Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транзитите на Хирон - изстрадващ, изцеляващ, извисяващ.


Recommended Posts

Здравейте!

Регистрирах се в този форум специално заради темата за Хирон, тъй като има инетресни мнения по нея тука.

Всички знаем за настоящето съединение на Юпитер, Нептун и Хирон във Водолей в момента. На мен това съединение ми е в 7ми дом, в тригон към наталната Венера. :)

Мисля, че това е един от аспектите на Пепеляшка.

Имам въпрос към вас, и по-сециално към Атлантида - може ли някой да ми каже с точност дали тези аспекти са благоприятни за брак? Има ли шанс да срещна "принца" в този период?

Ето и данните ми: 28.10.1985, 23:55ч, София.

Предварително благодаря за вниманието!

Ще са ми много полезни мнения по въпроса!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Пак според К.Стойчев преминаването на Хирон през Asc сочи моментът, в който човекът се пробужда духовно, преминаването през Dsc - раздвижване на нещата във взаимоотношенията: връзка, брак, раздяла, развод или най-малко преосмисляне на връзка или въобще партньорството по принцип, а транзитът през МС сочи моментът, в който човекът достига връх в своята проф. или общ. реализация, отдава всички знания и опит, които е натрупал до тогава, а може и точно тогава да постави ново начало, да се посвети на някоя кауза ...

точно тук бих поспорила малко :P когато транзитният Хирон е навлязъл в 12я ми дом, горе-долу по него време започнах да се занимавам с езотерика и духовност. сега когато беше точният съвпад на светата троица - Хирон, Нептун и Юпитер - тя се случи точно върху Асцедента ми - 26,34* Водолей и задейства големия калабълък на АС-то /съвпад на Мерк с Юпи, които тригонират Уран в 8 дом и Сатурн+Луна в 4 дом - голям въздушен тригон/. освен, че се разхождах насън из астрала и други реалности, нищо по-особено не ми се е случило. за сведение Нептун ми управлява Слънцето, Юпитер МС, а натален Хирон е на К2 в овен...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

точно тук бих поспорила малко :P когато транзитният Хирон е навлязъл в 12я ми дом, горе-долу по него време започнах да се занимавам с езотерика и духовност. сега когато беше точният съвпад на светата троица - Хирон, Нептун и Юпитер - тя се случи точно върху Асцедента ми - 26,34* Водолей и задейства големия калабълък на АС-то /съвпад на Мерк с Юпи, които тригонират Уран в 8 дом и Сатурн+Луна в 4 дом - голям въздушен тригон/. освен, че се разхождах насън из астрала и други реалности, нищо по-особено не ми се е случило. за сведение Нептун ми управлява Слънцето, Юпитер МС, а натален Хирон е на К2 в овен...

E, аз не знам кво да кажа - достатъчно дълго време при мен тази троица прави съвпад с Луната ми, СЛВ и МС - така и не можах да разбера коя планета какво ми донесе или как ми се отрази...Само усещам, че въпреки душевните рани - някак си съм твърде отдалечена от реалността, като балонче с въздух съм, при всяка опасност /загрозяваща моята душевност/ балончето се отвръзва и литва надалече...Губи връзка с грубата действителност...Ха Нептун, ха Юпитер, ха Хирон...Би било идеалния вариант да се появи принца на конче, само че през цялото това време ми квадратират наталния стелуим в Скорпион - Марс, Венера, Юпитер - за това няма как да стане, не е заложено в натала. :) Но от всичко тук успокояващо звучи, че ако Хирон отваря кармични порти на ИС, то на МС - трябва да ги затваря. Извода, който си направих до тук /дано де/ е че по-някакъв начин успешно съм приключила изплащане на някаква карма. А това е голяма награда :)

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

С изключително точна опозиция (до часове), транзитен Хирон през девети натален дом към натален Марс, ме изпрати в неговото обиталище - планината Пилион. И тъй като имам и квадратура натални Марс и Сатурн, след ден изригнах в унищожителен гняв към много близък човек. Неказваното и натрупано с години, бе изречено от мен, с чувството, че някой от нас ще умре.

Естествено никой не умря. Разруши се клетката, в която бяха сдържани моите виждания и думи, относно живота, който водим.

Всеки се срина в собствените си заблуди. От изречените истини заболя. И, естествено, тази болка ще остане, защото времето не може да се върне.

Поуката - да приемем, че всеки от нас е вселена, със собствени закони, които би трябвало да се постараем да разберем.

Поуката - въпреки че ни боли един от друг, да бъдем търпеливи и внимателни към болезнените ни места. Всеки има да си изживява определени кармични посоки. Вникни и уважавай! :3d_020:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Хвърлих един поглед в миналото да видя какви апекти е правил транзитния хирон с мои натални планети при по-значителни събития- когато съм родила голямата дъщеря, след много тежка бременност, с тежко раждане, но накрая всичко беше наред, транзитният хирон е правел точен тригон с наталния ми, а на следващата година, когато съм родила малката без проблеми с бременността и раждането, е правел точен секстил със слънцето ми, и тригон с луната ми. Друго не намерих.

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Пак според К.Стойчев преминаването на Хирон през Asc сочи моментът, в който човекът се пробужда духовно, преминаването през Dsc - раздвижване на нещата във взаимоотношенията: връзка, брак, раздяла, развод или най-малко преосмисляне на връзка или въобще партньорството по принцип

Ще се радвам, ако и други споделят впечатления. :feel happy:

 За статистиката- това лято тр Хирон достигна моя Дсц и имаше раздвижване във взаимоотношенията- бракувахме се с моя мъж, с който бяхме разделени юридически, фактически само заради работата му надалеко бяхме и сме разделени.

Когато се оженихме първия път прогресивната ми Луна беше в 5дом и сега също, а неговото Слънце е разположено там и ме омайва с успех   :3d_049:  хах, емотко със сини очи като неговите

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...