Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е правилният въпрос?


Иво

Recommended Posts

:D Частицата " а " в латинския език винаги означава това, което писах.

Учителят ни учи, че буквата " А " е емблема на човешкия ум и означава даване. Даване = Липса = Раздаване. Буквата " А " е съчетание от знакът " Л " и една частица над него. Знакът " Л " означава човекът, който е слязъл от Небето и върви в своя определен ПЪТ, а частицата над него означава раницата, с която се е нагърбил. Тя е работата, с която той се е заел на Земята.

Ти го мисли какво значи Абсолют.

Вальо, все искам да те питам, братко, как го правиш оня номер със сърцето вътре в постовете ти? :D:D:D

Голям интракт се получава, а на мен страшно много ми харесва.

:thumbsup2::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ти го мисли какво значи Абсолют.

Покойният наш математик проф. Христо Проданов се пошегува веднъж

"Ако кажем, че една дама е абсолютно красива, това означава че тя е и красива.

Но една редица която е абсолютно сходяща, не е непременно сходяща."

Абсолютна стойност е абстракция от знака

Адам беше отвъд добро и зло. Чак после стана разсходящ :lol:

Неговото съзнание стигаше до ниво на Свръхразума и Интелекта отвъд полярността.

отвъд гуните, е субстанцията Махат

Не са много хората в познатата човешка история стигнали до там.

Сърцето се поства по следния начин.

Щракваш с десния бутон на мишката върху иконката на сърцето при икони за мнението отдолу под поста който редактираш.

Избираш "Copy Image Location".

От горните бутони над прозорчето за редакция натискаш бутона IMG

в отворилата се диалогова кутия щракваш с десния бутон, и избираш "paste"

Дълъг линк се появява в текста ти. :)

Ето и резултата:

icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, като гледам сегашните йога школи, те доста усилено се отказват от методи, които, предполагам, сега не са подходящи - абсолютно отшелничество, самобичуване, дълго висене с главата надолу и дълго принудително задържане на дъха... Другото и като общи принципи на поведение, и като конкретни техники дори - раздвижване, дишане, молитва, медитация - ми изглежда доста подобно на нещата, които Беинса е препоръчвал.

Точно така е. При нас също не се проповядва отшелничество, нито останалото. Абе подобно е по смисъл с философията, която Учителя Дънов е дал. В същия дух са нещата. Ключовият коз в двете учения е Любовта. :)

И след това, нали "по плодовете им ще ги познаете"? Както вече писах в друга тема днес, за мен са по-важни конкретните човешки същества, а не идейното течение, което те изповядват (често само на теория).

Абсолютно вярно наблюдение и тук!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че аз и Донка мислим едно и също. Максим мисли, че той и Донка мислят едно и също. Следователно аз и Максим мислим едно и също. biggrin.gif  60.gif  angel.gif

*

smile.gif ми много умно пишете всички + Всичко е Любов + Любовта е навсякъде + като ви чета и аз с всеки един от вас 1eye.gif

60.gif Любов + Светлина + Мир + Радост 60.gif

И аз съм с вас,т.е. мисля като вас :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gif

Теб те нямаше в списъка на изброените :lol:

По-важен е списъкът на избраните, но не от нас, нали? Божа работа...

Голяма борба беше за тиквата, т.е. сърцето. То не бяха опити, замяна на "-" с "/" в URL... В менюто с десния бутон не ми се даде очакваната опция за копиране, ама все пак ядох тиква...

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gif

По-важен е списъкът на избраните, но не от нас, нали? Божа работа...

Голяма борба беше за тиквата, т.е. сърцето. То не бяха опити, замяна на "-" с "/" в URL... В менюто с десния бутон не ми се даде очакваната опция за копиране, ама все пак ядох тиква...

Това беше добронамерена шега от моя страна. :)

Линк към коментар
Share on other sites

съжалявам за грешката в предния пост породена от близостта

на името на проф. доктор Иван Проданов с това на нашия голям алпинист

Христо Продановicon12.gif

Почивай в мир, учителю, :angel: светлата памет за теб живее в нас.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Хубав стремеж, когато "знаем малко" по някаква тема :)

Може би са необходими по-конкретни теми?

Виждал съм народи много по-бъбриви от българите.

Може би имаш пред вид разминаването между думи и дела?

Този форум е форма на радж йога за който може да го използва по този начин.

Повечето от участниците са чели книгите на Учителя и използват речника на Учителя. В него "големите думи" означават точно определени реалности, за тези които са ги преживели в живота си.

Виждал съм единствено по-лоши форуми в интернет досега.

Ползата от него зависи от отношението ти със сигурност.

Конкретно? Кое за теб в нашата действителност в България е най-лошото?

Оказва се че трябва да отговарям на конкретен въпросник без да знам нищо конкретно за този който пита. Това не е ли най-малкото странно? Хайде да го раздаваме по-скромно и да слезем на Земята. :dancing yes:

"Кога стана калайджия, кога си очерни челото?".

С книги и речници ще се хвалим... Тъй нареченото преживяване на големите реалности е че нещо ни е било показано когато сме имали правилната нагласа (например на Молитвения връх) или сме били спасени от трудна ситуация (например в снежната виелица под Мусала). Имал съм ги аз. И какво от това? Да не излезе че сме разбрали Любовта и Мъдростта и Истината покрай това? Чели-научили. Учителят ги използва и ний покрай него ние ги повтаряме. "Барабар Петко с мъжете". Имаме известни малки постижения, но другото в въображение. Върши работа до известно време, но въпросите си остават и големите термини няма да ни помогнат да си вземем изпитите, нито Учителят ще дойде да ни подсказва как от големите термини да изведем отговорите. Трябва да мислим с главите си, а това съвсем не е същото като общите приказки и цитирането на големите термини.

Същата работа и с България. Не съм дал конкретни данни. но те за споменаване ли са? Преди време писах по темата за илюзиите, но има и други. Най-бедната страна в Европа или "спори" с Албания за това място, с най-бързо намаляващо население в Европа, с най-наивни изборни резултати от 17 години насам. Като цитирате Учителят защо не цитирате и негативните му оценки за България? "Имате няколко министър-председатели убити като кучета по улиците." (бройката междувременно доста се увеличи). "Ако България не приеме това учение ще се загуби като държава, дори няма да се знае къде е билa" (натам отиваме).

Виждал съм народи много по-бъбриви от българите.

Да "видиш" дори един народ е трудна работа за един живот. Както и да е, не е мястото да изброявам страни и континенти за доказателство.

Линк към коментар
Share on other sites

Същата работа и с България. Не съм дал конкретни данни. но те за споменаване ли са? Преди време писах по темата за илюзиите, но има и други. Най-бедната страна в Европа или "спори" с Албания за това място, с най-бързо намаляващо население в Европа, с най-наивни изборни резултати от 17 години насам. Като цитирате Учителят защо не цитирате и негативните му оценки за България? "Имате няколко министър-председатели убити като кучета по улиците." (бройката междувременно доста се увеличи). "Ако България не приеме това учение ще се загуби като държава, дори няма да се знае къде е билa" (натам отиваме).
Всичко е вярно. Е и?

Не мисля че раздразнение от Българската действителност

и негативни емоции могат да променят ситуацията?!

Да не излезе че сме разбрали Любовта и Мъдростта и Истината покрай това? Чели-научили. Учителят ги използва и ний покрай него ние ги повтаряме. "Барабар Петко с мъжете". Имаме известни малки постижения, но другото в въображение. Върши работа до известно време, но въпросите си остават и големите термини няма да ни помогнат да си вземем изпитите, нито Учителят ще дойде да ни подсказва как от големите термини да изведем отговорите. Трябва да мислим с главите си, а това съвсем не е същото като общите приказки и цитирането на големите термини.

Виждам че си в лошо настроеие. ;):)

Може би е време и да се поразвеселиш малко? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво всъщност искаш да докажеш или покажеш?

В свободното време има един милион глупави занимания, с които можеш да си запълниш времето, но ние тук не го правим. Вместо това сме в сатсанг. Сатсанг-среща на всички заедно в знанието и заради знанието. Запазване на нашата съсредоточеност в непреходното. Всички сладки удоволствия получени от живота, ни правят пусти, бедни. Разговорите за духовността ни възвисяват. Подтикват към състрадание, принадлежност и любов.

Мислех че е ясно, ама дали в сатсанг ще е ясно, това явно е друг въпрос. А именно: логиката която разви че ако нещо се прави с нежелание има в крайна сметка негативни резултати е невярна. Тя се среща в много "ню ейдж" книжки, които са най-малкото смехотворни. Дадох един пример, но реалният живот е пълен с примери. Както и да е, карайте си сатсанга. Като свършите и решите да помислите малко - свиркайте. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Свир

казвай сега какво те мъчи :D

Може би да почнем с твой цитат съдържащ "големи думи"

А Пилат, който запита: "Що е истина?" остана без отговор, защото преди истината трябва да дойдат любовта и мъдростта. Смятам че повечето от нас все още задаваме въпроса на Пилат, но Христос мълчи и ни остава да търсим сами стъпките към истината.
мой цитат отговор на Пилат:

Truth is the heavy artillery of the Absolute
:)

Правдата е тежката артилерия на Абсолюта

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е вярно. Е и?

Не мисля че раздразнение от Българската действителност

и негативни емоции могат да променят ситуацията?!

Виждам че си в лошо настроеие.  ;):)

Може би е време и да се поразвеселиш малко? :)

Съгласен съм, затова и не ми са даваха кокретни примери, те винаги ми развалят настроението. Всяко поколение си има задача и изпитите са покрай нея.

По оптимистично: Според мен Адам Кадмон (световният човек) е затънал в консумация и покрай това черният му дроб (България) е прояден. Хубавото е че това е единственият орган в човешкото тяло който може да се регенерира. Достатъчно е да остане една здрава част и след операция тя се разраства и въстановява целият черен дроб, това всеки лекар го знае, на това е основана легендата за Прометей и т.н. Вероятно това има в предвид Учителят че "и 100 хиляди българи да останат са достатъчно". Това все пак е повод за оптимизъм. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето че вече мислим чудесно. :D

Щастлив съм!

Нататък, какво трябва да се направи при болна жлъчка?

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм лекар, само го проверих при лекари. Колкото до отговора на Пилат, той е като смисъла на усмивката на Буда. "Има време за всяко нещо под небето." според Соломон.

Линк към коментар
Share on other sites

А до моите големи думи: до Истината се отива през Любовта и Мъдростта това е базисно твъдение още от древността. Има и директен път, но той е много стръмен. по повод на темата критерии на истината стана въпрос за това.

Забележка към превода на цитата: Правдата и Истината са различни понятия, отговарят на различни лъчи в Пентаграма и са обяснени в "Учителят говори".

Линк към коментар
Share on other sites

E да.

Едното е мерника, другото е снаряда.

Внимание, Намерение -> Действие

Тежка фугаса на Бог от най големия калибър -

Господ Исус Христос

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Котарака да не е взет от "Алиса". Вечно усмихващият се котарак от който накрая остава само усмивката? Да не стана така и с Буда... Все пак съотвества на играта на Абсолюта от която остава само смехът, когато завесата се спусне.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам с фугасата обозначаваш че третия етап съответства на разрушението. Все пак фугасат означава внезапно разрушение, което не винаги я вярно. В индийският вариант на термините е Брама-Вишну-Шива. Шива наистина отговаря и на смърт и трансформация.

Линк към коментар
Share on other sites

Често ние се лутаме в живота, търсим, борим се, опитваме се да постигнем дадена цел без да знаем за какво и защо. Случва след много лутане и усилия да достигнем целта си само и само, за да разберем, че тя не ни носи вече удоволетворение или пък да разберем, че междувремнно живота ни е минал като пясък през пръстите ни. Може би това е така защото човек не знае какво търси, какво иска и най-вече защо го иска? Може би просто не сме задали правилният въпрос?

Според вас какъв трябва да бъде въпросът на който трябва да търси отговор Търсещият? Не случайно се казва Търсещ или Ученик.

Какво търси Търсещият?

Какво иска да научи Ученикът?

Защо?

П.С. Всъщност, същият въпрос можем да зададем към себе си за всяко начинание: Какво търся, какво ми липсва? Защо (го) търся.

:thumbsup2: Големи сладури сте и двамата! Благодаря за доброто настроение :thumbsup2:

Лек ден на всички мили хора от форума!

Линк към коментар
Share on other sites

Истинският Учител е съвършено свободен в пълния смисъл на думата и той е достигнал това състояние по свръхестествен начин, а не като мнозина знаменити адепти- отшелници, чрез отказване от живота, страданията, чрез убиване на своите желания и чувства. Истинския учител не бяга от света: той живее посред съблазните, приема с благодарност всички страдания  и изпитания, които Небето му праща и одухотворява всички свои желания чрез оная психическа алхимия, която превръща материалното, естественото,променливото в духовно, Божествено съвършено. Свободен е само онзи, който може да избяга от връзките на времето, който преминава границите на пространството; онзи, когото законите на правосъдието, неумолимите отношения на причините и следствията, индивидуалните задължения не могат да докоснат. Ето този е свободният човек, Ръководител на своята съдба, който може и има власт, както над себе си, тъй и над ония, които е повикан да ръководи.
Важно е за хората да познават, кои са истински учители и кои лъжливи....

За да предпази своите последователи от примките на лъжливите учители, Христос им е посочил една мярка, чрез, която да я познават "По делата ще познаете моите служители и последователи"

източник: Учителят; автор: Седир

Линк към коментар
Share on other sites

фугасат означава внезапно разрушение, което не винаги я вярно.
помниш ли гатанката на Горлум в пещерата?

Гризе стомана и желязо,

във прах превръща и елмаза

горкият Билбо :)

Голем :lol:

с фугасата обозначаваш че третия етап съответства на разрушението.

трябваше фугаса защото блиндажа на "княза" беше много дебел :)

"камък се откърти от скалата..." ... пророк Даниил

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

логиката която разви че ако нещо се прави с нежелание има в крайна сметка негативни резултати е невярна. Тя се среща в много "ню ейдж" книжки, които са най-малкото смехотворни. Както и да е, карайте си сатсанга. Като свършите и решите да помислите малко - свиркайте. :whistling:

В замяна на твоя постинг каква добра услуга би искал да направя за теб? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...