайт тук - защо тогава не си направите отделен собствен? Има и безплатни възможности. Ако се тръгне с циркулиращите в тесен кръг теми, то и източноправославните могат да си поискат своя малка страничка тук, и атеистите, и кой ли още не... но нека администраторите преценят ще правят ли нещо по въпроса, а ние ще е добре да се съобразим с тяхното решение.

Знам, че вие сте прекрасни хора, но все пак ми се струва, че е добре да разширите кръга на онези, от които бихте могли да очаквате помощ, както и на онези, на които вие бихте могли да сте полезни. Мое мнение.

...

Писах тук, защото има шанс да има шансът тук да се навъртат готови хора. Хора, готови да станат майстори с ръцете си, не с езика си.

Затова и темата се казва "обръщение към готовите" не "обръщение към философите" :D

Защото нямаме равни по надприказване мъдрувания, дълги философски обяснения. Но с това не се помага по никой начин на децата ни и на Земята....

Редактирано от admin
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че говоря по същество. А ако бъркам, има и други хора, за да ме поправят, а не само които сляпо си отстояват тясното становище. А дали съм само философ и с нищо не съм допринесъл за хората или истината по въпроса е доста по различна? И дали разбирането по различни въпроси - широко или стеснено - е просто "нищо", след като всякакви индивидуални и обществени процеси са протичали благодарение на промените именно в разбиранията? Но нека Бог и обществото да имат дългосрочната дума по тези въпроси, аз поемам пълната отговорност за себе си - че съм искрен, това е.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Виж pencil, аз също смятам, че това, което правиш ти и семейството ти е бъдещето, но 99% от хората не са готови. Включително и аз. Не съм готова да отида в провинцията защото: нямам финансовата възможност да имам макар и малко местенце с къщичка на село; дъщеря ми е с ДЦП и има нужда от специални грижи; не мога да убедя мъжа си, че все някак ще се оправим там, защото не знам как е това "все някак"; хайде синът ми все някак ще се изучи, но има още толкова проблеми.

Убедена съм в едно обаче, ако това трябва да стане масово, ще има условия, подходящи за осъществяването. За сега смятам, че е важно съзнанието ни да со изчиства, а това не става от днес за утре. И е глупаво да се сравняваме кой, колко и за какво е готов. Бог обича всички ни и е търпелив. Зная, че всичко ще е наред, ако имаме Любов и разбиране към себе си и света :):thumbsup::feel happy::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи Пенсил!

Благодаря за чудесните идеи и практиката им в твоя живот.

Днес посрещнах слънцето с птичките в планината, които идваха да ядат зрънца от ръката ми и ми направиха чудесен концерт.icon12.gif

"И озари със Живота Нов" песен от Учителя

Прочетох с обич и възхищение за вашия живот близо до природата.icon12.gif

Вих посъветвал да насочим мисленето си към практическите страни на вземането на такова решение от много от нас които му симпатизират.

Къде има хубави места в България за закупуване на земи и къщи?

Къде има заселване на хора които вярват в тези идеали и ги следват?

Финансовите страни на въпроса и споделяне на опит за първите практически трудности и тяхното преодоляване.

Видовете работа можем да извършваме в полза на ближните?

и др.

Когато има достатъчно големи групи от хора живеещи в близост

образованието на децата и въпросът за учителите и възпитателите ще бъдат

решени по-лесно и естествено, това е един силен възпиращ фактор за много родители.

с вяра, любов и уважение,

Валентин Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Най-сетне нещо по същество!

Къде има хубави места в България за закупуване на земи и къщи?
Такава има навсякъде и е все красива. Но мисля, че засега е добре да се отренира в близост до малък град, защото е сложно, когато за шепа пирони трябва да пропътуваш 20 км. до най-близката железария, а и част от провизиите, като олио, жито все още трябва да се купуват. Ние избрахме околностите на Търново за целта, защото тук има добра майсторска школа по всякакви занаяти, а това е важно за малчуганите -- да усвоят занаят. Освен това има много училища и ВУЗ-ове в града.

Добре е да се започне с малка градина -- половин декар, да се изпробват различни техники на засаждане, отглеждане поливане. Ние пробвахме различни варианти -- с парник, с тор, без тор, с пръскане, с музика, с капково напояване.

Преди да се премине на вариант "дивен Балкан", т.е. живот в отдалечен район, трябва да можем да изкараме поне една зима само с наша продукция.

Къде има заселване на хора които вярват в тези идеали и ги следват?

До колкото знам Анастасийците вече са направили първите крачки и им прави чест.

За къщите -- най-добре е да се направят нови, от кирпич, вижте тази: (eто повече снимки). Не излиза скъпо, купува се единствено дървеният материал за покрива и останалото по желание.

Финансовите страни на въпроса и споделяне на опит за първите практически трудности и тяхното преодоляване.
При нас стана така -- продадохме всичко налично в града и с парите взехме къщата и я ремонтирахме. Когато сме повече хора може на смени да се работи за да се финансират нещата, например аз работя през зимата а с парите, които заработвам се прави стопанството, ремонтират се къщите и др. После друг се хваща през лятото, в строителството, да речем. Освен това няколко пъти хора от София проявяват интерес да купуват екологична продукция -- хлябовете, които печем, ошава и др. но двама човека не можем да смогнем с голямо количество, че да има и за продан.

В момента не се получава, защото докато аз съм на работа, няма кой да върши мъжката работа, да поддържа колата, да ремонтира покрива, да закърпи наилона на парника и т.н.. Налага се да плащаме на майстори и всичко се обезсмисля...

Видовете работа можем да извършваме в полза на ближните?

Тук вече диапазона е широк. Всяко нещо, изработено с любов носи голяма ползва за ближния, защото творецът влага душата си в него. Може да се използват и съвременните средства -- да се поддържат и създават сайтове, за алтернативно стопанство, отглеждане на деца по нов начин, за здраве от природата и т.н.

Когато има достатъчно големи групи от хора живеещи в близост

образованието на децата и въпросът за учителите и възпитателите ще бъдат

решени по-лесно и естествено, това е един силен възпиращ фактор за много родители.

Мога да кажа как е при нас. Има разпръснати няколко постоянно живущи овчари. Образованието не е проблем, защото училища има на 3-4 км. и то такива с художествени занаяти. Аз лично съм за домашно образование, по системата на Щайнер или Мария Монтесори, но трябва да са повече хора.

Тук идва и най-сложният, за мене, въпрос. Как да се съвместят интересите, вижданията и стремежите на група хора? Обикновено, когато има централен лидер/идея/религия това е по-лесно. Имам опит с българския нрав и предишни "помагачи" при нас и знам какво става, когато всеки реши, че е прав и иска да прави това, което му е на кеф.

Анастасийците се обединяват около идеята за Родово Имение на Мегре. Виссарионците -- около идеята за град на Майсторите на Виссарион. И за всяко течение си има точни и ясно правила, закони, норми. С Анастасийците в Русия не знам как се справят, те са от скоро, последователите на Виссарион вече 15-на години са заедно в Сибир и се справят добре. Но те се допитват до учителя си за най-различни ситуации или ги разрешават заедно. Можем да почерпим богат опит от тях а и от анастасийците -- също.

Въпросът е как да съвместиш група българи, всеки със своето мнение и вярвания? Може би да се изработи правилник, синтез от най-добрите ПРАКТИЧЕСКИ учения и да се спазва със желязна дисциплина?

Редактирано от pencil
Линк към коментар
Share on other sites

Хората , които ги е страх да живеят живота си и ги е страх да имат мечти , цели и желание да се осъществяват отиват да живеят на родови общини , бих казала това са фанатични хора . Бррррррррррррррр- страх ме е за тях . Не можем да пренапишем човешката история и да се върнем в праисторическото време , след като вече сме ходили до луната . Можем умствено и съзнателно да изостанем и да живеем някъде там в първобитни времена да си говорим ръмжейки , и скоро ще започнем да ставаме и човекоядци . Наред с тези истерични хора , несправящи се , незнаещи как да живеят , бягащи в родовите общини , където самосъзнание няма , и отговорността е обща , ще има хора , които ще направят точно обратното , ще се развиват , ще се осъществяват и слава Богу ще осъществят цялото човечество .
Съвсем на погрешен път си. Поздравявам те за начина, по който аргументираш - да хвърляш обиди и неоснователни твърдения по хора, които ти където "пътуваш" те оттам се връщат? Чудя се на куража и на постоянството на Людмил, който е намерил и постигнал своята мечта, я споделя във форумите. Пожелавам същото и на вас. Наистина, тези които не сте съгласни или не разбирате, нужно ли е да се нахвърляте по този начин тука? Просто отминете. Аз ако тръгна да нападам всяко мнение, с което не съм съгласна във форума, е-хей ... вместо това предпочитам да търся и да си хортувам с хора със сходни идеи, така е по-приятно. Именно за това пиша в този форум, където хората имат някакви духовни цели (и претенции) затова толкова повече ме наранява, когато даже и тук срещам агресивност и нетърпимост.

Ето че станах и инквизитор
Нищо подобно, с примера исках да покажа, че нещо което е изглеждало несъществуващо и невероятно преди време, днес е всепризнат факт. Така, че това което изглежда на някои днес "у-топия" утре ще бъде съвсем обикновена "(пан)топия" :P Хе-хе, следвате ли старогръцката ми мисъл? :D Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да се извиня на хората , които са отворили тази тема ,или въобще на хората , които пишат тук не съм насочила постинга си към никой от тях с цел обида или нещо подобно . Но , знаете ли , гледах две или три предавания за Анастасия и какви поражения е нанесла върху психиката на много хора . За мен родовите общини са връщане назад . Реагирах наистина много остро и негативно . За които искрено съжалявам .

Идеята за природосъобразен живот е страхотна , и въобще хармоничния живот , живота в хармония с цялата природа . Естествено приветствам тази идея и хората , които я осъществяват , това наистина е бъдещето !

Но има много опасности във всички тези движения , които са като присадени на наша почва. Хората наистина като че ли не са готови за тях .

Можеби наистина част от бъдещето ни ще бъде природосъобразния начин на живот и голяма част от хората ще застанат зад тази идея . Може би един ден дори , градовете ще се превърнат в едни места , където хората само ще работят , но няма да живеят и всички ще търсят и пазят природата в пълната и прелест .

Аз самата бих предпочела да живея в планината , много повече отколкото урбанистичния начин на живот , масовостта на големия град . И може би наистина Човечеството ще инвестира в собствената си свобода и чистота на живот най- сетне . И все пак тези неща които видях по телевизията бяха покъртителни , това не бяха хора , които са свободни и щастливи от начина си на живот , а по - скоро фанатизирани и несвободни хора .

Това е удивителната , която ме притеснява.

Видях хора без желание за социален живот , по - скоро някак ненормално поведение и мисли . Някакъв вид несоциално поведение и непонятно за мен желание за бягство от действителността . А не желание за сливане с природата и пълноценен живот .

Може би това е само негативната страна на това явление -живот на родови общини и т.н . Може би това е предвестник и предшественик на едно различно бъдещо желание на човечеството за хармонизиран начин на живот .

Аз вярвам дълбоко в природата и хората , които търсят уединението с нея .Но някак страшни са ми тези родови общини .

Извинявам се на pencil наистина никак не съм търсила някаква умишлена конфронтация или обида лично адресирана към човек .

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво мнение, Ина :):thumbsup:

Мисля че ползата от интелигентно връщане ще бъде много голяма за всеки духовен човек. Не съм на мнение че връщането към природата задължително трябва да е от типа на ямишите в САЩ които не карат коли и не ползват електричество. Например вместо къртовски труд на затваряне на буркани и туршии, досатъчен е един по-вместим фризер. Вместо животни за оран с непрекъснатата робия на грижите за тях, един малък трактор. И т.н.

Това което видях като мнения в един от форумите "Анастасия" е че всички домашни животни изискват много време. Транспортът на децата до и от училище е проблем. Необходимо е няколко семейства да живеят в близост за да може както много вярно е казал Пенсил да се пазарува заедно и да не се губи време. Нуждаем се от много знания как да живеем сред природата и и да сме в състояние се развиваме и интелектуално, социално и духовно.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Благодаря , Валентин за подкрепата !

Както винаги някакси успяваме да се разберем повече от чудесно !

:sorcerer:

Интелигентното връщане към природата , това е бъдещото съзнание !

И сега има безброй много хора на тази планета , които работят , вярват и се стремят към това !

Как да не съм оптимист за бъдещето на Човечеството !

Линк към коментар
Share on other sites

Интелигентното връщане към природата , това е бъдещото съзнание !

:thumbsup: Според мен "интелигентно" означава "с широк мироглед". Все още има много хора с догматични възгледи, но общата тенденция от последните десетилетия е към разширяване на светогледа. Защото ограниченото мислене не позволява привличане на достатъчно сътрудници, а сега сме вече в ерата на сътрудничеството. Ориентираните към която и да е "една единствена истина" са подозрителни към "инаковерците" и даже не искат да приемат помощ от тях, камо ли те да окажат такава в отговор. Затова, колкото и да са искрени, начинанията им започват да буксуват рано или късно. Хората с широки разбирания - каквито смятам, че има доста и тук, в сайта - могат да си сътрудничат ефективно в много области, дори и при наличие на важни различия в други. :feel happy::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да се извиня на хората , които са отворили тази тема ,или въобще на хората , които пишат тук  не съм насочила постинга си към никой от тях с цел обида или нещо подобно . Но , знаете ли , гледах две или три предавания за Анастасия и какви поражения е нанесла върху психиката на много хора . За мен родовите общини  са връщане назад . Реагирах наистина много остро и негативно . За които искрено съжалявам .

  Идеята за природосъобразен живот е страхотна , и въобще хармоничния живот , живота в хармония с цялата природа . Естествено приветствам тази идея и хората , които я осъществяват , това наистина е бъдещето !

Но има много опасности във всички тези движения , които са като присадени на наша почва. Хората наистина като че ли не са готови за тях .

  Можеби наистина част от бъдещето ни ще бъде природосъобразния начин на живот и голяма част от хората ще застанат зад тази идея . Може би един ден дори , градовете ще се превърнат в едни места , където хората само ще работят , но няма да живеят и всички ще търсят и пазят природата в пълната и прелест .

  Аз самата бих предпочела да живея в планината , много повече отколкото урбанистичния начин на живот , масовостта на големия град . И може би наистина Човечеството  ще инвестира в собствената си свобода и чистота на живот най- сетне . И все пак тези неща които видях по телевизията бяха покъртителни , това не бяха хора , които са свободни и щастливи от начина си на живот , а по - скоро фанатизирани и несвободни хора . 

  Това е удивителната , която ме притеснява.

Видях хора без желание за социален живот , по - скоро някак  ненормално поведение и мисли . Някакъв вид несоциално поведение и непонятно за мен желание за бягство от действителността . А не желание за сливане с природата и пълноценен живот .

  Може би това е само негативната страна на това явление -живот на родови общини и т.н . Може би това е предвестник и предшественик на едно различно бъдещо желание на човечеството за хармонизиран начин на живот  .

  Аз вярвам дълбоко в природата и хората , които търсят уединението с нея .Но някак страшни са ми тези родови общини .

Извинявам се на pencil  наистина никак не съм търсила някаква умишлена конфронтация или обида лично адресирана към човек .

Ще кажа с няколко думи: медиите защитават града, Матрицата и ще го правят до последния си дъх, с цената на всичко. ... НЕ ВЯРВАЙ НИЩО, което се подава от МЕДИИТЕ. По времето на Беинса също са се пишели врели-некипели по негов адрес.

Редактирано от admin
Линк към коментар
Share on other sites

Духовен живот в природата!

А вътрешната природа? Ако стигнем до вътрешната, проблемите с външната природа ще се оправят за месеци. Проблемът на човечеството е отдалечеността му от вътрешната му природа! Науката, медиите, икономистите от голям мащаб, политиците са слуги на невежеството и умишлено поддържат невежеството, слепостта и грешната насока на съзнанието на хората.

Безспорно, животът сред природата, в планината, гората, на чист въздух, тишина, красота и ухания, е чудесен. Води до дълъг физически живот например. Аз не знам за какво здраве може да се говори при дишането на въздуха на София... От друга страна, градовете дават голямо предизвикателство за вътрешно развитие, именно поради пречките, именно поради невежеството и грубостта на хората. Ако човек може да бъде духовен само при оптимални условия в природата, ще бъде като парниково цвете! Най-доброто съчетание между дуадата град - природа, според мен е използването на добрите старни и на двете!

Нико не е казал, че обществото, в което живеем, е единствената опция за общество. По-скоро е антипод на хуманност, мъдрост, любов, красота и радост! Така че, ако група от хора с по-чисто съзнание реши да сформира собствено общество, защо не? Има много такива опити! Според мен им липсва именно интеграцията с това, болното общество. Тоест, въпреки, че такива организации живеят по своите си модели, би трябвало да оставят отворени в съзнанията и разбиранията си към голямото, болно човешко общество! Трябва да взаимодействат с него! Трябва да са близо до него. Да са близо географски. Да са близо още и в смисъл, да съумяват да спуснат съзнанията си до разбиранията на хората, да не ги осъждат, да не се разграничават от тях! Така ще бъдат адекватни и ще могат да дават личен пример. Изравняване и повеждане, както се казва в НЛП. Географски близо, защото ще могат да работят в градовете. Едва ли един музикант, или програмист, или психолог, или мозъчен хирург, или професор в каквато и да е област, или адвокат, съдия, или университетски преподавател и т.н. ще с езадоволят със занаятите и земеделието, които обикновено се ценят в общества от такъв тип. Това са изкривени общества, с изкривени разбирания. Те наистина се връщат към природата, вместо да вървят напред към природата. Това си е психопатия. Нарича се регрес и фиксация в инфанътилен стадий от развитието. Дължи се на неудовлетворено правилно либидо, разбира се, проявяващо се през призмата на ума, чувствата и постъпките! Техническите постижения са много ценни смаи по себе си. Това, което ги прави пагубни, е болното съзнание на човека!

Така че, според мен, да, няма нищо лошо в сформирането на общества, в които хората имат висока духовност, ясно съзнание, висок интелект и чисто сърце, вътрешно центрирана съзнателност и отговорност! Напротив, чудесно е! Но по правилния начин! Практически, трявба да са близо да голям град, за да могат да упражняват професиите си, ане да се връщат към примитивни средновековни занаяти или земеделие. Същностно - съзнанието на такив ахора трябва да е много високо, истински чисто, всеобхватно, не отричащо, а обемащо съзнанието на всеки земен човек. Така, че да може не да го вини, а да му помогне - преди всичко с примера си! Също така - нужен е лидер. Демократично либерален лидер с много висока духовност, глобална визия, връзка с космическата йерархия на светлината, смиреност и пълна отдаденост на Истината! Такива лидери не са много. Без такъв обществото със сигурност ще деградира скоро! Лидерът е от изключително значение!

Успех на всички чисти души!

Линк към коментар
Share on other sites

Духовен живот в природата!

А вътрешната природа? Ако стигнем до вътрешната, проблемите с външната природа ще се оправят за месеци. Проблемът на човечеството е отдалечеността му от вътрешната му природа! Науката, медиите, икономистите от голям мащаб, политиците са слуги на невежеството и умишлено поддържат невежеството, слепостта и грешната насока на съзнанието на хората.

  Безспорно, животът сред природата, в планината, гората, на чист въздух, тишина, красота и ухания, е чудесен. Води до дълъг физически живот например. Аз не знам за какво здраве може да се говори при дишането на въздуха на София...  От друга страна, градовете дават голямо предизвикателство за вътрешно развитие, именно поради пречките, именно поради невежеството и грубостта на хората. Ако човек може да бъде духовен само при оптимални условия в природата, ще бъде като парниково цвете! Най-доброто съчетание между дуадата град - природа, според мен е използването на добрите старни и на двете!

  Нико не е казал, че обществото, в което живеем, е единствената опция за общество. По-скоро е антипод на хуманност, мъдрост, любов, красота и радост! Така че, ако група от хора с по-чисто съзнание реши да сформира собствено общество, защо не? Има много такива опити! Според мен им липсва именно интеграцията с това, болното общество. Тоест, въпреки, че такива организации живеят по своите си модели, би трябвало да оставят отворени в съзнанията и разбиранията си към голямото, болно човешко общество! Трябва да взаимодействат с него! Трябва да са близо до него. Да са близо географски. Да са близо още и в смисъл, да съумяват да спуснат съзнанията си до разбиранията на хората, да не ги осъждат, да не се разграничават от тях! Така ще бъдат адекватни и ще могат да дават личен пример. Изравняване и повеждане, както се казва в НЛП.  Географски близо, защото ще могат да работят в градовете. Едва ли един музикант, или програмист, или психолог, или мозъчен хирург, или професор в каквато и да е област, или адвокат, съдия, или университетски преподавател и т.н. ще с езадоволят със занаятите и земеделието, които обикновено се ценят в общества от такъв тип. Това са изкривени общества, с изкривени разбирания. Те наистина се връщат към природата, вместо да вървят напред към природата. Това си е психопатия. Нарича се регрес и фиксация в инфанътилен стадий от развитието. Дължи се на неудовлетворено правилно либидо, разбира се, проявяващо се през призмата на ума, чувствата и постъпките! Техническите постижения са много ценни смаи по себе си. Това, което ги прави пагубни, е болното съзнание на човека!

  Така че, според мен, да, няма нищо лошо в сформирането на общества, в които хората имат висока духовност, ясно съзнание, висок интелект и чисто сърце, вътрешно центрирана съзнателност и отговорност! Напротив, чудесно е! Но по правилния начин! Практически, трявба да са близо да голям град, за да могат да упражняват професиите си, ане да се връщат към примитивни средновековни занаяти или земеделие. Същностно  - съзнанието на такив ахора трябва да е много високо, истински чисто, всеобхватно, не отричащо, а обемащо съзнанието на всеки земен човек. Така, че да може не да го вини, а да му помогне - преди всичко с примера си! Също така - нужен е лидер. Демократично либерален лидер с много висока духовност, глобална визия, връзка с космическата йерархия на светлината, смиреност и пълна отдаденост на Истината! Такива лидери не са много. Без такъв обществото със сигурност ще деградира скоро! Лидерът е от изключително значение!

  Успех на всички чисти души!

Всичко добре, Земята обаче стене в момента. И тя няма да ни чака да се намъдруваме и да ни дойде вдъхновението. А аз изхождам от това -- няма време. И докато мнозина философстват и, Земята ще започне да се очиства. И няма да знае млади и стари, добри и лоши.

Да, прекрасно е, че рециклираме, че ще караме автомобилите си с електричество и т.н. Но това също е пряко свързано с индустрията. Дори рециклирането изисква нефт, химикали. Нито една от познатите ми индустрии не е безвредна за планетата. Дори със скъпоструващите филтри и пречиствателни станции един завод си остава вредител. Защото тези пречиствателни станции работят с невъзвръщаеми суровини. Та, идеята за просперитет и добър живот редом с индустртиализация е мит, според мен. Та вижте само за 200 години каква разруха на планетата нанесе индустриализацията. Толкова вреда, колкото всички досегашни цивилизации взети заедно, от 10000 години насам не успяха да нанесат!

Запазвайки сегашната структура, дори в идеален модел, с най-екологичните технологии, в най-добрият случай по-бавно ще убиваме планетата. Но така или иначе ще подарим на децата ни един по-разрушен свят.

Редактирано от admin
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...